Відмінності між версіями «Обробка зображень лабораторна 1 Носко Юлія»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 23: Рядок 23:
 
Вносите правки в існуючі розділи.
 
Вносите правки в існуючі розділи.
 
Натискаєте кнопку Зберегти сторінку.
 
Натискаєте кнопку Зберегти сторінку.
В цьому розділі розміщуються посилання (внутрішні та зовнішні)на ваші роботи, додається короткий опис.
+
 
Натискаєте кнопку Зберегти сторінку.
+
Клацаєте на вкладці Редагувати.
+
Вносите правки в існуючі розділи.
+
Натискаєте кнопку Зберегти сторінку.
+
 
==Створення нової статті на Вікі-КДПУ==
 
==Створення нової статті на Вікі-КДПУ==
 
Стаття завжди спочатку називається, а вже потім створюється. Назва статті пишеться в однині та називному відмінку. З’ясуйте, чи існує вже така стаття!
 
Стаття завжди спочатку називається, а вже потім створюється. Назва статті пишеться в однині та називному відмінку. З’ясуйте, чи існує вже така стаття!
Рядок 49: Рядок 45:
 
Збережіть статтю (натиснути кнопку Зберегти сторінку).
 
Збережіть статтю (натиснути кнопку Зберегти сторінку).
 
Посилання на неіснуючу статтю буде червоного кольору. Натисніть на це посилання і потрапите в режим редагування.
 
Посилання на неіснуючу статтю буде червоного кольору. Натисніть на це посилання і потрапите в режим редагування.
 +
==Редагування та форматування статей на Вікі-КДПУ==
 +
Для редагування клацніть на посилання Редагувати і потрапите в режим редагування.
 +
Внесіть бажані правки.
 +
Для перевірки правильного відображення сторінки (форматування, формули, посилання, картинки) натисніть кнопку Попередній перегляд.
 +
Якщо зауважень немає, опублікуйте свою нову версію. Для цього натисніть кнопку Зберегти сторінку.
 +
Ваші правки будуть відразу доступними усім відвідувачам середовища.
 +
При редагуванні можна використовувати можливості Wiki-розмітки.

Поточна версія на 21:49, 29 травня 2016

Власна сторінка на Вікі КДПУ

Портал Вікі-КДПУ

У Кіровоградському державному педагогічному університеті з квітня 2008 року розпочав свою роботу Вікі-портал (http://www.kspu.kr.ua/wiki). Весною 2009 року було розгорнуто новий варіант вікі-сайту, який отримав назву Вікі-КДПУ(http://wiki.kspu.kr.ua), на базі оновленої версії MediaWiki. У вересні 2014 року запрацювала третя модифікація порталу на сучасній версії MediaWiki 1.23.2. Вікі-КДПУ працює уже шість років, тому досвід облаштування сайту та використання його у навчальному процесі висвітлено у різних публікаціях. Загалом ресурс залучається для розв’язування таких освітніх задач, як персональний інформаційний менеджер (на особистих сторінках користувачів накопичуються посилання на власні розробки і статті); як засіб для організації спільної роботи над колективними проектами; як колективна електронна дошка, на якій може писати ціла група; як репозиторій колективного досвіду. Вікі-КДПУ використовують для організації онлайн консультування студентів-заочників. Створюють у ній різного роду енциклопедії, посібники та підручники (можна переглянути у розділі «Методична скарбничка» на головній сторінці). У розділі «Аудиторіум» (теж на головній сторінці) розташовані завдання і навчальні матеріали для підтримки вивчення різних дисциплін. Розділ «Проекти» містить навчальні проекти, які у даний час реалізовуються зі студентами.

Реєстрація користувача на Вікі-КДПУ

Реєстрація здійснюється один раз на початку роботи в середовищі. Для успішної реєстрації необхідно: Активізувати посилання Реєстрація. Після цього ви потрапите на спеціальну сторінку Вхід/Реєстрація. Активізуйте посилання Створіть обліковий запис. У вікні Створити необхідно заповнити наступні поля – ім’я користувача для входу в систему, пароль, адреса електронної пошти, справжнє ім’я для ідентифікації правок. Ім’я користувача для входу в систему задається в наступній формі – «Прізвище Ім'я», і повинно співпадати з полем справжнє ім’я. Після цього натисніть на кнопку Створити. У разі правильного виконання дій при реєстрації, система видасть повідомлення про успішну реєстрацію.

Створення особистої стрінки на Вікі-КДПУ

Після реєстрації у Вікі-середовищі автоматично створюється власна сторінка користувача (власний міні-сайт). Якщо, наприклад, зареєструватися під іменем Іванов Іван, то система підтримує наступні сторінки: Власна сторінка користувача (головна сторінка Вашого міні-сайту) за внутрішньою адресою: Користувач: Іванов Іван. Моя сторінка обговорення за внутрішньою адресою Обговорення користувача: Іванов Іван. Власна сторінка – це один із способів ефективно організувати роботу в проекті та допомогти іншим зрозуміти з ким вони працюють. Посилання на власну сторінку знаходиться в верхньому лівому куті поряд з зображенням. Текст посилання співпадає з вашим реєстраційним іменем. Червоний колір посилання вказує на те, що сторінка ще не заповнена. Для заповнення сторінки перейдіть за посиланням на власну сторінку та виберіть Створити власну сторінку. Після цього ви переходите в режим правки та вносите необхідну інформацію. З метою спрощення оформлення власної сторінки розроблено Шаблон:Персональна сторінка. Для того, щоб скористатися шаблоном: В режимі правки в текст вписуєте

subst:Шаблон:Персональна сторінка

Натискаєте кнопку Зберегти сторінку. Клацаєте на вкладці Редагувати. Вносите правки в існуючі розділи. Натискаєте кнопку Зберегти сторінку.

Створення нової статті на Вікі-КДПУ

Стаття завжди спочатку називається, а вже потім створюється. Назва статті пишеться в однині та називному відмінку. З’ясуйте, чи існує вже така стаття! Існує декілька способів створення статей.
1-й спосіб
У полі Пошук, яке розміщено зліва робочого вікна, введіть назву майбутньої статті. Натисніть кнопку Перейти, яка розміщується нижче. Натисніть на посилання червоного кольору з назвою статті в правій частині робочого. При цьому здійснюється перехід в режим редагування і ви можете приступати до створення першої статті в нашому проекті. Для попереднього перегляду статті натисніть на кнопку Показати попередній перегляд, яка знаходиться внизу робочого вікна, а для запису статті натисніть на кнопку Зберегти сторінку, яка знаходиться внизу робочого вікна системи.
2-й спосіб
В тексті довільної статті можуть зустрічатися посилання на неіснуючі статті. Посилання на неіснуючу статтю завжди червого кольору. Натисніть на це посилання і ви потрапите в режим редагування – створення статті.
3-й спосіб
В тексті статті (в режимі редагування) створіть внутрішнє посилання на нову статтю. Для цього необхідно слово або словосполучення взяти в подвійні квадратні дужки [[]]. Цей процес називається вікіфікацією. Вікіфікація дозволяє створювати взаємопов‘язаний контент та запобігати появі статей-сиріт. Збережіть статтю (натиснути кнопку Зберегти сторінку). Посилання на неіснуючу статтю буде червоного кольору. Натисніть на це посилання і потрапите в режим редагування.

Редагування та форматування статей на Вікі-КДПУ

Для редагування клацніть на посилання Редагувати і потрапите в режим редагування. Внесіть бажані правки. Для перевірки правильного відображення сторінки (форматування, формули, посилання, картинки) натисніть кнопку Попередній перегляд. Якщо зауважень немає, опублікуйте свою нову версію. Для цього натисніть кнопку Зберегти сторінку. Ваші правки будуть відразу доступними усім відвідувачам середовища. При редагуванні можна використовувати можливості Wiki-розмітки.