Відмінності між версіями «Обговорення користувача:Vergil Wolsh»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю")
(Вигляд мого Міста з супутника)
 
(не показано 7 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
*Мої роботи*
+
Олександрія – невелике містечко в 110 000 населення, знаходиться практично в центрі України, на території Кіровоградської області.  Заснування міста датується ще 1746 роком. Тоді, на місці Олександрії був всього лише козацький зимівник під назвою Усівка, яка надалі була перейменована в Бечею. Довгий час це місце залишалося усього лише невеликим селищем, поки через нього в 1869 році не проклали залізну колію. Саме ця подія перетворила невелике селище на справжнє місто яке згодом стало перетином багатьох торговельних шляхів.
Проект на тему "Моє рідне місто або село" Пентюка Антона
+
За радянських часів Олександрія вважалася шахтарським містечком, на її території велася розробка буровугільних родовищ. На шахтах і розрізах, яких у той час налічувалися близько двох десятків, була зайнята велика частина місцевого населення. Так само працювали заводи тяжкого машинобудування, фабрика діаграмних паперів, швацька фабрика, цегляний завод і безліч інших промислових підприємств. З розпадом СРСР ситуація в місті погіршала, шахти стали закривати одну за іншою, зупинилися машинобудівні заводи, закрився м’ясокомбінат і молокозавод. Нині із славного шахтарського минулого залишилися лише два буровугільні розрізи, майбутнє яких так само стоїть під знаком питання. Проте, це не заважає місту щорічно, в серпні, святкувати День Шахтаря, оскільки практично в кожній сім’ї є люди, що працювали у цій галузі промисловості. Нині місто придбало статус аграрного міста, більшість земель здана в оренду приватним фермерським господарствам, які налагодили роботу по вирощуванню різних культур та  тваринництва.
 +
З пам’яток в місті знаходяться два музеї, які можна відвідати: Державний краєзнавчий музей, Державний музей світу. Проте окрім цього хочу розповісти про три знамениті вежі міста. На першу з них, мені б хотілося звернути увагу не лише приїжджих, але і місцевих чиновників. Це стара водонапірна башта, яка знаходиться на території Міської лікарні №1. На жаль, вона потроху розрушується вже впродовж багатьох років і ні сама лікарня, ні місцеве самоврядування не бажає займатися її реставрацією.
 +
Друга вежа це куранти, які знаходяться в підпорядкуванні у міської Пожежної частини №1. Можна сміливо сказати, що ця вежа є найпривабливішим історичним символом міста.
 +
Третя з веж в народі зветься “Дім пікової дами”. За часів поміщиків ця будівля була ігорним закладом, вікна якого зроблені у формі пік – ігорної масті. Нині споруда повністю відреставрована і являє собою розважальний комплекс під назвою “Будинок Пищевича”. На першому поверсі комплексу розміщений ресторан, на другому – більярдний клуб та готель. На подвір’ї є літній майданчик для відпочинку з невеликими фонтанчиками і дзюркотливими струмочками.
 +
Неможна не згадати про те що у місті ще в 1948 році був заснований професійний футбольний клуб, згодом також було збудовано два великих стадіони, на одному з яких проходять постійні тренування  футболістів місцевого футбольного клубу, а на другому – ігри з футбольними командами із інших міст України. Якщо Ви є щирий прихильник футболу, обов’язково відвідайте матч ПФК «Олександрія» на місцевому стадіоні «Ніка», впевнена, що гра наших футболістів принесе Вам масу задоволення. У 2008-2009 рр. ПФК «Олександрія» виступав у першій лізі, а у 2001 і у 2002 роках у Вищій лізі національного чемпіона.
 +
Із розваг в Олександрії у літній період на місцевих водоймищах відкриваються приватні пляжі, де можна покататись на водному скутері, подивитись на шикарних павичів, та за певну плату навіть пірнути з аквалангом. Безліч ресторанів і кафе не дадуть Вам померти з голоду під час піших прогулянок по місту. Вечір з друзями можна провести за грою у боулінг або в одному із нічних клубів міста.
 +
Люди у Олександрії привітні, можливо до цього схиляє невелика чисельність міста. При цьому Олександрія має повністю розвинуту інфраструктуру, що робить це місто цікавим і затишним для всіх приїжджих, котрі вперше відвідали його. Можливо на всій території України існує багато схожих невеличких і у той же час затишних містечок, але Олександрія як рідне мені місто завжди буде займати у моєму серці особливе місце. Любить Батьківщину свою! Любіть рідне місто!
  
 +
==Вигляд мого Міста з гелікоптера==
  
 
+
[[Файл:Олeксандрія.jpg|thumb|center| ]]
На цьому місці розмість статтю, у якій висвітліть свій досвід та враження, знайдені матеріали з історії рідного міста або села. Також у статтю добавте посилання на документи, що Ви створили і завантажили у різних ресурсах,  таблицю (зразок поданий у завданні та нижче) та фотографії рідного краю.
+
 
+
При складанні висновків до статті враховуйте, що задача роботи у проекті, дати відповіді на такі запитання:
+
 
+
*А ви знаєте історію рідного села?
+
*Які відомі люди Ваші земляки?
+
*Які історичні події пов'язані із вашим рідним селом?
+
*Які визначні події, явища і процеси відбувалися на території краю?
+
*Якими пам’ятками археології, історії, архітектури і містобудування, монументального мистецтва багате Ваше рідне місто?
+
*Якими пам’ятками природи багатий рідний край?
+
 
+
==Вигляд мого міста з супутника==
+
[[Файл:Олександрія2.pdf]]
+
  
 
==Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"==
 
==Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"==
Рядок 29: Рядок 23:
 
  </TR>
 
  </TR>
 
   
 
   
<TR><TD height=24px>       </TD><TD>   </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px> 1746 рік      </TD><TD> Перша згадка про Олександрію  </TD></TR>
<TR><TD height=24px>     </TD><TD>   </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px> 1759 рік    </TD><TD> Збудовано першу православну церкву  </TD></TR>
<TR><TD height=24px>       </TD><TD>   </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px> 14 березня 1806 рік    </TD><TD> Створено Олександрійський повіт  </TD></TR>
<TR><TD height=24px>       </TD><TD>   </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px>   1847 рік    </TD><TD> Затверджено перший герб міста  </TD></TR>
<TR><TD height=24px>       </TD><TD>   </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px> 50-і роки ХІХ століття    </TD><TD> Будування першої залізниці  </TD></TR>
<TR><TD height=24px>       </TD><TD>   </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px>   80-і роки ХІХ століття  </TD><TD> З'являеться театр  </TD></TR>
<TR><TD height=24px>       </TD><TD>   </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px> Початок ХХ століття    </TD><TD> Зароджується розробка родовища бурого вугілля  </TD></TR>
<TR><TD height=24px>     </TD><TD>   </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px> 6 серпня 1941 року    </TD><TD> Олександрія взята німецькими військами </TD></TR>
<TR><TD height=24px>     </TD><TD>   </TD> </TR>
+
<TR><TD height=24px> 6 грудня 1943 року  </TD><TD> День визволення Олександрії  </TD> </TR>
<TR><TD height=24px>     </TD><TD>   </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px> 1996 рік  </TD><TD> Свято-Покровському храму присвоено статус собору  </TD></TR>
<TR><TD height=24px>     </TD><TD>   </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px>   2004 рік  </TD><TD> Завершено будівництво храму Святих Федора і Анастасії  </TD></TR>
 
</TABLE>
 
</TABLE>
 
[[Зображення:Photo 5.jpg|right|450px|]]
 
  
 
=='''Ресурси:'''==
 
=='''Ресурси:'''==

Поточна версія на 15:05, 10 грудня 2014

Олександрія – невелике містечко в 110 000 населення, знаходиться практично в центрі України, на території Кіровоградської області. Заснування міста датується ще 1746 роком. Тоді, на місці Олександрії був всього лише козацький зимівник під назвою Усівка, яка надалі була перейменована в Бечею. Довгий час це місце залишалося усього лише невеликим селищем, поки через нього в 1869 році не проклали залізну колію. Саме ця подія перетворила невелике селище на справжнє місто яке згодом стало перетином багатьох торговельних шляхів. За радянських часів Олександрія вважалася шахтарським містечком, на її території велася розробка буровугільних родовищ. На шахтах і розрізах, яких у той час налічувалися близько двох десятків, була зайнята велика частина місцевого населення. Так само працювали заводи тяжкого машинобудування, фабрика діаграмних паперів, швацька фабрика, цегляний завод і безліч інших промислових підприємств. З розпадом СРСР ситуація в місті погіршала, шахти стали закривати одну за іншою, зупинилися машинобудівні заводи, закрився м’ясокомбінат і молокозавод. Нині із славного шахтарського минулого залишилися лише два буровугільні розрізи, майбутнє яких так само стоїть під знаком питання. Проте, це не заважає місту щорічно, в серпні, святкувати День Шахтаря, оскільки практично в кожній сім’ї є люди, що працювали у цій галузі промисловості. Нині місто придбало статус аграрного міста, більшість земель здана в оренду приватним фермерським господарствам, які налагодили роботу по вирощуванню різних культур та тваринництва. З пам’яток в місті знаходяться два музеї, які можна відвідати: Державний краєзнавчий музей, Державний музей світу. Проте окрім цього хочу розповісти про три знамениті вежі міста. На першу з них, мені б хотілося звернути увагу не лише приїжджих, але і місцевих чиновників. Це стара водонапірна башта, яка знаходиться на території Міської лікарні №1. На жаль, вона потроху розрушується вже впродовж багатьох років і ні сама лікарня, ні місцеве самоврядування не бажає займатися її реставрацією. Друга вежа це куранти, які знаходяться в підпорядкуванні у міської Пожежної частини №1. Можна сміливо сказати, що ця вежа є найпривабливішим історичним символом міста. Третя з веж в народі зветься “Дім пікової дами”. За часів поміщиків ця будівля була ігорним закладом, вікна якого зроблені у формі пік – ігорної масті. Нині споруда повністю відреставрована і являє собою розважальний комплекс під назвою “Будинок Пищевича”. На першому поверсі комплексу розміщений ресторан, на другому – більярдний клуб та готель. На подвір’ї є літній майданчик для відпочинку з невеликими фонтанчиками і дзюркотливими струмочками. Неможна не згадати про те що у місті ще в 1948 році був заснований професійний футбольний клуб, згодом також було збудовано два великих стадіони, на одному з яких проходять постійні тренування футболістів місцевого футбольного клубу, а на другому – ігри з футбольними командами із інших міст України. Якщо Ви є щирий прихильник футболу, обов’язково відвідайте матч ПФК «Олександрія» на місцевому стадіоні «Ніка», впевнена, що гра наших футболістів принесе Вам масу задоволення. У 2008-2009 рр. ПФК «Олександрія» виступав у першій лізі, а у 2001 і у 2002 роках у Вищій лізі національного чемпіона. Із розваг в Олександрії у літній період на місцевих водоймищах відкриваються приватні пляжі, де можна покататись на водному скутері, подивитись на шикарних павичів, та за певну плату навіть пірнути з аквалангом. Безліч ресторанів і кафе не дадуть Вам померти з голоду під час піших прогулянок по місту. Вечір з друзями можна провести за грою у боулінг або в одному із нічних клубів міста. Люди у Олександрії привітні, можливо до цього схиляє невелика чисельність міста. При цьому Олександрія має повністю розвинуту інфраструктуру, що робить це місто цікавим і затишним для всіх приїжджих, котрі вперше відвідали його. Можливо на всій території України існує багато схожих невеличких і у той же час затишних містечок, але Олександрія як рідне мені місто завжди буде займати у моєму серці особливе місце. Любить Батьківщину свою! Любіть рідне місто!

Вигляд мого Міста з гелікоптера

Олeксандрія.jpg

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
1746 рік Перша згадка про Олександрію
1759 рік Збудовано першу православну церкву
14 березня 1806 рік Створено Олександрійський повіт
1847 рік Затверджено перший герб міста
50-і роки ХІХ століття Будування першої залізниці
80-і роки ХІХ століття З'являеться театр
Початок ХХ століття Зароджується розробка родовища бурого вугілля
6 серпня 1941 року Олександрія взята німецькими військами
6 грудня 1943 року День визволення Олександрії
1996 рік Свято-Покровському храму присвоено статус собору
2004 рік Завершено будівництво храму Святих Федора і Анастасії

Ресурси:

  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка