Відмінності між версіями «Обговорення користувача:Ykyszaj»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Джерела)
 
(не показано 11 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Готи]]
+
== Стаття Приходько Жаклін про молодіжні субкультури ==
  
 +
Хіпі - «діти квітів» Хіпі null
  
 +
Хі́пі (рідше: Гі́пі, англ. hippy, hippie) — американський молодіжний рух, який здійснив у середині 60-х років ХХ ст. першу сексуальну революцію, перетворився на субкультуру та став одним із символів своєї епохи. Деколи їх називали «діти квітів».
  
== Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії. ==
+
Мир, любов, свобода
  
  
 +
[[Файл:1316596491_stile_hippy.jpg]]
 +
Американські хіпі перейняли низку аспектів буддизму, індуїзму й індіанських вірувань Америки, заперечували грабіжницький і споживацький капіталізм, закликаючи жити в єдності з природою, скромно і без насильства, виступали проти війни у В’єтнамі, пропагували вільне кохання та життя в “комунах” – аграрних поселеннях, мешканці яких вирощували екологічно чисті продукти. Ключовим гаслом було Love, Peace, Freedom («мир, любов, свобода»). Антивоєнні слова Make love not war («займайтеся коханням, а не війною») з пісні Джона Леннона стали крилатими. Хіпі одягалися в яскравий і незвичний одяг, носили довге волосся та бороди, влаштовували фестивалі психоделічної (тобто створюваної під впливом легких наркотиків, скажімо, марихуани) та рок-музики. Прототип руху постав на початку 60-х років на східному узбережжі США у Грініч-Вілідж, а вершини популярності сягнув у середині 1960-х років. Зокрема, на найграндіозніший фестиваль у Гай-Ешбрі влітку 1967 р. зібралися 75 тисяч хіпі. Легендою став фестиваль у Вудстоку, на який з'їхалося майже 500 000 людей. Кумирами «дітей квітів» стали рок-музиканти Джон Леннон і Джим Моррісон. Десь до середини 1970-х рух поступово занепав, більшість його учасників повернулися в лоно буржуазної цивілізації та стали добропорядними громадянами, проте й досі існують затяті послідовники хіпізму, які сповідують цю доктрину цілком або частково.
  
 +
Субкультура хіпі мала великий вплив на культуру західної цивілізації (символом їхньої музики та способу життя стала британська група «Бітлз»), розвиток суспільства, та навіть політики. Колишні хіпі Білл Клінтон, Хав'єр Солана чи Йошка Фішер посідають нині впливові позиції.
  
 +
null
  
Мавзолей Теодоріка в Равенні, єдиний істотний залишок готської архітектури
+
«Пацифіка» символ миру. Лого Організації ядерного роззброєння, який використовували для антивоєнних демонстрацій
Готи
+
Цей термін має також інші значення. Докладніше у статті Готи (субкультура).
+
  
Готи (готською мовою: gutans - Гутанс) - східні германські народи, які, ймовірно, спершу заселяли південь Скандинавії й острів Готланд.
+
Хіпі і радянська влада
  
В середині І ст. н. е. германські племена готів рушили на південь, та висадились у районі гирла Вісли. Їх прибуття ототожнюють із виникненням Вельбарської культури. Поселення готів звалося Gothiscandza, що як вважається, знайшло відбиток в імені міста Гданськ. Руги були відтиснені готами від гирла Вісли, а вандали, що були жили в низов'ях Вісли ближче до Ельби, були приборкані. Протягом II століття готи мігрували на південний схід уздовж Вісли й оселились в Північному Причорномор'ї. Про це писав готський історик Йордан у своїй праці "Гетіка" («Getica»), - "розгромивши місцеві племена, готи за короля Філімера досягли Скіфії, яка знаходиться біля понтійського моря". За свідоцтвом Йордана, готи спочатку оселились біля Меотійського болота, потім розселились у Мізії, Фракії та Дакії, а згодом знову у Скіфії. Пам'ятники Вельбарської культури почали з'являтися в басейні Західного Бугу з 190 року, спочатку на території Мазовїї, Підляшші та Люблінщині, а в ІІІ сторіччі на Волині. У 200–250 рр. носії культури перемістилися в басейни Дніпра, Південного Бугу, а потім Дністра і Пруту.
+
Широкий відгомін ця субкультура набула і в колишньому СРСР. Платівки з «вільною» музикою почали проникати на територію СРСР в кін. 60-х — поч. 70-х рр. Представники студентства та інтелігенції, які мали доступ до закордонної музики були першими «дітьми квітів». Молодь всіляко намагалася дістати записи улюблених виконавців, допомагали у цьому поїздки їхніх батьків за кордон. Ця субкультура стала пристановищем для контркультурної молоді з різних середовищ, об’єднаної в мережу контактів під назвою «система». Першими районами руху хіпі часто були порти або міста недалекі від кордону, з відкіля проникали нові ідеї. Безперечно одним із радянських центрів руху був Львів. Тут антирадянська та антидержавна суть ідей поєдналася з бажаннями національної самобутності та боротьбою за незалежність. Переслідувана КДБ і міліцією, вона протрималася значно довше, ніж на Заході, аж до кінця 1980-х років. Відомими у СРСР були гурти «Цветы» (Стаса Наміна) і «Машина времени» (Андрія Макаревича), чиї неоднозначні пісні деколи негативно сприймала влада.
  
Вважають, що готи в IV сторіччі також взяли участь у формуванні Черняхівської культури яка належала до різних етнічних груп.
+
Шипіт
  
У III сторіччі готи розділилися на дві гілки: остготи (остроготи, гревтунги), якими правила династія Балтів і вестготи (візіготи, тервінги) під проводом династії Амалів. Вестготи почали одне з перших головних "варварських" вторгнень до Римської Імперії у 263 р., пограбувавши Візантій 267 року. 268 року вони зазнали нищівної поразки від військ Клавдія II в битві при Найсусі (Naissus) (Ніш, Сербія) і були витиснені за Дунай 271 року. Вони оселилися на північ від Дунаю, де створили незалежне королівство у щойно покинутій римлянами провінції Дакія.
+
В Україні з 1993 року існує щорічне неформальне зібрання хіпі відоме на території всього колишнього Радянського Союзу. Українці, поляки, росіяни, білоруси, чехи, німці та багато інших гостей збираються щороку біля водоспаду Шипіт на Закарпатті. Збіговисько традиційно влаштовують на початку липня, кульмінацією забав є свято Івана Купала — 7 липня.
  
Протягом IV століття під впливом торгівлі та військових угод зі Східною Римською імперією остготи та вестготи у значній мірі романізувалися. У цей час вони прийняли християнство у формі аріанства.
+
Музичні кумири руху хіпі:
  
Остготи були завойовані гунами в 370-х рр. Під тиском гунів король вестготів Фрітигерн (Fritigern) 376 року попросив у імператора Східного Риму Валента дозвіл поселитися зі своїми підданими на південному березі Дунаю. Валент дозволив і допоміг готам перетнути річку (ймовірно, біля фортеці Дуросторум (Durostorum)). Але внаслідок голоду почалась Готська війна (377-382), під час якої Валента було вбито в битві під Адріанополем (Adrianople) 9 серпня 378 р.
+
The Beatles The Doors Джимі Хендрікс Джон Леннон Дженіс Джоплін Боб Марлі Greatful Dead
  
Вестготи під проводом Аларіха захопили Рим у 410 р. 418 року Флавій Август Гонорій надав вестготам Аквітанію, де вони завдали поразки вандалам. До 475 р. вестготи захопили більшу частину Іберійського півострова. Були вигнані з Аквітанії франками, заснували Іспанське королівство, що проіснувало до завоювання його маврами (арабами) в 711 р.
+
Jefferson Airplainhttp
  
Після поразки гунів, очолюваних Аттілою, на Каталаунських полях у 451 р., остготи повернули собі незалежність (454) і за Теодоріха Великого завоювали Італію (488-493). Припинили існування як народ після завоювання візантійським імператором Юстиніаном Італії в 535-555 рр.
 
  
Частина готів залишилася у Причорномор'ї спочатку у Східному Криму та Тамані, згодом під натиском числених ворогів, які приходили з Великого степу, вони переселилися в більш безпечні регіони — Південне узбережжя Криму та у гористий Крим. Цей край з VI до XV століття називали Готією.
 
  
  
 +
----
 +
*Розмістити посилання на колекцію закладок у веб-ресурсі [http://bobrdobr.ru БобрДобр];
  
 +
*Посилання на статтю про субкультуру у  Вікі-КДПУ;
  
== Джерела ==
+
*Посилання на опитування (веб-ресурс для проведення он-лайн опитування [http://pro-opros.ru/ Про-Опрос]);
  
[[http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D1%82%D0%B8
+
Розміщуються посилання на презентацію, публікацію або інші матеріали проекту:
]]
+
 
    ГОТИ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ: РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ НА ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ. Леонтій Войтович. Археологічні дослідження Львівського університету 2008. – ВИП. 11. – С. 35–64
+
*група "Відтінки молодіжного світу" в [http://www.vkontakte.ru ВКонтакте] [http://vkontakte.ru/club24610158 Группа "Відтінки молодіжного світу"];
    Готи і гуни на території України
+
 
    Поселення готів 2-4 століть нашої ери відкрито на Рівненщині
+
*веб-ресурс для збереження презентацій  [http://www.slideshare.net Slideshare];
    Готський спадок в Україні ХХ ст. став чинником ідеологічної боротьби
+
 
 +
*веб-ресурс для збереження документів [http://www.scribd.com Scribd].  
 +
 
 +
*на блог проекту (веб-ресурс для ведення щоденника [http://www.blogger.com Blogger]);
 +
 
 +
*фотоальбом (веб-ресурс для збереження цифрових фотографій  [http://picasaweb.google.com.ua Picasa]);

Поточна версія на 13:01, 22 травня 2012

Стаття Приходько Жаклін про молодіжні субкультури

Хіпі - «діти квітів» Хіпі null

Хі́пі (рідше: Гі́пі, англ. hippy, hippie) — американський молодіжний рух, який здійснив у середині 60-х років ХХ ст. першу сексуальну революцію, перетворився на субкультуру та став одним із символів своєї епохи. Деколи їх називали «діти квітів».

Мир, любов, свобода


1316596491 stile hippy.jpg Американські хіпі перейняли низку аспектів буддизму, індуїзму й індіанських вірувань Америки, заперечували грабіжницький і споживацький капіталізм, закликаючи жити в єдності з природою, скромно і без насильства, виступали проти війни у В’єтнамі, пропагували вільне кохання та життя в “комунах” – аграрних поселеннях, мешканці яких вирощували екологічно чисті продукти. Ключовим гаслом було Love, Peace, Freedom («мир, любов, свобода»). Антивоєнні слова Make love not war («займайтеся коханням, а не війною») з пісні Джона Леннона стали крилатими. Хіпі одягалися в яскравий і незвичний одяг, носили довге волосся та бороди, влаштовували фестивалі психоделічної (тобто створюваної під впливом легких наркотиків, скажімо, марихуани) та рок-музики. Прототип руху постав на початку 60-х років на східному узбережжі США у Грініч-Вілідж, а вершини популярності сягнув у середині 1960-х років. Зокрема, на найграндіозніший фестиваль у Гай-Ешбрі влітку 1967 р. зібралися 75 тисяч хіпі. Легендою став фестиваль у Вудстоку, на який з'їхалося майже 500 000 людей. Кумирами «дітей квітів» стали рок-музиканти Джон Леннон і Джим Моррісон. Десь до середини 1970-х рух поступово занепав, більшість його учасників повернулися в лоно буржуазної цивілізації та стали добропорядними громадянами, проте й досі існують затяті послідовники хіпізму, які сповідують цю доктрину цілком або частково.

Субкультура хіпі мала великий вплив на культуру західної цивілізації (символом їхньої музики та способу життя стала британська група «Бітлз»), розвиток суспільства, та навіть політики. Колишні хіпі Білл Клінтон, Хав'єр Солана чи Йошка Фішер посідають нині впливові позиції.

null

«Пацифіка» — символ миру. Лого Організації ядерного роззброєння, який використовували для антивоєнних демонстрацій

Хіпі і радянська влада

Широкий відгомін ця субкультура набула і в колишньому СРСР. Платівки з «вільною» музикою почали проникати на територію СРСР в кін. 60-х — поч. 70-х рр. Представники студентства та інтелігенції, які мали доступ до закордонної музики були першими «дітьми квітів». Молодь всіляко намагалася дістати записи улюблених виконавців, допомагали у цьому поїздки їхніх батьків за кордон. Ця субкультура стала пристановищем для контркультурної молоді з різних середовищ, об’єднаної в мережу контактів під назвою «система». Першими районами руху хіпі часто були порти або міста недалекі від кордону, з відкіля проникали нові ідеї. Безперечно одним із радянських центрів руху був Львів. Тут антирадянська та антидержавна суть ідей поєдналася з бажаннями національної самобутності та боротьбою за незалежність. Переслідувана КДБ і міліцією, вона протрималася значно довше, ніж на Заході, аж до кінця 1980-х років. Відомими у СРСР були гурти «Цветы» (Стаса Наміна) і «Машина времени» (Андрія Макаревича), чиї неоднозначні пісні деколи негативно сприймала влада.

Шипіт

В Україні з 1993 року існує щорічне неформальне зібрання хіпі відоме на території всього колишнього Радянського Союзу. Українці, поляки, росіяни, білоруси, чехи, німці та багато інших гостей збираються щороку біля водоспаду Шипіт на Закарпатті. Збіговисько традиційно влаштовують на початку липня, кульмінацією забав є свято Івана Купала — 7 липня.

Музичні кумири руху хіпі:

The Beatles The Doors Джимі Хендрікс Джон Леннон Дженіс Джоплін Боб Марлі Greatful Dead

Jefferson Airplainhttp




  • Розмістити посилання на колекцію закладок у веб-ресурсі БобрДобр;
  • Посилання на статтю про субкультуру у Вікі-КДПУ;
  • Посилання на опитування (веб-ресурс для проведення он-лайн опитування Про-Опрос);

Розміщуються посилання на презентацію, публікацію або інші матеріали проекту:

  • веб-ресурс для збереження презентацій Slideshare;
  • веб-ресурс для збереження документів Scribd.
  • на блог проекту (веб-ресурс для ведення щоденника Blogger);
  • фотоальбом (веб-ресурс для збереження цифрових фотографій Picasa);