Відмінності між версіями «Вступ до WI-FI»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
м Введення» переименована в «Вступ»)
м Вступ» переименована в «Вступ до WI-FI»)
(Немає відмінностей)

Версія за 11:25, 5 листопада 2008

У всьому світі стрімко росте потреба в бездротових з'єднаннях, особливо у сфері бізнесу. Користувачі з бездротовим доступом до інформації — завжди і скрізь можуть працювати набагато більш продуктивно і ефективно, чим їх колеги, прив'язані до дротяних телефонних і комп'ютерних мереж.

Зазвичай бездротові мережеві технології групуються в три типи, що розрізняються за масштабом дії їх радіосистем, але всі вони з успіхом застосовуються в бізнесі.

PAN (персональні мережі) — це мережі з радіусом дії до 10 м , які зв'язують ПК і інші пристрої: КПК, мобільні телефони, принтери і тому подібне. За допомогою таких мереж реалізується проста синхронізація даних, усуваються проблеми з великою кількістю кабелів в офісах, реалізується простий обмін інформацією в невеликих робочих групах. Найбільш перспективний стандарт для PAN — це Bluetooth.

WLAN (бездротові локальні мережі) — радіус дії до 100 м. З їх допомогою реалізується бездротовою доступ до групових ресурсів в будівлі, університетському кампусі і тому подібне. Зазвичай такі мережі використовуються для продовження дротяних корпоративних локальних мереж. У невеликих компаніях WLAN можуть повністю замінити дротяні з'єднання. Основний стандарт для WLAN — 802.11.

WWAN (бездротові мережі широкої дії) — бездротовий зв'язок, який забезпечує мобільним користувачам доступ до їх корпоративних мереж і Інтернету. Поки тут немає домінуючого стандарту, але найактивніше упроваджується технологія GPRS — найшвидше в Європі і з деяким відставанням в США.

На сучасному етапі розвитку мережевих технологій, технологія бездротових мереж Wi-Fi є найбільш зручною в умовах тих, що вимагають мобільність, простоту установки і використання. Wi-Fi (від англ. wireless fidelity - бездротовий зв'язок) - стандарт широкосмугового бездротового зв'язку сімейства 802.11 розроблений в 1997г. Як правило, технологія Wi-Fi використовується для організації бездротових локальних комп'ютерних мереж, а також створення так званих гарячих точок високошвидкісного доступу в Інтернет.

Бездротові ЛВС — найдинамічніший сектор комунікаційних технологій.