Відмінності між версіями «Місто моєї мрії - Оттава»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
м
м
 
(не показано 5 проміжних версій цього учасника)
Рядок 63: Рядок 63:
 
[https://drive.google.com/file/d/0ByyrxR5JzMkUUS1uNW03QkMzZ28/view?usp=sharing Презентація]
 
[https://drive.google.com/file/d/0ByyrxR5JzMkUUS1uNW03QkMzZ28/view?usp=sharing Презентація]
  
https://drive.google.com/file/d/0ByyrxR5JzMkUUS1uNW03QkMzZ28/view?usp=sharing
+
[https://drive.google.com/drive/folders/0ByyrxR5JzMkUclU0OWZvRWJEZ3c?usp=sharing Фотоальбом]
 +
 
 +
[http://ottawapresent.blogspot.com/2016/11/blog-post.html Блог]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd1qegRxOuB1ov6Ul6yM6nSFAlSvJONYDuQojEromvTVNg-7w/viewform Бліц-опитування]

Поточна версія на 00:13, 28 листопада 2016

           Оттава4.jpg

Отта́ва (англ. Ottawa [ˈɒtəwɑː] д·і, фр. Ottawa) — столиця Канади, четверте за населенням місто країни. Оттава розташована у східній частині провінції Онтаріо на березі однойменної річки, яка розмежовує провінції Онтаріо і Квебек. Разом з містом Гатіно, розташованим з квебецького боку річки, та низкою інших муніципалітетів Оттава входить до Національного столичного регіону.

Історія міста

Корінні племена і перші європейські поселенці

  • Територія сучасної Оттави до моменту приходу європейців була заселена індіанськими племенами алгонкінської сім'ї. Регіон навколо сучасної річки Оттави після закінчення останнього льодовикового періоду спершу був частиною моря Шамплена і заселявся давніми племенами у міру відступу моря. Вже шість тисяч років тому в долині річки сформувалася мисливсько-збиральницька культура, яка, судячи з археологічних розкопок, також активно вела торгівлю з сусідніми народами. Хоча археологи не готові з упевненістю говорити про етнічну приналежність носіїв цієї культури, вона досить схожа на культуру алгонкінів до моменту появи в Америці європейців.
  • Після приходу в XVII столітті французьких поселенців до Канади річка Оттава (тоді Кічісіпі) зі своїми притоками, що вже була основним водним шляхом від річки Святого Лаврентія у внутрішні райони Північноамериканського континенту і відігравала центральну роль у торгівлі між корінними народами регіону, стала головною артерією торгівлі хутром, центр якої знаходився в Монреалі. Алгонкінське плем'я оттава монополізувало торгівлю хутром на Кічісіпі. Монополія племені протрималася всього близько 30 років, після чого воно було витіснене на територію південніше Великих озер, але за річкою і місцевістю на північ від неї закріпилася назва Оттава (цей регіон, що тепер входить до провінції Квебек, зберігає назву Оттава донині). На початку XIX століття на тому місці, де зливаються три річки — Рідо, Оттава і Гатіно, — осіли перші білі поселенці.
  • В 1800 році уродженець Массачусетсу лісоруб Філемон Райт, його родичі і кілька друзів започаткували нове поселення на квебекському боці ріки Оттава. Вони побудували з колод житла і лісопилку, село отримало назву Райтстаун (пізніше Галл, нині частина міста Гатіно). З 1806 року Райт почав наймати робітників і вести торгівлю лісом, до 1809 року число найманих лісорубів і плотогонів досягло декількох сотень[11]. Вже в кінці того ж і початку наступного десятиліття з'являються перші сільськогосподарські поселення на південному березі річки Оттави; збереглися імена перших фермерів — Айрі Хонівелла в районі сучасного Непіна і Браддіша Біллінгза на території сучасного Глостера. У 1818 році більше десятка сімей британських військовослужбовців осіли в районі, де пізніше виникло селище Річмонд (в 70-ті роки XX століття включений в муніципальні межі міста Голборн).
  • У роки після Англо-американської війни 1812 року, уряд почав заохочувати імміграцію в регіон: тут оселилося багато ірландських католиків і протестантів. Разом із франко-канадцями, що переселялися з Квебеку, ці дві групи стали великою робочою силою у час спорудження каналу Рідо. Саме канал і ліс, як основна галузь економіки, забезпечили Оттаві майбутнє.
Дата Історична подія
1826 Заснування
1857 Оттава стала столицею об'єднаної провінції Канада
1867 Столиця держави Канада
1950 Гребе представив канадським замовникам план великомасштабної перебудови Оттави. У рамки плану входила ліквідація нетрів, переміщення залізничних ліній і створення паркових зон і так званого «Зеленого поясу», що охоплює місто по периметру. Також передбачалося придбання землі на квебекській стороні річки для розширення площі парку Гатіно
1918 Оттаву, як і практично весь світ, охопила пандемія грипу, який повернувшись з фронту привезли солдати.
1945 Лише через кілька днів після закінчення Другої світової війни, в Оттаві відбулася подія, що стала одним з перших кроків до холодної війні, яка почалася незабаром. Шифрувальник радянського посольства Ігор Гузенко передав канадській стороні матеріали, що свідчили про те, що СРСР — союзник Канади у Другій світовій війні — розгорнув в Канаді шпигунську мережу, яка торкалася кількох міністерств, парламенту і спільного британсько-канадського атомного проекту.
2001 Сучасний прапор Оттави прийнятий після об'єднання з іншими муніципалітетами. Він являє собою полотнище, складене з вертикальних синьої і зеленої смуг зі стилізованою літерою «О» на їх межі. Стилізована «О» в центрі прапора символізує роль Оттави як столиці Канади. Зліва її незамкнену окружність завершують три вертикальні стрічки, що нагадують кленовий лист (центральний елемент державного прапора Канади) і будівлю парламенту. Три стрічки символізують єдність, гармонію і співпрацю за-для спільної мети. Синій колір у прапорі символізує річки і канали Оттави, а зелений — її численні зелені зони
2011 Населення Оттави становить 883,391 осіб[4], разом з Гатіно — 1,236,324 осіб
2012 Третій рік поспіль місто назване найкращою для життя громадою у Канаді в рейтингу журналу MoneySense

Географія

Розташування

Оттава розташовується в південно-західній частині канадської провінції Онтаріо, на її кордоні з провінцією Квебек, на берегах однойменної річки, а також річки Рідо і каналу Рідо, в місці злиття яких з річкою Оттавою розташований міський центр. На північному березі річки Оттави знаходиться місто Гатіно, внесене разом з Оттавою в єдину міську агломерацію — Національну столичну область. Оттава розташована в низинній рівнинній місцевості, висота в районі міжнародного аеропорту ім. Макдональда-Картьє становить 114 метрів, а найвища точка міста знаходиться на висоті 166 метрів над рівнем моря[32]. Найближчий гірський масив — Аппалачі. Оттава, як і вся східна частина провінції Онтаріо і провінція Квебек, знаходиться в північноамериканському східному часовому поясі, відстаючи від всесвітнього координованого часу на 5:00 взимку і на чотири — влітку.

Місто Оттава на карті

Оттава№1.jpg.

Офіційні символи

Герб

Герботтава.jpg

Герб Оттави був офіційно затверджений у вересні 1954 року і використовується з 1 січня 1955 року. Хвилястий синьо-білий хрест, що розділяє на білі чверті старофранцузий щит, символізує річку Оттаву і її дві найбільших притоки — річки Рідо і Гатіно, злиття яких визначило місце заснування майбутнього міста. Хрест також символізує подвиг християнських місіонерів, які несли нову релігію місцевим племенам. Королівська корона у верхньому правому полі позначає королеву Вікторію, червоний кленовий лист в лівій нижній чверті — Канаду. Два порожніх білих поля позначають велич, якої ще належить досягти. На червоному полі у верхній частині щита праворуч схрещені весло і дві стріли — символ індіанського племені оттава, історичних мешканців регіону; в центрі астролябія, символ Самюеля де Шамплена — першого губернатора французьких колоній у Північній Америці; ліворуч розміщені кирка, лопата і граната, що символізують керівника будівництва каналу Рідо Джона Бая. Бурелет над щитом забарвлений в основні кольори герба — білий і синій, а нашоломник зображує сосну з шишками — символ будівельного лісу, головного багатства долини річки Оттави. На нашоломнику розміщений золотий диск з дубом у центрі — печатка Байтауна. Девіз на двох державних мовах Канади говорить «Advance Ottawa en Avant», що являє собою модифікацію колишнього девізу міста Оттави. Щит підтримують два щитотримачі — лісоруб середини XIX століття і службовець стрілецького полку Цивільної служби в повному екипіруванні, що символізує позицію Оттави як місця перебування Генерал-губернатора Канади і безлічі державних службовців.

Сучасний прапор

Прапороттава.jpg

Сучасний прапор Оттави прийнятий у 2001 році після об'єднання з іншими муніципалітетами. Він являє собою полотнище, складене з вертикальних синьої і зеленої смуг зі стилізованою літерою «О» на їх межі. Стилізована «О» в центрі прапора символізує роль Оттави як столиці Канади. Зліва її незамкнену окружність завершують три вертикальні стрічки, що нагадують кленовий лист (центральний елемент державного прапора Канади) і будівлю парламенту. Три стрічки символізують єдність, гармонію і співпрацю за-для спільної мети. Синій колір у прапорі символізує річки і канали Оттави, а зелений — її численні зелені зони[56].

24 жовтня 2001 року офіційною квіткою Оттави був оголошений тюльпан. Історичний зв'язок тюльпанів і Оттави сходить до років Другої світової війни, коли в Канаді знайшла притулок королівська сім'я окупованих Нідерландів. Маргріт, дочка майбутньої королеви Юліани, народилася в одній з оттавських лікарень у 1943 році. Після війни, восени 1945 року, Оттава отримала в дарунок від принцеси Юліани 100 000 цибулин тюльпанів, і з 1953 року в пам'ять про це в місті проходить фестиваль тюльпанів.

Відомі уродженці і мешканці

На сайті Департаменту туризму Оттави наведений список з п'яти жителів Оттави, «таланти яких відомі мільйонам». У цей список входять:

  • Джеремі Гара — ударник інді-рок-гурту Arcade Fire, разм з нею отримав «Греммі» за найкращий альбом 2010 року
  • Аланіс Моріссетт — уродженка Оттави, рок-виконавиця і актриса, лауреат семи «Греммі»
  • Меттью Перрі — актор, народився в Массачусетсі і виріс в Оттаві, відомий ролями в серіалі «Друзі» і стрічках «Історія Рона Кларка» і «Дев'ять ярдів»
  • Брендан Фрейзер — актор, що прожив більшу частину дитинства в Оттаві, всесвітньо відомий ролями у стрічці «Мумія» і його продовженнях, а також у стрічці «Кидок кобри»
  • Маргарет Етвуд — уродженка Оттави, прозаїк і поет, лауреат Букерівської премії за роман «Сліпий вбивця»

Посилання

Презентація

Фотоальбом

Блог

Бліц-опитування