Відмінності між версіями «Інформатика в Польщі»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Замінено вміст на «'''Підготували студенти групи МІ18Б: Теренчин Богдан,Томчук Андрій''' ===='''Навчальний кур...»)
 
(не показані 24 проміжні версії цього учасника)
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
===='''Навчальний курс "Інформатика" у Польщі'''====
 
===='''Навчальний курс "Інформатика" у Польщі'''====
<big>'''Шкільне навчання в Польщі вважається одним з найпрогресивніших серед країн Східної Європи.'''</big>
+
<big>''Шкільне навчання в Польщі вважається одним з '''найпрогресивніших''' серед країн Східної Європи.''</big>
 +
[[Файл:Poland.jpg]]
 +
==='''Шкільна освіта в Польщі'''===
 +
Система освіти в Польщі відома високими стандартами навчання, використанням європейських інноваційних принципів і доступністю для всіх бажаючих, включаючи іноземців. Вона постійно вдосконалюється.
 +
У 2021 році в країні почалася освітня реформа, яка триватиме до 2021 року і допоможе дітям здобувати знання ще ефективніше.
 +
Навчання в школах Польщі починається з 6-7 років, в залежності від готовності дитини.
 +
 
 +
Перед школою діти протягом року повинні пройти обов'язковий підготовчий курс в дитячих садах або початкових школах. Йдеться про так званий нульовий класі, або zerówka.
 +
<small>''Діти вчаться читати, писати, рахувати, малювати і приходять в 1 клас вже з певним набором знань і навичок. Потім навчання проходить в базовій школі (8 років) і триває в старшій (4 роки). В цілому діти вчаться 12 років і до 19-20 років отримують атестат зрілості (matura), який дає право на вступ до вищого навчального закладу.''</small>
 +
 
 +
==='''Види польських шкіл'''===
 +
Шкільна освіта в Польщі можна отримати в різних типах навчальних закладів.
 +
 
 +
Державні знаходяться у віданні Міністерства освіти і фінансуються з бюджету країни. Навчання в них безкоштовне. В державні школи дітей приймають за територіальним принципом, навчання проходить польською мовою.
 +
 
 +
При надходженні в приватні навчальні заклади можливі вступні іспити. Навчання тут платна.
 +
 
 +
Громадські школи організовуються за участю батьків і громадських організацій для тих чи інших видів цільового навчання, наприклад, вивчення мови і культури національних меншин, які проживають в Польщі. Навчання платне, але за рішенням керівництва школи можливе надання різних пільг і стипендій.
 +
 
 +
Навчання в приватних і громадських школах може проходити на польському або іншими мовами.
 +
 
 +
==='''Базова школа'''===
 +
[[Файл:scholl poland.jpg]]
 +
 
 +
Навчання в базовій школі є обов'язковим для всіх дітей, які проживають у Польщі, незалежно від їх гражданства.Первий раз в перший клас
 +
 
 +
'''''Батьки зобов'язані віддати дитину в перший клас не пізніше календарного року, в якому йому виповнюється 7 років. Недотримання цього правила тягне штрафи і різні санкції, аж до позбавлення батьківських прав.'''''
 +
 
 +
Базова школа (Szkoła podstawowa) ділиться на початкову і середню. У початковій школі діти вчаться з 1 по 6 клас, в середній - з 7 по 8.
 +
До 2021 року в Польщі передбачалося навчання в гімназії, в якій діти здобували середню освіту після 6 класу. Але в результаті реформи гімназійний етап був включений в загальний базову освіту
 +
 
 +
'''Список обов'язкових предметів, які вивчаються в польських базових школах, включає:'''
 +
* польську мову;
 +
* англійська (з 1 класу) і друга іноземна (з 6 класу);
 +
* математику;
 +
* фізику;
 +
* хімію;
 +
* біологію;
 +
* історію;
 +
* загальні науки;
 +
* інформатику;
 +
* музику;
 +
* Образотворче мистецтво;
 +
*техніку (аналог уроків праці в школах пострадянських країн);
 +
* фізкультуру.
 +
----
 +
 
 +
=== Начальная ===
 +
[[Файл:314sadw.jpg|праворуч|300пкс]]
 +
 
 +
У 1-3 класах державних шкіл навчання дітей відбувається в ігровій формі з метою зацікавити у придбанні нових знань. Учні освоюють польську та англійську мови, арифметику, природознавство, рісованіе.Урокі фізкультури в польській школі
 +
Велика увага приділяється фізичному розвитку. Чіткого поділу на предмети немає, програма занять комплексна
 +
''Оцінки дітям в перші три роки навчання не виставляти''
 +
 
 +
З '''4 класу''' в навчальний план вводиться поділ на предмети, кожну дисципліну веде конкретний викладач. Діти починають отримувати оцінки відповідно до рівня знань.
 +
 
 +
Після закінчення '''6 класу''' проводиться тестування, яке дозволяє визначити рівень засвоєння матеріалу кожним учнем. При цьому результати тестів не впливають на можливість переходу дитини до наступного етапу навчання.
 +
----
 +
 
 +
===Середня===
 +
Середня школа включає 7 і 8 класи, діти вчаться тут з 13-14 до 16-18 років. Раніше після закінчення 6 класу дитина могла продовжувати навчання в звичайній школі або поступити в гімназію. Але в результаті реформи з 2021 року гімназії в Польщі скасовані.
 +
--------
 +
 
 +
==='''Старша школа'''===
 +
У старшій школі підлітки вчаться з 16-17 років до 19-21 року. Завершальна стадія шкільного навчання займає 3-4 роки
 +
 
 +
[[Файл:pdwssLawfs.jpg]]
 +
 
 +
----
 +
 
 +
===А тепер давайте поговоримо про Інформатіку===
 +
Що в основному представляє собою ІТ в школі? Тут учні проводять наступні годинни, вивчаючи Office, тобто Word, Excel, PowerPoint, Access (тут у нас є SQL), а також граючи з комп'ютерною графікою, наприклад, в GIMP, створюючи прості веб-сайти або програмують з впровадженням C ++ .
 +
Тобто, можна сказати ,що інформатика в школах Польщі і України проходить майже однаково ,тільки замість вивчення С++ ми вивчаємо python,в минулом delphi.
 +
 
 +
<small>'''''Розповідь одного учня Польської школи''''''
 +
 
 +
 
 +
Коли справа доходить до Excel, у нас є стандартні завдання, тобто створення простих функцій, візуалізацій тощо, тому ми можемо побачити певну базу для аналітиків для великих корпорацій. Хоча ви можете сміятися, ця програма - потужний інструмент. Особливо якщо ви знаєте Visual Basic (VBA), то ми можемо стати акулами бізнесу, хоча в школі для нього складно знайти вільне місце. До цього додається вивчення комп'ютерних компонентів, під час якого ми все ще будемо стикатися з ЕПТ-моніторами (о, ці безсмертні кінескопи) або спогадами про реліквії минулого, але це залежить, точніше, від самого вчителя. Що стосується вивчення мереж, я нічого не скажу. Рівень настільки низький, що не всі люди звертають на нього увагу, і, оскільки навряд чи хтось в класі зацікавлений в ньому, це прийнятно.
 +
 
 +
Програмування? сатири тривають
 +
Тепер ми підійшли до мого улюбленого сюжету - мов програмування. З чим ми зіткнемося в старшій школі? В основному з C ++. Мова, звичайно ж, про класи з поглибленим вивченням інформатики. Коли справа доходить до оцінки цієї мови програмування, він заслуговує на похвалу за його швидкість, що робить його як і раніше кращим рішенням для багатьох областей. Проте, це потужний інструмент. На мій погляд, вивчення цього спочатку для людини, що раніше не мав знань в цій області, - похмурий жарт. Сам прекрасно пам'ятаю, що в моєму щорічнику мало хто його освоював і більшість з них просто займалися картками, тестами по готовим лекалами. Дійсно, шкільне програмування - це справжні джунглі. Кожен раз додається постійний набір #include і так далі, що нагадує несмішний жарт. Навіть іспит на атестат зрілості можна вивчити напам'ять. Нам завжди доводиться щось завантажувати з файлу, проста операція над ними і відображення результату - занадто багато часу потрібно, щоб дізнатися щось подібне. Шкода, що всюди повторюється, що вони захочуть вивчити кілька хороших моделей пізніше в процесі навчання, або їм доведеться заповнювати це самостійно.
 +
</small>
 +
[[Файл:pol141daf234f.jpg]]
 +
 
 +
Судження людей можна розділити на три групи:
 +
# Уроки інформатики були марною тратою часу, і вони нічому від них не навчилися.
 +
# Вважатиме це чимось, що є в школі і хвалити складно, але добре, що це так.
 +
# Задоволені тим,що були уроки інформатики ,так як відкрили нові можливості
 +
 
 +
==Ціль==
 +
Навчити дитину вирішувати проблеми та прийняття рішень за допомогою комп’ютера, з використанням алгоритмічного підходу.
 +
Пошук, збір та обробка інформації з різних джерел; комп’ютерна обробка: малюнків, текстів, числових даних, мотивів, анімації, мультимедійних презентацій.
 +
 
 +
==Методи==
 +
# методи доставки (вивчення готового контенту за допомогою розповіді, лекції, читання, бесіди, дискусії, робота з книгою),
 +
# проблемні методи (розв’язування задач за допомогою: проблемної лекції, проблемного методу та активаційних методів, серед яких дуже популярні дидактичні ігри),
 +
# Метод проектів (''Метод проектів — це система поглядів, при якій учні набувають знань у процесі планування та виконання практичних завдань, що поступово ускладнюються'' )
 +
 
 +
==Форми==
 +
* Елемент маркованого списку
 +
*урок,
 +
*семінар,
 +
*лекція,
 +
*вправа,
 +
*шоу,
 +
*бесіда,
 +
*фільм,
 +
*гра,
 +
*моделювання
 +
*тощо

Поточна версія на 06:59, 30 березня 2021

Підготували студенти групи МІ18Б: Теренчин Богдан,Томчук Андрій

Навчальний курс "Інформатика" у Польщі

Шкільне навчання в Польщі вважається одним з найпрогресивніших серед країн Східної Європи. Poland.jpg

Шкільна освіта в Польщі

Система освіти в Польщі відома високими стандартами навчання, використанням європейських інноваційних принципів і доступністю для всіх бажаючих, включаючи іноземців. Вона постійно вдосконалюється. У 2021 році в країні почалася освітня реформа, яка триватиме до 2021 року і допоможе дітям здобувати знання ще ефективніше. Навчання в школах Польщі починається з 6-7 років, в залежності від готовності дитини.

Перед школою діти протягом року повинні пройти обов'язковий підготовчий курс в дитячих садах або початкових школах. Йдеться про так званий нульовий класі, або zerówka. Діти вчаться читати, писати, рахувати, малювати і приходять в 1 клас вже з певним набором знань і навичок. Потім навчання проходить в базовій школі (8 років) і триває в старшій (4 роки). В цілому діти вчаться 12 років і до 19-20 років отримують атестат зрілості (matura), який дає право на вступ до вищого навчального закладу.

Види польських шкіл

Шкільна освіта в Польщі можна отримати в різних типах навчальних закладів.

Державні знаходяться у віданні Міністерства освіти і фінансуються з бюджету країни. Навчання в них безкоштовне. В державні школи дітей приймають за територіальним принципом, навчання проходить польською мовою.

При надходженні в приватні навчальні заклади можливі вступні іспити. Навчання тут платна.

Громадські школи організовуються за участю батьків і громадських організацій для тих чи інших видів цільового навчання, наприклад, вивчення мови і культури національних меншин, які проживають в Польщі. Навчання платне, але за рішенням керівництва школи можливе надання різних пільг і стипендій.

Навчання в приватних і громадських школах може проходити на польському або іншими мовами.

Базова школа

Scholl poland.jpg

Навчання в базовій школі є обов'язковим для всіх дітей, які проживають у Польщі, незалежно від їх гражданства.Первий раз в перший клас

Батьки зобов'язані віддати дитину в перший клас не пізніше календарного року, в якому йому виповнюється 7 років. Недотримання цього правила тягне штрафи і різні санкції, аж до позбавлення батьківських прав.

Базова школа (Szkoła podstawowa) ділиться на початкову і середню. У початковій школі діти вчаться з 1 по 6 клас, в середній - з 7 по 8. До 2021 року в Польщі передбачалося навчання в гімназії, в якій діти здобували середню освіту після 6 класу. Але в результаті реформи гімназійний етап був включений в загальний базову освіту

Список обов'язкових предметів, які вивчаються в польських базових школах, включає:

  • польську мову;
  • англійська (з 1 класу) і друга іноземна (з 6 класу);
  • математику;
  • фізику;
  • хімію;
  • біологію;
  • історію;
  • загальні науки;
  • інформатику;
  • музику;
  • Образотворче мистецтво;
  • техніку (аналог уроків праці в школах пострадянських країн);
  • фізкультуру.

Начальная

314sadw.jpg

У 1-3 класах державних шкіл навчання дітей відбувається в ігровій формі з метою зацікавити у придбанні нових знань. Учні освоюють польську та англійську мови, арифметику, природознавство, рісованіе.Урокі фізкультури в польській школі Велика увага приділяється фізичному розвитку. Чіткого поділу на предмети немає, програма занять комплексна Оцінки дітям в перші три роки навчання не виставляти

З 4 класу в навчальний план вводиться поділ на предмети, кожну дисципліну веде конкретний викладач. Діти починають отримувати оцінки відповідно до рівня знань.

Після закінчення 6 класу проводиться тестування, яке дозволяє визначити рівень засвоєння матеріалу кожним учнем. При цьому результати тестів не впливають на можливість переходу дитини до наступного етапу навчання.


Середня

Середня школа включає 7 і 8 класи, діти вчаться тут з 13-14 до 16-18 років. Раніше після закінчення 6 класу дитина могла продовжувати навчання в звичайній школі або поступити в гімназію. Але в результаті реформи з 2021 року гімназії в Польщі скасовані.


Старша школа

У старшій школі підлітки вчаться з 16-17 років до 19-21 року. Завершальна стадія шкільного навчання займає 3-4 роки

PdwssLawfs.jpg


А тепер давайте поговоримо про Інформатіку

Що в основному представляє собою ІТ в школі? Тут учні проводять наступні годинни, вивчаючи Office, тобто Word, Excel, PowerPoint, Access (тут у нас є SQL), а також граючи з комп'ютерною графікою, наприклад, в GIMP, створюючи прості веб-сайти або програмують з впровадженням C ++ . Тобто, можна сказати ,що інформатика в школах Польщі і України проходить майже однаково ,тільки замість вивчення С++ ми вивчаємо python,в минулом delphi.

Розповідь одного учня Польської школи'


Коли справа доходить до Excel, у нас є стандартні завдання, тобто створення простих функцій, візуалізацій тощо, тому ми можемо побачити певну базу для аналітиків для великих корпорацій. Хоча ви можете сміятися, ця програма - потужний інструмент. Особливо якщо ви знаєте Visual Basic (VBA), то ми можемо стати акулами бізнесу, хоча в школі для нього складно знайти вільне місце. До цього додається вивчення комп'ютерних компонентів, під час якого ми все ще будемо стикатися з ЕПТ-моніторами (о, ці безсмертні кінескопи) або спогадами про реліквії минулого, але це залежить, точніше, від самого вчителя. Що стосується вивчення мереж, я нічого не скажу. Рівень настільки низький, що не всі люди звертають на нього увагу, і, оскільки навряд чи хтось в класі зацікавлений в ньому, це прийнятно.

Програмування? сатири тривають Тепер ми підійшли до мого улюбленого сюжету - мов програмування. З чим ми зіткнемося в старшій школі? В основному з C ++. Мова, звичайно ж, про класи з поглибленим вивченням інформатики. Коли справа доходить до оцінки цієї мови програмування, він заслуговує на похвалу за його швидкість, що робить його як і раніше кращим рішенням для багатьох областей. Проте, це потужний інструмент. На мій погляд, вивчення цього спочатку для людини, що раніше не мав знань в цій області, - похмурий жарт. Сам прекрасно пам'ятаю, що в моєму щорічнику мало хто його освоював і більшість з них просто займалися картками, тестами по готовим лекалами. Дійсно, шкільне програмування - це справжні джунглі. Кожен раз додається постійний набір #include і так далі, що нагадує несмішний жарт. Навіть іспит на атестат зрілості можна вивчити напам'ять. Нам завжди доводиться щось завантажувати з файлу, проста операція над ними і відображення результату - занадто багато часу потрібно, щоб дізнатися щось подібне. Шкода, що всюди повторюється, що вони захочуть вивчити кілька хороших моделей пізніше в процесі навчання, або їм доведеться заповнювати це самостійно. Pol141daf234f.jpg

Судження людей можна розділити на три групи:

  1. Уроки інформатики були марною тратою часу, і вони нічому від них не навчилися.
  2. Вважатиме це чимось, що є в школі і хвалити складно, але добре, що це так.
  3. Задоволені тим,що були уроки інформатики ,так як відкрили нові можливості

Ціль

Навчити дитину вирішувати проблеми та прийняття рішень за допомогою комп’ютера, з використанням алгоритмічного підходу. Пошук, збір та обробка інформації з різних джерел; комп’ютерна обробка: малюнків, текстів, числових даних, мотивів, анімації, мультимедійних презентацій.

Методи

  1. методи доставки (вивчення готового контенту за допомогою розповіді, лекції, читання, бесіди, дискусії, робота з книгою),
  2. проблемні методи (розв’язування задач за допомогою: проблемної лекції, проблемного методу та активаційних методів, серед яких дуже популярні дидактичні ігри),
  3. Метод проектів (Метод проектів — це система поглядів, при якій учні набувають знань у процесі планування та виконання практичних завдань, що поступово ускладнюються )

Форми

  • Елемент маркованого списку
  • урок,
  • семінар,
  • лекція,
  • вправа,
  • шоу,
  • бесіда,
  • фільм,
  • гра,
  • моделювання
  • тощо