Відмінності між версіями «Переваги й недоліки Linux»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 10 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
<center>'''Переваги й недоліки Linux'''</center>
 
 
 
[[Файл:Li1nux.jpg]]
 
[[Файл:Li1nux.jpg]]
  
 
Linux - загальна назва unix-подібніх операційних систем на основі однойменного ядра і зібраних для нього бібліотек і системних програм, розроблених в рамках проекту GNU.  
 
Linux - загальна назва unix-подібніх операційних систем на основі однойменного ядра і зібраних для нього бібліотек і системних програм, розроблених в рамках проекту GNU.  
  
'''Linux - це альтернатива.'''  
+
== <center>'''Переваги Linux'''</center> == 
 +
[[Файл:pl1usy.jpg]]
  
Безкоштовна альтернатива на противагу комерційним операційним системам. Доступність вихідних кодів ядра і відсутність ліцензійних обмежень дозволяють брати участь в розробці всім бажаючим, роблячи систему життєздатною і стійкою.
 
  
'''Поширення Linux за ліцензією GNU GPL.'''
+
1. Linux - безкоштовна операційна система.  
  
Це дозволяє всім бажаючим спільними зусиллями розвивати Linux, не побоюючись яких би то не було судових позовів і розглядів і перешкоджає засилля комерційного ПЗ і всяких обмежують ліцензій.
+
2. Вихідні коди ядра дозволяють удосконалювати операційну систему всім бажаючим.
  
'''Linux багатоплатформенна система.'''
+
3. Усі бажаючі можуть розвивати Linux, не побоюючись судових позовів.
  
Зараз Linux портований на дуже велику кількість процесорних архітектур (ARM, Intel, Hewlett Packard, IBM, Motorolla, PowerPC, SPARC та інші архітектури) завдяки підтримці багатьох програмістів. Досягає успіху в цій справі дистрибутив NetBSD. Працює Linux як на кишеньковому комп'ютері, так і на суперкомп'ютері і навіть у багатьох побутових приладах.
+
4. Linux може працювати, як на кишеньковому комп'ютері, так і на суперкомп'ютері і навіть у багатьох побутових приладах.
  
'''Linux - це повноцінна робоча станція.'''
+
5. Раніше Linux був поширений як серверна система, але тепер під неї є багато програм, що дозволяють працювати в інтернеті, спілкуватися, переглядати відео, слухати музику, грати, набирати тексти, записувати диски CD і DVD і багато іншого.
  
Спочатку Linux набув поширення як серверна система. Пізніше під linux були перенести прикладні програми, що дозволяють комфортно працювати в інтернеті, спілкуватися, переглядати відео, слухати музику, грати, набирати тексти, записувати диски CD і DVD і багато іншого.
+
6. Маючи всього лише один дистрибутив Linux, можна встановити його по всьому підприємству. (Якщо на підприємстві дуже багато комп'ютерів, то можна забезпечити великі кошти)
  
'''Linux - вигідна система.'''
+
<center>'''''Технічні переваги Linux:'''''</center>
  
Маючи всього лише один дистрибутив Лінукс, можна встановити його по всьому підприємству. А якщо чисельність компьтеров в організації обчислюється десятками і навіть сотнями, то це дозволить заощадити немислимі грошові кошти. А найголовніше - не буде ні найменших проблем з правомірністю використання ПЗ.
+
1) Багатозадачність. Всі процеси в Linux незалежні один від одного, тому на кожний процес виділяється певний інтервал часу.
  
<center>''Технічні переваги Linux:''</center>
+
2)Linux - багатокористувацька система. Вона підтримує можливість одночасної роботи дуже великій кількості користувачів.
  
  '''Багатозадачність.'''
+
3) Підтримка різних файлових систем.Linux підтримує велику кількість файлових систем як старих, так і більш сучасних систем.
  
Всі процеси в Linux незалежні один від одного, для чого застосовується поділ процесорного часу, при якому кожному процесу виділяється певний інтервал часу (такти процесора).
+
4) Спільне використання програм.Якщо один користувач запускає на комп'ютері кілька однакових завдань відразу або одну задачу запускає кілька користувачів, то в пам'ять завантажується тільки одна копія виконуваного коду цього додатка.
  
'''Linux - багатокористувацька система.''' Вона підтримує можливість одночасної роботи дуже великому числу користувачів. Теоретично Linux може обслуговувати до 4-х мільярдів користувачів!
+
5) Для можливості роботи програм, що вимагають великого обсягу пам'яті, використовується частина жорсткого диска, яка розташована на спеціальному swap-розділі. Така конструкція дає можливість працювати і з обмеженим об'ємом оперативки, дозволяючи частину пам'яті скидати на жорсткий диск.
  
'''Підтримка різних файлових систем.'''
+
6) Робота без графічної оболонки. Графічна оболонка Linux є складовою частиною, але необов'язковою. Використання терміналу більш ефективне, ніж використання графічного середовища.  
  
Linux підтримує велике число файлових систем як старих, таких як msdos, так і більш сучасних журнальованих систем, таких як ReiserFS, JFS, XFS. Файлова система NTFS доступна в режимі читання (існують драйвери для роботи з NTFS в режимі запису, але застосування їх може привести до краху фс.). Власна файлова система в Linux - ext2 і ext3 (журнальованою).
+
7) Відсутність вірусів.
  
'''Спільне використання програм.'''
 
  
Якщо один користувач запускає на комп'ютері кілька однакових завдань відразу або одну задачу запускає кілька користувачів, то в пам'ять завантажується тільки одна копія виконуваного коду цього додатка.
 
  
'''Свопування оперативної пам'яті.'''  
+
== <center>'''І Linux не без гріха'''</center> ==
  
Для можливості роботи програм, що вимагають великого обсягу ОЗУ, використовується частина жорсткого диска, яка розташована на спеціальному swap-розділі. Така конструкція дає можливість працювати і з обмеженим об'ємом оперативки, дозволяючи частина пам'яті скидати на жорсткий диск.
+
[[Файл:minusy.jpg]]
  
'''Робота без графічної оболонки.'''
+
 
 +
1. Надаючи користувачеві великі можливості в плані управління системою, Лінукс і вимагає від користувача трохи більше. Якщо у ОС Windows  користувачеві  достатньо клікнути "ОК", то користувачеві Linux можливо доведеться вибрати одну з опцій і тільки після цього клікнути "ОК". вимогливість Лінукс здається недоліком тільки для початківців. Ті, хто користуються Лінукс не перший день, зараховують її до переваг.
  
Графічна оболонка Лінукс (на основі стандарту X Window System) є складовою частиною, але необов'язковою, що важливо для серверів. Використання командного рядка більш переважно для деяких линуксоидов, ніж графічного середовища. Все залежить від особистих переваг і стажу .. Також для любителів віконець існує чималий вибір віконних менеджерів.
+
2. Несумісність з деякими пристроями. Працездатність пристроїв комп'ютера, таких як wifi, графічна карта та ін, підтримується драйверами, які беруть працюють як посередники між операційною системою та пристроєм. Першими з'являються драйвери для найбільш популярної операційної системи Windows, а драйвери для Linux з'являються пізніше. Тому, якщо на комп'ютері є пристрої, які з'явилися на ринку недавно, то Linux може їх ще не підтримувати.
  
'''Компіляція ядра під своє "залізо".'''
 
 
Існує можливість скомпілювати ядро ​​з урахуванням особливостей вашого комп'ютерного "заліза" і виключити з ядра невикористовувані можливості, наприклад такі, як підтримка багатопроцесорних систем.
 
 
'''Відсутність вірусів.'''
 
 
 
<center>'''І Linux не без гріха'''</center>
 
 
 
''Linux і графіка'' 
 
  
Багато з цих проблем було пов'язано з GUI. Linux може взагалі не використовувати графічний інтерфейс. Проте, як відомо, більшість користувачів звикли мати справу з графікою, а постачальники Linux, природно, хочуть розширити круг своїх клієнтів. Тому при інсталяції багатьох сучасних версій Linux настійно рекомендується встановлювати GUI. Наприклад, SUSE Linux, Corel LINUX і Openlinux за умовчанням працюють в графічному режимі, відразу завантажуючи середовище X Window. Тим, кому графіка не потрібна, доведеться трохи поворожити над файлами конфігурації.
+
Детальна інформація про переваги та недоліки Linux можна дізнатись тут:
+
''Вимогливість''
+
  
Надаючи користувачеві великі можливості в плані управління системою, Лінукс і вимагає від користувача трохи більше. Там, де користувачеві Windows достатньо клікнути "ОК", користувачеві Лінукс можливо доведеться вибрати одну з можливих опцій і тільки після цього клікнути "ОК". Подібна вимогливість полегшується великою кількістю інформації, розрахованої на користувачів різного рівня підготовленості. Насправді, вимогливість Лінукс здається недоліком тільки для початківців. Ті, хто користуються Лінукс не перший день, зараховують її до переваг.
+
[[http://www.linux4newbie.com/%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%83%D0%BA%D1%81-%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B8.php]]
  
 +
[[http://shi4hl.inf.ua/conf/b032404.htm]]
  
''Несумісність з деякими пристроями''
+
[[http://linux.bip.ru/string/2.htm]]
Працездатність пристроїв вашого комп'ютера, таких як wifi, графічна карта та ін, підтримується спеціальними програмами - драйверами, які беруть на себе роль посередників між операційною системою та пристроєм. Коли виробники випускають на ринок новий пристрій, вони розробляють і драйвери цих пристроїв для різних операційних систем. Або ж надають стороннім програмістам документацію на цей пристрій, щоб ті змогли написати драйвер до нього. Зазвичай, першими з'являються драйвери для найбільш популярної на даний момент операційної системи Windows, а драйвери для Лінукс найчастіше "запізнюються". Тому, якщо до складу вашого комп'ютера входять пристрої, перші зразки яких з'явилися на ринку в останні пару місяців, то Лінукс може їх ще не підтримувати.
+

Поточна версія на 10:12, 20 квітня 2012

Li1nux.jpg

Linux - загальна назва unix-подібніх операційних систем на основі однойменного ядра і зібраних для нього бібліотек і системних програм, розроблених в рамках проекту GNU.

Переваги Linux

Pl1usy.jpg


1. Linux - безкоштовна операційна система.

2. Вихідні коди ядра дозволяють удосконалювати операційну систему всім бажаючим.

3. Усі бажаючі можуть розвивати Linux, не побоюючись судових позовів.

4. Linux може працювати, як на кишеньковому комп'ютері, так і на суперкомп'ютері і навіть у багатьох побутових приладах.

5. Раніше Linux був поширений як серверна система, але тепер під неї є багато програм, що дозволяють працювати в інтернеті, спілкуватися, переглядати відео, слухати музику, грати, набирати тексти, записувати диски CD і DVD і багато іншого.

6. Маючи всього лише один дистрибутив Linux, можна встановити його по всьому підприємству. (Якщо на підприємстві дуже багато комп'ютерів, то можна забезпечити великі кошти)

Технічні переваги Linux:

1) Багатозадачність. Всі процеси в Linux незалежні один від одного, тому на кожний процес виділяється певний інтервал часу.

2)Linux - багатокористувацька система. Вона підтримує можливість одночасної роботи дуже великій кількості користувачів.

3) Підтримка різних файлових систем.Linux підтримує велику кількість файлових систем як старих, так і більш сучасних систем.

4) Спільне використання програм.Якщо один користувач запускає на комп'ютері кілька однакових завдань відразу або одну задачу запускає кілька користувачів, то в пам'ять завантажується тільки одна копія виконуваного коду цього додатка.

5) Для можливості роботи програм, що вимагають великого обсягу пам'яті, використовується частина жорсткого диска, яка розташована на спеціальному swap-розділі. Така конструкція дає можливість працювати і з обмеженим об'ємом оперативки, дозволяючи частину пам'яті скидати на жорсткий диск.

6) Робота без графічної оболонки. Графічна оболонка Linux є складовою частиною, але необов'язковою. Використання терміналу більш ефективне, ніж використання графічного середовища.

7) Відсутність вірусів.


І Linux не без гріха

Minusy.jpg


1. Надаючи користувачеві великі можливості в плані управління системою, Лінукс і вимагає від користувача трохи більше. Якщо у ОС Windows користувачеві достатньо клікнути "ОК", то користувачеві Linux можливо доведеться вибрати одну з опцій і тільки після цього клікнути "ОК". вимогливість Лінукс здається недоліком тільки для початківців. Ті, хто користуються Лінукс не перший день, зараховують її до переваг.

2. Несумісність з деякими пристроями. Працездатність пристроїв комп'ютера, таких як wifi, графічна карта та ін, підтримується драйверами, які беруть працюють як посередники між операційною системою та пристроєм. Першими з'являються драйвери для найбільш популярної операційної системи Windows, а драйвери для Linux з'являються пізніше. Тому, якщо на комп'ютері є пристрої, які з'явилися на ринку недавно, то Linux може їх ще не підтримувати.


Детальна інформація про переваги та недоліки Linux можна дізнатись тут:

[[1]]

[[2]]

[[3]]