Відмінності між версіями «Чипсети компанії VIA. СПК»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Продукція)
(Посилання)
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 58: Рядок 58:
  
 
[[http://dammlab.com/osnovi-pk/companenty_pc/chipsety click me]]
 
[[http://dammlab.com/osnovi-pk/companenty_pc/chipsety click me]]
 +
 +
[[http://disketa.info/page.asp?page=komp&idd=1027&raz=28 link]]

Поточна версія на 21:14, 27 грудня 2013

Довідник Список використаних джерел Список учасників НОП
Логотип компании Via

Чіпсети компанії VIA

Компанія VIA Technologies, Inc. є одним з найстаріших гравців на ринку системної логіки і випускає широкий асортимент чипсетів для всіх основних процесорних платформ, включаючи новітні процесори Intel і AMD, а також для всіх типів систем: настільних, ноутбуків ы серверів. Всі чипсети компанії VIA побудовані за класичною двухмостовой схемою. Назви чипсетів для процесорів Intel починаються з літери «P», а назва чипсетів для процесорів AMD - з букви «K». VIA пропонує широкий спектр чіпсетів з наборів функцій, які включають новітні технології пам'яті і розширені можливості цифрових медіа.

Для процесорів VIA, тобто з високим ступенем інтеграції цифрових мікросхем ЗМІ з інтегрованими графічними процесорами (позначається "I.G."), які забезпечують розробникам системи з вражаючим набором функцій для широкого кола додатків для робочого столу. Включення новітніх технологій пам'яті, таких як DDR2 і передових цифрових можливостей засобів масової інформації в тому числі HDTV і підтримку HD Audio, VIA десктопні чіпсети випускають якісну побутову електроніку для розваг, допомагаючи знизити загальне енергоспоживання системи.

Історія-аналіз

Компанія VIA Technologies , Inc. хоч і присутня довгий час на ринку , але , схоже , здасть свої позиції. Зокрема , є проблеми з ліцензуванням окремих технологій , які необхідні для виробництва системної логіки.

Чіпсети компанії VIA

У 2009 році VIA фактично залишила ринок настільних ПК , зосередившись на мобільному сегменті (у тому числі на розробку власної платформи VIA Nano ) . Однак позиції компанії як і раніше сильні на ринку компактних настільних ПК ( неттопів ) . Крім того , VIA активно просуває свою продукцію для ноутбуків , серверних платформ , вбудованих рішень , а також для великого спектру пристроїв , побудованих на архітектурі х86. Необхідно відзначити , що нинішня лінійка чіпсетів досить стара , і наводимо ми її лише тому , що рішення на їх базі поки існують і відрізняються непоганим поєднанням ціни та якості. Нижче наведені дані тільки для Intel , так як для Socket АМ2 продукції від VIA немає. Якщо закрити очі на відсутність шин PCI Express xl , то ця системна логіка виглядає цілком адекватно , на рівні серії чіпсетів 96Х від Intel. До значимих плюсів можна віднести технологію , реалізовану в серії VIA РТ880 , яка дозволяє двом відеокартам AGP і PCI Express працювати одночасно. Звичайно , швидкості інтерфейсів для сучасних відеоприскорювачів буде недостатньо , але сама по собі можливість досить цікава . До позитивних моментів можна віднести те , що всі чіпсети підтримують цілих шість портів PCI , що може стати в нагоді у випадку , коли при переході з однієї платформи на іншу необхідна установка додаткового обладнання , яке раніше працювало на шині PCI. Максимальний об'єм оперативної пам'яті невеликий - всього 4 Гбайт , зате з підтримкою ЕСС - технології, що збільшує ефективність її роботи . У недорогих продуктах це рідко зустрічається , і для простих серверних рішень може виявитися цілком доречно. Адже , крім того , можливості організації дисків в RAID також досить насичені. Від чіпсета , випущеного в 2005 році , навряд чи варто очікувати і вбудованого високоякісного звуку. У ньому присутній лише актуальний на той момент кодек АС'97 . А у наборів VIA Р4М890 і VIA Р4М900 є навіть апаратний кодек MPEG2 , а також підтримка HDV . Материнська плата , побудована на цих мікросхемах VIA , підійде для добротної офісної системи , недорогого домашнього комп'ютера або простого сервера для домашньої мережі або невеликої організації .

Table.jpg

Продукція

Бізнес VIA зосереджений на інтегрованих чіпсетах для ринку ПК. Серед користувачів ПК, VIA найбільш відома своїми чіпсетами для материнських плат CORE-логіки. Крім того, продукти VIA включають аудіо-контролери, контролери мережевих підключень, низькоенергетичні процесори, і навіть чіпсети для CD/DVD-записуючих пристроїв. Виробники ПК та периферійних пристроїв, такі як ASUS, купують чіпсети для включення у власну продукцію.

Наприкінці 1990-х років, VIA почали диверсифікувати свій основний бізнес, і з того часу компанія зробила ряд покупок для розширення своїх чіпсетних рішень, графічний підрозділ, підрозділ звукових контролерів. Основним успіхом у виробництві напівпровідникової продукції вважається підвищення рівня інтеграції та функціональності чіпсетів, VIA доказали необхідність у даних підрозділах, щоб залишатися конкурентоспроможними в основному ринку логіки.

Чіпсет КТ880

Чіпсет призначений для підтримки процесорів AMD Athlon XP з системною шиною 333 і 400 МГц. Його відмітною особливістю є технологія DualStream64 , яка дозволяє використовувати два 64 -бітових каналу доступу до оперативної пам'яті SDRAM DDR 400 . Крім того , в порівнянні з КТ600 підтримується інтерфейс Gigabit Ethernet ( за допомогою додаткового контролера) . Вбудований RAID -контролер V- RAID підтримує режими роботи RAID I , RAID 0 , RAID 0 +1 і JBOD.


Чіпсет КТ600

Чіпсет призначений для підтримки процесорів AM D Athlon XP з системною шиною 400 МГц. Він поєднує всі переваги чіпсетів серії КТ400 з міццю нових процесорів AMD. Підтримуються всі сучасні інтерфейси - AGP 8X , Serial ATA , USB 2.0 і порт Ethernet. Вбудований в південний міст контролер V- RAID підтримує рівні 0,1 і 0 +1 . Мультимедійні можливості представлені технологією VIA Vinyl Multichannel Audio Suite , яка підтримує інтегровану звукову систему з 5.1 і 7.1 каналами. Єдиний для всіх пристроїв комплект драйверів VIA Hyperion 4in 1 Drivers забезпечує легкість установки і налаштування обладнання .


Чіпсет КТ400А

Чіпсет призначений для підтримки процесорів AM D Athlon XP і реалізує системну шину частотою 333 МГц , порт AGP 8X , шестиканальну звукову підсистему , інтерфейс Serial ATA і UltraDMA/133 , універсальну послідовну шину USB 2.0 ( 8 портів). Для зв'язку північного і південного мостів використовується фірмова шина 8Х V- Link на швидкості 533 Мбайт / с.

Розроблена фірмою VIA технологія FastStream64 дозволяє підтримувати 128 - біт -чую оперативну пам'ять DDR400 , що на 20 % збільшує пропускну здатність цієї підсистеми в порівнянні з DDR333 . Можна помітити , що при цьому шина пам'яті працює на більш високій частоті , ніж процесорна шина , яка працює на частоті від 200 до 333 МГц. Пропускна здатність оперативної пам'яті при цьому досягає величини 3,2 Гбайт / с , що на 25 % більше , ніж у попередньої версії цього чіпсета , комплекту КТ400 .


Чіпсет підтримує графічний порт AGP 8X , шестиканальний звук АС97 , інтерфейс Serial ATA зі швидкістю 150 Мбайт / с , а також 8 портів послідовної шини USB 2.0.

Посилання

[1]

VIA

[click me]

[link]