Відмінності між версіями «Grusha Linux»
(→Робочий стіл Grusha Linux) |
(→Робочий стіл Grusha Linux) |
(не показано одну проміжну версію цього учасника) | |
(Немає відмінностей)
|
Поточна версія на 18:30, 22 травня 2013
Grusha Linux
Grusha Linux (укр. Груша-Лінукс) — операційна система, яка розробляється українськими розробниками на базі GNU/Linux і ставить перед собою завдання створення для користувача максимально зручної та дружньої операційної системи.
Проект Grusha Linux був заснований 27 січня 2008 року у вигляді освітнього сайту http://www.grusha.org.ua, метою якого було зробити Вільне програмне забезпечення ближчим до людей.
До 2010 року версії Grusha Linux були створені на базі Mint та Ubuntu, а починаючи з 2010 року базується на дистрибутиві Sabayon Linux.
Дана операційна система Grusha розроблялась в першу чергу для новачків у світі Лінукс, для людей, яким набридли недоліки загальновідомої операційної системи і які захотіли спробувати альтернативу,
Ви можете зі зручністю дивитися відео, користуватися інтернетом, переглядати пошту чи фотографії, робити офісну роботу, грати ігри. І це все абсолютно безкоштовно! Зручність, функціональність, велика кількість українізованих програм та безкоштовність роблять Grusha Linux кращою альтернативою платним операційним системам та програмам як вдома так і в на підприємстві.
Зручність полягає в тому, що дистрибутиви Grusha Linux мають готові початкові налаштування системи (розташування панелей, кнопок запуску програм, дизайн системи), які робляться на основі смаків більшості потенційних користувачів-новачків.
Функціональність Велика кількість програмного забезпечення. По можливості обираються найновіші версії програм, з оглядом на стабільність та перевіреність. Перелік програм намагається охопити всі сторони діяльності користувача та забезпечити його необхідними застосунками на усі випадки життя.
Локалізація В першу чергу система була розроблена для українських користувачів. Тому для більшості користувачів, очевидно, дуже приємно побачити операційну систему, яка спілкується з ними їхньою рідною мовою. Тим більше, якщо цього немає в ОС, яку вони використовували раніше. Розробники Grusha Linux притримуються концепції максимальної локалізації системи. Для всіх програм відшуковуються українські версії. В разі неможливості її українізувати використовується російський аналог і тільки при неможливості встановити аналог на даних мовах, використовується англомовний варіант.
Дана операційна система є легкість для новачків, так як авторами проекту постійно розробляються технічні інструкції, навчальні статті та відеоролики про користування операційною системою та програмами.
Робочий стіл Grusha Linux
Особливості релізу:
* Оснований на Ubuntu 9.04 * мова інтерфейсу - українська * Віконний менеджер КДЕ 3.5 (тому що стабільний ;) * Ядро 2.6.28-14 * драйвери ATI, Nvidia, ядро 2.6.30.2 * xorg X11R7.4 * Ціла купа цікавих і корисних програм * Закриті драйвери для відеокарт та WiFi * Всі кодеки, які було знайдено * Декілька класних іграшок (для тих, хто говорить, що під Лінукс ігр немає ;)) * драйвери до цілої серії принтерів canon * оптимізація по швидкодії (спробуйте Firefox - ви колись бачили, щоб він так працював ?) * можливість працювати в режимі live-dvd, без встановлення на жорсткий диск * і ще багато чого цікавого ...
Grusha Linux в першу чергу призначена для новачків, тому вона містить добре структуроване меню,в ньому всі програми та інші складові (ігри,утиліти, параметри...) посортовані, що дуже зручно для користувача.Тому в ній дуже зручно працювати.