Відмінності між версіями «Проект»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показані 9 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
 
[[Файл:dsfdsf.JPEG]]
 
[[Файл:dsfdsf.JPEG]]
 +
<noinclude>
 +
[[category:Шаблони]]
 +
 +
 +
 
== Автор навчального проекту:==
 
== Автор навчального проекту:==
 +
Крамар Галина Юріївна
  
Жердій Тетяна
 
[[Файл:1.JPEG]]
 
  
 
== Творча назва ==
 
== Творча назва ==
РОСЛИНИ - ЛІКАРІ
+
Глобалізація нашої тарілки.
  
  
== '''Основні питання: '''==
+
== Основні питання: ==
 
'''Ключове питання:'''
 
'''Ключове питання:'''
 
+
Як зберегти здоровя?
Як зберегти здоров’я ?
+
  
 
'''Тематичні питання:'''
 
'''Тематичні питання:'''
  
# Рослини-лікарі це користь чи шкода?
+
1. Що таке дієта?  
# Які рослини пов’язані з нашим життям?
+
 
# Як я можу зменшити ризик захворіти?
+
2. Що таке збалансоване харчування?  
# Як ростуть рослини?
+
 
# Чи є корисні лікарські рослини?
+
3. Чи дороге здорове харчування?  
 +
 
 +
4. Чи корисні дієти?
  
 
'''Змістові питання:'''
 
'''Змістові питання:'''
 +
-Які є дієти?
  
* Вплив на кожну систему організму.
+
-Чи можемо ми добре харчуватися?  
* Які є лікарські рослини?
+
* Що ми називаємо інформацією?
+
* Які властивості має інформація?
+
* Чи буде повідомлення інформацією, якщо не володіє властивостями?
+
* Які є інформаційні процеси?
+
* Що називають носіями інформації?
+
* Які є носії інформації?
+
  
 +
-Як скласти меню?
  
 +
-Що  потрібно їсти, щоб добре харчуватися
  
== Стислий опис: ==
 
Проект з інформатики «Рослини-лікарі» призначений для зацікавлення учнів суспільно значущою проблемою.
 
  
У проекті учні будуть досліджувати лікарські властивості рослин України та  Австралії . Кожна країна має свої природні особливості і відповідно має свій рослинний світ. Запрошую дослідити, чим можуть бути корисні ті чи інші рослини, які їхні властивості допоможуть покращити наше здоров'я. Учасники проекту поділяться своїми знахідками та відкриттями, рецептами чаїв цілющих трав, малюнками, фотографіями.Учні проводять опитування серед однолітків та батьків і визначають чи цікава ця проблема людям. Далі переглядають веб-ресурси з цієї тематики та шукають самостійно подібні. Оцінюють достовірність даних на знайдених веб-ресурсах за поданими критеріями. Аналізують інформацію на достовірних сайтах і роблять висновок щодо ефективності впливу  лікарських рослин на організм людину. Учні створять мережевий довідник корисних властивостей рослин України та  Австралії .
 
  
Результати свого дослідження учні представляють у вигляді презентації з доповіддю, інформаційний бюлетень та веб-сайт. Захист проводиться на конференції (бажано запросити гостей). Кращі роботи нагороджуються.
 
  
 +
== Стислий опис: ==
 +
Під час цього проекту учні повинні дослідити поняття харчування, дієти. Проект спрямований на розвиток самостійності та пошукової роботи дітей. Висвітлити поняття мислення, усвідомлення корисності та негативізму дієт, порівняти витрати на продукти при хорошому харчуванні та при правильних деяких дієтах. Діти вчаться самостійно шукати відповіді на ключове та тематичні питання, за допомогою батьків, літератури, інтернету, друзів. В процесі розробки проекту учні створюють публікацію, презентацію та учнівський веб-сайт, потім демонструють свою роботу батькам, школярам. 
  
== Кінцевий продукт ==
 
  
''Інструкція для споживача'' - в якій іде порівняння лікарських - рослин України та Австралії.
+
== Кінцевий продукт ==
 +
Порівняльна діаграма витрат на дані способи харчування:
 +
- правильну дієту
 +
- здорове збалансоване харчування.
 +
  Нові знання.Два види меню
 +
1. "Здорове збалансоване харчування"
 +
2. "Правильна дієта" (обрана
 +
на проміжок одного тижня з витратами на нього (матеріальними витратами на страви, на продукти)Який кінцевий продукт отримають Участники у результаті своєї роботи, як його практично можна буде використовувати у навчальному процесі.
  
== Навчальні предмет(и):==
 
  
1..Інформатика
+
== Навчальні предмети ==
 +
Інформатика, математика, біологія, основи здоров'я
  
2..Я і Україна/Довкілля/ Природознавство
 
 
3..Біологія
 
  
 +
== Навчальна тема проекту==
 +
Електронні таблиці Excel – створення таблиць та діаграм; Publisher- створення публікації, буклетів, інформаційних листівок; MS Word – набір тексту; MS PowerPoint – створення презентації; Internet Explorer – пошук інформації.
  
 
== Класи: ==
 
== Класи: ==
10 -11 класи
+
10-11
  
 
== Навчальні цілі та очікувані результати навчання: ==
 
== Навчальні цілі та очікувані результати навчання: ==
  
{|border=2
+
    Участь в проекті допоможе самостійно знайти відповіді на питання проекту, навчить самовдосконаленню себе , як особистості та формуванню критичного мислення, мислення високого рівня , розвиток навичок впевненої поведінки, відповідальності за себе та команду з якою працюєш.
|'''Навчальні цілі та очікувані результати навчання: '''
+
Під час підготовки та в процесі створення презентаційних матеріалів удосконалюються навички виступу перед аудиторією, вміння планувати, створювати сценарії, підбирати ілюстрації, використовувати додаткові джерела інформації, структурувати свій виступ використовуючи мультимедійні засоби.
 +
Очікувані результати:
 +
• розвиток навичок, необхідних для успішної діяльності в умовах основ здоров'я, сформованої на знаннях комп`ютерної грамотності.
 +
• навички креативного мислення,
 +
• вирішення соціальних проблем, комунікативні навички, навички конструктивної взаємодії ефективної роботи в команді, вміння висловлювати свої думки та аргументувати їх.
  
|'''Діяльність учнів:'''
 
  
|------
 
|1-й етап:
 
  
* Зацікавити учнів складною суспільною проблемою «Рослини - лікарі».
 
*Сформувати внутрішню мотивацію щодо вивчення теми «Інформація та інформаційні процеси».
 
*Виробити навички рольової поведінки та розподіляти між собою завдання.
 
  
  
|1-й етап: Учасники знайомляться, розповідають про особливості рослинного світу двох країн.Презентація вчителем проекту. Учні переглядають презентацію проекту та обговорюють поставлену проблему. Знайомляться з критеріями виконання своїх робіт.  
+
== Діяльність учнів: ==
 +
* Учасники збирають інформацію в Інтернеті та інших друкованих виданнях ,систематизують інформацію по темам: що таке дієта, хороше харчування, які бувають дієти, чи всі дієти для схуднення, чи корисні дієти, що вимагає більше матеріальних затрат: хороше збалансоване харчування чи правильна дієта; афоризми, прислівя про дієти.
 +
* Учасники складають меню для хорошого харчування і для декількох дієт, розраховують матеріальні витрати.
 +
* Учасники навчаються працювати в програмах: Excel – створення таблиць та діаграм; Publisher- створення публікації, буклетів, інформаційних листівок; MS Word – набір тексту; MS PowerPoint – створення презентації; Internet Explorer – пошук інформації.
 +
* Актив проекту розробляє сценарії та план презентації, проводить дослідницьку роботу, соціальне опитування учасників, вчаться проводити обробку та аналіз отриманих матеріалів.
 +
Учасники працюють в командах: технологи – пошук матеріалів в Інтернеті та інших друкованих виданнях; соціологи – проводять опитування, діагностику, обробку отриманих матеріалів, складають діаграми, графіки; дизайнери – графіка, створення презентації, веб –сторінок в Інтернеті; кореспонденти – створення публікацій, бюлетенів та інформаційних повідомлень, написання статті, в газету; психологи – проведення корекційних спостережень, аутотренінгів з досліджуваними.  
 +
* В результаті діти знаходять відповіді на питання та формулюють загальні висновки по проекту.Виступають з презентацією роботи перед іншими учнями школи та батьками.
  
Об’єднуються у групи по 3-4 особи за уподобанням та планування дослідження. У групах немає розподілу по ролях, всі учні виконують однакову роботу. (Лише можна поділити завдання на етапі підготовки до презентації результатів проекту: один із групи готує мультимедійну презентацію, другий – публікацію (інформаційний бюлетень), а третій – sycnhernf; інструкція користувача)
 
  
 
|-
 
|2-й етап:
 
 
*Розвинуть комунікативні навички.
 
*Формування первинних навичок збору даних методом опитування та обробки зібраних даних.
 
*Розвиток навички, а саме вміння робити висновки.
 
 
 
|2-й етап: проведення опитування серед однолітків (учні 10-11 класів) та батьків за запропонованою вчителем схемою. Визначення рівня інтересу до проблеми дослідження.Кожна команда досліджує та порівнює, які рослини розповсюджені в Україні та  Австралії і чим корисні ті чи інші рослини. Дізнаються у дорослих про рецепти тих чи інших травяних чаїв, про те, коли їх доцільно використовувати, а коли небажано. Критично оцінюють ресурси інтернету відносно лікарських властивостей тих чи інших рослин, спілкуються з працівниками аптек, людьми, які довгий час збирають лікарські рослини, аналізують, наскільки корисно вживати саме травяні чаї. Добирають ілюстрації, спілкуються між собою і порівнюють спільні і різні властивості різних рослин.
 
Учасники проекту порівнюють, яким рослинам віддають перевагу мешканці двох країн, додаючи їх як спеції, вітамінні складові, виготовляючи іграшки, прикрашаючи помешкання, тощо.
 
Рослини у наших помешканнях. Користь і небезпека.
 
Обговорення властивостей рослин, які ми називаємо кімнатними.
 
Створюються спільні документи з редагуванням , презентації з проміжними висновками по тому чи іншому напрямку дослідження.
 
Учасники роблять висновки про доцільність застосування лікарських рослин у різних випадках. Розміщують на вікі-сторінках матеріали про рослини.
 
 
 
|-
 
|3-й етап:
 
 
*Удосконалення навичок роботи у мережі Інтернет, а саме пошуку веб-ресурсів за ключовими словами.
 
*Вчаться встановлювати порядок, класифікувати веб-сайти, критикувати, добирати та ранжувати за критеріями.
 
 
 
|3-й етап: перегляд веб-ресурсів, що запропонував вчитель, та пошук інших ресурсів із заданої теми.
 
 
 
|-
 
|4-й етап:
 
 
*Формування навичок оцінювання достовірності даних на веб-сайтах за визначеними критеріями.
 
*Розвивають навики мислення: аналіз та оцінювання за критеріями.
 
 
 
|4-й етап: аналіз та оцінювання веб-ресурсів. Визначення веб-сайтів з найбільш достовірною інформацію.
 
 
 
|-
 
|5-й етап:
 
 
*Розвиток розумових дій, а саме вміння робити висновки.
 
*Навчитися планувати презентацію і готувати до неї потрібні матеріали (підбирати текст, малюнки тощо).
 
 
 
|5-й етап: Підведення підсумків роботи та підготовка до презентації результатів.
 
 
 
|-
 
|6-й етап:
 
 
* Удосконалення умінь та навичок створення мультимедійної презентації, публікації (інформаційного бюлетеня) та веб-сайту.
 
*Розвиток вмінь коротко і ясно висловлювати свої думки, структурувати тестову інформацію, підбирати яскраві та цікаві малюнки до тексту.
 
*Розвиток вмінь аргументувати та доводити свою думку.
 
*Розвиток навичок публічного виступу.
 
*Створюючи публікації та веб-сайти учні набувають інформаційної культури вмінь посилатися на друковані та Інтернет-видання.
 
*Вчаться сумісної роботи: розподілу обов’язків, відповідальності за свої дії, взаємоповаги та взаємодопомоги.
 
 
 
|6-й етап: Створення мультимедійної презентації, публікації та «інструкцію для споживача»..
 
|}
 
 
 
Підсумковий продукт проекту демонструється під час захисту проекту та коментується учнями.
 
  
 
== Приблизний час, необхідний для реалізації навчального проекту:==
 
== Приблизний час, необхідний для реалізації навчального проекту:==
 +
3 тижні
  
4 місяці
 
  
 
== Оцінювання знань та вмінь учнів: ==
 
== Оцінювання знань та вмінь учнів: ==
*[[оцінювання презентації]]
+
В відповідності з розробленими критеріями оцінювання учнівської презентації, публікації, веб-сторінки, які містять декілька вимог(зміст, оформлення, грамотність) оцінювання відбувається в балах , які потім переводяться в оцінку для кожного учасника проекту.
*[[оцінювання публікації]]
+
*[[оцінювання інструкції споживача]]
+
 
+
 
+
  
 
== Матеріали та ресурси: ==
 
== Матеріали та ресурси: ==
 +
Список всех материалов проекта с указанием формата.
  
''обладнання:''
+
-Материалы исследований учащихся (примеры):
 
+
Проектор
+
 
+
Сканер
+
 
+
Телевізор
+
 
+
Комп’ютер(и)
+
 
+
Принтер
+
 
+
Засоби для зв’язку з Інтернетом
+
 
+
Лазерний диск
+
 
+
 
+
''Ресурси інтернету:''
+
 
+
 
+
 
+
 
+
'''Матеріали досліджень учнів:'''
+
 
+
[[дидактичні матеріали]]
+
  
[[методичні матеріали]]
+
-Дидактические материалы:
  
 +
-Методические материалы:
  
 +
-Инструменты оценивания:
  
 +
-...
  
 
== Вхідні знання та навички:==
 
== Вхідні знання та навички:==
1.Знають як функціонує мережа Інтернет.
+
Навички роботи з комп`ютером(знання клавіатури, вміння користуватися мишкою, вміти копіювати. видаляти, створювати документи) робота в мережі Інтернет, самодисципліна.
2.Вміють шукати за ключовими словами веб-ресурси.
+
3.Вміють робити висновки з прочитаного
+
4.Вміють створювати лінійні презентації.
+
5.Вміють створювати веб-сайти та публікації у програмі Publisher.
+
6.Базові знання з використання табличного процесору.
+
  
 
== Ресурсы ==
 
== Ресурсы ==
* '''Друковані матеріали:'''
+
Какие ресурсы помогут участникам успешно выполнить все этапы проекта (укажите списком).
підручник з інформатики
+
* '''Печатные материалы:'''
* '''Інтернет ресурси:'''
+
* '''Интернет ресурсы:'''

Поточна версія на 11:16, 15 жовтня 2009

Dsfdsf.JPEG


Автор навчального проекту:

Крамар Галина Юріївна


Творча назва

Глобалізація нашої тарілки.


Основні питання:

Ключове питання: Як зберегти здоровя?

Тематичні питання:

1. Що таке дієта?

2. Що таке збалансоване харчування?

3. Чи дороге здорове харчування?

4. Чи корисні дієти?

Змістові питання: -Які є дієти?

-Чи можемо ми добре харчуватися?

-Як скласти меню?

-Що потрібно їсти, щоб добре харчуватися



Стислий опис:

Під час цього проекту учні повинні дослідити поняття харчування, дієти. Проект спрямований на розвиток самостійності та пошукової роботи дітей. Висвітлити поняття мислення, усвідомлення корисності та негативізму дієт, порівняти витрати на продукти при хорошому харчуванні та при правильних деяких дієтах. Діти вчаться самостійно шукати відповіді на ключове та тематичні питання, за допомогою батьків, літератури, інтернету, друзів. В процесі розробки проекту учні створюють публікацію, презентацію та учнівський веб-сайт, потім демонструють свою роботу батькам, школярам.


Кінцевий продукт

Порівняльна діаграма витрат на дані способи харчування: 

- правильну дієту - здорове збалансоване харчування.

  Нові знання.Два види меню

1. "Здорове збалансоване харчування" 2. "Правильна дієта" (обрана на проміжок одного тижня з витратами на нього (матеріальними витратами на страви, на продукти)Який кінцевий продукт отримають Участники у результаті своєї роботи, як його практично можна буде використовувати у навчальному процесі.


Навчальні предмети

Інформатика, математика, біологія, основи здоров'я


Навчальна тема проекту

Електронні таблиці Excel – створення таблиць та діаграм; Publisher- створення публікації, буклетів, інформаційних листівок; MS Word – набір тексту; MS PowerPoint – створення презентації; Internet Explorer – пошук інформації.

Класи:

10-11

Навчальні цілі та очікувані результати навчання:

    Участь в проекті допоможе самостійно знайти відповіді на питання проекту, навчить самовдосконаленню себе , як особистості та формуванню критичного мислення, мислення високого рівня , розвиток навичок впевненої поведінки, відповідальності за себе та команду з якою працюєш.

Під час підготовки та в процесі створення презентаційних матеріалів удосконалюються навички виступу перед аудиторією, вміння планувати, створювати сценарії, підбирати ілюстрації, використовувати додаткові джерела інформації, структурувати свій виступ використовуючи мультимедійні засоби. Очікувані результати: • розвиток навичок, необхідних для успішної діяльності в умовах основ здоров'я, сформованої на знаннях комп`ютерної грамотності. • навички креативного мислення, • вирішення соціальних проблем, комунікативні навички, навички конструктивної взаємодії ефективної роботи в команді, вміння висловлювати свої думки та аргументувати їх.



Діяльність учнів:

  • Учасники збирають інформацію в Інтернеті та інших друкованих виданнях ,систематизують інформацію по темам: що таке дієта, хороше харчування, які бувають дієти, чи всі дієти для схуднення, чи корисні дієти, що вимагає більше матеріальних затрат: хороше збалансоване харчування чи правильна дієта; афоризми, прислівя про дієти.
  • Учасники складають меню для хорошого харчування і для декількох дієт, розраховують матеріальні витрати.
  • Учасники навчаються працювати в програмах: Excel – створення таблиць та діаграм; Publisher- створення публікації, буклетів, інформаційних листівок; MS Word – набір тексту; MS PowerPoint – створення презентації; Internet Explorer – пошук інформації.
  • Актив проекту розробляє сценарії та план презентації, проводить дослідницьку роботу, соціальне опитування учасників, вчаться проводити обробку та аналіз отриманих матеріалів.

Учасники працюють в командах: технологи – пошук матеріалів в Інтернеті та інших друкованих виданнях; соціологи – проводять опитування, діагностику, обробку отриманих матеріалів, складають діаграми, графіки; дизайнери – графіка, створення презентації, веб –сторінок в Інтернеті; кореспонденти – створення публікацій, бюлетенів та інформаційних повідомлень, написання статті, в газету; психологи – проведення корекційних спостережень, аутотренінгів з досліджуваними.

  • В результаті діти знаходять відповіді на питання та формулюють загальні висновки по проекту.Виступають з презентацією роботи перед іншими учнями школи та батьками.


Приблизний час, необхідний для реалізації навчального проекту:

3 тижні


Оцінювання знань та вмінь учнів:

В відповідності з розробленими критеріями оцінювання учнівської презентації, публікації, веб-сторінки, які містять декілька вимог(зміст, оформлення, грамотність) оцінювання відбувається в балах , які потім переводяться в оцінку для кожного учасника проекту.

Матеріали та ресурси:

Список всех материалов проекта с указанием формата.

-Материалы исследований учащихся (примеры):

-Дидактические материалы:

-Методические материалы:

-Инструменты оценивания:

-...

Вхідні знання та навички:

Навички роботи з комп`ютером(знання клавіатури, вміння користуватися мишкою, вміти копіювати. видаляти, створювати документи) робота в мережі Інтернет, самодисципліна.

Ресурсы

Какие ресурсы помогут участникам успешно выполнить все этапы проекта (укажите списком).

  • Печатные материалы:
  • Интернет ресурсы: