Відмінності між версіями «Зборка системного блоку. Установка оперативної пам'яті. НІП, 2017-2018»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показані 4 проміжні версії цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
  
=='''''<font color='red' size=5>'''Зборка системного блоку. Установка оперативної пам'яті. НІП, 2017-2018'''</font>'''''==
 
  
 +
[[Файл:Документ Microsoft Publisher-page-5.jpg|1000px]]
  
==Як встановити оперативну пам’ять в звичайний комп’ютер==
+
==Виконав==
Перед установкою переконайтеся, що материнська плата вашого комп’ютера не тільки підтримує наявний обсяг модулів пам’яті, але й дане конкретне покоління, оскільки оперативна пам’ять буває різна: '''DDR. DDR2. DDR3. EDO. MicroDIMM. SDRAM і SODIMM'''.
+
[[Користувач:3434956| Сарана Олександр Сергійович]]
 
+
==Джерела==
[[Файл:Ddr1234.jpg|300px|ddr]]  
+
[https://digitop.com.ua/ustanovka-operativnoi-pam-jati-jak-dodati-i/|[1]]<br />
[[Файл:Microdimm.jpg|300px|micro-dimm]]
+
[https://sites.google.com/site/principirobotikomputeriv/operativna-pam-at|[2]]
[[Файл:SO-DIMM.jpg|300px|so-dimm]]
+
[[Файл:Sdram.jpg|300px|sdram]]  
+
 
+
 
+
Особливо це стосується випадків, коли потрібно поставити додаткову оперативну пам’ять. При встановленні або заміні оперативної пам’яті деякі “знавці” стверджують, що користувач може зіткнутися з такими проблемами:
+
 
+
1.З електростатичними зарядами.<br />
+
2.Некоректними параметрами в BIOS.<br />
+
3.Неправильна встановленням модулів DIMM.<br />
+
 
+
На цьому грунті можна зустріти дурні поради про додавання оперативної пам’яті:
+
 
+
1.Для запобігання накопичення електростатичного електрики при роботі з чутливими мікросхемами, не варто одягати одяг з синтетики або взуття зі шкіряною підошвою (або стояти на гумовому килимку).<br />
+
2.Зніміть накопичений електростатичний заряд, взявшись за корпус системного блоку.<br />
+
3.Також можна використовувати спеціальний заземлюючий браслет на зап’ясті, який можна придбати в магазині електроніки.<br />
+
 
+
Ви тільки вдумайтеся в цю ахінею! Шапочку з фольги НЕ вдягнути? Знайте, що ці проблеми висмоктані з пальця людьми, далекими від реальності. Звичайно, бувають проблеми зі статикою і заземленням корпусу комп’ютера, але вони трапляються рідко і до установки оперативної пам’яті практично не мають відношення.
+
 
+
Правда, тут варто зауважити, що якщо Ви хочете зробити установку додаткової оперативної пам’яті, то може постати питання несумісності модулів. Але до самого процесу установки це має непряме відношення.
+
 
+
'''Головне перед установкою знеструмити комп’ютер і дати йому постояти хвилин п’ять.''' Зазвичай, установка оперативної пам’яті правильного формфактора займає хвилин п’ять. Для заміни оперативної пам’яті пам’яті в стандартних ПК слід спиратися на наступні поради:
+
 
+
Вимкніть ПК і від’єднайте мережний кабель. Почекайте деякий час, поки зникне залишковий заряд на платі.
+
Розкрийте системний блок. Зазвичай кришка тримається на двох або рідше чотирьох гвинтах.
+
Акуратно відсуньте кабелі, які можуть перешкоджати вільному доступу роз’ємів пам’яті. Перед відключенням дроти запам’ятайте, куди він був підключений, але краще нічого не відключати, – у більшості випадків встановити оперативну пам’ять можна безперешкодно.
+
Якщо Вам потрібно витягти модуль, щоб на його місце поставити оперативну пам’ять більшого обсягу або частоти, то досить розвести в сторони бічні фіксатори, які тримати модуль.
+
Більшість сучасних материнських плат підтримують двоканальний режим роботи оперативної пам’яті. Його плюс в тому, що модулі пам’яті працюють, співпрацюючи один з одним. Вам потрібно визначити, які саме роз’єми слід задіяти для коректної роботи плати в двоканальному режимі. Такі роз’єми мають різний колір (попарно). Тобто при встановленні двох однакових модулів пам’яті їх слід поставити в роз’єми однакового кольору.
+
Далі, показаний процес встановлення модуля оперативної пам’яті. Установка додаткової оперативної пам’яті здійснюється також, просто використовуйте ще один слот. Добираємося до роз’ємів:
+
 
+
На планках RIMM і DIMM присутні спеціальні ключі, за допомогою яких відбувається правильна орієнтація планки у відповідному роз’ємі. Тобто у будь-якого формфактора або покоління пам’яті є свій ключ, за яким і потрібно встановити планку оперативки. Перед вставкою модуля необхідно переконатися, що пластикові засувки, розташовані з боків, розведені в сторони:
+
 
+
Після встановлення оперативної пам’яті в слот материнської плати, досить акуратно натиснути на модуль і засувки самі встануть на місце.
+
[[Файл:Module-ram 1.jpg||200px|center|Установка оперативної пам'яті]]<br />
+
Якщо перед установкою були відключені заважають дроти – поверніть їх на місце і закрийте кришку системного блоку, підключивши кабель живлення. Після установки додаткової оперативної пам’яті може знадобитися запуск програми налаштування BIOS для збереження нових параметрів, але зазвичай комп’ютер все розуміє сам і просто почнеться штатна завантаження операційної системи. Переважна більшість сучасних систем в автоматичному режимі визначають новий розмір пам’яті і вносять потрібні зміни в BIOS.
+
==Як додати оперативної пам’яті в ноутбук==
+
'''Варіант 1'''. ''Додавання оперативної пам'яті, якщо слоти зверху.''
+
 
+
"Піддослідним кроликом" у нас буде ноутбук Asus A2500H з типом оперативної пам'яті DDR. Він має всього 256 Мб оперативної пам'яті і слоти для пам'яті у нього знаходяться зверху. Якщо будете проводити подібні операції з ноутбуком самі - візьміть за правило для початку витягувати акумуляторну батарею.
+

Поточна версія на 19:30, 6 грудня 2017


Документ Microsoft Publisher-page-5.jpg

Виконав

Сарана Олександр Сергійович

Джерела

[1]
[2]