Відмінності між версіями «Природність інтерфейсу»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Природний інтерфейс''' - такий, який не вимушує користувача істотно змінювати звичні для нього способи рішення задачі. Це, зокрема, означає, що повідомлення і результати, що видаються застосуванням, не повинні вимагати додаткових пояснень. Доцільно також зберегти систему позначень і термінологію, використовувані в даній наочній області. Використання знайомих користувачеві понять і образів (метафор) забезпечує інтуїтивно зрозумілий інтерфейс при виконанні його завдань. Разом з тим, використовуючи метафори, ви не повинні обмежувати їх машинну реалізацію повною аналогією з однойменними об'єктами реального миру. Наприклад, на відміну від свого паперового аналога, тека на Робочому столі Windows може використовуватися для зберігання цілого ряду інших об'єктів (таких, наприклад, як принтери, калькулятори, інші теки). Метафори є. Свого роду містком, що зв'язує образи реального миру з тими діями і об'єктами, якими доводиться маніпулювати користувачеві при його роботі на комп'ютері; вони забезпечують пізнавання, а не згадку. Користувачі запам'ятовують дію, пов'язану із знайомим об'єктом, легше, ніж вони запам'ятали б ім'я команди, пов'язаної з цією дією.
+
'''Природний інтерфейс''' - такий, який не вимушує користувача істотно змінювати звичні для нього способи рішення задачі. Це, зокрема, означає, що повідомлення і результати, що видаються застосуванням, не повинні вимагати додаткових пояснень. Доцільно також зберегти систему позначень і термінологію, використовувані в даній наочній області. Використання знайомих користувачеві понять і образів (метафор) забезпечує інтуїтивно зрозумілий інтерфейс при виконанні його завдань. Разом з тим, використовуючи метафори, ви не повинні обмежувати їх машинну реалізацію повною аналогією з однойменними об'єктами реального світу. Наприклад, на відміну від свого паперового аналога, папка на Робочому столі Windows може використовуватися для зберігання цілого ряду інших об'єктів (таких, наприклад, як принтери, калькулятори, інші папки). Метафори є. Свого роду містком, що зв'язує образи реального світу з тими діями і об'єктами, якими доводиться маніпулювати користувачеві при його роботі на комп'ютері; вони забезпечують пізнавання, а не згадку. Користувачі запам'ятовують дію, пов'язану із знайомим об'єктом, легше, ніж вони запам'ятали б ім'я команди, пов'язаної з цією дією.
 
----
 
----
  
 
[[category:РІС]]
 
[[category:РІС]]

Поточна версія на 13:19, 10 грудня 2008

Природний інтерфейс - такий, який не вимушує користувача істотно змінювати звичні для нього способи рішення задачі. Це, зокрема, означає, що повідомлення і результати, що видаються застосуванням, не повинні вимагати додаткових пояснень. Доцільно також зберегти систему позначень і термінологію, використовувані в даній наочній області. Використання знайомих користувачеві понять і образів (метафор) забезпечує інтуїтивно зрозумілий інтерфейс при виконанні його завдань. Разом з тим, використовуючи метафори, ви не повинні обмежувати їх машинну реалізацію повною аналогією з однойменними об'єктами реального світу. Наприклад, на відміну від свого паперового аналога, папка на Робочому столі Windows може використовуватися для зберігання цілого ряду інших об'єктів (таких, наприклад, як принтери, калькулятори, інші папки). Метафори є. Свого роду містком, що зв'язує образи реального світу з тими діями і об'єктами, якими доводиться маніпулювати користувачеві при його роботі на комп'ютері; вони забезпечують пізнавання, а не згадку. Користувачі запам'ятовують дію, пов'язану із знайомим об'єктом, легше, ніж вони запам'ятали б ім'я команди, пов'язаної з цією дією.