Відмінності між версіями «Користувач:3823601622»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Стаття)
Рядок 13: Рядок 13:
 
== Мої роботи ==
 
== Мої роботи ==
 
[[Стаття на тему "Штучний інтелект" Дар'ї Пашковської]]
 
[[Стаття на тему "Штучний інтелект" Дар'ї Пашковської]]
 +
 +
Де штучний інтелект досяг найбільшого прогресу за останній рік, чим здивував медиків і що буде далі.
 +
"Штучний інтелект стане рушійною силою технічного прогресу в нашому все більш цифровому світі, керованому даними. Причина в тому, що нас оточують продукти людського інтелекту, говоримо ми про культуру чи про споживчі товари".
 +
 +
Такими словами анонсують 136-сторінковий звіт про стан справ у галузі ШІ серійні інвестори у сфері ШІ Натан Бенайч та Ян Хогарт.
 +
 +
Звіт описує прогрес у сфері розробки ШІ, приділяючи особливу увагу ключовим подіям останніх 12 місяців.
 +
 +
У документі розглядається стан справ за п'ятьма напрямками.
 +
 +
1. Дослідження: технологічні прориви та їх наслідки.
 +
 +
2. Таланти: пропозиція, попит і кластери талантів.
 +
 +
3. Індустрія: великі платформи, фінансування, сфери інновацій.
 +
 +
4. Китай: темпи і специфіка розробки ШІ у цій країні.
 +
 +
5. Політика: громадська думка про ШІ, економічні наслідки і роль ШІ в геополітиці.
 +
 +
ЕП вивчила звіт і записала його ключові тези, які описують сучасні можливості ШІ.
 +
 +
 +
ШІ в комп'ютерних іграх вчиться, як діти
 +
У 2018 році ШІ досяг великого прогресу у сфері комп'ютерних ігор. Він став рівним або навіть сильнішим суперником для професійних кіберспортсменів у StarCraft II, Quake III Arena Capture the Flag, Dota2.
 +
 +
Чому це знакова подія? Розробники ШІ намагаються створити штучну систему, яка уміє вчитися, взаємодіючи з мінливим середовищем з величезною кількістю змінних.
 +
 +
Мова йде про ШІ, заснований на технології "навчання з підкріпленням" (reinforcement learning). Програма цілеспрямовано вивчає середовище методом проб та помилок і в результаті отримує винагороди та штрафи.
 +
 +
Автори звіту пояснюють, що більш важливим, ніж сенсаційний аспект "ШІ перемагає людей", є методи, за допомогою яких ШІ може досягати таких результатів.
 +
 +
Такими методами є навчання, засноване на грі, симуляція, комбінація гри і реального світу, дослідження, засноване на цікавості.
 +
 +
Розробники шукають відповідь на питання, чи можна тренувати ШІ за допомогою ігор. Як відомо, діти набувають складні навички, вивчаючи і застосовуючи різні моделі поведінки з низьким рівнем ризику, тобто під час гри.
 +
 +
 +
Розробники компанії Deep Mind створили ШІ FTW (ForTheWin), який навчається під час гри і перемагає професійних кіберспортсменів
 +
ДЖЕРЕЛО: DEEPMIND.COM
 +
Проте високі результати ШІ навіть у складних стратегічних іграх не означають, що ШІ покаже високу ефективність в системах, що працюють в реальному світі.
 +
 +
"Дані, які генеруються у віртуальному середовищі, часто дешевші і доступніші, що підходить для експериментів, — каже Бенайч. — Однак ігри не зовсім точно імітують реальний світ і його численні нюанси. Це означає, що вони — відмінне місце для початку, але не кінцева мета".
 +
 +
Тим часом ШІ, заснований на технології навчання з підкріпленням, уже вийшов в реальний світ. Лабораторія навчання роботів Каліфорнійського університету в Берклі створила робота BLUE — це пара кінцівок, які симулюють руки людей. Вони мають сім ступенів свободи і можуть працювати з корисним навантаженням до 7 кг.
 +
 +
Університет спільно з некомерційною організацією OpenAI вчить робота переміщати фізичні об'єкти.
 +
 +
 +
ШІ в медицині
 +
Можливості ШІ, заснованого на технології глибокого навчання, успішно тестуються в медицині. ШІ вже досяг експертного рівня в діагностиці захворювань очей і рекомендаціях щодо їх лікування.
 +
 +
ШІ добре зарекомендував себе у сфері виявлення та класифікації серцевої аритмії на основі електрокардіограми.
 +
 +
Однак найбільш футуристично виглядає технологія ШІ, яка дозволяє синтезувати людську мову, "зчитуючи" нейронну активність слухової кори головного мозку.
 +
 +
Дослідники із Швейцарії, США та Німеччини вимірювали нервову активність п'яти пацієнтів, що лікуються від нападів епілепсії.
 +
 +
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 +
 +
Розробник штучного інтелекту Родні Брукс: як 5G дозволить ШI впливати на демографію і клімат
 +
"Ми можемо визначити, про яку літеру ви думаєте": навіщо штучний інтелект навчився читати думки
 +
Sapiens, але не Homo. На що ще здатний штучний інтелект
 +
Під час замірів пацієнти безперервно слухали людське мовлення. ШІ, заснований на технології глибокого навчання, зміг синтезувати 75% мовлення, яке чули пацієнти.
 +
 +
Цей досвід показав великий потенціал у сфері створення комп'ютерних інтерфейсів на основі ШІ. Такі інтерфейси допоможуть паралізованим людям налагодити комунікацію із зовнішнім світом.
 +
 +
Ще одна розробка, заснована на нейронній мережі, дозволяє людям відновити контроль над паралізованими кінцівками. На відео це виглядає вражаюче.
 +
 +
 +
 +
Таланти й інвестиції
 +
За результатами досліджень ШІ, список найпродуктивніших організацій очолює Google. Далі йдуть Массачусетський технологічний інститут, Стенфордський університет, Університет Карнегі — Меллона, Каліфорнійський університет в Берклі.
 +
 +
 +
Найпродуктивніші організації у сфері дослідження ШІ
 +
Кількість зарахованих до університетів студентів, націлених на спеціальності в галузі ШІ, щороку зростає в кілька разів. Особливо швидке зростання спостерігається в Китаї.
 +
<gallery>
 +
Файл:в
 +
ідвідування.jpg|Опис1
 +
Файл:Example.jpg|Опис2
 +
</gallery>
 +
 +
Кількість студентів, які відвідують курси ШІ. Натисніть для збільшення
 +
 +
Обсяг інвестицій у сферу ШІ в світі швидко зростає. У 2018 році він становив 27 млрд дол, з них 55% — американські вкладення. Світові IT-гіганти щорічно купують десятки стартапів у сфері ШІ, витрачаючи на кожен сотні мільйонів до
 +
Комп'ютерний зір — найпопулярніша сфера ШІ щодо патентування. У сфері комп'ютерного зору найбільш популярним розділом для патентування є біометрія.
 +
Шість прогнозів на найближчий рік
 +
1. Світ накриє хвиля стартапів, заснованих на найбільш передових дослідженнях у сфері Natural Language Processing (розуміння людської мови штучним інтелектом). Усі ці стартапи протягом найближчого року можуть залучити понад 100 млн дол інвестицій.
 +
 +
2. Технологія автономного водіння залишиться на стадії R&D. Жоден автовиробник не забезпечить автономне водіння автомобілів на дистанції понад 15 млн миль у 2019 році, що еквівалентно дистанції, яку проїжджає 1 тис водіїв у Каліфорнії за рік.
 +
 +
 +
Які автовиробники зірвали терміни запуску автопілота п'ятого рівня і коли їх конкуренти обіцяють запустити свої системи автопілота. Натисніть для збільшення
 +
3. Компанії, що не входять до списку 2 тис найбільших публічних компаній світу за версією журналу Forbes, посилять свої політики безпеки щодо конфіденційності даних користувачів під час використання технологій машинного навчання.
 +
 +
4. Університети створять спеціальні ступені бакалавра у сфері ШІ.
 +
 +
5. Google зробить прорив у сфері апаратного забезпечення квантових обчислень. У результаті з'явиться щонайменше п'ять стартапів, які спробують створити технологію квантового машинного навчання.
 +
10 прикладів, як штучний інтелект може змінити ваш спосіб життя
 +
 +
Штучний інтелект останнім часом привертає дедалі більше уваги, і, якщо вірити Біллу Гейтсу, з-поміж усіх сучасних інновацій саме ця має найбільший потенціал змінити наше життя: зробити його «продуктивнішим, ефективнішим та загалом легшим».
 +
 +
Науковці попереджають, що вже дуже скоро люди кардинально змінять свою уяву про можливості технологій, а Радіо Свобода тим часом, спираючись на основні тенденції сьогодення, зібрали десять поширених передбачень щодо цих технологій.
 +
 +
1. Майбутні лікарі, ймовірно, не будуть людьми
 +
 +
Штучний інтелект вже сьогодні почав потрапляти в лікарські кабінети, а отже, це лише питання часу, коли він стане там звичайним явищем, переконані експерти. «Від потужних діагностичних алгоритмів до точно налаштованих хірургічних роботів ця технологія робить свою присутність надзвичайно видимою у всіх медичних сферах», – йдеться в публікації Futurism.
 +
 +
Штучний інтелект досить добре справляється з діагностикою хвороб
 +
Наразі штучний інтелект досить добре справляється з діагностикою хвороб: дослідники в шпиталі імені Джона Редкліффа в Оксфорді розробили таку систему діагностики, яка у 80% випадків краще за медиків виявляє хворобу серця, а в Гарвардському університеті вчені навчили «розумний мікроскоп» бачити небезпечні інфекції в крові. В минулорічному дослідженні штучному інтелекту вдалося швидше діагностувати метастатичний рак молочної залози, ніж радіологам, йдеться у статті.
 +
 +
Штучний інтелект також проявив здатність визначати ризик розвитку захворювань, пов’язаних із віком, таких як рак і серцеві захворювання, повідомляє The Daily Mail.
 +
 +
2. Люди матимуть персональних роботів-асистентів
 +
 +
Такі компанії, як Google, Amazon та Microsoft, вже сьогодні пропонують своїх домашніх асистентів, які мають служити виконувачами функцій домашніх справ: через систему звукового контролю вони вміють вмикати світло, вентиляційну систему чи музику, а також скласти ваш розклад, повідомити про ситуацію із заторами, ввести в курс останніх світових новин або ж порадити найближчий ресторан на ваш смак.
 +
 +
 +
​На Заході люди все більше купують таких домашніх асистентів, а із подальшим розвитком технології вони стануть не лише більш доступними та здатними виконувати складніші функції, але й зможуть знаходитися з користувачем на постійній основі.
 +
 +
3. Технологія розпізнавання обличчя стане новою кредитною карткою
 +
 +
Голова Orange Silicon Valley Джордж Нейхон вважає, що завдяки сучасному розвитку штучного інтелекту новими кредитними картками стане ніщо інше як обличчя людини, йдеться в статті CNBC.
 +
 +
Я бачу найближче майбутнє, коли людям більше не доведеться стояти в черзі в магазині
 +
«Розпізнавання обличчя вже сьогодні повністю змінює безпекові системи, запроваджуючи біометричні можливості. Беручи до уваги те, як технології поєднуються із роздрібною торгівлею, як, наприклад, у Amazon та Whole Foods, я бачу найближче майбутнє, коли людям більше не доведеться стояти в черзі в магазині», – зауважив Нейхон.
 +
 +
 +
4. Роботи вже «звільняють» людей
 +
 +
Нещодавній звіт McKinsey попереджає, що вже до 2030 року від 400 до 800 мільйонів людей по всьому світу можуть втратити свої робочі місця через автоматизацію. В групі ризику – продавці, рецепціоністи, охоронці, тощо. А висновки іншого дослідження зазначають, що вже до 2024 року штучний інтелект перевищить здібності перекладачів іноземних мов, до 2026 року він буде здатний самостійно писати твори для школярів, до 2027 року сам керуватиме вантажівкою.
 +
 +
А ви знаєте, хто не відповідає на телефон о третій ранку? Людина.
 +
Та насправді автоматизація вже набирає обертів, а компанії дедалі більше інвестують в у технології з метою замінити, наприклад, продавців, йдеться в Forbes. Адміністративних працівників також замінять: «Ви знаєте, хто відповідає на телефон о третій ранку? Робот. А ви знаєте, хто не відповідає на телефон о третій ранку? Людина», – зауважує автор.
 +
 +
 +
Роботи швидші, ефективніші та дешевші за людей. Їм не треба відпочивати, в них немає родин, вони здатні працювати 24 години на добу, і саме тому їх вже сьогодні почали використовувати, наприклад, в сфері харчування.
 +
 +
5. Білл Гейтс: штучний інтелект зробить відпустки довшими
 +
 +
Ситуації із заміною робочих місць штучним інтелектом не зрадіють мільйони людей, та «батько» компанії Microsoft Білл Гейтс заспокоює: штучний інтелект насправді означатиме довшу відпустку.
 +
 +
Більше вільного часу – це ж не страшна річ
 +
«Ми однозначно зможемо очікувати на довшу відпустку», – зазначив Гейтс на Всесвітньому економічному форумі. «Метою людства є не лише сидіти за прилавком і продавати речі. Більше вільного часу – це ж не страшна річ», – цитує Ґейтса CNBC.
 +
 +
В інтерв’ю для Time підприємець заявив, що з-поміж усіх сучасних інновацій саме штучний інтелект має найбільший потенціал змінити наші життя: зробити їх «продуктивнішими, ефективнішими та загалом легшими».
 +
 +
 +
6. Кишенькові друзі – чатботи набувають популярності
 +
 +
Незважаючи на те, що чатботи все ще мають багато недоліків, їхнє запровадження набуває дедалі ширшої популярності. Багато хто розробляє їх для різних цілей: наприклад, чатботи використовує веб-сайт для пошуку авіаквитків Scyscanner або соціальна мережа Facebook, яка, попри численні невдачі, наразі тестує новий підхід у розробці чатботу. Метою корпорації є навчити програму говорити, як людина, повідомляє видання The Economic Times.
 +
 +
Такі технології поки що перебувають на початковій стадії розробки, але вже з’являються досить унікальні програми. Наприклад, відносно новий чатбот Replika, метою якого є стати вашим найкращим другом, в процесі «спілкування» вивчає свого співбесідника, а згодом намагається йому усіляко допомогти покращити настрій.
 +
 +
Ілюстративне зображення
 +
Ілюстративне зображення
 +
Хоча й поки що співбесіду із цим ботом складно дійсно прирівняти до діалогу зі справжньою людиною, у майбутньому, коли розвиток штучного інтелекту досягне нових рівнів, цей діалог, можливо, стане набагато більш значущим.
 +
 +
7. Квартири та цілі міста стануть «розумними»
 +
 +
Сучасний інтернет вже сьогодні пов’язує між собою мільйони пристроїв, серед яких не тільки комп’ютери та смартфони, але й будь-який гаджет. Набуває поширення так званий «інтернет речей» – концепція поєднання будь-якого пристрою з інтернетом та один з одним. Сьогодні, наприклад, вже існує безліч термостатів, які дозволяють регулювати температуру в квартирі через смартфон, навіть якщо нікого немає вдома.
 +
 +
І це не обмежується квартирою – існують цілі міста, де «інтернет речей» є частиною повсякденного життя. Наприклад, Барселона є відомим прикладом Smart Сity («розумного міста»). Але особливо важливим, на думку деяких експертів, є те, що повний потенціал «інтернету речей» можливо розкрити лише у разі його повного поєднання із можливостями штучного інтелекту, здатного обробляти велику кількість даних. Технологія розпізнавання та аналізу облич вуличними камерами – один з прикладів такого поєднання.
 +
 +
«Інтернет речей», ілюстративне зображення
 +
«Інтернет речей», ілюстративне зображення
 +
8. Штучний інтелект писатиме музику та книги
 +
 +
Є думки, що штучний інтелект має унікальну здатність писати індивідуальні книжки та музику в залежності від вподобань людини. Нещодавно йому вже вдалося створити колискову, яка, за словами медичної компанії, що керує проектом, має лікувальний ефект. На своєму сайті компанія запропонувала людям випробувати для засинання дві версії колискових: одну, повністю написану штучним інтелектом, а іншу – професійними музикантами, та вирішити, яка допомагає більше.
 +
 +
Штучний інтелект проявив здатність виявляти, що саме впливає на емоції людей
 +
Штучний інтелект також зміг написати власний блек-метал альбом «Coditany of Timeness». Йому дали проаналізувати композиції інших популярних виконавців в цьому жанрі, в результаті чого той написав свій альбом з п'яти композицій.
 +
 +
Більше того, згідно з дослідженнями McKinsey & Company, штучний інтелект проявив здатність виявляти, що саме впливає на емоції людей, а це свідчить про те, що незабаром компанії за його допомогою вироблятимуть контент, який маніпулюватиме людськими емоціями краще, ніж міг би вигадати будь-який режисер
 +
 +
 +
​9. Штучний інтелект «готуватиме» фейкові новини
 +
 +
Можливості штучного інтелекту вже сьогодні досягли рівня, коли він здатен генерувати надзвичайно реалістичні фото та відео людей, справжність яких складно перевірити навіть йому самому. Незабаром він зможе якісно підроблювати не лише фото, але й аудіо, що суттєво ускладнить боротьбу із фейковими новинами та дезінформацією, попереджають експерти.
 +
 +
Наприклад, команда дослідників Nvidia розробила систему, здатну створювати зображення облич на основі аналізу тисяч фотографій відомих людей і знаходити схожі риси, йдеться в The New York Times. Ця система спроможна генерувати надзвичайно реалістичні й чіткі зображення тварин, рослин і багатьох інших предметів, які відрізнити від реальності дуже складно
 +
10. Використання віртуальної реальності стане повсякденним явищем
 +
 +
Хоча й окуляри віртуальної реальності зазвичай асоціюють з відеоіграми та розвагами, насправді їх застосовують в багатьох сферах: наприклад, в медичній освіті, тренуваннях та навіть для лікування деяких захворювань. Сьогодні ця технологія стала більш доступною, у той час як розвиток «доповненої реальності» стрімко зростає.
 +
 +
Інкорпорація можливостей штучного інтелекту в технології віртуальної реальності пропонуватиме дедалі більше можливостей: наприклад, люди змогли б обирати покупки в віртуальних магазинах та «бути присутніми» під час бізнес-конференцій.
 +
 +
Видання Forbes називає віртуальну реальність «тренувальним майданчиком» для штучного інтелекту.
 +
 +
 +
​Незважаючи на багатообіцяючий потенціал штучного інтелекту, він розділив вчених на два табори: одні впевнені в його користі, але інші попереджають про його здатність знищити людство.
 +
6. У міру того як системи ШІ стають потужнішими, тема управління ШІ стає більш важливою. Тому як мінімум один великий розробник ШІ внесе суттєві зміни в модель управління ШІ.

Версія за 13:39, 15 листопада 2022

Власне фото студента

Пашковська Дар'я Олександрівна

Студентка ЦДУ ім.В.Винниченка

...

Кульова стрільба, малювання,читання книг,спорт

...

Навчальні курси та проекти, в яких беру участь

Немає.

Мої роботи

Стаття на тему "Штучний інтелект" Дар'ї Пашковської

Де штучний інтелект досяг найбільшого прогресу за останній рік, чим здивував медиків і що буде далі. "Штучний інтелект стане рушійною силою технічного прогресу в нашому все більш цифровому світі, керованому даними. Причина в тому, що нас оточують продукти людського інтелекту, говоримо ми про культуру чи про споживчі товари".

Такими словами анонсують 136-сторінковий звіт про стан справ у галузі ШІ серійні інвестори у сфері ШІ Натан Бенайч та Ян Хогарт.

Звіт описує прогрес у сфері розробки ШІ, приділяючи особливу увагу ключовим подіям останніх 12 місяців.

У документі розглядається стан справ за п'ятьма напрямками.

1. Дослідження: технологічні прориви та їх наслідки.

2. Таланти: пропозиція, попит і кластери талантів.

3. Індустрія: великі платформи, фінансування, сфери інновацій.

4. Китай: темпи і специфіка розробки ШІ у цій країні.

5. Політика: громадська думка про ШІ, економічні наслідки і роль ШІ в геополітиці.

ЕП вивчила звіт і записала його ключові тези, які описують сучасні можливості ШІ.


ШІ в комп'ютерних іграх вчиться, як діти У 2018 році ШІ досяг великого прогресу у сфері комп'ютерних ігор. Він став рівним або навіть сильнішим суперником для професійних кіберспортсменів у StarCraft II, Quake III Arena Capture the Flag, Dota2.

Чому це знакова подія? Розробники ШІ намагаються створити штучну систему, яка уміє вчитися, взаємодіючи з мінливим середовищем з величезною кількістю змінних.

Мова йде про ШІ, заснований на технології "навчання з підкріпленням" (reinforcement learning). Програма цілеспрямовано вивчає середовище методом проб та помилок і в результаті отримує винагороди та штрафи.

Автори звіту пояснюють, що більш важливим, ніж сенсаційний аспект "ШІ перемагає людей", є методи, за допомогою яких ШІ може досягати таких результатів.

Такими методами є навчання, засноване на грі, симуляція, комбінація гри і реального світу, дослідження, засноване на цікавості.

Розробники шукають відповідь на питання, чи можна тренувати ШІ за допомогою ігор. Як відомо, діти набувають складні навички, вивчаючи і застосовуючи різні моделі поведінки з низьким рівнем ризику, тобто під час гри.


Розробники компанії Deep Mind створили ШІ FTW (ForTheWin), який навчається під час гри і перемагає професійних кіберспортсменів ДЖЕРЕЛО: DEEPMIND.COM Проте високі результати ШІ навіть у складних стратегічних іграх не означають, що ШІ покаже високу ефективність в системах, що працюють в реальному світі.

"Дані, які генеруються у віртуальному середовищі, часто дешевші і доступніші, що підходить для експериментів, — каже Бенайч. — Однак ігри не зовсім точно імітують реальний світ і його численні нюанси. Це означає, що вони — відмінне місце для початку, але не кінцева мета".

Тим часом ШІ, заснований на технології навчання з підкріпленням, уже вийшов в реальний світ. Лабораторія навчання роботів Каліфорнійського університету в Берклі створила робота BLUE — це пара кінцівок, які симулюють руки людей. Вони мають сім ступенів свободи і можуть працювати з корисним навантаженням до 7 кг.

Університет спільно з некомерційною організацією OpenAI вчить робота переміщати фізичні об'єкти.


ШІ в медицині Можливості ШІ, заснованого на технології глибокого навчання, успішно тестуються в медицині. ШІ вже досяг експертного рівня в діагностиці захворювань очей і рекомендаціях щодо їх лікування.

ШІ добре зарекомендував себе у сфері виявлення та класифікації серцевої аритмії на основі електрокардіограми.

Однак найбільш футуристично виглядає технологія ШІ, яка дозволяє синтезувати людську мову, "зчитуючи" нейронну активність слухової кори головного мозку.

Дослідники із Швейцарії, США та Німеччини вимірювали нервову активність п'яти пацієнтів, що лікуються від нападів епілепсії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Розробник штучного інтелекту Родні Брукс: як 5G дозволить ШI впливати на демографію і клімат "Ми можемо визначити, про яку літеру ви думаєте": навіщо штучний інтелект навчився читати думки Sapiens, але не Homo. На що ще здатний штучний інтелект Під час замірів пацієнти безперервно слухали людське мовлення. ШІ, заснований на технології глибокого навчання, зміг синтезувати 75% мовлення, яке чули пацієнти.

Цей досвід показав великий потенціал у сфері створення комп'ютерних інтерфейсів на основі ШІ. Такі інтерфейси допоможуть паралізованим людям налагодити комунікацію із зовнішнім світом.

Ще одна розробка, заснована на нейронній мережі, дозволяє людям відновити контроль над паралізованими кінцівками. На відео це виглядає вражаюче.


Таланти й інвестиції За результатами досліджень ШІ, список найпродуктивніших організацій очолює Google. Далі йдуть Массачусетський технологічний інститут, Стенфордський університет, Університет Карнегі — Меллона, Каліфорнійський університет в Берклі.


Найпродуктивніші організації у сфері дослідження ШІ Кількість зарахованих до університетів студентів, націлених на спеціальності в галузі ШІ, щороку зростає в кілька разів. Особливо швидке зростання спостерігається в Китаї.

Кількість студентів, які відвідують курси ШІ. Натисніть для збільшення

Обсяг інвестицій у сферу ШІ в світі швидко зростає. У 2018 році він становив 27 млрд дол, з них 55% — американські вкладення. Світові IT-гіганти щорічно купують десятки стартапів у сфері ШІ, витрачаючи на кожен сотні мільйонів до Комп'ютерний зір — найпопулярніша сфера ШІ щодо патентування. У сфері комп'ютерного зору найбільш популярним розділом для патентування є біометрія. Шість прогнозів на найближчий рік 1. Світ накриє хвиля стартапів, заснованих на найбільш передових дослідженнях у сфері Natural Language Processing (розуміння людської мови штучним інтелектом). Усі ці стартапи протягом найближчого року можуть залучити понад 100 млн дол інвестицій.

2. Технологія автономного водіння залишиться на стадії R&D. Жоден автовиробник не забезпечить автономне водіння автомобілів на дистанції понад 15 млн миль у 2019 році, що еквівалентно дистанції, яку проїжджає 1 тис водіїв у Каліфорнії за рік.


Які автовиробники зірвали терміни запуску автопілота п'ятого рівня і коли їх конкуренти обіцяють запустити свої системи автопілота. Натисніть для збільшення 3. Компанії, що не входять до списку 2 тис найбільших публічних компаній світу за версією журналу Forbes, посилять свої політики безпеки щодо конфіденційності даних користувачів під час використання технологій машинного навчання.

4. Університети створять спеціальні ступені бакалавра у сфері ШІ.

5. Google зробить прорив у сфері апаратного забезпечення квантових обчислень. У результаті з'явиться щонайменше п'ять стартапів, які спробують створити технологію квантового машинного навчання. 10 прикладів, як штучний інтелект може змінити ваш спосіб життя

Штучний інтелект останнім часом привертає дедалі більше уваги, і, якщо вірити Біллу Гейтсу, з-поміж усіх сучасних інновацій саме ця має найбільший потенціал змінити наше життя: зробити його «продуктивнішим, ефективнішим та загалом легшим».

Науковці попереджають, що вже дуже скоро люди кардинально змінять свою уяву про можливості технологій, а Радіо Свобода тим часом, спираючись на основні тенденції сьогодення, зібрали десять поширених передбачень щодо цих технологій.

1. Майбутні лікарі, ймовірно, не будуть людьми

Штучний інтелект вже сьогодні почав потрапляти в лікарські кабінети, а отже, це лише питання часу, коли він стане там звичайним явищем, переконані експерти. «Від потужних діагностичних алгоритмів до точно налаштованих хірургічних роботів ця технологія робить свою присутність надзвичайно видимою у всіх медичних сферах», – йдеться в публікації Futurism.

Штучний інтелект досить добре справляється з діагностикою хвороб Наразі штучний інтелект досить добре справляється з діагностикою хвороб: дослідники в шпиталі імені Джона Редкліффа в Оксфорді розробили таку систему діагностики, яка у 80% випадків краще за медиків виявляє хворобу серця, а в Гарвардському університеті вчені навчили «розумний мікроскоп» бачити небезпечні інфекції в крові. В минулорічному дослідженні штучному інтелекту вдалося швидше діагностувати метастатичний рак молочної залози, ніж радіологам, йдеться у статті.

Штучний інтелект також проявив здатність визначати ризик розвитку захворювань, пов’язаних із віком, таких як рак і серцеві захворювання, повідомляє The Daily Mail.

2. Люди матимуть персональних роботів-асистентів

Такі компанії, як Google, Amazon та Microsoft, вже сьогодні пропонують своїх домашніх асистентів, які мають служити виконувачами функцій домашніх справ: через систему звукового контролю вони вміють вмикати світло, вентиляційну систему чи музику, а також скласти ваш розклад, повідомити про ситуацію із заторами, ввести в курс останніх світових новин або ж порадити найближчий ресторан на ваш смак.


​На Заході люди все більше купують таких домашніх асистентів, а із подальшим розвитком технології вони стануть не лише більш доступними та здатними виконувати складніші функції, але й зможуть знаходитися з користувачем на постійній основі.

3. Технологія розпізнавання обличчя стане новою кредитною карткою

Голова Orange Silicon Valley Джордж Нейхон вважає, що завдяки сучасному розвитку штучного інтелекту новими кредитними картками стане ніщо інше як обличчя людини, йдеться в статті CNBC.

Я бачу найближче майбутнє, коли людям більше не доведеться стояти в черзі в магазині «Розпізнавання обличчя вже сьогодні повністю змінює безпекові системи, запроваджуючи біометричні можливості. Беручи до уваги те, як технології поєднуються із роздрібною торгівлею, як, наприклад, у Amazon та Whole Foods, я бачу найближче майбутнє, коли людям більше не доведеться стояти в черзі в магазині», – зауважив Нейхон.


4. Роботи вже «звільняють» людей

Нещодавній звіт McKinsey попереджає, що вже до 2030 року від 400 до 800 мільйонів людей по всьому світу можуть втратити свої робочі місця через автоматизацію. В групі ризику – продавці, рецепціоністи, охоронці, тощо. А висновки іншого дослідження зазначають, що вже до 2024 року штучний інтелект перевищить здібності перекладачів іноземних мов, до 2026 року він буде здатний самостійно писати твори для школярів, до 2027 року сам керуватиме вантажівкою.

А ви знаєте, хто не відповідає на телефон о третій ранку? Людина. Та насправді автоматизація вже набирає обертів, а компанії дедалі більше інвестують в у технології з метою замінити, наприклад, продавців, йдеться в Forbes. Адміністративних працівників також замінять: «Ви знаєте, хто відповідає на телефон о третій ранку? Робот. А ви знаєте, хто не відповідає на телефон о третій ранку? Людина», – зауважує автор.


Роботи швидші, ефективніші та дешевші за людей. Їм не треба відпочивати, в них немає родин, вони здатні працювати 24 години на добу, і саме тому їх вже сьогодні почали використовувати, наприклад, в сфері харчування.

5. Білл Гейтс: штучний інтелект зробить відпустки довшими

Ситуації із заміною робочих місць штучним інтелектом не зрадіють мільйони людей, та «батько» компанії Microsoft Білл Гейтс заспокоює: штучний інтелект насправді означатиме довшу відпустку.

Більше вільного часу – це ж не страшна річ «Ми однозначно зможемо очікувати на довшу відпустку», – зазначив Гейтс на Всесвітньому економічному форумі. «Метою людства є не лише сидіти за прилавком і продавати речі. Більше вільного часу – це ж не страшна річ», – цитує Ґейтса CNBC.

В інтерв’ю для Time підприємець заявив, що з-поміж усіх сучасних інновацій саме штучний інтелект має найбільший потенціал змінити наші життя: зробити їх «продуктивнішими, ефективнішими та загалом легшими».


6. Кишенькові друзі – чатботи набувають популярності

Незважаючи на те, що чатботи все ще мають багато недоліків, їхнє запровадження набуває дедалі ширшої популярності. Багато хто розробляє їх для різних цілей: наприклад, чатботи використовує веб-сайт для пошуку авіаквитків Scyscanner або соціальна мережа Facebook, яка, попри численні невдачі, наразі тестує новий підхід у розробці чатботу. Метою корпорації є навчити програму говорити, як людина, повідомляє видання The Economic Times.

Такі технології поки що перебувають на початковій стадії розробки, але вже з’являються досить унікальні програми. Наприклад, відносно новий чатбот Replika, метою якого є стати вашим найкращим другом, в процесі «спілкування» вивчає свого співбесідника, а згодом намагається йому усіляко допомогти покращити настрій.

Ілюстративне зображення Ілюстративне зображення Хоча й поки що співбесіду із цим ботом складно дійсно прирівняти до діалогу зі справжньою людиною, у майбутньому, коли розвиток штучного інтелекту досягне нових рівнів, цей діалог, можливо, стане набагато більш значущим.

7. Квартири та цілі міста стануть «розумними»

Сучасний інтернет вже сьогодні пов’язує між собою мільйони пристроїв, серед яких не тільки комп’ютери та смартфони, але й будь-який гаджет. Набуває поширення так званий «інтернет речей» – концепція поєднання будь-якого пристрою з інтернетом та один з одним. Сьогодні, наприклад, вже існує безліч термостатів, які дозволяють регулювати температуру в квартирі через смартфон, навіть якщо нікого немає вдома.

І це не обмежується квартирою – існують цілі міста, де «інтернет речей» є частиною повсякденного життя. Наприклад, Барселона є відомим прикладом Smart Сity («розумного міста»). Але особливо важливим, на думку деяких експертів, є те, що повний потенціал «інтернету речей» можливо розкрити лише у разі його повного поєднання із можливостями штучного інтелекту, здатного обробляти велику кількість даних. Технологія розпізнавання та аналізу облич вуличними камерами – один з прикладів такого поєднання.

«Інтернет речей», ілюстративне зображення «Інтернет речей», ілюстративне зображення 8. Штучний інтелект писатиме музику та книги

Є думки, що штучний інтелект має унікальну здатність писати індивідуальні книжки та музику в залежності від вподобань людини. Нещодавно йому вже вдалося створити колискову, яка, за словами медичної компанії, що керує проектом, має лікувальний ефект. На своєму сайті компанія запропонувала людям випробувати для засинання дві версії колискових: одну, повністю написану штучним інтелектом, а іншу – професійними музикантами, та вирішити, яка допомагає більше.

Штучний інтелект проявив здатність виявляти, що саме впливає на емоції людей Штучний інтелект також зміг написати власний блек-метал альбом «Coditany of Timeness». Йому дали проаналізувати композиції інших популярних виконавців в цьому жанрі, в результаті чого той написав свій альбом з п'яти композицій.

Більше того, згідно з дослідженнями McKinsey & Company, штучний інтелект проявив здатність виявляти, що саме впливає на емоції людей, а це свідчить про те, що незабаром компанії за його допомогою вироблятимуть контент, який маніпулюватиме людськими емоціями краще, ніж міг би вигадати будь-який режисер ​

​9. Штучний інтелект «готуватиме» фейкові новини

Можливості штучного інтелекту вже сьогодні досягли рівня, коли він здатен генерувати надзвичайно реалістичні фото та відео людей, справжність яких складно перевірити навіть йому самому. Незабаром він зможе якісно підроблювати не лише фото, але й аудіо, що суттєво ускладнить боротьбу із фейковими новинами та дезінформацією, попереджають експерти.

Наприклад, команда дослідників Nvidia розробила систему, здатну створювати зображення облич на основі аналізу тисяч фотографій відомих людей і знаходити схожі риси, йдеться в The New York Times. Ця система спроможна генерувати надзвичайно реалістичні й чіткі зображення тварин, рослин і багатьох інших предметів, які відрізнити від реальності дуже складно 10. Використання віртуальної реальності стане повсякденним явищем

Хоча й окуляри віртуальної реальності зазвичай асоціюють з відеоіграми та розвагами, насправді їх застосовують в багатьох сферах: наприклад, в медичній освіті, тренуваннях та навіть для лікування деяких захворювань. Сьогодні ця технологія стала більш доступною, у той час як розвиток «доповненої реальності» стрімко зростає.

Інкорпорація можливостей штучного інтелекту в технології віртуальної реальності пропонуватиме дедалі більше можливостей: наприклад, люди змогли б обирати покупки в віртуальних магазинах та «бути присутніми» під час бізнес-конференцій.

Видання Forbes називає віртуальну реальність «тренувальним майданчиком» для штучного інтелекту.


​Незважаючи на багатообіцяючий потенціал штучного інтелекту, він розділив вчених на два табори: одні впевнені в його користі, але інші попереджають про його здатність знищити людство. 6. У міру того як системи ШІ стають потужнішими, тема управління ШІ стає більш важливою. Тому як мінімум один великий розробник ШІ внесе суттєві зміни в модель управління ШІ.