|
|
(не показано 6 проміжних версій цього учасника) |
Рядок 1: |
Рядок 1: |
− | Конкурс креслярів. Кожна команда виділяє 1 кресляра для роботи біля дошки по картці (побудова геометричного тіла і його перетину)
| + | ТЕМА: ТІЛА ОБЕРТАННЯ І СВІТ ТЕОРІЇ |
| + | МЕТА: |
| + | узагальнити і систематизувати знання учнів з теми тіла обертання. |
| | | |
− | Побудувати діагональне перетин прямокутного паралелепіпеда.
| + | ХІД ЗАНЯТТЯ: |
− | Побудувати переріз конуса, перетинає вісь конуса під кутом 60 °.
| + | І. АКТУАЛІЗАЦІЯ |
− | Побудувати переріз тетраедра, що проходить через апофему і бічне ребро.
| + | |
| | | |
− | 3. Двоє учнів на кожному ряду (всього 6 осіб) отримують завдання: приготувати два питання по темі уроку, щоб задати по одному питанню кожному з двох інших рядів.
| |
| | | |
− | 4. В цей же час вчитель задає по 2 питання кожній команді.
| + | ---- |
| | | |
− | Назвіть якомога більше деталей, що виготовляються на верстаті, що мають хоча б в одній своїй частині циліндричну форму.
| + | Тест: «Тіла обертання» |
− | Який багатогранник є одним з семи чудес світу? Де він знаходиться?
| + | |
− | Чому у північних народів житло у формі конуса?
| + | |
− | Доведіть, що прямокутний паралелепіпед - найпоширеніший в навколишній дійсності багатогранник.
| + | |
− | Назвіть п'ять кулястих предметів з життя людини.
| + | |
− | Яка товщина сфери?
| + | |
| | | |
− | Учитель оцінює відповіді в 5 - бальній системі, вносить оцінки в таблицю.
| + | ---- |
| | | |
− | 5. Учитель разом з навчаються перевіряють роботи креслярів, виконані на дошці. Оцінений креслень (0 - 5 балів).
| + | 1. Скільки діаметрів у сфери? |
| | | |
− | 6. Навчаються з кожного ряду задають по 1 питанню двом іншим командам. Відповіді оцінюються.
| + | А.1. Б.2. В.3. Г. нескінченно багато. |
| | | |
− | 7. Конкурс ерудитів. По 1 учаснику від команди виходять до дошки для вирішення завдань за картками.
| + | 2. Який фігурою є переріз кулі площиною? |
| | | |
− | Фрезерувальник повинен виточити деталь у формі прямокутного паралелепіпеда з розмірами 18 х 15 х 30. Визначити масу деталі, виконаної з чавуну.
| |
| | | |
− | Місто Юрга знаходиться на 56 ° північної широти. Який шлях робить місто за добу внаслідок обертання Землі навколо своєї осі? З якою швидкістю відбувається це обертання?
| + | А. відрізком Б. окружністю В. колом Г. сферою. |
| | | |
− | Токарю треба виточити деталь у формі циліндра заввишки 5 см і об'ємом близько 140 см3. Як це зробити?
| + | 3. Перетин дуг великих кругів кулі це |
| | | |
− | 8. Поки що навчаються вирішують біля дошки задачі, кожна команда отримує по малюнку, на звороті якого приклеєний конверт з текстом (його можна буде розкрити тільки в кінці конкурсу). Завдання. За малюнком скласти два оповідання: що зображено з точки зору геометрії? Що зображено з точки зору призначення цього предмета для життя і діяльності людини?
| |
| | | |
| + | А. центр сфери Б. діаметр сфери В. радіус сфери Г. велике коло. |
| | | |
− | <table><td><tr>[[Файл:Exauytmple.jpg]]</tr><tr>[[Файл:Exauytumple.jpg]]</tr><tr>[[Файл:Examuytyple.jpg]]</tr></td><td><jytj/td>
| + | 4. Якщо радіус сфери збільшити в 2 рази то об'єм збільшитися |
− | </table>
| + | |
− | У конвертах знаходяться тексти (їх зачитують після прослуховування розповідей команд).
| + | |
| | | |
− | До рис. 1. Це куб, суворе геометричне назва - гексаедр (шестигранник). Кубом називається прямокутний паралелепіпед з рівними вимірами (ребрами).
| |
| | | |
− | Це кубик Рубика. Сенс цієї гри, придуманій угорським інженером Рубіком, полягає в тому, що гравець повинен якомога швидше домогтися єдиного кольору кожної з шести граней кубика. Ця гра дуже швидко підкорила весь світ. У багатьох країнах навіть проводилися і проводяться змагання, щоб з'ясувати найшвидшого гравця. Деякі рекордсмени показали, що можуть домогтися єдиного кольору на всіх гранях кубика Рубіка за 18 - 23 секунди.
| + | А. в 2 рази Б. в 4 рази В. у 8 разів Г. в 16 разів. |
| | | |
− | До рис. 2. Це правильна шестикутна призма. Можна це геометричне тіло назвати опуклим восьмигранником.
| + | 5. У формулі V = 4/3p R3 V-об'єм |
| | | |
− | Це олівець. Слово "олівець" запозичено російськими з тюркської мови, що означає: "кара" - чорний, "даш" - камінь. Олівець - пише стрижень, укладений у дерев'яну оправу. Стержень виготовляється для простого олівця з графіту ("чорний камінь") з різними добавками. Для кольорових олівців стрижні роблять з каоліну з додаванням мінеральних фарб. Дерев'яна оправа робиться з вільхи, бука, липи, кедра. Шестигранна форма призначена для кращого утримання олівця пальцями.
| |
| | | |
− | До рис. 3. Це правильна чотирикутна піраміда, в її основі знаходиться квадрат.
| + | А. кулі Б. конуса В. циліндра Г. кульового сектора. |
| | | |
− | Це піраміда Хеопса. Час виникнення - 3600 - 2700 роки до нашої ери. Ця грандіозна споруда створена працею величезної кількості рабів. В якості будівельного матеріалу застосовувалися величезні кам'яні цеглини. Досі вчені всього світу сперечаються про те, як змогли раби за відсутності будь - яких техніки спорудити цей і подібні монументи, які виражають за задумом фараонів ідею незламності їх влади. Ця та інші піраміди призначалися для поховання всередині них або біля них померлих фараонів.
| + | 6. Конус можна отримати, якщо обертати навколо боку |
| | | |
− | Оцінити конкурс оповідань.
| |
| | | |
− | 10. Оцінити рішення задач (конкурс ерудитів).
| + | А. рівносторонній трикутник Б. тупоугольние трикутник. |
| | | |
− | 11. Підвести підсумки всієї гри, заповнивши останній рядок таблиці на дошці.
| + | В. гострокутний трикутник Г. прямокутний трикутник. |
| | | |
| + | 7. Площина може розділити кулю на |
| + | |
| + | |
| + | А. сегменти Б. сектори В. сфери Г. кола |
| + | |
| + | 8. Площа поверхні кулі (сфери) Зменшили в 9 рази. Об'єм зменшитися в |
| + | |
| + | |
| + | А. 3 раз. Б. 9 разів В. 27 разів Г.81 раз. |
| + | |
| + | 9. У циліндра осей симетрії. |
| + | |
| + | |
| + | А. немає Б.1. В. 2 Г. нескінченно багато. |
| + | |
| + | 10. У конуса площин симетрії |
| + | |
| + | |
| + | А. немає Б.1. В. 2 Г. нескінченно багато. |
| + | |
| + | |
| + | |
| + | |
| + | |
| + | |
| + | ІІ.ПОСТАНОВКА ЗАДАЧ: |
| + | Ваше завдання на сьогоднішнє завдання - створити тест, який буде цікавим і містити запитання теоретичного характеру. |
| + | |
| + | ІІІ. САМОСТІЙНА РОБОТА: |
| + | Пошук інформації щодо проектів у мережі Інтернет. |
| | | |
| | | |
ТЕМА: ТІЛА ОБЕРТАННЯ І СВІТ ТЕОРІЇ
МЕТА:
узагальнити і систематизувати знання учнів з теми тіла обертання.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
І. АКТУАЛІЗАЦІЯ
1. Скільки діаметрів у сфери?
А.1. Б.2. В.3. Г. нескінченно багато.
2. Який фігурою є переріз кулі площиною?
3. Перетин дуг великих кругів кулі це
4. Якщо радіус сфери збільшити в 2 рази то об'єм збільшитися
5. У формулі V = 4/3p R3 V-об'єм
6. Конус можна отримати, якщо обертати навколо боку
В. гострокутний трикутник Г. прямокутний трикутник.
7. Площина може розділити кулю на
8. Площа поверхні кулі (сфери) Зменшили в 9 рази. Об'єм зменшитися в
9. У циліндра осей симетрії.
10. У конуса площин симетрії
ІІІ. САМОСТІЙНА РОБОТА:
Пошук інформації щодо проектів у мережі Інтернет.