Відмінності між версіями «Заняття №2»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 9 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
Конкурс креслярів. Кожна команда виділяє 1 кресляра для роботи біля дошки по картці (побудова геометричного тіла і його перетину)
+
ТЕМА: ТІЛА ОБЕРТАННЯ І СВІТ ТЕОРІЇ
 +
МЕТА:
 +
узагальнити і систематизувати знання учнів з теми тіла обертання.
  
    Побудувати діагональне перетин прямокутного паралелепіпеда.
+
ХІД ЗАНЯТТЯ:
    Побудувати переріз конуса, перетинає вісь конуса під кутом 60 °.
+
І. АКТУАЛІЗАЦІЯ
    Побудувати переріз тетраедра, що проходить через апофему і бічне ребро.
+
  
3. Двоє учнів на кожному ряду (всього 6 осіб) отримують завдання: приготувати два питання по темі уроку, щоб задати по одному питанню кожному з двох інших рядів.
 
  
4. В цей же час вчитель задає по 2 питання кожній команді.
+
----
  
    Назвіть якомога більше деталей, що виготовляються на верстаті, що мають хоча б в одній своїй частині циліндричну форму.
+
Тест: «Тіла обертання»
    Який багатогранник є одним з семи чудес світу? Де він знаходиться?
+
    Чому у північних народів житло у формі конуса?
+
    Доведіть, що прямокутний паралелепіпед - найпоширеніший в навколишній дійсності багатогранник.
+
    Назвіть п'ять кулястих предметів з життя людини.
+
    Яка товщина сфери?
+
  
Учитель оцінює відповіді в 5 - бальній системі, вносить оцінки в таблицю.
+
----
  
5. Учитель разом з навчаються перевіряють роботи креслярів, виконані на дошці. Оцінений креслень (0 - 5 балів).
+
1. Скільки діаметрів у сфери?
  
6. Навчаються з кожного ряду задають по 1 питанню двом іншим командам. Відповіді оцінюються.
+
А.1. Б.2. В.3. Г. нескінченно багато.
  
7. Конкурс ерудитів. По 1 учаснику від команди виходять до дошки для вирішення завдань за картками.
+
2. Який фігурою є переріз кулі площиною?
  
Фрезерувальник повинен виточити деталь у формі прямокутного паралелепіпеда з розмірами 18 х 15 х 30. Визначити масу деталі, виконаної з чавуну.
 
  
Місто Юрга знаходиться на 56 ° північної широти. Який шлях робить місто за добу внаслідок обертання Землі навколо своєї осі? З якою швидкістю відбувається це обертання?
+
А. відрізком Б. окружністю В. колом Г. сферою.
  
Токарю треба виточити деталь у формі циліндра заввишки 5 см і об'ємом близько 140 см3. Як це зробити?
+
3. Перетин дуг великих кругів кулі це
  
8. Поки що навчаються вирішують біля дошки задачі, кожна команда отримує по малюнку, на звороті якого приклеєний конверт з текстом (його можна буде розкрити тільки в кінці конкурсу). Завдання. За малюнком скласти два оповідання: що зображено з точки зору геометрії? Що зображено з точки зору призначення цього предмета для життя і діяльності людини?
 
  
 +
А. центр сфери Б. діаметр сфери В. радіус сфери Г. велике коло.
  
 +
4. Якщо радіус сфери збільшити в 2 рази то об'єм збільшитися
 +
 +
 +
А. в 2 рази Б. в 4 рази В. у 8 разів Г. в 16 разів.
 +
 +
5. У формулі V = 4/3p R3 V-об'єм
 +
 +
 +
А. кулі Б. конуса В. циліндра Г. кульового сектора.
 +
 +
6. Конус можна отримати, якщо обертати навколо боку
 +
 +
 +
А. рівносторонній трикутник Б. тупоугольние трикутник.
 +
 +
В. гострокутний трикутник Г. прямокутний трикутник.
 +
 +
7. Площина може розділити кулю на
 +
 +
 +
А. сегменти Б. сектори В. сфери Г. кола
 +
 +
8. Площа поверхні кулі (сфери) Зменшили в 9 рази. Об'єм зменшитися в
 +
 +
 +
А. 3 раз. Б. 9 разів В. 27 разів Г.81 раз.
 +
 +
9. У циліндра осей симетрії.
 +
 +
 +
А. немає Б.1. В. 2 Г. нескінченно багато.
 +
 +
10. У конуса площин симетрії
 +
 +
 +
А. немає Б.1. В. 2 Г. нескінченно багато.
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
ІІ.ПОСТАНОВКА ЗАДАЧ:
 +
Ваше завдання на сьогоднішнє завдання - створити тест, який буде цікавим і містити запитання теоретичного характеру.
 +
 +
ІІІ. САМОСТІЙНА РОБОТА:
 +
Пошук інформації щодо проектів у мережі Інтернет.
  
  

Поточна версія на 00:03, 27 грудня 2011

ТЕМА: ТІЛА ОБЕРТАННЯ І СВІТ ТЕОРІЇ МЕТА: узагальнити і систематизувати знання учнів з теми тіла обертання.

ХІД ЗАНЯТТЯ: І. АКТУАЛІЗАЦІЯ



Тест: «Тіла обертання»


1. Скільки діаметрів у сфери?

А.1. Б.2. В.3. Г. нескінченно багато.

2. Який фігурою є переріз кулі площиною?


А. відрізком Б. окружністю В. колом Г. сферою.

3. Перетин дуг великих кругів кулі це


А. центр сфери Б. діаметр сфери В. радіус сфери Г. велике коло.

4. Якщо радіус сфери збільшити в 2 рази то об'єм збільшитися


А. в 2 рази Б. в 4 рази В. у 8 разів Г. в 16 разів.

5. У формулі V = 4/3p R3 V-об'єм


А. кулі Б. конуса В. циліндра Г. кульового сектора.

6. Конус можна отримати, якщо обертати навколо боку


А. рівносторонній трикутник Б. тупоугольние трикутник.

В. гострокутний трикутник Г. прямокутний трикутник.

7. Площина може розділити кулю на


А. сегменти Б. сектори В. сфери Г. кола

8. Площа поверхні кулі (сфери) Зменшили в 9 рази. Об'єм зменшитися в


А. 3 раз. Б. 9 разів В. 27 разів Г.81 раз.

9. У циліндра осей симетрії.


А. немає Б.1. В. 2 Г. нескінченно багато.

10. У конуса площин симетрії


А. немає Б.1. В. 2 Г. нескінченно багато.




ІІ.ПОСТАНОВКА ЗАДАЧ: Ваше завдання на сьогоднішнє завдання - створити тест, який буде цікавим і містити запитання теоретичного характеру.

ІІІ. САМОСТІЙНА РОБОТА: Пошук інформації щодо проектів у мережі Інтернет.



ПроJect