Відмінності між версіями «Навчальний курс "Картографія з основами топографії"»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показана одна проміжна версія 2 учасників)
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
=Назва курсу=
 
=Назва курсу=
......
+
'''Картографія з основами топографії'''
 
----  
 
----  
Галузь знань, напрям підготовки, освітньо-кваліфікаційний рівень:
+
Галузь знань: 01 Освіта
  
=='''Мета та завдання навчального курсу'''==
+
Спеціальність: 014 Середня освіта (Географія)
'''Мета курсу''' - формування базових, систематизованих знань та практичних вмінь в галузі картографії й топографії, як складових частин наук географічного циклу.
+
 +
Освітній рівень: бакалавр
  
'''Завдання курсу''': опанувати теоретичні основи картографії як науки; ознайомити студентів з науковими основами оформлення картографічних творів; навчити майбутнього фахівця читати, аналізувати, досліджувати та оцінювати загальногеографічні і тематичні карти для отримання інформації про місцевість; опанувати методику топографічних зйомок місцевості та основи проектування карт.
+
==Мета та завдання навчального курсу==
 +
'''Мета курсу''' - формування базових, систематизованих знань та практичних вмінь в галузі картографії й топографії, як складових частин наук еографічного циклу; ознайомитися з сучасною  картографією  та  топографією  як  науками  про  дослідження, моделюванні  і  відображенні просторового розташування, поєднання і взаємозв'язки об'єктів, явищ природи і суспільства та можливостями застосування картографічних ресурсів у повсякденному житті.
  
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен '''знати''': способи картографічного зображення і основи проектування карт; види і способи топографічних зйомок; стадії топографо-геодезичних робіт; види і типи лінійних і кутових вимірювань; сутність, зміст, будову приладів та порядок робіт при проведенні теодолітної, тахеометричної, бусольної, окомірної, мензульної зйомок; сутність і особливість аерофототопографічної зйомки тощо.
+
'''Завдання курсу''': –  навчальні: забезпечити засвоєння студентами теоретичних та прикладних засад сучасної картографії та топографії, знати способи картографічного зображення і основи проектування карт;
  
'''вміти''': читати, аналізувати, досліджувати та оцінювати загальногеографічні та тематичні карти для отримання інформації про місцевість; визначати геграфічні та прямокутні координати, географічні та магнітні азимути, дирекційні кути, румби; визначати площі ділянок; викреслювати окремі умовні знаки та фрагменти карт; виявляти математичні, допоміжні та додаткові елементи топографічних карт і планів; аналізувати рельєф, визначати кількісні показники рельєфу, форму та стрімкість схилів, наносити на карту характерні лінії рельєфу, визначати позначки висот точок та взаємні перевищення між ними; будувати профілі; орієнтувати карту чи план на місцевості; здійснювати окомірне вимірювання за картами тощо.
+
–  дослідницькі: самостійно проводи наукові дослідження в галузі географії з використанням картографічного методу;  
  
 +
–  організаторські:  забезпечити  оволодіння  студентами  навичками  організації навчально-пізнавальної діяльності з використанням карт учнів на уроці;
  
 +
–  практичні: вміти виконувати види  і типи лінійних  і кутових вимірювань; використовувати прилади та формувати порядок робіт при проведенні теодолітної, тахеометричної, бусольної, окомірної  зйомок; визначати географічні та магнітні азимути, дирекційний кути, румби;  визначати  географічні  та прямокутні  координати;  вирішувати  задачі на  топографічних та географічних картах (вимірювання довжин, площ, побудова напрямів руху тощо), викреслювати окремі умовні знаки та фрагменти карт; виявляти математичні, допоміжні та додаткові елементи топографічних карт і планів; аналізувати рельєф, визначати кількісні показники рельєфу, форму та крутість схилів, наносити на карту характерні лінії рельєфу, визначати позначки висот точок та взаємні перевищення між ними; будувати профілі; орієнтувати карту чи план на місцевості; здійснювати окомірне вимірювання за картами тощо. 
  
[http://www.example.com Робоча програма курсу]
+
 
 +
 
 +
[https://www.cuspu.edu.ua/images/pgf/geogr/Navch-metod_zabezpech/bakalavr/Робочі_програми/Картографія_робоча_програма_20-21.pdf Робоча програма курсу]
 +
 
 +
[https://www.cuspu.edu.ua/images/pgf/geogr/Navch-metod_zabezpech/bakalavr/Силабуси/2020-2021/Силабус_Картографія_2020.pdf Силабус]
  
 
==Автор (автори) курсу==
 
==Автор (автори) курсу==
 
Посилання на сторінки авторів
 
Посилання на сторінки авторів
  
[[Користувач:Onischenko|Онищенко Євген]]
+
[[Користувач:Мовчан_Сергій_Васильович|Мовчан С.В.]]
  
 
=Учасники=
 
=Учасники=
[[Група 11, факультет природничо-географічний, 2014-2015 н.р.]] викладач [[Користувач:Onischenko|Онищенко Євген Вячеславович]]
 
  
 +
[[Г19Б, спеціальність Середня освіта (Географія)]] викладач [[Користувач:Мовчан_Сергій_Васильович|Мовчан С.В.]]
  
----
+
[[ІГ18Б група, спеціальність Середня освіта (Історія та Географія)]] викладач [[Користувач:Мовчан_Сергій_Васильович|Мовчан С.В.]]
  
=Графік навчання=
 
  
==Варіант Структура ==
+
----
  
===Змістовий модуль 1. Поняття про картографію. Топографічна карта===
+
==Графік навчання==
  
'''Тема №1. Вступ до картографії'''
+
==Для навчання ==
  
Поняття про картографію та її складові. Зв’язок картографії з іншими науками. Види картографування. Основні етапи розвитку картографії. Карта та її властивості. Основні елементи географічних карт. Класифікація карт. Інші картографічні твори.
+
[http://moodle.kspu.kr.ua/course/view.php?id=1094 Для прегляду змісту дисципліни перейдіть на навальну платформу Moodle]
 
+
'''Тема №2. Топографічна карта та її властивості'''
+
 
+
Поняття про топографічну карту і топографічний план. Особливості топографічних карт і планів. Розграфлення і номенклатура топографічної карти. Рамки аркуша топографічної карти. Проекція топографічної карти. Географічні та прямокутні координати.
+
 
+
'''Тема №3. Географічний зміст топографічних карт'''
+
 
+
Умовні знаки та їх типи. Класифікація умовних знаків. Зображення водних об’єктів на топографічних картах. Зображення рослинності і ґрунтів на топографічних картах. Зображення рельєфу на топографічних картах. Зображення населених пунктів та інших соціально-економічних об’єктів на топографічних картах. Зображення шляхів сполучення на топографічних картах. Зображення опорних геодезичних пунктів, шельфу, кордонів і меж на топографічних картах.
+
 
+
'''Тема №4. Орієнтування на місцевості'''
+
 
+
Способи визначення сторін горизонту. Способи орієнтування карти. Способи визначення положення точки стояння. Кути орієнтування: істинний азимут, магнітний азимут, дирекційний кут, дирекційний румб. Рух на місцевості за азимутами.
+
 
+
===Змістовий модуль 2. Топографічні зйомки місцевості===
+
 
+
'''Тема №1. Класифікація і види зйомок'''
+
 
+
Поняття про топографічні зйомки місцевості. Зйомки у вертикальній площині. Зйомки у горизонтальній площині. Сумісні зйомки. Наземні і дистанційні зйомки. Кутомірні і кутокреслярські зйомки.
+
 
+
'''Тема №2. Створення робочої основи зйомки'''
+
 
+
Поняття про робочу основу (полігон). Станції і пікети. Спосіб кутової засічки. Спосіб азимутальної засічки. Спосіб полярної засічки. Спосіб перпендикулярів. Геодезичні опорні сітки. Методи побудови геодезичних опорних сіток. Знімальні сітки згущення.
+
 
+
'''Тема №3. Планові зйомки'''
+
 
+
Лінійні вимірювання на місцевості. Вимірювання відстаней простими приладами. Вимірювання відстаней віддалемірами. Вимірювання відстаней за допомогою математичних розрахунків. Планові зйомки простими приладами. Теодолітна зйомка.
+
 
+
'''Тема №4. Висотні зйомки'''
+
 
+
Просте геометричне нівелювання. Послідовне геометричне нівелювання. Тригонометричне нівелювання. Фізичне (барометричне) нівелювання.
+
 
+
'''Тема №5. Планово-висотні зйомки'''
+
 
+
Планово-висотні зйомки простими приладами. Мензульна зйомка.
+
 
+
'''Тема №6. Аерофототопографічна зйомка'''
+
 
+
Льотно-знімальні роботи. Аерофотоапарати та їх типи. Класифікація аерофотознімків. Основні елементи аерофотознімка. Дешифрування аерофотознімків. Прямі та опосередковані дешифрувальні ознаки. Трансформування аерофотознімків. Накидний монтаж і його репродукція. Фотосхема. Фотоплан. Фотокарта.
+
 
+
===Змістовий модуль 3. Математична основа дрібномасштабних карт===
+
 
+
Тема № 1. Географічний глобус.Математична основа дрібномасштабних карт
+
 
+
Географічний глобус. Історія географічного глобуса. Математична основа дрібномасштабних карт. Картографічна проекція. Координатна сітка. Поняття про головний і окремий масштаби. Головний і окремий масштаб довжин. Головний і окремий масштаб площ.
+
 
+
Тема № 2. Картографічні проекції, їх класифікація
+
 
+
Класифікація проекцій за способом отримання. Класифікація проекцій за виглядом картографічної сітки. Спотворення у картографічних проекціях. Еліпс спотворень. Ізоколи. Класифікація проекцій за характером спотворень.
+
 
+
Тема № 3. Характеристика деяких видів проекцій
+
 
+
Проекції карт світу. Поліконічні проекції ЦНДІГАіК. Закордонні проекції. Проекції карт західної та східної півкуль. Проекції карт північної та південної півкуль. Проекції карт материкової та океанічної півкуль. Проекції карт материків і океанів. Проекції карт України. Принципи вибору картографічних проекцій.
+
 
+
Тема №4. Картографічна генералізація
+
 
+
Поняття про картографічну генералізацію. Фактори генералізації. Прийоми генералізації.
+
 
+
===Змістовний модуль 4. Загальногеографічні та тематичні карти. Складання карт===
+
 
+
Тема № 1. Оглядові загальногеографічні карти
+
 
+
Зображення вод суші. Зображення Світового океану і рельєфу дна. Способи зображення рельєфу суші. Зображення шляхів сполучення. Зображення населених пунктів. Зображення кордонів.
+
 
+
Тема № 2. Тематичні карти. Способи зображення на тематичних картах
+
 
+
Особливості тематичних карт. Класифікація тематичних карт. Аналітичні і синтетичні карти. Карти спостереження і карти умовиводи. Карти природних явищ. Карти суспільних явищ. Способи зображення на тематичних картах.
+
 
+
Тема № 3. Головані види тематичних карт
+
 
+
Геологічні і тектонічні карти. Карти рельєфу. Кліматичні карти. Карти ґрунтів. Карти рослинності. Зоогеографічні карти. Ландшафтні карти. Карти населення. Комплексні та галузеві економічні карти. Карти обслуговування. Історичні карти.
+
 
+
Тема № 4. Серії карт. Географічні атласи. Електронні атласи
+
 
+
Поняття про серію карт. Серії карт першого роду. Серії карт другого роду. Серії карт третього роду. Географічні атласи. Класифікація атласів за змістом. Класифікація атласів за призначенням. Класифікація атласів за форматом.
+
 
+
Тема № 5. Використання дрібномасштабних карт
+
 
+
Читання карти. Візуальний аналіз. Графічні прийоми читання карти. Графоаналітичні прийоми читання карти. Поняття про картометрію і морфометрію. Картографічне моделювання. Прогнозування і оцінка явищ за географічними картами.
+
 
+
Тема № 6. Космічна зйомка і картографія
+
 
+
Фізичні основи космічної зйомки. Спектр електромагнітних хвиль. Штучні супутники Землі та параметри їх орбіт. Космічна зйомка і космічні знімки. Класифікація зйомок. Космічні знімки як джерело картографічних даних.
+
 
+
Тема № 7. Створення дрібномасштабних карт
+
 
+
Програма карти. Способи перенесення картографічних даних з джерел-оригіналів. Укладацький оригінал. Редактор карти. Видавничий оригінал. Тиражування карт. Плоский друк. Глибокий друк. Високий друк. Офсетний друк.
+
 
+
Тема № 8. Шкільні карти та інші картографічні твори
+
 
+
Особливості шкільних географічних карт. Контурні карти. „Чергові” карти. Індукційні карти. Шкільні атласи. Інші картографічні твори. Глобуси фізичні, політичні, індукційні.
+
  
 
==Варіант Календар==
 
==Варіант Календар==
  
===Тиждень 1===
+
=Ресурси=
Навчальні теми для вивчення на  1-му тижні.
+
==Рекомендована література==
 +
===Базова===
 +
1. Артамонов Б.Б., Штангрет В.П. Топографія з основами картографії. Навч. посібник. - Львів: Новий світ, 2006. - 248 с.
  
===Тиждень 2===
+
2. Божок А.П., Молочко А.М., Остроух В.І. Картографія: Підручник. - К.: ВПЦ "Київський університет", 2008. - 271 с.
Навчальні теми для вивчення на 2-му тижні.
+
  
===Тиждень 3===
+
3. Божок А.П., Осауленко А.Є., Пастух В.В. Картографія. - К.: ВПЦ "Київський університет", 2000.
Навчальні теми для вивчення на 3-му тижні.
+
  
===Тиждень 4===
+
4. Божок, Алла Петрівна. Картографія : підручник для вузів / Алла Петрівна Божок, Лариса ЄфремовнаОсауленко, Володимир Васильович Пастух . - Київ : Фітосоціоцентр, 1999 . -251 с.
Навчальні теми для вивчення на 4-му тижні.
+
5. Земледух Р.М. Картографія з основами топографії. - К.: Вища школа, 1993.-456 с.
  
----
+
6. Картоведение: учебник для вузов/ А.М. Берлянт, А.В. Востокова, В.И. Кравцова и др.; под ред. А.М. Берлянта. - М.: Аспект Пресс, 2003. - 476 с.
  
=Зміст курсу=
+
7. Картографічне моделювання: Навч. посіб. / Т.І. Козаченко, Г.О. Пархоменко, А.М. Молочко; за ред. А.П. Золовського. - Вінниця: Антекс-УЛТД, 1999.
==Змістовий модуль І. Поняття про картографію. Топографічна карта==
+
===Тема 1. Вступ до картографії===
+
====Теоретичний матеріал====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №1]
+
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №2]
+
8. Колосова, Н.Н. Картография с основами топографии: учеб. пособие для вузов / Н.Н. Колосова, Е. А. Чурилова, Н. А. Кузьмина. - М.: Дрофа, 2006. - 272 с.
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №3]
+
9.      Колотуха О.В., Онищенко Є.В. Картографія з основами топографії (практичний курс): Навчальний посібник для студентів географічних спеціальностей денної та заочної форми навчання. Видання четверте, доповнене та перероблене. – Кіровоград: ПП «Центр оперативної поліграфії «Авангард», 2014. – 92 с.
  
====Практичні завдання====
+
10. Ляшенко Д.О. Картографія з основами топографії: Навч. посібник для вищих навчальних закладів. - К.: Наук, думка, 2008. - 184 с.
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №1]
+
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №2]
+
11. Основи картографії: навчально-методичний посібник. Укл.Войславський Л.К.. - Харків: ХНАМГ.2005. -39с.
  
====Самостійна робота====
+
12. Ратушняк Г.С. Топографія з основами картографії. Навч. посібник. - Вінниця: ВДТУ, 2002 - 179 с.
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна робота №1]
+
13. Чурилова, Е.А. Картография с основами топографии: практикум : учебн. пособие для вузов /Е.А. Чурилова, Н.Н. Колосова. - М.: Дрофа, 2004. - 124 с.
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна  робота №2]
+
14. Салищев К.А. Картоведение. – М.: Изд-во МГУ, 1982. – 408 с.
  
===Тема 2. Топографічна карта та її властивості===
+
14. Салищев К.А. Картография. – М.: Высшая школа, 1982. – 272 с.
====Теоретичний матеріал====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №1]
+
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №2]
+
===Допоміжна===
 +
1. Берлянт А.М. Образ пространства: карта и информация. - М.. 1986.
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №3]
+
2. Берлянт А.М. Теория геоизображений. - М.: ГЕОС, 2006. - 262 с.
  
====Практичні завдання====
+
3. Войславський Л.К. Картография. Вводная часть. Математическая.
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №1]
+
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №2]
+
4. Геоинформатика / Под ред. В.С. Тикунова. - М.: Издательский центр "Академия", 2005. -480 с.
  
====Самостійна робота====
+
5. Гофман-ВелленгофБ., ЛіхтенеггерГ., КоллінзД. Глобальна система визначення місцеположення (ОР8): теорія і практика. - К., 1995.
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна робота №1]
+
6. Заруцкая И.П., Красильникова Н.В. Проектирование и составление карт. Карты природы. - М.: Изд-во МГУ, 1989. - 296 с.
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна  робота №2]
+
7. Золовский А.П.. Маркова Е.Е., Пархоменко Г.О. Картографические исследования проблемы охраны природы. - Киев. 1978.
  
===Тема 3. Географічний зміст топографічних карт===
+
8. ЗоловськийА.П., Козаченко Т.И. Картографирование продовольственных комплексов. - Киев, 1987. Издательский центр «Академия», 2005. - 336 с.
====Теоретичний матеріал====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №1]
+
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №2]
+
9. Історичне картознавство України: 36. наук, праць. - А.; К.; Нью-Йорк: Вид-во М.П. Коць, 2004.
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №3]
+
10. Картография с основами топографии: учебн. пособие для педагогических вузов/ Г.Ю. Грюнберг, Н.А. Лапкина, Н.В. Малахов и др. Под ред. Г.Ю. Грюнберга. - М.: Просвещение, 1991. - 368 с.
  
====Практичні завдання====
+
11. Колотуха О.В. Картографія з основами топографії (лекційний курс): Навчальний посібник для студентів географічних спеціальностей. – Кіровоград: ПП “Центр оперативної поліграфії “Авангард”, 2010. – 100 с.
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №1]
+
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №2]
+
12. Козаченко Т.І., Пархоменко Г.О., Молочко А.М. Картографічне моделювання. Навчальний посібник. - Вінниця: Антекс-У ЛТД, 1999. - 328 с.
  
====Самостійна робота====
+
13. Лозинський В.В. Топографічний практикум. - Львів: В.Ц. ЛНУ імені Івана Франка, 2006. - 100 с.
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна робота №1]
+
14. Лозинський В.В. Топографо-геодезичний довідник. - Львів: В.Ц. ЛНУ імені Івана Франка, 2005. - 180 с.
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна  робота №2]
+
15. Національний атлас України,- К.: ДНВП "Картографія", 2007. - 440 с.
  
===Тема 4. Орієнтування на місцевості===
+
16. Смирнов Л.Е. Трехмерное картографирование. - Л., 1982. Староверов В.С. Вища геодезія. - К., 1996.
====Теоретичний матеріал====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №1]
+
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №2]
+
17. Сосса Р.І. Картографування території України. Історія, перспек-тиви, наукові основи. - К.: Наукова думка, 2005.
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №3]
+
==Інформаційні ресурси==
  
====Практичні завдання====
+
1. http://www.afanas.ru/mapbase/topograficheskie-karty
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №1]
+
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №2]
+
2. http://topokarta.ru/
  
====Самостійна робота====
+
3. http://zet.astrologer.ru/Manual/setup_of_geographical_map.html
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна робота №1]
+
4. http://maps.vlasenko.net/map-lk.html
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна  робота №2]
+
5. http://www.geoguide.com.ua/survey/survey.php?part=map&art=map400
 
+
==Змістовий модуль ІІ. Топографічні зйомки місцевості==
+
===Тема 1. Класифікація і види зйомок===
+
====Теоретичний матеріал====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №2]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №3]
+
 
+
====Практичні завдання====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №2]
+
 
+
====Самостійна робота====
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна робота №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна  робота №2]
+
 
+
===Тема 2. Створення робочої основи зйомки===
+
====Теоретичний матеріал====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №2]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №3]
+
 
+
====Практичні завдання====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №2]
+
 
+
====Самостійна робота====
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна робота №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна  робота №2]
+
 
+
===Тема 3. Планові зйомки===
+
====Теоретичний матеріал====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №2]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №3]
+
 
+
====Практичні завдання====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №2]
+
 
+
====Самостійна робота====
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна робота №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна  робота №2]
+
 
+
===Тема 4. Висотні зйомки===
+
====Теоретичний матеріал====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №2]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №3]
+
 
+
====Практичні завдання====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №2]
+
 
+
====Самостійна робота====
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна робота №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна  робота №2]
+
 
+
===Тема 5. Планово-висотні зйомки===
+
====Теоретичний матеріал====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №2]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №3]
+
 
+
====Практичні завдання====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №2]
+
 
+
====Самостійна робота====
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна робота №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна  робота №2]
+
 
+
===Тема 6.  Аерофототопографічна зйомка===
+
====Теоретичний матеріал====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №2]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №3]
+
 
+
====Практичні завдання====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №2]
+
 
+
====Самостійна робота====
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна робота №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна  робота №2]
+
 
+
'''==Змістовий модуль ІІІ. Математична основа дрібномасштабних карт=='''
+
===Тема 1. Географічний глобус.Математична основа дрібномасштабних карт===
+
====Теоретичний матеріал====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №2]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №3]
+
 
+
====Практичні завдання====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №2]
+
 
+
====Самостійна робота====
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна робота №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна  робота №2]
+
 
+
 
+
==Змістовий модуль ІV. Загальногеографічні та тематичні карти. Складання карт==
+
===Тема 1.Оглядові загальногеографічні карти===
+
====Теоретичний матеріал====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №2]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Лекція №3]
+
 
+
====Практичні завдання====
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Практична №2]
+
 
+
====Самостійна робота====
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна робота №1]
+
 
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/6RpYzTdWTbgF97g Самостійна  робота №2]
+
 
+
----
+
 
+
=Ресурси=
+
==Рекомендована література==
+
===Базова===
+
#
+
#
+
#
+
 
+
 
+
===Допоміжна===
+
#
+
#
+
#
+
 
+
==Інформаційні ресурси==
+
  
#
 
#
 
  
 
---
 
---
 
[[Категорія:Навчальні курси]]
 
[[Категорія:Навчальні курси]]

Поточна версія на 00:50, 11 лютого 2021


Назва курсу

Картографія з основами топографії


Галузь знань: 01 Освіта

Спеціальність: 014 Середня освіта (Географія)

Освітній рівень: бакалавр

Мета та завдання навчального курсу

Мета курсу - формування базових, систематизованих знань та практичних вмінь в галузі картографії й топографії, як складових частин наук еографічного циклу; ознайомитися з сучасною картографією та топографією як науками про дослідження, моделюванні і відображенні просторового розташування, поєднання і взаємозв'язки об'єктів, явищ природи і суспільства та можливостями застосування картографічних ресурсів у повсякденному житті.

Завдання курсу: – навчальні: забезпечити засвоєння студентами теоретичних та прикладних засад сучасної картографії та топографії, знати способи картографічного зображення і основи проектування карт;

– дослідницькі: самостійно проводи наукові дослідження в галузі географії з використанням картографічного методу;

– організаторські: забезпечити оволодіння студентами навичками організації навчально-пізнавальної діяльності з використанням карт учнів на уроці;

– практичні: вміти виконувати види і типи лінійних і кутових вимірювань; використовувати прилади та формувати порядок робіт при проведенні теодолітної, тахеометричної, бусольної, окомірної зйомок; визначати географічні та магнітні азимути, дирекційний кути, румби; визначати географічні та прямокутні координати; вирішувати задачі на топографічних та географічних картах (вимірювання довжин, площ, побудова напрямів руху тощо), викреслювати окремі умовні знаки та фрагменти карт; виявляти математичні, допоміжні та додаткові елементи топографічних карт і планів; аналізувати рельєф, визначати кількісні показники рельєфу, форму та крутість схилів, наносити на карту характерні лінії рельєфу, визначати позначки висот точок та взаємні перевищення між ними; будувати профілі; орієнтувати карту чи план на місцевості; здійснювати окомірне вимірювання за картами тощо.


Робоча програма курсу

Силабус

Автор (автори) курсу

Посилання на сторінки авторів

Мовчан С.В.

Учасники

Г19Б, спеціальність Середня освіта (Географія) викладач Мовчан С.В.

ІГ18Б група, спеціальність Середня освіта (Історія та Географія) викладач Мовчан С.В.



Графік навчання

Для навчання

Для прегляду змісту дисципліни перейдіть на навальну платформу Moodle

Варіант Календар

Ресурси

Рекомендована література

Базова

1. Артамонов Б.Б., Штангрет В.П. Топографія з основами картографії. Навч. посібник. - Львів: Новий світ, 2006. - 248 с.

2. Божок А.П., Молочко А.М., Остроух В.І. Картографія: Підручник. - К.: ВПЦ "Київський університет", 2008. - 271 с.

3. Божок А.П., Осауленко А.Є., Пастух В.В. Картографія. - К.: ВПЦ "Київський університет", 2000.

4. Божок, Алла Петрівна. Картографія : підручник для вузів / Алла Петрівна Божок, Лариса ЄфремовнаОсауленко, Володимир Васильович Пастух . - Київ : Фітосоціоцентр, 1999 . -251 с. 5. Земледух Р.М. Картографія з основами топографії. - К.: Вища школа, 1993.-456 с.

6. Картоведение: учебник для вузов/ А.М. Берлянт, А.В. Востокова, В.И. Кравцова и др.; под ред. А.М. Берлянта. - М.: Аспект Пресс, 2003. - 476 с.

7. Картографічне моделювання: Навч. посіб. / Т.І. Козаченко, Г.О. Пархоменко, А.М. Молочко; за ред. А.П. Золовського. - Вінниця: Антекс-УЛТД, 1999.

8. Колосова, Н.Н. Картография с основами топографии: учеб. пособие для вузов / Н.Н. Колосова, Е. А. Чурилова, Н. А. Кузьмина. - М.: Дрофа, 2006. - 272 с.

9. Колотуха О.В., Онищенко Є.В. Картографія з основами топографії (практичний курс): Навчальний посібник для студентів географічних спеціальностей денної та заочної форми навчання. Видання четверте, доповнене та перероблене. – Кіровоград: ПП «Центр оперативної поліграфії «Авангард», 2014. – 92 с.

10. Ляшенко Д.О. Картографія з основами топографії: Навч. посібник для вищих навчальних закладів. - К.: Наук, думка, 2008. - 184 с.

11. Основи картографії: навчально-методичний посібник. Укл.Войславський Л.К.. - Харків: ХНАМГ.2005. -39с.

12. Ратушняк Г.С. Топографія з основами картографії. Навч. посібник. - Вінниця: ВДТУ, 2002 - 179 с.

13. Чурилова, Е.А. Картография с основами топографии: практикум : учебн. пособие для вузов /Е.А. Чурилова, Н.Н. Колосова. - М.: Дрофа, 2004. - 124 с.

14. Салищев К.А. Картоведение. – М.: Изд-во МГУ, 1982. – 408 с.

14. Салищев К.А. Картография. – М.: Высшая школа, 1982. – 272 с.

Допоміжна

1. Берлянт А.М. Образ пространства: карта и информация. - М.. 1986.

2. Берлянт А.М. Теория геоизображений. - М.: ГЕОС, 2006. - 262 с.

3. Войславський Л.К. Картография. Вводная часть. Математическая.

4. Геоинформатика / Под ред. В.С. Тикунова. - М.: Издательский центр "Академия", 2005. -480 с.

5. Гофман-ВелленгофБ., ЛіхтенеггерГ., КоллінзД. Глобальна система визначення місцеположення (ОР8): теорія і практика. - К., 1995.

6. Заруцкая И.П., Красильникова Н.В. Проектирование и составление карт. Карты природы. - М.: Изд-во МГУ, 1989. - 296 с.

7. Золовский А.П.. Маркова Е.Е., Пархоменко Г.О. Картографические исследования проблемы охраны природы. - Киев. 1978.

8. ЗоловськийА.П., Козаченко Т.И. Картографирование продовольственных комплексов. - Киев, 1987. Издательский центр «Академия», 2005. - 336 с.

9. Історичне картознавство України: 36. наук, праць. - А.; К.; Нью-Йорк: Вид-во М.П. Коць, 2004.

10. Картография с основами топографии: учебн. пособие для педагогических вузов/ Г.Ю. Грюнберг, Н.А. Лапкина, Н.В. Малахов и др. Под ред. Г.Ю. Грюнберга. - М.: Просвещение, 1991. - 368 с.

11. Колотуха О.В. Картографія з основами топографії (лекційний курс): Навчальний посібник для студентів географічних спеціальностей. – Кіровоград: ПП “Центр оперативної поліграфії “Авангард”, 2010. – 100 с.

12. Козаченко Т.І., Пархоменко Г.О., Молочко А.М. Картографічне моделювання. Навчальний посібник. - Вінниця: Антекс-У ЛТД, 1999. - 328 с.

13. Лозинський В.В. Топографічний практикум. - Львів: В.Ц. ЛНУ імені Івана Франка, 2006. - 100 с.

14. Лозинський В.В. Топографо-геодезичний довідник. - Львів: В.Ц. ЛНУ імені Івана Франка, 2005. - 180 с.

15. Національний атлас України,- К.: ДНВП "Картографія", 2007. - 440 с.

16. Смирнов Л.Е. Трехмерное картографирование. - Л., 1982. Староверов В.С. Вища геодезія. - К., 1996.

17. Сосса Р.І. Картографування території України. Історія, перспек-тиви, наукові основи. - К.: Наукова думка, 2005.

Інформаційні ресурси

1. http://www.afanas.ru/mapbase/topograficheskie-karty

2. http://topokarta.ru/

3. http://zet.astrologer.ru/Manual/setup_of_geographical_map.html

4. http://maps.vlasenko.net/map-lk.html

5. http://www.geoguide.com.ua/survey/survey.php?part=map&art=map400


---