Відмінності між версіями «Користувач:4061624»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Поняття про діяльність.)
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
'''''<font color='red' size=6>Шаша Тетяна Юріївна</font>'''''
 
'''''<font color='red' size=6>Шаша Тетяна Юріївна</font>'''''
 +
 +
[[Файл:OwlBonus+-400x330.jpg|міні]]
  
 
== Про себе ==
 
== Про себе ==
Рядок 13: Рядок 15:
 
[[Проект з ОІТ та Психології]]
 
[[Проект з ОІТ та Психології]]
  
Діяльність людини - це свідома активність, яка виявляється в системі доцільних дій, спрямованих на досягнення поставленої мети. Власне свідомий характер людської діяльності виявляється в її плануванні, передбаченні результатів, регуляції дій, прагненні до її вдосконалення, доборі найкращих та найефективніших засобів, використання досягнень науки тощо.
 
 
ДІЯЛЬНІСТЬ - це внутрішня і зовнішня активність людини, яка спрямована на особистісні зміни, трансформація предметів та явищ залежно від потреб людини, а також створення нових.Діяльність є цілеспрямованим процесом взаємодії людини з навколишнім світом. У ній людина реалізує своє ставлення до світу, людей, предметів, явищ і до самої себе. У діяльності ніби "зливається" людська індивідуальність, її сутність і об'єктивний світ. Дієвість механізму такої взаємодії розкривається у виявленні функціонального^призначення кожного структурного елемента діяльності, що у своїй сукупності характеризують діяльність як систему.
 
 
Традиційно виокремлюють два рівні психологічної структури діяльності: мікроструктуру (рис.171) й макроструктуру. Мікроструктура діяльності: мотив - ціль - спосіб, засіб - результат.
 
 
У МАКРОСТРУКТУРІ ДІЯЛЬНОСТІ можна виокремити 4 основні блоки:
 
 
• спонукально-ціннісний (мотиви, цілі);
 
 
• прогностично-проективний (прогнозування, вибір, плану­вання);
 
 
• виконавчо-реалізуючий (способи, засоби, результат);
 
 
• оцінно-порівняльний (аналіз, виявлення неузгодженості в результатах і процесі їхнього досягнення).
 
 
Системоутворювальним чинником діяльності є мотив. При цьому, як правило, діяльність полімотивована, тобто її спонукає багато мотивів, їхня ієрархія. Провідні мотиви здебільшого визначають спрямованість діяльності. Однак у певних ситуаціях на неї можуть впливати мотиви, які не мали спочатку спонукальної сили.
 
 
Діяльність є сукупністю дій, кожна з яких має свою мету. Отже, мета є системоутворювальним чинником дії.
 
 
Дія є одиницею аналізу діяльності, тому що містить усі її ознаки, а отже, містить акт свідомості - постановку та утримання мети, спрямованість поведінки.
 
 
Діяльність є системною якістю сукупності дій. Аналіз діяльності відбувається через аналіз її дій.
 
 
Діючи, людина відчуває зворотний вплив з боку предмета діяльності, ситуації, здобутих результатів. Вони мають формуючий характер, розвиваючи саму особистість.
 
 
Мета - це те, чого прагне досягнути людина, задля чого вона працює, долаючи труднощі й перешкоди, чого хоче досягти у своїй діяльності. Отже, без мети не може бути свідомої діяльності.
 
 
Мотив — це внутрішня рушійна сила, яка спонукає людину до діяльності. Мотиви діяльності та поведінки людини генетично пов'язані з її органічними й культурними потребами. Потреби породжують інтереси, тобто спрямованість особистості на певні об'єкти з метою пізнати їх, оволодіти ними.
 
  
Спонуками до діяльності є різні матеріальні потреби (в їжі, одязі, житлі) та соціокультурні (пізнавальні, суспільно-політичні, есте­тичні). Мотивація діяльності буває близька (здійснити бажане найближ­чим часом), віддалена (здійснення бажаного планують на тривалий час) та далека (здійснити бажане через десятки років). Розрізняють мотиви також за рівнем усвідомлення. Бувають яскраво й чітко усвідомлювані мотиви: обов'язки перед колективом, відповідальність, дисциплінованість тощо. Але часто діють неусвідомлювані спонуки, наприклад, звички, упереджене ставлення до певних фактів життя, людей тощо. Однак незалежно від міри усвідомлення мотиву діяльності він є вирішальним чинником у досягненні поставленої мети.
+
== Текст заголовка ==
 +
[[Поняття про діяльність. Психологічна структура діяльності.]]

Поточна версія на 10:16, 13 травня 2016


Шаша Тетяна Юріївна

OwlBonus+-400x330.jpg

Про себе

Навчаюсь в КДПУ, на факультеті педагогіки та психології.1-й курс

Мої інтереси

Люблю танцевать,смотреть фильми


Проекти в яких беру участь

Проект з ОІТ та Психології


Текст заголовка

Поняття про діяльність. Психологічна структура діяльності.