Відмінності між версіями «Користувач:Олена Дилюрман 176»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: Есхіл ЕСХІЛ (Бйучэлпх, Aeschylus) (525--456 до н. е.), давньогрецький трагік, автор класичної траге...)
 
 
(не показано 105 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
Есхіл
 
ЕСХІЛ (Бйучэлпх, Aeschylus) (525--456 до н. е.), давньогрецький трагік, автор класичної трагедії, перший із трьох великих афінських трагіків V ст. до н.е.
 
Біографія
 
Звістки про життя Есхіла відомі головним чином з життєпису, що міститься у складі рукопису його трагедій ст. Згідно цих даних, Есхіл народився в 525 до н.е. в сусідньому з містечку , його батьком був Евфоріон, що належав до стародавньої афінської аристократії, евпатридів. Есхіл воював з персами у (490 до н. е., цей факт із гордістю відзначається у його епітафії), де загинув його брат Кинагир, брав участь також у (480 до н. е.), оскільки розповідь про цей бій у "Персах" швидше за все належить очевидцеві, і, ймовірно, (479 до н. е.). За молодості Есхіла, за часів упадку , були малозначним містом, але йому довелось стати свідком тріумфу демократичного ладу, який вивів Афіни на провідне місце в грецькому світі, що сталося після греко-перських воєн. Вперше Есхіл взяв участь у змаганні трагіків бл. 500 до н.е., під час першої , разом з ом й ом, але перший приз йому вдалося здобути тільки в 484 до н. е., коли йому виповнилось сорок один рік. У 472 одержав першу нагороду за трилогію, що включала "Персів", у 467 перемогла фіванська тетралогія; у 463 - тетралогія про Данаїд, у 458 - шедевр "Орестея", єдина грецька трилогія, що дійшла до нас. Есхіл здобував перше місце щонайменше 13 разів і 15 посмертно (що було можливо лише тому, що як виняток його п'єси були допущені до повторних постановок). Афіняни дуже високо цінували його твори. Про це можна судити вже з того, що після його смерті в Афінах була прийнята ухвала, що всякий бажаючий поставити п'єсу Есхіла "одержить хор" від влади (тобто отримає дозвіл зробити постановку драми на святі ). Есхіл кілька разів (471-469) їздив на і ставив там свої драми, а також склав трагедію "Етнянки" на честь заснування Етни тираном ом, тодішнім правителем . Переказ про те, начебто в 468 до н.е. Есхіл залишив Афіни, тому що його обурив успіх молодшого суперника а, очевидно недостовірний, бо у 467 до н.е. Есхіл уже знову в Афінах на постановці своєї трагедії "". Після 458 до н. е. Есхіл знову поїхав до Сицилії, де помер у м. Гелі в 456 до н.е. Надгробний напис вважається твором самого поета:
 
Тут, у землі хлібодайної Гели, впокоївсь навіки
 
Житель афінський - Есхіл, Евфоріона син.
 
Довговолосі мідійці змогли оцінить його силу,
 
А марафонські гай і плем’я - свідки відваги його.
 
  
Як і всі трагіки до , він сам виконував ролі у своїх драмах, але наймав також і професійних акторів. Вважається, що саме Есхіл зробив надзвичайно важливий крок у розвитку драми, ввівши в дію другого актора.
+
 
Творчість
+
     
Погруддя Есхіла
+
 
Есхіл об'єднував свої трагедії в трилогії (тетралогії з додатковою сатиричною драмою), присвячені спільній темі, наприклад долі роду . Невідомо, чи був він першим, хто почав створювати подібні єдині трилогії, однак використання саме такої форми відкривало широкий простір для думки поета і стало одним з чинників, що дозволили йому досягти досконалості. Вважається, що Есхіл був автором дев'яноста драм, назви 79 нам відомі; з них 13 - сатиричних драми, що звичайно ставилися як доповнення до трилогії. Хоча до нас дійшло тільки 7 трагедій, їхній склад визначився в результаті ретельного добору, зробленого в останні століття античності, де вони були у шкільному читанні, і тому їх можна вважати кращими або найбільш типовими плодами поетичного дарування Есхіла. Кожну з цих трагедій варто згадати особливо.
+
=== |'''Зміст'''
"Перси" ("Persaі"), єдина історична драма, що дійшла до нас з усієї грецької літератури, описує поразку персів при Саламіні в 480 до н.е. Трагедія була написана через вісім років після цих подій, тобто в 472 до н.е. і була частиної трилогії, що не зберегася.
+
   
"Прометей закутий" ("Рспмзиехт Деумюфзт", "Prometeus desmotes"). Щодо часу постановки трагедії "Прометей закутий" даних немає. Одні вчені вважають її належної до раннього періоду творчості, інші, навпаки, до пізнього.
+
 
 +
== <[[sub>'''Про себе<br /></sub>
 +
    <sub>Мої інтереси<br />
 +
    Проекти в яких беру участь<br />
 +
    Мої роботи
 +
]
 +
|}</sub>]]
 +
''' === ==
 +
===

Поточна версія на 07:11, 6 жовтня 2014



=== |Зміст


== <[[sub>Про себе
</sub>

   Мої інтереси
Проекти в яких беру участь
Мої роботи

] |}]] === ==

===