Відмінності між версіями «Конспект уроку №2 (Excel) Чайки Едуарда»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
 
(не показано 8 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
ВИКОРИСТАННЯ ВБУДОВАНИХ ФОРМУЛ І ФУНКЦІЙ У СЕРЕДОВИЩІ ТАБЛИЧНОГО ПРОЦЕСОРА.
+
== ВИКОРИСТАННЯ ВБУДОВАНИХ ФОРМУЛ І ФУНКЦІЙ У СЕРЕДОВИЩІ ТАБЛИЧНОГО ПРОЦЕСОРА. ==
Мета:  
+
 
Ознайомити учнів із вбудованими формулами і функціями, скласти алгоритм роботи з формулами і функціями у середовищі табличного процесора;
+
'''Мета:'''
Формувати навички самоорганізації, співпраці, формувати соціальну компетентність.
+
 
 +
· Ознайомити учнів із вбудованими формулами і функціями, скласти алгоритм роботи з формулами і функціями у середовищі табличного процесора;
 +
 
 +
· Формувати навички самоорганізації, співпраці, формувати соціальну компетентність.
 
Тип уроку: урок засвоєння нових знань (практична робота).
 
Тип уроку: урок засвоєння нових знань (практична робота).
Хід уроку.
+
 
 +
<center>'''Хід уроку.'''</center>
 +
 
 
Організаційний момент: Мотивація (евристична бесіда). Ми з вами вміємо знаходити середнє арифметичне кількох комірок, але якщо потрібно знайти середнє арифметичне багатьох комірок, то цей процес стає трудомістким. Чи хтось знає засіб, що не є трудомістким?   
 
Організаційний момент: Мотивація (евристична бесіда). Ми з вами вміємо знаходити середнє арифметичне кількох комірок, але якщо потрібно знайти середнє арифметичне багатьох комірок, то цей процес стає трудомістким. Чи хтось знає засіб, що не є трудомістким?   
Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання: Індивідуальні завдання на картках.
+
 
 +
Актуалізація опорних знань.  
 +
 
 +
Перевірка домашнього завдання: Індивідуальні завдання на картках.
 +
 
 
Картка 1. Знайдіть та поясніть помилку в записі формули =2-х.
 
Картка 1. Знайдіть та поясніть помилку в записі формули =2-х.
Картка 2. Знайдіть та поясніть помилку в запис, формули = .
+
 
 +
Картка 2. Знайдіть та поясніть помилку в запис, формули =4+x.
 +
 
 
Класу: Як можна обчислити значення функції у = 5 - (х + З)2, користуючись Ехсеl?
 
Класу: Як можна обчислити значення функції у = 5 - (х + З)2, користуючись Ехсеl?
Мотивація, Оголошення теми та мети уроку: Щоб відповісти на всі ці питання, ми з вами вивчимо тему «Використання вбудованих формул і функцій у середовищі табличного процесора». (Записують тему і мету уроку).
+
 
 +
<center>'''Мотивація, Оголошення теми та мети уроку:'''</center>
 +
 
 +
Щоб відповісти на всі ці питання, ми з вами вивчимо тему "Використання вбудованих формул і функцій у середовищі табличного процесора". (Записують тему і мету уроку).
 +
 
 
Вивчення нового матеріалу: За допомогою навчальної презентації проводиться евристична бесіда, бо дещо про формули учні вже знають. Перегляд учнями 4 слайдів з презентації (метод самоорганізації навчання). Виконати завдання 1 картки. Виконати завдання 2 картки. Таким чином, учні приходять до відкриття абсолютних та відносних посилань.
 
Вивчення нового матеріалу: За допомогою навчальної презентації проводиться евристична бесіда, бо дещо про формули учні вже знають. Перегляд учнями 4 слайдів з презентації (метод самоорганізації навчання). Виконати завдання 1 картки. Виконати завдання 2 картки. Таким чином, учні приходять до відкриття абсолютних та відносних посилань.
(Евристична бесіда. Запис конспекту до зошитів. Створення опорного конспекту Практична робота на ПК. Практична робота в динамічних групах. Пошук розв'язання проблеми евристичне спостереження. Звіт про роботу групи (по одному учню з групи за бажанням). Наводять пояснення. Створення опорного конспекту)
 
Закріплення нового матеріалу: Самостійна робота навчального характеру за картками. (Виконують самостійну навчального характеру).
 
Підсумки уроку. Домашнє завдання: Розділ 1. § 3 повторити, § 4, п. 4.44.5 прочитати. Розділ 1. § 6, приклад № 1 розібрати. Конспекти вивчити. Виконати завдання самостійної роботи протилежного варіанта.
 
  
 +
<center>'''Закріплення нового матеріалу:'''</center>
  
 +
Самостійна робота навчального характеру за картками. (Виконують самостійну навчального характеру).
 +
 +
<center>'''Підсумки уроку.'''</center>
 +
 +
Домашнє завдання: Розділ 1. § 3 повторити, § 4, п. 4.4-4.5 прочитати. Розділ 1. § 6, приклад № 1 розібрати. Конспекти вивчити. Виконати завдання самостійної роботи протилежного варіанта.
 +
 +
<center>'''НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УРОКУ'''</center>
  
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УРОКУ
 
 
Завдання для виконання за ПК
 
Завдання для виконання за ПК
1. Створити таблицю обчислення функції  від -10 до 10 із кроком 0,5.
+
1.  Створити таблицю обчислення функції  від -10 до 10 із кроком 0,5.]
2. У середовищі табличного процесора відкрийте таблицю реалізації морозива в магазині «Геркулес»:
+
  
+
2.  У середовищі табличного процесора відкрийте таблицю реалізації морозива в магазині "Геркулес":
з/п
+
 
Найменування.
+
[[Image:Example35.jpg]]
Кількість. Закупівельна ціна, грн.. Ціна реалізації, грн.. Прибуток з 1 шт., грн.. Загальний
+
 
прибуток,
+
1. Визначите прибуток із реалізації однієї порції морозива "Спортивне".
грн..
+
1 Спортивне 2800 0,78 1,10
+
2 Чебурашка 3000 0,75 1,10
+
3 Му-му 4000 0,40 0,60
+
4 Кавове 1400 0,44 0,60
+
5 Сімейне 210 2,10 3,5
+
Разом:
+
  
1.  Визначите прибуток із реалізації однієї порції морозива «Спортивне».
 
 
2.  Скопіюйте отриману формулу у комірки нижче, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули.
 
2.  Скопіюйте отриману формулу у комірки нижче, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули.
3.  Обчисліть загальний прибуток з реалізації морозива «Спортивне».
+
 
 +
3.  Обчисліть загальний прибуток з реалізації морозива "Спортивне".
 +
 
 
4.  Скопіюйте отриману формулу у комірки нижче, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули.
 
4.  Скопіюйте отриману формулу у комірки нижче, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули.
 +
 
5.  Визначте кількість реалізованих одиниць.  
 
5.  Визначте кількість реалізованих одиниць.  
 +
 
6.  Скопіюйте отриману формулу у комірки праворуч, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули.
 
6.  Скопіюйте отриману формулу у комірки праворуч, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули.
 +
 
7. Визначите вид морозива, що вигідніше закуповувати для реалізації.
 
7. Визначите вид морозива, що вигідніше закуповувати для реалізації.
8. Скопіюйте цю таблицю на другий аркуш. Вилучіть стовпчик С. Нехай у комірці Н1 зберігається кількість порцій морозива, що було реалізовано, і ця кількість однакова для всіх видів морозива. Як обчислити прибуток з однієї порції? Загальний прибуток?
+
 
 +
8. Скопіюйте цю таблицю на другий аркуш. Вилучіть стовпчик С. Нехай у комірці Н1 зберігається кількість порцій морозива, що було реалізовано, і ця кількість однакова для всіх видів морозива.  
 +
Як обчислити прибуток з однієї порції? Загальний прибуток?
 +
 
 
9. Скопіюйте отриману формулу у комірки нижче, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули. Як змінити формули так, щоб обчислення були виконані коректно?
 
9. Скопіюйте отриману формулу у комірки нижче, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули. Як змінити формули так, щоб обчислення були виконані коректно?
  
--[[User:Чайка Едуард|Чайка Едуард]] 15:59, 10 июня 2008 (EEST)
+
<center>'''КАРТКИ ІЗ ЗАВДАННЯМИ ДЛЯ АМОСТІЙНОЇ РОБОТИ'''</center>
 +
                                       
 +
 
 +
<center>''Варіант 1''</center>
 +
 
 +
1. У комірці В4 записана формула: =А3+D5 скопіювали в комірку В5. Який вигляд матиме формула в комірці В5?
 +
 
 +
2. У комірці Н10 записана формула: =$C5*F5. Її скопіювали в комірку Е7? Який вигляд матиме формула в комірці Е7?
 +
 
 +
3. У комірці В6 записана формула: =A$6+$B6. Її скопіювали в комірку В7. Який вигляд матиме формула в комірці В7?
 +
 
 +
4. У комірці D4 записана формула: =B$3*3 їі скопіювати в комірку:
 +
· D2;
 +
· D1;
 +
· B4;
 +
· A4?
 +
 
 +
5. При копіюванні формул из комірки С4 В комірки Е4 і С5 у них було занесено відповідно формули = D3*3 і =В4*3. Щ обуло записано в комірці С4?
 +
 
 +
<center>''Варіант 2''</center>
 +
 
 +
1. У комірці Е7 записана формула =В4-Е10. Її скопіювали в комірку Е6. Який
 +
вигляд матиме формула в комірці Е6?
 +
 
 +
2. У комірці D5 записана формула:=$D$4+С4. Її скопіювали в комірку F7. Який вигляд матиме формула в комірці Р7?
 +
 
 +
3. У комірці ЕЗ записана формула:=$В10- F$5. її скопіювали в комірку Е6. Який вигляд матиме формула в комірці Е6?
 +
 
 +
4. У комірці Е5 записана формула =С$4*4. Чи можна її скопіювати в комірку:|
 +
· D2;
 +
· D1;
 +
· B5;
 +
· A5?
 +
 
 +
5. При копіюванні формули з комірки В3 комірки D3 і В2 у них було занесено відповід-но формули =С2+2 і =А1+2. Що було занисано в комірці В3?
 +
--[[User:Чайка Едуард|Чайка Едуард]] 10:21, 11 июня 2008 (EEST)
 +
--[[User:Чайка Едуард|Чайка Едуард]] 14:37, 12 июня 2008 (EEST)

Поточна версія на 12:05, 24 грудня 2008

ВИКОРИСТАННЯ ВБУДОВАНИХ ФОРМУЛ І ФУНКЦІЙ У СЕРЕДОВИЩІ ТАБЛИЧНОГО ПРОЦЕСОРА.

Мета:

· Ознайомити учнів із вбудованими формулами і функціями, скласти алгоритм роботи з формулами і функціями у середовищі табличного процесора;

· Формувати навички самоорганізації, співпраці, формувати соціальну компетентність. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (практична робота).

Хід уроку.

Організаційний момент: Мотивація (евристична бесіда). Ми з вами вміємо знаходити середнє арифметичне кількох комірок, але якщо потрібно знайти середнє арифметичне багатьох комірок, то цей процес стає трудомістким. Чи хтось знає засіб, що не є трудомістким?

Актуалізація опорних знань.

Перевірка домашнього завдання: Індивідуальні завдання на картках.

Картка 1. Знайдіть та поясніть помилку в записі формули =2-х.

Картка 2. Знайдіть та поясніть помилку в запис, формули =4+x.

Класу: Як можна обчислити значення функції у = 5 - (х + З)2, користуючись Ехсеl?

Мотивація, Оголошення теми та мети уроку:

Щоб відповісти на всі ці питання, ми з вами вивчимо тему "Використання вбудованих формул і функцій у середовищі табличного процесора". (Записують тему і мету уроку).

Вивчення нового матеріалу: За допомогою навчальної презентації проводиться евристична бесіда, бо дещо про формули учні вже знають. Перегляд учнями 4 слайдів з презентації (метод самоорганізації навчання). Виконати завдання 1 картки. Виконати завдання 2 картки. Таким чином, учні приходять до відкриття абсолютних та відносних посилань.

Закріплення нового матеріалу:

Самостійна робота навчального характеру за картками. (Виконують самостійну навчального характеру).

Підсумки уроку.

Домашнє завдання: Розділ 1. § 3 повторити, § 4, п. 4.4-4.5 прочитати. Розділ 1. § 6, приклад № 1 розібрати. Конспекти вивчити. Виконати завдання самостійної роботи протилежного варіанта.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УРОКУ

Завдання для виконання за ПК 1. Створити таблицю обчислення функції від -10 до 10 із кроком 0,5.]

2. У середовищі табличного процесора відкрийте таблицю реалізації морозива в магазині "Геркулес":

Example35.jpg

1. Визначите прибуток із реалізації однієї порції морозива "Спортивне".

2. Скопіюйте отриману формулу у комірки нижче, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули.

3. Обчисліть загальний прибуток з реалізації морозива "Спортивне".

4. Скопіюйте отриману формулу у комірки нижче, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули.

5. Визначте кількість реалізованих одиниць.

6. Скопіюйте отриману формулу у комірки праворуч, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули.

7. Визначите вид морозива, що вигідніше закуповувати для реалізації.

8. Скопіюйте цю таблицю на другий аркуш. Вилучіть стовпчик С. Нехай у комірці Н1 зберігається кількість порцій морозива, що було реалізовано, і ця кількість однакова для всіх видів морозива. Як обчислити прибуток з однієї порції? Загальний прибуток?

9. Скопіюйте отриману формулу у комірки нижче, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули. Як змінити формули так, щоб обчислення були виконані коректно?

КАРТКИ ІЗ ЗАВДАННЯМИ ДЛЯ АМОСТІЙНОЇ РОБОТИ


Варіант 1

1. У комірці В4 записана формула: =А3+D5 скопіювали в комірку В5. Який вигляд матиме формула в комірці В5?

2. У комірці Н10 записана формула: =$C5*F5. Її скопіювали в комірку Е7? Який вигляд матиме формула в комірці Е7?

3. У комірці В6 записана формула: =A$6+$B6. Її скопіювали в комірку В7. Який вигляд матиме формула в комірці В7?

4. У комірці D4 записана формула: =B$3*3 їі скопіювати в комірку: · D2; · D1; · B4; · A4?

5. При копіюванні формул из комірки С4 В комірки Е4 і С5 у них було занесено відповідно формули = D3*3 і =В4*3. Щ обуло записано в комірці С4?

Варіант 2

1. У комірці Е7 записана формула =В4-Е10. Її скопіювали в комірку Е6. Який вигляд матиме формула в комірці Е6?

2. У комірці D5 записана формула:=$D$4+С4. Її скопіювали в комірку F7. Який вигляд матиме формула в комірці Р7?

3. У комірці ЕЗ записана формула:=$В10- F$5. її скопіювали в комірку Е6. Який вигляд матиме формула в комірці Е6?

4. У комірці Е5 записана формула =С$4*4. Чи можна її скопіювати в комірку:| · D2; · D1; · B5; · A5?

5. При копіюванні формули з комірки В3 комірки D3 і В2 у них було занесено відповід-но формули =С2+2 і =А1+2. Що було занисано в комірці В3? --Чайка Едуард 10:21, 11 июня 2008 (EEST) --Чайка Едуард 14:37, 12 июня 2008 (EEST)