Відмінності між версіями «Проект з "ОІТ" та "Вікової психології": "Характеристика прояву особистості дошкільника",16 група ФПП,Панасенко,2015»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Результати проекту)
(Результати проекту)
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
  
=='''''<font color='red' size=6>Характеристика прояву особистості дошкільника: спрямованість особистості, мотиви, потреби, інтереси, ідеали.</font>'''''==
+
=='''''<font color='red' size=6>Характеристика прояву особистості дошкільника: психокореційна робота з підлітками.</font>'''''==
 
[[Файл:Yak-zrobiti-portfolio-doshkilnika.jpg|міні]]
 
[[Файл:Yak-zrobiti-portfolio-doshkilnika.jpg|міні]]
  
Рядок 39: Рядок 39:
  
 
==Результати проекту==
 
==Результати проекту==
[https://cloud.mail.ru/public/ABfW/YPy4uvzHq Презентація]
+
[https://cloud.mail.ru/public/HELM/GqKKmBHdE Презентація]

Поточна версія на 15:57, 27 травня 2015

Характеристика прояву особистості дошкільника: психокореційна робота з підлітками.

Yak-zrobiti-portfolio-doshkilnika.jpg

Ідея проекту

Розкрити характеристика прояву особистості дошкільника, а саме: спрямованість особистості, мотиви, потреби, інтереси, ідеали.

Розвиток самосвідомості і самооцінки дошкільника. Особливу роль у розвитку особистості дитини в дошкільний період відіграють люди, що її оточують, передусім батьки. Дошкільник стає самостійнішим, більш незалежним, ніж раніше, від дорослих, розширюються та ускладнюються його взаємини з оточенням, а це відкриває йому значні можливості для глибшого самоусвідомлення, оцінювання себе та інших. Отже, розвиваються його самосвідомість і самооцінка.

Автор проекту

Панасенко Анастасія Ігорівна

Матеріали проекту

Розвиток спонукальної сфери дошкільника. У дошкільному віці активно розвивається спонукальна сфера дитини, свідченням чого є формування мотивів - спонукань до діяльності, пов'язаних із задоволенням потреб людини. До новоутворень у цій сфері належать мотиви, пов'язані з інтересом дітей до світу дорослих, з прагненням бути подібними на них. Вони, як правило, переплітаються з ігровими. Важливим мотивом для дошкільнят є встановлення і збереження позитивних взаємин із дорослими.

На основі прагнення до самоствердження у дітей виникає мотив змагання - прагнення виграти, перемогти, бути кращим. Розвиваються також моральні мотиви, зокрема слухатися старшого, бажання зробити приємне, потрібне іншим людям. Однак діяльність дошкільників спонукається не окремими мотивами, а їх ієрархічною системою, в якій основні та стійкі спонуки поступово набувають провідного значення і підпорядковують собі часткові, ситуативні. Підпорядкуванню мотивів сприяє усвідомлення дитиною себе як суб'єкта дії. Воно є початком подальшого ускладнення мотивів, їх опосередкування усвідомленням, перебудов протягом усього життя. Передумовою долання власних бажань є не тільки очікування нагороди чи покарання з боку дорослого, а й висловлена дитиною обіцянка (принцип "даного слова"). Так формуються наполегливість і вміння долати труднощі, почуття обов'язку щодо інших людей.

Розвиток динамічної та змістової сторін емоцій і почуттів дошкільника. Розвиток динамічної сторони емоцій і почуттів дошкільника зумовлений формуванням уміння контролювати і регулювати свої емоційні прояви. Змістовий аспект емоцій та почуттів пов'язаний із причинами і об'єктами переживання.

Приблизно в 4 роки у дітей з'являється здатність відрізняти істинні і зовнішні прояви емоцій, причому краще вони розпізнають негативні емоції. Дошкільники вже можуть усвідомлювати правомірність суперечливих емоцій. Породжуються їхні емоції предметним світом і міжособистісними стосунками. Успішний розвиток дитини у цьому віці вимагає бадьорого, життєрадісного настрою, джерелом якого є ласкавість і увага. Колекція посилань по Веб 2.0

"Таблиця до проекту "Характеристика прояву особистості дошкільника", ФПП, 2015"

Інтернет ресурси проекту

Негативні прояви особистості дошкільника

Розвиток особистості дошкільника в процесі спілкування

Темперамент і характер дитини дошкільного віку

Психологічна характеристика особистості дошкільника

Базові особистісні новоутворення дитини дошкільного віку

Додаткові матеріали проекту

Image066.jpg

Результати проекту

Презентація