Відмінності між версіями «Конспект уроку №5 Павленка Олексія»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(IV. Д/з)
(IV. Д/з)
Рядок 294: Рядок 294:
 
=== IV. Д/з ===
 
=== IV. Д/з ===
  
Оцінити сайти http://x-ufo.ru/2007/09/14/inoplanetjane_sushhestvujut_.html та http://www.kp.ru/daily/23929.4/69700/.
+
Оцінити сайти http://x-ufo.ru/2007/09/14/inoplanetjane_sushhestvujut_.html та http://www.kp.ru/daily/24105/330448/
  
 
=== V. Питання учнів. ===
 
=== V. Питання учнів. ===

Версія за 14:14, 28 жовтня 2008

Опис уроку

Тема: «Оцінювання інформаційних ресурсів Інтернету».

Цілі уроку: - Допомогти учням засвоїти методику оцінки інформаційних ресурсів Інтернету.

- Виховання інформаційної культури учнів, уваги, акуратності, дисциплінованості.

- Розвиток мислення, навичок роботи на комп"ютері, роботи з базами даних.

План уроку:

Орг. момент. (1 хв)

Актуализація и та перевірка знань. (5 хв)

Теоретична частина. (10 хв)

Практична частина. (15 хв)

Д/з (2 хв)

Питання учнів. (5 хв)

Висновки. (2 хв)

Хід уроку:

I. Орг. момент.

Привітання, перевірка присутніх, пояснення ходу уроку.


II. Актуалізація та перевірка знань.

На минулих уроках ми познайомилися з основами роботи в інтернеті, давайте згадаємо що ми вивчили. (проводиться коротке усне опитування учнів).

На цьому уроці ми більш детально розглянемо роботу з окремими сайтами, та поняття достовірності інформації.


III. Теоретична частина.

У світі навколо нас існує величезна кількість джерел інформації, як-то книжки, телебачення радіо та ін. Та не всім їм можна довіряти. Серед джерел інформації, якими ми користуємося у повсякденному житті є і інтернет. Сьогодні ми спробуємо навчитися розрізняти сайти та визначати достовірність наведеної в них інформації. Іншими словами - якому сайту вірити, а якому - ні.

Давайте проведемо дослідження на тему "25-й кадр. Міф або реальність". Для ознайомлення - перегляньте сторінку http://ru.wikipedia.org/wiki/25_%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D1%80.

А теперь ознайомтесь із різними думками з приводу вищезазначеної проблеми:

http://cornel.biz/ – прискорене вивчення англійської мови, СD курс – програма за методикою 25-го кадра;

http://www.intellect.aaanet.ru/index.htm – прискорене вивчення іноземних мов;

http://speedstudy.spb.ru/ – швидкий учитель, найбільш простий і швидкий спосіб навчитися говорити на другій (третій, четвертій тощо) іноземній мові.

Ви, мабуть, помітили, що відомості на запропонованих сайтах містять суперечні дані: одні вихваляють технологію "25-й кадр" і пропонують ефективні методики її використання, а інші – спростовують ці твердження і застерігають довірливих користувачів. Які з матеріалів є достовірними? Таким чином, давайте і дослідимо ці сайти на достовірність.

Для початку - розглянемо класифікацію сайтів.

Таблиця 1

Класифікація веб-сайтів

Види веб-сайтів

Призначення

Приклади

Комерційні веб-сайти

Сайти-візитки Призначені для повідомлення або презентації загальних даних про діяльність підприємства (містить від 3 до 10 сторінок). Магазин "Комп’ютерний Всесвіт" http://kvs.com.ua/index.php
Сайти-каталоги і прайс-листи Сайти-каталоги призначені для показу товару з різних ракурсів та у різних кольорах. Як правило, використовується підприємствами-виробниками.На відміну від сайтів-каталогів на сайтах-прайс-листах основний акцент зроблено на ціну товару та його характеристики. Здебільшого, використовуються торгівельними підприємствами. Каталог продукції фірми "Samsung"

http://www.samsung.com/ua/consumer/index.html

Каталог продукції фірми "LG" http://ru.lge.com/md/product/prodcategorylist.do?actType=list&categoryId=100003

Прайс-лист компанії "Квазар" http://www.kvazar.ru/price-list.htm

Прайс-лист підприємства "Протон" http://proton.lg.ua/index.php?id=price

Інтернет-магазини Призначені для придбання товарів та послуг через мережу Інтернет. Дані на таких сайтах організовані таким чином, що покупець може швидко дізнатися про товар все, що йому потрібно, може замовити і отримати товар, не виходячи з дому. Книжковий магазин http://www.bookshop.ua

Інтернет-магазин http://Ozon.ru

Інтернет-магазин COCOS http://www.cocos.com.ua/cocos/

Українська книга http://www.knyha.com/

Корпоративні портали Призначені для інформування громадськості про діяльність компанії або великого підприємства. Всі розділи порталу регулярно оновлюються. Обов’язковою ознакою такого сайту є наявність засобів зворотного зв’язку та форумів. Корпоративний портал Microsoft http://www.microsoft.com/ukraine/

Корпоративний портал Intel http://www.intel.com/cd/corporate /europe/emea/ukr/322203.htm

Корпоративний портал Samsung http://www.samsung.com/ua/

Інформаційні веб-сайти

Сайти новин Призначені для швидкого інформування відвідувача про новини і події. Інколи інформація на таких сайтах випереджає телеканали та радіостанції. Українська Правда

http://www.pravda.com.ua/

Новини http://rupor.info/

Новини України http://www.novyny.org.ua/

Сайти ЗМІ (газет, журналів, радіостанцій та телеканалів) Призначені для підтримки ЗМІ. Розміщують рекламу, анонси майбутніх випусків, фрагменти найбільш цікавих матеріалів. Обов’язково містять засоби зворотного зв’язку, оформлення замовлення або передплати (газети й журнали). Телеканал "5 канал" http://5tv.com.ua

Журнал "Комп’ютер у школі та сім’ї" http://www.csf.edu-ua.net

Канал «1+1» http://1plus1.tv/

Газета «Експрес» http://www.expres.ua/

Освітні портали Призначені для висвітлення діяльності закладів освіти та наукових установ, розміщення навчальних матеріалів, підтримки освітньої діяльності різних благодійних організацій. Гімназія «Діалог» http://dialog.kiev.ua/

Освітній портал http://www.osvita.org.ua

Intel Навчання для майбутнього http://www.iteach.com.ua

Домашні сторінки Домашні сторінки створюються для особистого користування або для популяризації ідей автора. Домашня сторінка Калиної Г.А.

http://lazersaber.narod.ru/

Конференції та форуми Призначені для обміну інформацією між зареєстрованими учасниками. Тематики їх можуть бути самими різноманітними. Форум міста Миколаїв «25-й кадр» http://www.zaza.net.ua/ forum/showthread.php?t=4908

Native English Форум для вивчаючих англійську http://www.native-english.ru/forum/topic/1414/

Сайти урядових та владних структур Призначені для інформування громадськості про діяльність урядової або владної структури.

Часто мають засоби зворотного зв’язку, форуми й конференції.

Міністерство освіти та науки http://www.mon.gov.ua/

Верховна Рада http://portal.rada.gov.ua/

Сайт Президента України http://www.president.gov.ua/

Розважальні веб-сайти

Ігрові сайти, клуби за захопленнями, розважальні портали. Сайти розважальної тематики відрізняються величезною кількістю рекламних банерів, неділовим змістом і великою аудиторією. На таких сайтах можна знайти найрізноманітнішу інформацію: анекдоти, жарти, розіграши, гороскопи, плітки, ігри, музику, фільми тощо. Розважальний портал http://gala.net

Ігровий портал http://games.online.ua/

"Веселі яйця" http://eggs.net.ua/

Пошукові системи та каталоги

Пошукові системи Призначені для якнайкращого охоплення інформаційного Web-простору і подання його користувачам у зручному вигляді. Принцип роботи з пошуковими системами грунтується на використанні ключових слів. Російські пошукові системи:

http://www.yandex.ru

http://www.rambler.ru

Українські пошукові системи:

http://meta.ua/

http://www.google.com.ua

Пошукові тематичні каталоги На основній сторінці пошукового каталога розташовано скорочений список великих тематичних категорій, наприклад таких, як Освіта, Наука, Бізнес, Мистецтво тощо. Кожний запис у списку категорій – це гіперпосилання. «Натиснення» на ньому відкриває наступну сторінку пошукового каталога, на якому ця тема представлена докладніше. http://www.yahoo.com/

Каталог порталу mail.ru http://list.mail.ru

Українські пошукові каталоги:

http://katalog.atlasua.net

BigMir http://dir.bigmir.net

Каталог UAport http://uaport.net/UAcatalog/

UA Portal http://www.uaportal.com


При оцінюванні достовірності даних необхідно враховувати мету створення сайту. Наприклад, розважальні сайти можуть не містити корисної або достовірної інформації, бо їх призначення розважати. Правдивість даних з комерційних веб-ресурсів треба перевіряти, користуючись засобами зворотного зв’язку (телефон або електронна пошта); також можна переглянути у ЗМІ публікації з даної тематики або просто зайти до організації (магазин чи фірма), що представляє продукцію цієї компанії. Складніше оцінювати достовірність даних на домашніх сторінках, бо вони, як правило, віддзеркалюють особисту думку автора. Взагалі, до будь-якої інформації треба ставитися з пересторогою. "Довіряй, але перевіряй".

Давайте розглянемо варіант шаблону для оцінки сайтів:

Таблиця 2

Оцінювання інформаційних ресурсів Інтернету

Форма для оцінювання комерційних та інформаційних ресурсів Інтернету

Заповнена форма для оцінювання комерційних та інформаційних ресурсів Інтернету

Заповнена форма для оцінювання комерційних та інформаційних ресурсів Інтернету

1 URL-адреса веб-сайту: http://cornel.biz http://www.english.language.ru/index.html
2 Назва веб-сайту:
3 До якого виду можна віднести цей сайт? Яка мета створення цього веб-сайту? Для чого (кого?) він був створений?
4 Першочергове призначення (учні, вчителі, інші):
5 Яка організація або особа створили цей сайт?
6 Що подано на сайті – об’єктивні факти чи особиста думка автора?
7 Посилання на які інші джерела інформації вказано на сайті?
8 Які інші організації пов’язані з цим сайтом? (Використовуючи механізм пошуку Google, ввести link: і адресу веб-сайту (наприклад: lіnk:www.websіte.com).
9 Чи забезпечена організація зворотного зв’язку з веб-сайтом і можливість спілкування з автором статті чи менеджером сайту?
10 Коли сайт був створений і як часто він поновлюється?
11 Чи можна перевірити інформацію, подану на сайті, за допомогою інших джерел (книг, журналів тощо)?
12 Чи можна інформацію розташовану на цьому сайті достовірною?

Питання:

  • Чому люди користуються мережею Інтернет?
  • Чому відомості з Інтернет треба оцінювати?
  • Які основні критерії оцінювання інтернет-ресурсів?

III. Практична частина.

Тепер у парах спробуйте заповнити дану таблицю.

IV. Д/з

Оцінити сайти http://x-ufo.ru/2007/09/14/inoplanetjane_sushhestvujut_.html та http://www.kp.ru/daily/24105/330448/

V. Питання учнів.

Відповіді на питання учнів.

VI. Висновки.

Висновки уроку. Виставлення оцінок.