Відмінності між версіями «Технологія CDMA»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 142 проміжні версії 13 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
  
 +
<center>
 +
----
  
 +
<br>
 +
[[Файл:AsFarAsYouAreWellInformedAboutTechnologyOfCDMA pic05.jpg|550px|center ]]
 +
<br>
 +
</center>
 +
'''CDMA''' (''Code Division Multiple Access'') - цифрова безпровідна технологія, розроблена і вперше упроваджена QUALCOMM. CDMA конвертує мову в цифрову інформацію, яка потім пересилається як радіосигнал по безпровідній мережі. Використовуючи унікальний код для розрізнення кожної окремої соти, CDMA дає можливість безлічі користувачів одночасно "ділити" ефір - без атмосферних перешкод, "перетину" розмов або інтерференції.
  
  
'''Еволюція стандарту '''
 
  
Перші комерційні мережі CDMA забезпечували приблизно в 10 разів більшу потужність, чим аналогові, а також TDMA- і GSM-сети. Розроблена компанією Qualcomm і вперше представлена як комерційний продукт в 1995 р., CDMA стала однією з безпровідних технологій, що найшвидше розвиваються, в світі.
+
1. [[Історія CDMA]]
  
У своєму виступі щодо безпеки і конфіденційності цифрових безпровідних комунікацій в березні 1997 р. президент Qualcomm Dr. Irwin M. Jacobs говорив про те, що CDMA – унікальна з точки зору безпеки, оскільки забезпечує високий ступінь захищеності розмови від прослухування. «Вона практично робить неможливим створення пристрою, що дозволяє сканувати канали передачі і прослухувати які б то не було розмови в мережах CDMA».  
+
2. [[Еволюція стандарту]]
  
Принцип роботи CDMA – переклад мови в цифрову інформацію, яка передається як радіосигнал по безпровідній мережі. Використовуючи унікальне кодування для розпізнавання кожного окремого дзвінка, CDMA робить можливим використання хвиль багатьма людьми одночасно – без перешкод, спотворень або втрати зв'язку, оскільки дозволяє забезпечити унікальний метод шифрування, який міняється для кожної нової розмови. В процесі шифрування може бути використано до 4,4 трлн різних код. «Батько» CDMA – компанія Qualcomm – визнає, що не існує технології, яка була б повністю захищена від «зломів», і постійно збільшує стійкість технології CDMA в плані її безпеки.
+
3. [[Еволюція платформ і рішень]]
  
У 1999 р. Міжнародний союз по телекомунікаціях (International Telecommunication Union, ITU) стандартизував третє покоління безпровідного зв'язку (3g), яке може зробити реальними високошвидкісну передачу даних і інші можливості. Стандарт 3g включає три режими роботи, не засновані технології CDMA. Сьогодні більше 50 провідних виробників вже отримали ліцензії Qualcomm на використання нової технології.
+
4. [[Принципи побудови мереж CDMA]]
  
З огляду на те, що стандарт Cdma2000 був розроблений як досконаліший в порівнянні із стандартами попереднього покоління, що довели свої переваги систем CDMA, Cdma2000 забезпечує найшвидший, простіший і прибутковий шлях до сервісів 3g. Тоді як всі технології 3g (Cdma2000, WCDMA і TD-SCDMA) можуть бути життєздатні після довгого часу за виробничими показниками, комерційним успіхом і визнанням ринку.
+
5. [[Відмінності стандарту CDMA від інших цифрових технологій]]
  
До справжнього моменту 20 операторів в 10 країнах запустили продукти і сервіси 3g в комерційне використання. Широкий асортимент чіпсетів Cdma2000, телефонів і систем мережевих інфраструктур зараз поставлені на потоково-масове виробництво, економлячи на зростанні масштабів виробництва, оскільки все більше операторів зв'язку розвертають і освоюють нові послуги стандарту Cdma2000.  
+
6. [[Принцип роботи CDMA]]
  
Технологія Cdma2000 1x підтримує сервіси передачі і голосу, і даних в рамках звичайного 1,25 мегагерцового CDMA-канала і забезпечує безліч експлуатаційних переваг для інших технологій. Перш за все, вона практично подвоює потужність старіших CDMA-систем (враховуючи навіть крупніші доходи TDMA і GSM), сприяючи розвитку голосових сервісів і нових безпровідних сервісів Інтернет. Крім того, технологія забезпечує середні швидкості передачі даних від 50 до 90 кб/с (це набагато швидше, ніж дозволяє середнє dial-up з'єднання), аж до 144 кб/с.
+
7. [[Порядок проходження мовних даних в мобільній станції до моменту відправлення в ефір]]
  
 +
8. [[Стійкість зв'язку]]
  
'''Еволюція платформ і рішень '''
+
9. [[Проблема близької-далекої зони]]
  
Розвиток самого стандарту для нового покоління мобільного зв'язку, безумовно, стимулює і створення нових рішень для всіх, хто працює над підвищенням якості і збільшенням кількості нових послуг мобільного зв'язку на базі CDMA.  
+
10. [[Передача управління (хендовер)]]
  
Qualcomm активно підтримує всі розробки на базі стандарту і вивела на ринок вже другу версію програмного інструментарію BREW SDK для пристроїв безпровідного зв'язку.  
+
11. [[Корекція помилок і вибір кадрів]]
  
BREW, Binary Runtime Environment for Wireless – орієнтована на CDMA програмна платформа для стільникових телефонів, смартфонов, коммуникаторов, КПК і так далі Це щось ніби моста між процесорами мобільних пристроїв і додатками для них, написаними на мові високого рівня. Основний конкурент BREW – Java Mobile Edition (J2me), просувна Sun.  
+
12. [[Причини виникнення системних перешкод]]
  
BREW – повне, відкрите до змін рішення для створення і поширення додатків, конфігурації пристроїв, розрахунку вартості послуг і оплати. Провайдер безпровідних послуг, розробник або виробник – BREW – всім їм відкриває можливості для легкої і швидкої реалізації повного спектру технологічних і ділових досягнень в області безпровідних послуг.  
+
13. [[Боротьба з системними перешкодами]]
  
Закінчене, але, в той же час, гнучке вирішення BREW включає базову систему додатків і їх перенесення для виробників устаткування, BREW Sdk™ (Software Development Kit – пакет розробки програмного забезпечення) і систему поширення BREW Distribution System (BDS) – потужний віртуальний сервіс, який об'єднує провайдерів і розробників в області безпровідного зв'язку.
+
14. [[Налаштування підключення інтернету в Linux]]
  
BREW надає розробникам програмного забезпечення необхідні інструменти і підтримку, завдяки яким можна легко створювати додатки для безпровідних пристроїв. На його базі можна створювати безпровідне устаткування, що відповідає всім вимогам, крім того, що скорочує час виробництва і витрати на впровадження. BREW позволіяющийся асортимент додатків. Для користувачів тут теж є вельми істотна перевага: можливість персоніфікувати свої пристрої, які можуть викачувати по мережі різні застосування безпосередньо на телефон користувача без участі оператора.  
+
15. [[Налаштування модемів CDMA]]
  
Основна особливість нової версії набору для розробників BREW – покращувана підтримка додатків для електронної комерції і посилені функції безпеки.  
+
16. [[Питання до технології CDMA]]
  
Серед інших можливостей і новин BREW SDK – розширені інтернет-функції, включаючи роботу з HTML, XHTML (заснований на XML мова розмітки гіпертексту, максимально наближений до поточних стандартів HTML), chtml (compact HTML, мова розмітки для мобільних пристроїв), компоненти для браузеров, SMS-функции, розширена підтримка служби gpsone. Можна оцінити і багатші графічні і мультимедійні можливості: підтримку JPEG, спрайту і звукового формату CMX (Compact Multmedia extentions CMX, для одночасного відтворення музики MIDI, голосу, зображення).  
+
17. [[Застосування технології CDMA]]
  
Важливим моментом є просте портірованіє застосувань на різні пристрої: тут приділена увага перенесенню розробок на апарати з малим об'ємом пам'яті (наприклад, безпровідні модемні модулі або недорогі телефони). Виробникам пристроїв надається можливість при компіляції вибирати компоненти BREW, що включаються, і залишати тільки необхідні.  
+
18. [[DS-CDMA]]
  
Отже, світ змінився. І вже сьогодні за допомогою BREW оператори безпровідних мереж можуть запропонувати більшу кількість послуг своїм користувачам, ніж коли-небудь, тим самим збільшуючи ARPU з мінімальними зусиллями і нульовими витратами на створення додатків. Це означає, що розвивати бізнес на базі нових технологій CDMA не лише цікаво, але і вигідно.
+
[[Mini-shporka CDMA]]
  
 
[[category:Комп'ютерні мережі]]
 
[[category:Комп'ютерні мережі]]

Поточна версія на 23:35, 13 січня 2021



AsFarAsYouAreWellInformedAboutTechnologyOfCDMA pic05.jpg


CDMA (Code Division Multiple Access) - цифрова безпровідна технологія, розроблена і вперше упроваджена QUALCOMM. CDMA конвертує мову в цифрову інформацію, яка потім пересилається як радіосигнал по безпровідній мережі. Використовуючи унікальний код для розрізнення кожної окремої соти, CDMA дає можливість безлічі користувачів одночасно "ділити" ефір - без атмосферних перешкод, "перетину" розмов або інтерференції.


1. Історія CDMA

2. Еволюція стандарту

3. Еволюція платформ і рішень

4. Принципи побудови мереж CDMA

5. Відмінності стандарту CDMA від інших цифрових технологій

6. Принцип роботи CDMA

7. Порядок проходження мовних даних в мобільній станції до моменту відправлення в ефір

8. Стійкість зв'язку

9. Проблема близької-далекої зони

10. Передача управління (хендовер)

11. Корекція помилок і вибір кадрів

12. Причини виникнення системних перешкод

13. Боротьба з системними перешкодами

14. Налаштування підключення інтернету в Linux

15. Налаштування модемів CDMA

16. Питання до технології CDMA

17. Застосування технології CDMA

18. DS-CDMA

Mini-shporka CDMA