Відмінності між версіями «Стаття про інформаційне суспільство Марини Сокирко»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 20: Рядок 20:
  
 
засіб системного аналізу та теорії приймання рішень.
 
засіб системного аналізу та теорії приймання рішень.
 +
 +
В статті подається визначення інформаційного суспільства як соціологічної концепції, що визначає головним фактором розвитку суспільства виробництво та використання науково-технічної та іншої інформації. В статті зазначені імена засновників теорії постіндустріального суспільства, різновидом якої є концепція інформаційного суспільства. Тож, це дає читачеві можливість , за бажанням, більш детально ознайомитись з історією виникнення даної концепції.Автор також інформує читачів про три аспекти телекомунікаційної революції, якими є перехід від індустріального до сервісного суспільства;
 +
вирішальне значення теоретичних знань для здійснення технологічних інновацій; перетворення нової "інтелектуальної технології" у ключовий засіб системного аналізу та теорії приймання рішень.Тобто, прочитавши цю статтю, можна отримати загальне поняття про інформаційне суспільство, а також його значення в суспільному житті.
 +
 +
--[[Користувач:Ищенко Марина|Ищенко Марина]] 11:00, 24 листопада 2011 (EET)

Поточна версія на 11:00, 24 листопада 2011

Інформаційне суспільство – це соціологічна концепція, що визначає головним фактором розвитку суспільства виробництво та використання науково-технічної та іншої інформації. Концепція інформаційного суспільства є різновидом теорії постіндустріального суспільства, засновниками якої були З.Бжезинський, О.Белл, О.Тоффлер. Прибічники теорії інформаційного суспільства пов’язують його становлення з домінуванням четвертого інформаційного сектору економіки, який іде після сільського господарства, промисловості та сфери послуг. При цьому стверджується, що капітал і праця, які є основою індустріального суспільства, поступаються місцем інформації та знанню у сучасному суспільстві. Революціонізуючі дії інформаційних технологій приводять до того, що в інформаційному суспільстві класи змінюються соціально недиференційованими “інформаційними спільнотами”.

Традиційним корпораціям протиставляються “малі” економічні форми – індивідуальна діяльність вдома, “електронний котедж”. Вони включені у майбутню структуру інформаційного суспільства з його “інфо-”, “техно-“ та іншими сферами людського буття. Було висунуто проект “глобальної електронної цивілізації”, що базується на синтезі телебачення, комп'ютерної та інших мереж. “Комп’ютерна революція” поступово приводить до зміни традиційного друку електронними книгами, змінює ідеологію, перетворює безробіття у цікаве проведення часу. Соціальні та політичні зміни розглядаються у теорії інформаційного суспільства як наслідок “мікроелектронної революції”. Перспектива розвитку демократії пов’язується з розповсюдженням інформаційної техніки. Тоффлер відводить головну роль у цьому телекомунікаційній “кабельній мережі” , яка забезпечує двосторонній зв’язок громадян з урядом, дозволить враховувати їх думку при розробці поличних рішень. Розробки у галузі “штучного інтелекту” розглядаються як можливість інформаційного трактування самої людини. Концепція інформаційного суспільства викликає критику з боку гуманістично орієнтованих філософів та науковців, які додержуються думки щодо негативних наслідків комп’ютеризації суспільства.

Поняття "інформаційного суспільства"

Тоффлер не дає новій цивілізації визначення, але доводить, що вона має принципово новий характер. "Багато чого у цій виникаючій цивілізації протирічить традиційній індустріальній цивілізації. Це водночас і технічно розвинута, і анти індустріальна цивілізація. "Третя хвиля" несе із собою новий образ життя, оснований на відновних джерелах енергії, на методах виробництва, що роблять застарілими більшість фабричних технологій, на радикально перетворених школах та корпораціях майбутнього. Така цивілізація несе з собою новий кодекс поведінки та виводить нас за межі концентрації енергії, грошових коштів і влади".

Автор жодного разу не дав прямого визначення поняттю "інформаційного суспільства", яке сам ввів. Він надає визначення через перелік елементів, які є радикально новими для сьогодення та мають у корені змінити життя теперішнього та наступних поколінь.

За його думкою, у наступному столітті вирішальне значення для економічного та соціального життя, для способів виробництва, отримання знань, а також для характеру трудової діяльності людини набуває новий соціальний уклад, який базується на телекомунікаціях. Революція в організації та обробці інформації, в якій головну роль відіграє комп'ютер, розгортається водночас з розвитком індустріального суспільства. Три аспекти останнього особливо необхідні для розуміння телекомунікаційної революції:

1) перехід від індустріального до сервісного суспільства;

2) вирішальне значення теоретичних знань для здійснення

технологічних інновацій;

3) перетворення нової "інтелектуальної технології" у ключовий

засіб системного аналізу та теорії приймання рішень.

В статті подається визначення інформаційного суспільства як соціологічної концепції, що визначає головним фактором розвитку суспільства виробництво та використання науково-технічної та іншої інформації. В статті зазначені імена засновників теорії постіндустріального суспільства, різновидом якої є концепція інформаційного суспільства. Тож, це дає читачеві можливість , за бажанням, більш детально ознайомитись з історією виникнення даної концепції.Автор також інформує читачів про три аспекти телекомунікаційної революції, якими є перехід від індустріального до сервісного суспільства; вирішальне значення теоретичних знань для здійснення технологічних інновацій; перетворення нової "інтелектуальної технології" у ключовий засіб системного аналізу та теорії приймання рішень.Тобто, прочитавши цю статтю, можна отримати загальне поняття про інформаційне суспільство, а також його значення в суспільному житті.

--Ищенко Марина 11:00, 24 листопада 2011 (EET)