Відмінності між версіями «Пошук в інтернеті»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Методичні матеріали)
(Навчальні предмети:)
 
(не показано 39 проміжних версій цього учасника)
Рядок 5: Рядок 5:
 
== Творча назва ==
 
== Творча назва ==
  
 +
<font color="#3399ff" >'''''Ефективність пошуку в твоєму житті.'''''</font>
 +
 +
[[Файл:12707-1m.jpg]]
  
 
== Основні питання: ==
 
== Основні питання: ==
Рядок 41: Рядок 44:
  
 
В процесі навчальної діяльності діти здобувають знання про використання пошукових систем та про  правила складання  
 
В процесі навчальної діяльності діти здобувають знання про використання пошукових систем та про  правила складання  
запиту для пошуку потрібної інформації.
+
запиту для пошуку потрібної інформації. Також учні визначають найбільшефективну пошукову систему дл власного використання.
  
 
== Навчальні предмети:==
 
== Навчальні предмети:==
  
 
інформатика
 
інформатика
 +
 +
[[Файл:Images.jpeg]]
  
 
== Навчальна тема проекту==
 
== Навчальна тема проекту==
Рядок 51: Рядок 56:
  
 
== Класи: ==
 
== Класи: ==
 
+
10-11 класи
  
 
== Навчальні цілі та очікувані результати навчання: ==
 
== Навчальні цілі та очікувані результати навчання: ==
Рядок 86: Рядок 91:
  
 
== Оцінювання знань та вмінь учнів: ==
 
== Оцінювання знань та вмінь учнів: ==
 +
 +
Підсумкова оцінка за проект складається з двох оцінок:
 +
 +
1)середньозважена оцінка , отримана у процесі навчальної діяльності;
 +
 +
2)оцінка, отримана під час демонстрації презентації, захисту проекта
  
 
==Методичні матеріали==
 
==Методичні матеріали==
  
'''Опис найбільш розповсюджених пошукових систем'''
 
''- Пошукова система Google''
 
Пошукова система Google була створена в якості навчального проекту студентів Стенфордського університету Ларрі Пейджа і Сергія Бріна. Вони в 1996 році працювали над пошуковою системою BackRub, а в 1998 році на її основі створили пошукову систему Google. Сама корпорація була заснована 4 вересня 1998 року, а домен Google.com зареєстрований 15 вересня 1997 року. Слово Google  є похідним від слова Googol (гугол), що було вигадане племінником американського математика Едварда Каснера(Edward Kasner), Милтоном Сироттой (Milton Sirott). Це слово позначає одиницю з сотнею нулів (десять в сотій степені). Пошук в Google є саме таким, яким він є, завдяки одному з принципів Google: “Зосередь всю увагу на користувачі, а все інше прикладеться”. Google забезпечує пошук по гіпертекстових документах, що знаходяться в різних мовних зонах - українською, російською, англійською, німецькою і ін. Можна шукати в Google на 10 різних мовах. Також можна налаштувати інтерфейс на потрібну мову. Пошукова система Google має власні піддомени для більшості країн, наприклад, для України - google.com.ua, для Росії - google.ru. Це одна з найбільших пошукових баз в світі.
 
Важливою перевагою цієї системи є те, що Google шукає не лише гіпертекстові файли (html), але і файли у форматі PDF, DOC, PostScript, Corel Word Perfect і ін. Пошукова система Google має можливість пошуку зображень. При цьому у запиті можна вказати бажаний розмір, глибину кольору, формат файлу.
 
Можливості Google не обмежені лише традиційними опціями пошукової системи з розширеними налаштуваннями та новинами. Серед сучасних сервісів Google можна відмітити: Google Local (знаходить місцеві підприємства та послуги в Інтернеті), Google’s University Search (пошук по університетах), Google Linux (пошук по сайтах тематики Linux), Google GOV (пошук по всіх державних (*.gov) і військових (*.mil) сайтах), Google Options (опції), Google Microsoft (пошук по сайтах Microsoft), Google Schoolar (пошук серед статей, книг, оглядів наукової літератури та підручників), Gmail (пошта від Google), Mobil Google (сервіс для мобільного зв’язку), Google Maps (пошук по картах), Google Blog (офіційний блог Google), Google News (новини від Google), Google Earth (програма для огляду Землі з космосу), Google Answers (можна задати запитання, вказати суму винагороди за відповідь і дочекатися відповіді). І це далеко не повний перелік можливостей, сервіси Google постійно поповнюються, а їх якість вдосконалюється.
 
http://www.google.com.ua
 
  
 +
[[Опис найбільш розповсюджених пошукових систем]]
  
 +
[[Прийоми ефективного пошуку інформації]]
  
 +
[[Мова запитів]]
  
''- Пошукова система AltaVista''
+
[[Опція розширеного пошуку]]
  
AltaVista (дослівний переклад - "погляд зверху") – вважається найбільшою пошуковою системою Інтернету, що містить в своїй базі біля 550 мільйонів документів. AltaVista почала надавати свої послуги в грудні 1995 року. AltaVista об’єднує інформацію у високо сегментовані індекси, допомагаючи
+
== Ресурсы ==
користувачам уточнити свої запити і швидко дістати доступ  до найбільш відповідної і корисної інформації. «Потужність точності» - філософія AltaVista, що лежить в основі всього, що
+
Презентація вчителя [[http://www.slideshare.net/Irochka/ss-6028417]]
робить компанія в прагненні забезпечувати найбільш точний пошук інформації. 
+
          Як особливість пошукової системи можна зазначити можливість пошуку за ускладненими критеріями відбору. AltaVista пропонує додаткові послуги у вигляді пошуку по каталогах (взятими з Open Directory and LookSmart), а також службу під назвою "Ask AltaVista" ("запитай AltaVista"), результати якої беруться з Ask Jeeves. На даний час AltaVista є власником пошукової системи Raging Search.
+
Пошук проводиться в точній відповідності з введеним словом без урахування морфологічних варіацій, прописні і рядкові букви розрізняються. Ключові слова запиту виділяються жирним шрифтом, проте система не проводить сортування отриманих адрес по критерію найбільшої відповідності запиту.
+
http://www.altavista.com
+
  
 +
Учнівська презентація[[http://www.slideshare.net/Irochka/ss-6340201]]
  
''- Пошукова система Rambler''
+
Фотоальбомчик [[http://picasaweb.google.com/110804140596693595063/rOMULC#]]
  
Rambler був першою пошуковою системою, що створена спеціально для російського Інтернету програмістом компанії Stack Ltd Дмитром Крюком у 1996 році. Слово "Rambler" перекладається як «гуляща людина», «бродяга» по Інтернету. На Rambler реалізовано розумну систему, яка виводить в результаті пошуку слова, які є синонімами запиту. Ще однією функцією системи є видача контекстної реклами не лише за конкретними ключовими словами, але і за фразами, що тісно пов'язані з ними.
+
опитування [http://pro-opros.ru/index.php?name=myProjects]
Інтерфейс у Rambler простий і зрозумілий - в центрі екрану знаходиться поле введення і дві великі кнопки - "Go" і "Advanced", з їх допомогою можна почати пошук за запитом і перейти до розширеного пошуку. Зліва декілька посилань дозволяють перейти до довідкової інформації, посилання вверху сторінки дозволяють змінити кодування для російського тексту. Крім стандартних логічних операцій над термінами, пропонуються такі засоби як призначення вагових коефіцієнтів словам (для цього перед словом потрібно поставити декілька плюсів - дуже бажана присутність слова або мінусів - слово небажане), пошук тільки в певній частині документа, пошук по URL.
+
Серед додаткових сервісів Rambler можна виділити:
+
Rambler-ICQ (єдина платформа, що надає всі формати інтернет-комунікацій в одному вікні: обмін миттєвими повідомленнями, аудіо- і відео-конференції, а також ряд додаткових комунікативних сервісів), Рамблер-Планета (швидкий і зручний щоденник з безліччю настройок, необмежене місце для фото і відеофайлів, а також вірний спосіб знайти друзів і однодумців),
+
Рамблер-Друзі (єдина точка входу на найпопулярніші блогхостінги, фото і відео сайти, сервіси електронної пошти і соціальні мережі), проект Рамблер-ігри пропонує величезну різноманітність ігор в розділах «Он-лайн ігри», «Скачені міні-ігри», «Великі ігри».
+
Адреса системи: http://www.rambler.ru
+
  
''- Пошукова система Yandex''
+
календар проекту[https://www.google.com/calendar/render?hl=ru&gsessionid=GXhNgSmsb6vpApMSAzP1bg]
  
Слово "Yandex" означає "Мовний index", або, якщо з англійської, "Yandex" - "Yet Another indexer". За роки публічного існування Yandex виникали і інші тлумачення. Наприклад, якщо в слові "Index" перекласти з англійського першу букву ("I" - "Я"), вийде "Яndex"[1].
 
Офіційно пошукова машина Yandex була анонсована 23 вересня 1997 року на виставці Softool. Вже тоді пошукова система мала певні переваги - можливість перевірки документів на унікальність, облік морфології слов’янських мов, можливість пошуку з врахуванням відстані (наприклад, при пошуку точного словосполучення).
 
Yandex щодня переглядає сотні тисяч Web-сторінок в пошуку змін чи нових посилань. Колекція посилань постійно зростає. Маючи могутній механізм підбору сайтів під запити, ця пошукова машина допомагає знайти найбільш відповідні веб-сторінки.
 
Yandex любить документи середніх розмірів, насичені текстом (статті і т.п.). Добре індексуються сторінки, що створено за допомогою скриптів .cgi, .php. Це стосується гостьових книг, форумів і т.п. Для індексації решти (окрім головної) сторінок сайту потрібно приблизно 2 тижні[8].
 
http://www.yandex.ru
 
''- Пошукова система МЕТА''
 
  
  Українська пошукова система "МЕТА" є найвідомішим проектом компанії - ЗАТ «МЕТА» - розробника пошукових і інформаційних рішень. По суті META.ua представляє широкопрофільний портал із зручною пошуковою системою. Пошукова система МЕТА дозволяє шукати по всьому українському Інтернету, а також по Реєстру українських сайтів з урахуванням російської і української морфології. Це означає, що незалежно від граматичної форми ключових слів, отримаються документи, які містять шукані слова у всіх формах. Потужна повнотекстова пошукова система, має оригінальну базу даних. Виконує пошук з урахуванням морфології української, російської та англійської мов. Посилання супроводжуються анотаціями. Зручний та швидкий перегляд результатів.[3]
+
Блог на тему "Пошук в Інтернеті – що змінилося за останні роки?"[http://blogosphere.com.ua/2008/10/04/google-search-2001/]
Нові сервіси пошукової системи "МЕТА" можна поділити на три типи: пошукові, інформаційні і комунікаційні[7].
+
З пошукових сервісів відзначаються «Метановини». Це найпопулярніший розділ після великого пошуку і каталогу. Зараз там збираються новини від більше як 200 українських інтернет-джерел, близько 10 000 новин в день. Весь цей масив в режимі реального часу індексується, групується по темах і стає доступним для пошуку.
+
З інформаційних сервісів цікавими є «Карти» і «Розклади потягів». В «Картах» зібрано найбільшу кількість карт по містах і областях України, що є доступними в Інтернеті, а «Розклади» є найповнішими та найточнішими.
+
Комунікаційні сервіси – форум, який став найбільшим українським неполітичним форумом. Поштовий сервіс розроблявся значно пізніше за тих, що є зараз на ринку, тому в ньому вдалося обійти відомі недоліки і він вийшов зручним і функціональним. Пошта зараз самий швидкозростаючий сервіс на «МЕТА».
+
http://www.meta.ua
+
  
== Ресурсы ==
+
Форум про пошукові системи [http://promolab.org/]
Презентація вчителя [[http://www.slideshare.net/Irochka/ss-6028417]]
+
  
Фотоальбомчик [[http://picasaweb.google.com/110804140596693595063/rOMULC#]]
+
закладки [http:]
  
опитування [http]
+
== Використанні інтернет ресурси ==
 +
http://lucl.lucl.kiev.ua/start/poshuk_ukr.html
  
календар проекту[http://www.google.com/calendar/embed?src=annetta-89%40ukr.net&ctz=Europe/Kiev]
+
http://uk.wikipedia.org/wiki/
  
 +
http://gid.dn.ua/
  
Блог на тему "Пошук в інтернеті"[http:]
+
http://slv.com.ua/book/100/6867.html
  
закладки [http:]
+
http://lib.lgiki.com.ua/inet.php

Поточна версія на 10:45, 28 грудня 2010

Автор навчального проекту:

Федорова Іра

Творча назва

Ефективність пошуку в твоєму житті.

12707-1m.jpg

Основні питання:

Ключове запитання:

-Як не загубитись в інформації?

-Як знайти те,що хочу?


Тематичні питання:

-Як знайти потрібну інформацію в Інтернеті?

Змістові питання:

1. Що таке пошукова система?

2. Як працювати в пошуковій системі?

3. Які є пошукові системи?

4. Як сформувати правильно запит,щоб знайти потрібну інформацію?

5. Які можливості надає опція розширеного пошуку?

6. Яка пошукова система є найбільш ефективною?

Стислий опис:

В ході виконання проекту учні ознайомлюються з найпоширинішими пошуковими системами. Розглядають основні критерії вибору пошукової системи. Діти навчаються правильно формувати запит для пошуку необхідної інформації.

Кінцевий продукт

В процесі навчальної діяльності діти здобувають знання про використання пошукових систем та про правила складання запиту для пошуку потрібної інформації. Також учні визначають найбільшефективну пошукову систему дл власного використання.

Навчальні предмети:

інформатика

Images.jpeg

Навчальна тема проекту

Пошук в інтернеті

Класи:

10-11 класи

Навчальні цілі та очікувані результати навчання:

-Обговорення існуючих пошукових систем;

-Визначення найбільш ефективних та найбільш використовуваних систем для пошуку інформації;

-Дослідження достоїнств та недоліків найпоширеніших пошуковиків;

-Підсумування учнями набутих знань, умінь та навичок у вигляді презентації;

Діяльність учнів:

Заняття 1

Обговорення основних питань проекту.

Заняття 2-3

Пошук інформації.

Заняття 4

Створення презентацій.

Заняття 5

Демонстрація учнівських презентацій.

Приблизний час, необхідний для реалізації навчального проекту:

5 годин

Оцінювання знань та вмінь учнів:

Підсумкова оцінка за проект складається з двох оцінок:

1)середньозважена оцінка , отримана у процесі навчальної діяльності;

2)оцінка, отримана під час демонстрації презентації, захисту проекта

Методичні матеріали

Опис найбільш розповсюджених пошукових систем

Прийоми ефективного пошуку інформації

Мова запитів

Опція розширеного пошуку

Ресурсы

Презентація вчителя [[1]]

Учнівська презентація[[2]]

Фотоальбомчик [[3]]

опитування [4]

календар проекту[5]


Блог на тему "Пошук в Інтернеті – що змінилося за останні роки?"[6]

Форум про пошукові системи [7]

закладки [http:]

Використанні інтернет ресурси

http://lucl.lucl.kiev.ua/start/poshuk_ukr.html

http://uk.wikipedia.org/wiki/

http://gid.dn.ua/

http://slv.com.ua/book/100/6867.html

http://lib.lgiki.com.ua/inet.php