Відмінності між версіями «IOS»
Рядок 7: | Рядок 7: | ||
'''Стан проекту''' — Актуальне | '''Стан проекту''' — Актуальне | ||
− | '''Останній стабільний випуск''' — 6.1.3 (6.1.4 для iphone 5; 4.2.1 для iPhone 3G/iPod Touch 2G; 3.1.3 для iPhone 2G/iPod Touch 1G) | + | '''Останній стабільний випуск''' — 6.1.3 (6.1.4 для iphone 5; 4.2.1 для iPhone 3G/iPod Touch 2G; 3.1.3 для iPhone 2G/iPod Touch 1G) |
'''Доступні мови''' — підтримує 34 мови (у тому числі українська) | '''Доступні мови''' — підтримує 34 мови (у тому числі українська) |
Поточна версія на 22:39, 28 листопада 2013
Розробник — Apple
Родина ОС — Mac OS X/BSD/Unix-like
Стан проекту — Актуальне
Останній стабільний випуск — 6.1.3 (6.1.4 для iphone 5; 4.2.1 для iPhone 3G/iPod Touch 2G; 3.1.3 для iPhone 2G/iPod Touch 1G)
Доступні мови — підтримує 34 мови (у тому числі українська)
Ліцензія — власницька
iOS (відома як iPhone OS до червня 2010 року) — це власницька мобільна операційна система від Apple. Розроблена спочатку для iPhone, вона стала операційною системою також для iPod Touch, iPad і Apple TV. Apple не дозволяє роботу ОС на мобільних телефонах інших фірм. iOS є похідною від Mac OS X, отже, є за своєю природою Unix-подібною операційною системою. Користувацький інтерфейс iOS заснований на концепції прямої маніпуляції з використанням жестів Multi-Touch. Елементи інтерфейсу управління складаються з повзунків, перемикачів і кнопок. Він призначений для безпосереднього контакту користувача з екраном пристрою. Внутрішній акселерометр використовуються деякими програмами для реагування на струшування пристрою, яке є також загальною командою скасування, або обертати пристрій у трьох вимірах, що є загальною командою перемикання між книжковим та альбомним режимами. Станом на 31 травня 2011 року інтернет-магазин App Store містить понад 500 тисяч застосунків для iOS, які були завантажені понад 15 мільярдів разів. Станом на травень 2010 року, iOS становив 15,4 % ринку операційних систем для смартфонів, третій після Symbian і Blackberry.
Історія
В якості операційної системи iOS була представлена з iPhone на Macworld Conference & Expo 9 січня 2007 року і випущена в червні того ж року. Спершу, Apple не вказувала її ім'я, просто заявивши, що "iPhone використовує OS X «. Спочатку, сторонні програми не підтримувалися. Стів Джобс заявив, що розробники можуть створювати веб-програми, що „будуть вести себе, як рідні програми на iPhone“. 17 жовтня 2007 року Apple оголосила, що рідний SDK знаходиться в стадії розробки, і що вони планують поставити його „в руки розробників у лютому“. 6 березня 2008 року Apple випустила першу бета-версію, а також нове ім'я для операційної системи: iPhone OS. Продажі мобільних пристроїв Apple запалили інтерес до SDK. Apple також продала більше одного мільйона iPhones під час курортного сезону 2007. У червні 2010 року, Apple перейменувала iPhone OS як iOS. Назва iOS користувалася компанією Cisco вже більше десяти років на маршрутизаторах Cisco. Для того щоб уникнути будь-якого потенційної позову, Apple ліцензувала „iOS“ торгової марки від Cisco.
Хронологія версій iOS:
- 1 .0 — Червень 2007 року, перша версі
- 2 .0 — 11 липня 2008 року, підтримка iPhone SDK і App Store, 3G, GPS
- 3 .0 — 17 червня 2009 100 нових функцій включаючи: вирізати / копіювати / вставити, MMS, Spotlight, Speak Notes, можливість скачувати тв -шоу, музичні відео, фільми та аудіокниги прямо на iPhone, Find My iPhone, пересилання / видалення SMS і багато іншого. iPhone SDK 3
- 4 .0 — 21 червня 2010 (анонсована 7 червня 2010). Понад 100 нових функцій, включаючи багатозадачність і більше 1500 нових API для розробників застосунків. Сумісна з iPhone 3G, iPhone 3G S, iPhone 4, iPod Touch другого, третього і четвертого поколінь.
- 5 .0 (build 9A334) — 12 жовтня 2011. Нова версія операційної системи була анонсована 6 червня 2011 під час конференції WWDC. Оголошено про більш ніж 200 нових функціях, включаючи зміни в режимі оповіщень, можливість оновлення ПО без використання комп'ютера, програму iMessage, „натуральною“ інтеграції з Twitter і більше 1500 нових API для розробників додатків. Сумісна з iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod Touch третього і четвертого поколінь, а також iPad всіх поколінь.
- 5 .0.1 (build 9A405) — виправлені помилки, які приводили до низького часу автономної роботи мобільних гаджетів. На оригінальному iPad включені мультитач-жести, що дозволяють управляти багатозадачністю. Вирішені проблеми з Documents in the Cloud. Розширене розпізнання голосу для австралійських користувачів в режимі диктування тексту. Поліпшено роботу системи безпеки. Виправлення помилок і покращення продуктивності.
- 6 .0 — 19 вересня
- 7 .0 beta — 11 червня 2013. Стала доступною нова версія популярної операційної системи для розробників. Має новий сучасний інтерфейс та багато корисних функцій.
Особливості
Домашній екран з іконками програм, і дока в нижній частині екрана, де користувачі можуть пов'язують найбільш часто використовувані програми, представляється щоразу, коли пристрій увімкнений або натискається кнопка Home. Екран має статус-бар у верхній частині екрану для відображення даних, таких як: час, рівень заряду батареї, сили сигналу, стан інтернет-з'єднання та блютузу тощо.
З iOS 4 була введена проста Файлова система. Якщо іконки знаходяться в „режимі погойдування“, будь-які дві можна перетягувати одну на одну, щоб створити папку, і з тих пір, будь-яку іншу можна додавати у папку з використанням тих же процедур (максимальне у папці може бути 12 іконок на iPhone і IPod і 20 на iPAD). Назву папки автоматично вибирається за типом програм усередині, але ім'я може також бути змінене користувачем.
iPhone екран містить стандартні „програми“. Деякі з цих програм за замовчуванням приховані і доступні користувачеві через програму налаштування або іншим методом. (Наприклад, Nike + iPod активується через налаштування, а AirPrint активується, коли користувач друкує файл.
- Phone
- Safari
- iPod
- Calendar
- Photos
- Camera
- YouTube
Основні конкуренти iOS — це BlackBerry OS, Nokia Symbian OS, Microsoft Windows Mobile, і різні похідні ОС Linux, наприклад: Google Android, Palm webOS, Nokia Maemo і OpenMoko. Деякі виробники пристроїв також виготовляють свою власну операційну систему для мобільних пристроїв.