Відмінності між версіями «Пошукові інструменти Google»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: Google - дуже потужний інструмент для пошуку інформації. Для найбільш ефективного пошуку п...)
 
 
(не показані 2 проміжні версії цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 
Google - дуже потужний інструмент для пошуку інформації. Для найбільш ефективного пошуку потрібно навчитися користуватися всіма можливостями Google:
 
Google - дуже потужний інструмент для пошуку інформації. Для найбільш ефективного пошуку потрібно навчитися користуватися всіма можливостями Google:
 +
[[Файл:Poisk-informacii-218x150.png|праворуч|300px]]
 +
*'''Пошук точної фрази або форми слова'''. Це найбільш часто використовувана функція. Наприклад, коли ви шукаєте текст пісні, але знаєте тільки одну фразу з неї. У такому випадку потрібно виділити запит по обидва боки лапками ( «...»). Google буде шукати веб-сторінки, де є саме така фраза (форма слова).
 +
*'''Як знайти цитату, в якій пропущено слово?''' Якщо ви забули слово в цитаті, візьміть всю цитату в лапки, а замість пропущеного слова поставте зірочку. Цитата знайдеться разом з забутим словом. ( «... * ...»).
 +
*'''Пошук з якоюсь кількістю пропущених слів.''' Вам потрібно знайти речення в документі або в статті, але ви пам'ятаєте тільки слова на початку і в кінці. Введіть свій запит і вкажіть, скільки приблизно слів було між тими словами, які ви пам'ятаєте (..... around (5) ....).
 +
*'''Як знайти будь-які з кількох слів'''? Просто перерахуйте всі підходящі варіанти через вертикальний слеш. Google буде шукати документи з будь-яким з цих слів (..... | ..... | ....). Замість символу «|» можна вводити англійське «or».
 +
*'''Як знайти слова в межах одного речення?''' Використовуйте оператор під назвою «амперсанд» - &. Якщо з'єднати слова амперсандом, Google знайде документи, де ці слова стоять в одному реченні (..... & .....).
 +
*'''Як знайти документ, що містить певне слово?''' Поставте перед потрібним словом плюс, але не відділить його від слова пробілом. У запит можна включити кілька обов'язкових слів (...... + .....).
 +
*'''Як виключити слово з пошуку?''' Поставте мінус перед словом, яке ви не хочете бачити у відповідях. Так можна виключити навіть кілька слів (....-.....).
 +
*'''Як шукати на певному сайті?''' Для цього використовуйте оператор site. Він дозволяє прямо в запиті вказати сайт, на якому потрібно шукати. Тільки обов'язково поставте після site двокрапку (..... site: adu.by).
 +
*'''Як шукати документи певного типу?''' Використовуйте оператор mime. Поставте в запиті mime, двокрапку і потім тип документа, який вам потрібен. Наприклад, pdf або doc (...... mime: pdf).
 +
*'''Як шукати на сайтах на певному мовою?''' За допомогою оператора lang. Після lang потрібно поставити двокрапку і написати, якою мовою вам потрібні документи. Якщо це російська мова, то потрібно вказати ru, якщо український - uk. Білоруська мова позначається як be, англійська - en, французький - fr, німецький - de, іспанська - es, італійський - it.
 +
*'''Пошук синонімів'''. Символ ~ для пошуку слів, схожих до вибраного. Google видасть всі посилання на сторінки з синонімами до вибраного вами слову, але жодна з них не буде містити це слово (~ .......).
 +
*'''Значення слова'''. Введіть в пошукову рядок define: слово, і дізнаєтеся значення цього слова.
 +
*'''Пошук в певних тимчасових рамках'''. Дуже зручно, якщо вам необхідно знайти події, які відбулися в певні роки (....... +1847 ... 1890).
 +
*'''Зворотні посилання'''. Наберіть links: назва сайту, і дізнаєтеся прямі посилання на цей сайт.
 +
*'''Конвертер величин'''. Для цього просто введіть ваш запит в рядок (1 кг в фунтах).
 +
*'''Курс валют'''. Те ж саме: введіть запит (1 долар в рублях).
 +
*'''Час по місту'''. Введіть запит, що складається з «час» і «місто», - в першому рядку буде точний час цього міста (time Ріо-де-Жанейро або час Ріо-де-Жанейро).
 +
*'''Калькулятор'''. Досить ввести приклад в рядок пошуку і натиснути пошук. Google видасть результат рівняння.
 +
*'''Прогноз погоди по місту'''. Як і в випадку з часом, в рядку пошуку використовуєте оператор «weather» і «місто». І дізнаєтеся прогноз на кілька днів (weather Варшава).
 +
*'''Перекладач'''. Можна перекладати слова, не відходячи від пошуковика. translate слово into мову.
 +
*'''Пошук по зображенню'''. За допомогою пошукової системи Google ви можете знайти в мережі наявне у вас зображення і визначити по його опису то, де воно зроблено, хто його автор, хто на ньому зображений і т. Д. Для того щоб скористатися пошуком по зображеннях, зайдіть на сайт пошукової системи google.com і перейдіть в розділ Картинки, який знаходиться в правій верхній частині сторінки. У вікні, клацніть по значку фотоапарата в правій частині пошукового рядка. Далі вкажіть посилання на зображення (URL), яке ви шукаєте або завантажте файл зображення зі свого комп'ютера. Натисніть на кнопку Пошук по картинці і пошукова система запропонує вам варіанти знайдених зображень. Перейдіть по одній із запропонованих посилань для того, щоб ознайомитися з результатами пошуку.
  
    Пошук точної фрази або форми слова. Це найбільш часто використовувана функція. Наприклад, коли ви шукаєте текст пісні, але знаєте тільки одну фразу з неї. У такому випадку потрібно виділити запит по обидва боки лапками ( «...»). Google буде шукати веб-сторінки, де є саме така фраза (форма слова).
+
 
    Як знайти цитату, в якій пропущено слово? Якщо ви забули слово в цитаті, візьміть всю цитату в лапки, а замість пропущеного слова поставте зірочку. Цитата знайдеться разом з забутим словом. ( «... * ...»).
+
Повернутися на сторінку курсу [[Навчальний курс "ІКТ в журналістиці" 2017]]
    Пошук з якоюсь кількістю пропущених слів. Вам потрібно знайти пропозицію в документі або в статті, але ви пам'ятаєте тільки слова на початку і в кінці. Введіть свій запит і вкажіть, скільки приблизно слів було між тими словами, які ви пам'ятаєте (..... around (5) ....).
+
    Як знайти будь-які з кількох слів? Просто перерахуйте всі підходящі варіанти через вертикальний слеш. Google буде шукати документи з будь-яким з цих слів (..... | ..... | ....). Замість символу «|» можна вводити англійське «or».
+
    Як знайти слова в межах одного речення? Використовуйте оператор під назвою «амперсанд» - &. Якщо з'єднати слова амперсандом, Google знайде документи, де ці слова стоять в одному реченні (..... & .....).
+
    Як знайти документ, що містить певне слово? Поставте перед потрібним словом плюс, але не відділить його від слова пробілом. У запит можна включити кілька обов'язкових слів (...... + .....).
+
    Як виключити слово з пошуку? Поставте мінус перед словом, яке ви не хочете бачити у відповідях. Так можна виключити навіть кілька слів (....-.....).
+
    Як шукати на певному сайті? Для цього використовуйте оператор site. Він дозволяє прямо в запиті вказати сайт, на якому потрібно шукати. Тільки обов'язково поставте після site двокрапку (..... site: adu.by).
+
    Як шукати документи певного типу? Використовуйте оператор mime. Поставте в запиті mime, двокрапку і потім тип документа, який вам потрібен. Наприклад, pdf або doc (...... mime: pdf).
+
    Як шукати на сайтах на певному мовою? За допомогою оператора lang. Після lang потрібно поставити двокрапку і написати, якою мовою вам потрібні документи. Якщо це російська мова, то потрібно вказати ru, якщо український - uk. Білоруська мова позначається як be, англійська - en, французький - fr, німецький - de, іспанська - es, італійський - it. Коди інших мов, в тому числі екзотичних, дивіться в цьому посиланню.
+
    Пошук по синонімів. Символ ~ для пошуку слів, схожих до вибраного. Google видасть всі посилання на сторінки з синонімами до вибраного вами слову, але жодна з них не буде містити це слово (~ .......).
+
    Значення слова. Введіть в пошукову рядок define: слово, і дізнаєтеся значення цього слова.
+
    Пошук в певних тимчасових рамках. Дуже зручно, якщо вам необхідно знайти події, які відбулися в певні роки (....... +1847 ... 1890).
+
    Зворотні посилання. Наберіть links: назва сайту, і дізнаєтеся прямі посилання на цей сайт.
+
    Конвертер величин. Для цього просто введіть ваш запит в рядок (1 кг в фунтах).
+
    Курс валют. Те ж саме: введіть запит (1 долар в рублях).
+
    Час по місту. Введіть запит, що складається з «час» і «місто», - в першому рядку буде точний час цього міста (time Ріо-де-Жанейро або час Ріо-де-Жанейро).
+
    Калькулятор. Досить ввести приклад в рядок пошуку і натиснути пошук. Google видасть результат рівняння.
+
    Прогноз погоди по місту. Як і в випадку з часом, в рядку пошуку використовуєте оператор «weather» і «місто». І дізнаєтеся прогноз на кілька днів (weather Варшава).
+
    Перекладач. Можна перекладати слова, не відходячи від пошуковика. translate слово into мову.
+
    Пошук по зображенню. За допомогою пошукової системи Google ви можете знайти в мережі наявне у вас зображення і визначити по його опису то, де воно зроблено, хто його автор, хто на ньому зображений і т. Д. Для того щоб скористатися пошуком по зображеннях, зайдіть на сайт пошукової системи google.com і перейдіть в розділ Картинки, який знаходиться в правій верхній частині сторінки. У вікні, клацніть по значку фотоапарата в правій частині пошукового рядка. Далі вкажіть посилання на зображення (URL), яке ви шукаєте або завантажте файл зображення зі свого комп'ютера. Натисніть на кнопку Пошук по картинці і пошукова система запропонує вам варіанти знайдених зображень. Перейдіть по одній із запропонованих посилань для того, щоб ознайомитися з результатами пошуку.
+

Поточна версія на 18:56, 16 вересня 2017

Google - дуже потужний інструмент для пошуку інформації. Для найбільш ефективного пошуку потрібно навчитися користуватися всіма можливостями Google:

Poisk-informacii-218x150.png
  • Пошук точної фрази або форми слова. Це найбільш часто використовувана функція. Наприклад, коли ви шукаєте текст пісні, але знаєте тільки одну фразу з неї. У такому випадку потрібно виділити запит по обидва боки лапками ( «...»). Google буде шукати веб-сторінки, де є саме така фраза (форма слова).
  • Як знайти цитату, в якій пропущено слово? Якщо ви забули слово в цитаті, візьміть всю цитату в лапки, а замість пропущеного слова поставте зірочку. Цитата знайдеться разом з забутим словом. ( «... * ...»).
  • Пошук з якоюсь кількістю пропущених слів. Вам потрібно знайти речення в документі або в статті, але ви пам'ятаєте тільки слова на початку і в кінці. Введіть свій запит і вкажіть, скільки приблизно слів було між тими словами, які ви пам'ятаєте (..... around (5) ....).
  • Як знайти будь-які з кількох слів? Просто перерахуйте всі підходящі варіанти через вертикальний слеш. Google буде шукати документи з будь-яким з цих слів (..... | ..... | ....). Замість символу «|» можна вводити англійське «or».
  • Як знайти слова в межах одного речення? Використовуйте оператор під назвою «амперсанд» - &. Якщо з'єднати слова амперсандом, Google знайде документи, де ці слова стоять в одному реченні (..... & .....).
  • Як знайти документ, що містить певне слово? Поставте перед потрібним словом плюс, але не відділить його від слова пробілом. У запит можна включити кілька обов'язкових слів (...... + .....).
  • Як виключити слово з пошуку? Поставте мінус перед словом, яке ви не хочете бачити у відповідях. Так можна виключити навіть кілька слів (....-.....).
  • Як шукати на певному сайті? Для цього використовуйте оператор site. Він дозволяє прямо в запиті вказати сайт, на якому потрібно шукати. Тільки обов'язково поставте після site двокрапку (..... site: adu.by).
  • Як шукати документи певного типу? Використовуйте оператор mime. Поставте в запиті mime, двокрапку і потім тип документа, який вам потрібен. Наприклад, pdf або doc (...... mime: pdf).
  • Як шукати на сайтах на певному мовою? За допомогою оператора lang. Після lang потрібно поставити двокрапку і написати, якою мовою вам потрібні документи. Якщо це російська мова, то потрібно вказати ru, якщо український - uk. Білоруська мова позначається як be, англійська - en, французький - fr, німецький - de, іспанська - es, італійський - it.
  • Пошук синонімів. Символ ~ для пошуку слів, схожих до вибраного. Google видасть всі посилання на сторінки з синонімами до вибраного вами слову, але жодна з них не буде містити це слово (~ .......).
  • Значення слова. Введіть в пошукову рядок define: слово, і дізнаєтеся значення цього слова.
  • Пошук в певних тимчасових рамках. Дуже зручно, якщо вам необхідно знайти події, які відбулися в певні роки (....... +1847 ... 1890).
  • Зворотні посилання. Наберіть links: назва сайту, і дізнаєтеся прямі посилання на цей сайт.
  • Конвертер величин. Для цього просто введіть ваш запит в рядок (1 кг в фунтах).
  • Курс валют. Те ж саме: введіть запит (1 долар в рублях).
  • Час по місту. Введіть запит, що складається з «час» і «місто», - в першому рядку буде точний час цього міста (time Ріо-де-Жанейро або час Ріо-де-Жанейро).
  • Калькулятор. Досить ввести приклад в рядок пошуку і натиснути пошук. Google видасть результат рівняння.
  • Прогноз погоди по місту. Як і в випадку з часом, в рядку пошуку використовуєте оператор «weather» і «місто». І дізнаєтеся прогноз на кілька днів (weather Варшава).
  • Перекладач. Можна перекладати слова, не відходячи від пошуковика. translate слово into мову.
  • Пошук по зображенню. За допомогою пошукової системи Google ви можете знайти в мережі наявне у вас зображення і визначити по його опису то, де воно зроблено, хто його автор, хто на ньому зображений і т. Д. Для того щоб скористатися пошуком по зображеннях, зайдіть на сайт пошукової системи google.com і перейдіть в розділ Картинки, який знаходиться в правій верхній частині сторінки. У вікні, клацніть по значку фотоапарата в правій частині пошукового рядка. Далі вкажіть посилання на зображення (URL), яке ви шукаєте або завантажте файл зображення зі свого комп'ютера. Натисніть на кнопку Пошук по картинці і пошукова система запропонує вам варіанти знайдених зображень. Перейдіть по одній із запропонованих посилань для того, щоб ознайомитися з результатами пошуку.


Повернутися на сторінку курсу Навчальний курс "ІКТ в журналістиці" 2017