Відмінності між версіями «Користувач:Базик Богдан»
457496 (обговорення • внесок) |
457496 (обговорення • внесок) |
||
(не показано 18 проміжних версій цього учасника) | |||
Рядок 7: | Рядок 7: | ||
=Навчальний предмет= | =Навчальний предмет= | ||
Біологія | Біологія | ||
− | [[Файл: | + | |
+ | [[Навчальний курс "Сучасні освітні технології у викладанні ...."]] | ||
+ | [[Файл:Біологія.jpg|праворуч|600пкс]] | ||
==Вік учнів, клас== | ==Вік учнів, клас== | ||
16-17 років,11 клас | 16-17 років,11 клас | ||
Рядок 121: | Рядок 123: | ||
#Електронний журнал (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MDSi0rIg9XPckFeYTY1pD7Zw3ed4hqbEErkRA8ONRRY/edit#gid=0) | #Електронний журнал (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MDSi0rIg9XPckFeYTY1pD7Zw3ed4hqbEErkRA8ONRRY/edit#gid=0) | ||
#Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (стрічка часу https://drive.google.com/file/d/1dfMXPFS6iF4eVa9JphTZSg1wWEBPhLe6/view?usp=sharing) | #Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (стрічка часу https://drive.google.com/file/d/1dfMXPFS6iF4eVa9JphTZSg1wWEBPhLe6/view?usp=sharing) | ||
− | #Канал у Telegram | + | #Канал у Telegram https://t.me/BIOLOGYEXPERT |
− | + | ||
=Інформаційні ресурси= | =Інформаційні ресурси= |
Поточна версія на 21:21, 3 квітня 2018
Зміст
- 1 Навчальний предмет
- 2 Тема уроку
- 3 Хід уроку
- 3.1 1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.
- 3.2 2. Перевірка домашнього завдання, повторення раніше вивченого матеріалу.
- 3.3 3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.
- 3.4 4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).
- 3.5 5. Підсумки уроку.
- 3.6 6. Повідомлення домашнього завдання.
- 4 Методичні та дидактичні матеріали
- 5 Інформаційні ресурси
Навчальний предмет
Біологія
Навчальний курс "Сучасні освітні технології у викладанні ...."
Вік учнів, клас
16-17 років,11 клас
Тема уроку
Концепції,що пояснюють виникнення органічної доцільності: креаціонізм,трансформізм,ламаркізм,дарвінізм
Тип уроку
Вибрати один із списку:
- Урок засвоєння нових знань;
Мета уроку
Навчальна мета: ознайомити учнів з історією формування та становлення еволюційних поглядів, розглянути внесок у розвиток ідей еволюціонізму відомих учених;
Розвивальна мета: розвивати вміння використовувати отримані раніше знання;
Виховна мета: виховувати вміння поважати ідеї, відмінні від власних поглядів.
Хід уроку
1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.
Ми сьогодні з вами поспілкуємось про основи еволюційного вчення,розглянемо основні концепції еволюції органічного світу та відомих вчених-еволюціоністів. Недарма ж кажуть що без минулого немає майбутнього! Якраз на цьому уроці ми з вами здійснимо подорож у часи Чарльза Дарвіна та спробуємо себе в ролі піонерів розвитку еволюційних теорій!
Посилання на блог учителя з навчально-методичними матеріалами до уроку
2. Перевірка домашнього завдання, повторення раніше вивченого матеріалу.
Питання для бесіди
1. Скільки існує видів рослин?
2. Скільки існує видів тварин?
3. Чим можна пояснити наявність такої кількості видів живих організмів на нашій планеті?
3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.
-Що таке еволюція?
-У яких класах ми її згадували та при вивченні яких розділів?
-Чи існує еволюція сьогодні?
Пригадати вчених – біологів України та світу, а також їхній вклад у розвиток біологічної науки.
4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).
а). 1. Найменшою одиницею еволюції є:
а. рід б. тип
в. вид г. клас
2. Які з перерахованих пар організмів можуть служити прикладом паралелізму?
а. акула і кит б. морж і тюлень
в. метелик і птиця г. кажан і птах
3. Визначте явище спрощення будови організмів:
а. ароморфоз; б. адаптивна радіація; в. дегенерація; г. ідіодаптація.
б). З переліку вибери ознаки характерні для біологічного прогресу:
Розстав ознаки в послідовному порядку, як це відбувається в природі.
А) перевищення народжуваності особин над смертністю;
Б) скорочення ареалу виду;
В) зниження чисельності особин виду;
Г) утворення нових популяцій;
Д) веде до вимирання виду;
Е) розширення ареалу виду;
Ж) веде до процвітання виду;
З) перевищення смертності особин виду над народжуваністю,
І) збільшення чисельності особин.
К) зменшення числа таксонів
в). Як ви можете пояснити вираз: Онтогенез-коротке повторення філогенезу.
5. Підсумки уроку.
Еволюція – процес необоротних змін у будові і функціях організмів протягом їхнього історичного існування. Наслідком еволюції є пристосованість (адаптація) видів до умов довкілля. Еволюційна гіпотеза Ж.Б.Ламарка була першою спробою пояснити історичний розвиток живої матерії. За Ламарком в основі еволюції лежить виникнення спадкових пристосувальних змін під впливом умов довкілля та внутрішнє прагнення до самовдосконалення тобто ускладнення. Еволюція, за Ламарком іде від простих форм організації до складних у вигляді послідовності певних щаблів удосконалення – градацій.
6. Повідомлення домашнього завдання.
Опрацювати параграф 48,вивчити конспект
Дати письмово відповіді на питання:
1. Коли почали формуватися перші уявлення про еволюцію живих організмів?
2. Які основні положення теорії еволюції запропонував Ж. Б. Ламарк?
3. Які основні положення теорії еволюції запропонував Ч. Дарвін?
4. У чому головна різниця між ученнями Ч. Дарвіна і Ж. Б. Лaмарка?
Методичні та дидактичні матеріали
- Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку https://bogdanteacher.blogspot.com
- Макет для майбутньої стінгазети або постеру http://wikiwall.ru/wall/0acfee0fef9254df190624da036a78f2/801e51e8854bcaaaa4921cf7969f7334#
- Тест для перевірки знань учнів (до 10 тестових завдань) (Google Форми) https://docs.google.com/forms/d/1nn0gZJzUUI4s-0gKWx4fdYA99PMnmFD-V8l8XEDLMOM/edit
- Ментальні карти https://www.mindmeister.com/1066684882?new=1
- Гра для учнів https://learningapps.org/display?v=pxzxxm4y518
- Відео-матеріали (змонтовані власноруч) https://youtu.be/aE_M1t8t6Lw
- Публікація або інфографіка https://www.canva.com/design/DACzgLGTJUM/MSKx4kwwDjx6oOthUpqlTw/edit
- Електронний журнал (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MDSi0rIg9XPckFeYTY1pD7Zw3ed4hqbEErkRA8ONRRY/edit#gid=0)
- Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (стрічка часу https://drive.google.com/file/d/1dfMXPFS6iF4eVa9JphTZSg1wWEBPhLe6/view?usp=sharing)
- Канал у Telegram https://t.me/BIOLOGYEXPERT
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
https://www.e-reading.club/book.php?book=22323
https://www.litmir.me/br/?b=560830&p=1
http://skepdic.ru/wp-content/uploads/2013/10/Rozhdenie_slozhnosti_Alexandr_Markov.pdf
Відеоматеріали
https://www.youtube.com/watch?v=9BPochduADM
https://www.youtube.com/watch?v=iMGwxdSH79o
https://www.youtube.com/watch?v=oGKTzHFjo08
Електронні ресурси
http://zno.academia.in.ua/mod/book/view.php?id=2370
https://lectures.7mile.net/lec-biol/11-1-teoriya-evolutsij.html
Автор статті
Студент факультету природничо-географічного,6 курсу, спеціальність "Біологія"
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка