Відмінності між версіями «Лабораторна робота №5 Пшиника Ігора»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Практичні завдання)
(Висновок)
Рядок 52: Рядок 52:
  
 
Також в ході експериментів з відео я за допомогою цієї програми утворив відео-картинку формату GIF, тому даний формат можна назвати також і "відео".
 
Також в ході експериментів з відео я за допомогою цієї програми утворив відео-картинку формату GIF, тому даний формат можна назвати також і "відео".
[file:Спичка_gif.gif]
+
[file:Pshynyk-fire.gif]

Версія за 11:39, 23 грудня 2010

Тема: Робота із відео. Збереження та відтворення.

Мета: Вивчення форматів відео файлів

Теоретичні питання:

  1. Відео, як складова мультимедіа
  2. Формати відео файлів
  3. Конвертація відео файлів в різні формати.
  4. Представлення відео в проекті.
  5. Особливості оцінювання відео файлів.

Практичні завдання

  1. Для запису відеофайлу використаємо стандартну программу Windows Movie Maker. Для цього нам потрібно підключити відеокамеру. В нашому випадку використаємо web-камеру. Натискаємо Файл - Начать запись. Далі з'являється майстер, який допомагає нам встановити деякі налаштування, задаті ім'я майбутнього відеофайлу і місце його розташування.
  2. Для створення бібліотеки використаємо Windows Media Player 12 версії, яка присутня в Windows 7. Так як він має широкі можливості для роботи з бібліотеками, перед початком роботи поторібно задати каталог бібліотеки відео, звідки программа й буде завантажувати файли.
  3. Для перегляду відео з бібліотеки, завантажуємо Windows Media Player, переходимо до бібліотеки Відео:
     Windows media12.png

    Программа відобразить список файлів, впорядкованих по назві файлів. Можна змінити порядок сортування по Довжині фільму, Жанру, Року виходу, розміру файлу, атору та ін.

  4. Для пошуку файлів программа має поле вводу, куди вноситься запит. Пошук по назві файлу:
     Windows media12 2.png
  5. Для того, щоб внести зміни до атребутів поторібно натискнуту мишею в потрібному полі. Атрибути дають нам можливість полегшити пошук і вибір для перегляд відеофайл.
  6. Для конвертації відеофайлу скористаємося програмою Any Video Converter. Дана програма поширюється за ліцензією GNU. Для обробки було використано частину фільму, розміром 25 МБ. Отримані файли та порівняльна характеристика наведені у таблиці нижче:
    НазваХар-ка відеоХар-ка аудіоЯкість зображенняЯкість звукуРозмір
    [ video ]
    768x576, 25 fps, Gabest MPEG video decoder MPEG-2 48 kHz, AC3 5.1, ~384.00 kbpsВідміннаВідмінна25 МБ
    [ VIDEO_xvid ]768x576, 25 fps, DivX4 MP4V ~682 kbps44 100 Hz, AC3 Dolby Digital, (L,R) ch, ~128 kbpsДобреВідмінна5,11 МБ
    [ VIDEO_x264 ]720x576, 25 fps, AVC1 mpeg2 ~992 kbps44 100 Hz, AAC-2 Dolby Digital, 2 ch, 1411 kbpsДобреВідмінна4,87 МБ
    [ VIDEO_mpeg2 ]320x240, 25 fps, YV12 MPEG 44100 Hz, Mpeg Layer 3-MP3 2 ch, ~115 kbpsЗадовільнаДобре3,39 МБ


  7. Так як цей ресурс не підтримує завантаження даного формату файлів - файли було завантажено на сторонній ресурс

Висновок

Виконуючи дану лабораторну роботу я більш детально засвоїв єтапи створення відео бібліотеки. Використовуючи стандартний програвач Windows Media Player я зробив висновок, що ця программа досить не зручна, але всеж має всої переваги. Використовуючи программу для конвертації відео файлів, я зрозумів, що хоть вона і має невеликий розмір, але доволі потужна для роботи з відео. Вона використовує встановлені в систему кодеки і не потребує встановлення допоміжних. Программа дозволяє швидко конвертувати файли з мінімальними втратами якості, але великою зміною розміру.

Також в ході експериментів з відео я за допомогою цієї програми утворив відео-картинку формату GIF, тому даний формат можна назвати також і "відео". [file:Pshynyk-fire.gif]