Відмінності між версіями «Цікаві факти про Великобританію»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(ВСТУП)
(ВСТУП)
Рядок 69: Рядок 69:
 
*У британських університетах відсутні вступні іспити. Зарахування студентів відбувається на основі успішного складання іспитів на сертифікат про середню освіту у старших класах середньої школи або на програми підготовки до ВНЗ – Foundation.
 
*У британських університетах відсутні вступні іспити. Зарахування студентів відбувається на основі успішного складання іспитів на сертифікат про середню освіту у старших класах середньої школи або на програми підготовки до ВНЗ – Foundation.
 
*Методика навчання студентів у британських ВНЗ трохи відрізняється від української. Більш серйозний акцент робиться на самостійній роботі студентів, на здатності до самонавчання та вмінні здобувати знання без допомоги.
 
*Методика навчання студентів у британських ВНЗ трохи відрізняється від української. Більш серйозний акцент робиться на самостійній роботі студентів, на здатності до самонавчання та вмінні здобувати знання без допомоги.
 +
Цікаві відомості
 +
 +
 +
 +
*В Англії традиційно поширені окремі крани для гарячої та холодної води. Це не дуже зручно, але чому так прийнято – мені невідомо.
 +
*Акценти в залежності від частини Великобританії і навіть частини міста (Лондона, наприклад) значно варіюються. Іноді також за ступенем привілейованості класів.
 +
*Вони дійсно обожнюють паби. Щоп’ятниці ви зустрінете величезну юрбу, яка п’є пиво і традиційний ель в пабах, причому люди стоятимуть навіть на вулиці в холод, якщо їм не вистачило місця.
 +
*У Лондоні все дуже тісне і компактне, квартири в основному невеликі, як і кафе і ресторани.Через цю компактність до вас за столик можуть підсадити когось, якщо ви сидите за столом для чотирьох, а вас всього двоє.
 +
*Навіть якщо ваш англійський дуже далекий від ідеального, вам скажуть, що ви говорите добре. У разі заперечень додадуть, що їх українська в будь-якому випадку гірша.
 +
*У місцевих супермаркетах просто тьма готової їжі на будь-який смак, яку треба вжити протягом декількох днів після покупки. Там можна знайти і китайську, і індійську, і англійську і всяку іншу кухню.
 +
*У Лондоні величезний і розвинений метрополітен, він доходить до всіх куточків міста, включаючи аеропорт, і неймовірно інтегрований з вокзалами.
 +
*По всьому місту можна знайти станції з велосипедами. Використовуючи кредитну картку їх можна взяти напрокат на певний термін. Це дуже зручно.
 +
*Абсолютно в будь якому районі можна знайти пральню, так як прати вдома сорочки і майки взагалі не прийнято.
 +
*Ніхто не зрозуміє час 15.00, тільки 3 pm. Наша система використовується тільки в армії для позначення напрямку, типу «противник на 16.00».
 +
*Зустріти серед білого дня людину в смокінгу (dinner suit по-англійськи, костюм для обіду) – абсолютно нормально.
 +
*Немає жодного кінотетру, де йде все. Як правило, кожен показує тільки певні фільми, наприклад, ретро або комедії. Або ретро-комедії.
 +
*У лондонському метро є спеціальні місця для музикантів, причому вони можуть дуже непогано заробляти.
 +
*Крім таких гігантів, як MacDonald’s, Burger King і KFC, у Великобританії дуже поширені місцеві мережі з різними видами сендвічів і іншими продуктами, в основному не підігріваються.
 +
*Якщо у вас почули англійську класику на кшталт The Beatles, Pink Floyd або Led Zeppelin – ви відразу виростаєте в очах місцевих і переходите на новий рівень спілкування.
 +
*Місцеві закони зобов’язують паби самим прибирати прилеглу територію на вулиці, прибиральники завжди обходять їх стороною.
 +
*Майже на будь-якому продукті з супермаркету і фастфуду буде великий напис «Вирощено у Великобританії».
 +
*У вагоні метро пасажири завжди залишають прочитані газети. Новоприбулі їх беруть і теж читають. Таким чином, газета за день змінює не одного власника.
 +
*На відміну від більшості інших європейців, англійці з задоволенням ходять у гості. Хоча для того, щоб запросили вас, має пройти якийсь час.
 +
*Агентства з нерухомості завжди хочуть вас обдурити, користуючись вашим незнанням місцевого законодавства.
 +
*Середньорічна кількість опадів становить 584 мм, що менше, ніж у Римі чи Сіднеї.Так що вічні лондонські дощі – міф.
 +
*Звичайні поліцейські не носять із собою вогнепальну зброю.
 +
*Іноді можна зустріти бабусь і дідків років по 70-80, які одягаються за модою 40-50-х років і виглядають дуже консервативно, але в них є якийсь шарм і гідність
 +
*Також можна зустріти старого років 70-ти в парадній військовій королівської формі. До таких людей в суспільстві прийнято ставитися з особливою повагою.

Версія за 11:01, 11 грудня 2019

ВСТУП

Що нам відомо про Великобританію? Думаю, вашою відповіддю буде лише щось на кшталт: “London is the capital of Great Britain” та щось про англійський сніданок чи чай.. Та, мабуть, ви навіть і не здогадувалися, що, наприклад, королева Великобританії є власницею китів, дельфінів і всієї осетрини, які водяться в територіальній акваторії країни. Чи, що у 18-19 століттях тут заборонялося засмагати і користуватися пляжами одночасно чоловікам і жінкам.

Такі короткі і цікаві відомості дають можливість краще зрозуміти традиції, звички населення, культуру цієї країни, дізнатись про деякі нюанси щодо, наприклад, навчання чи проживання, узагальнити свої знання реальними фактами.

А для когось вони є важливими, бо той хоче відвідати цю країну і, для того,щоб вберегтися від усіляких негараздів, йому достатньо лише почитати форуми з такими статтями і не переживати щодо свого перебування там. Бо, наприклад, агентства з нерухомості завжди хочуть вас обдурити, користуючись вашим незнанням місцевого законодавства.

Звичайно, з такими фактами можна ознайомлюватись просто для загального розвитку, щоб бути обізнаним і різностороннім.Та і взагалі,це надзвичайно цікаво, корисно і добряче розширює ваш кругозір.

Взагалі,обізнані люди дуже притягують і з ними приємно спілкуватися, тому чого б не начитатися відомостей про ту чи іншу країну і, коли тема розмови дозволяє, не “блиснути” своїми знаннями? Тоді ви точно запам’ятаєтесь як розумна особистість, яка цікавиться такими деталями ,та ще й чужої країни!

То ж, почнімо! Цікаві факти про Великобританію:

Маловідомі факти

Почнімо з маловідомих фактів, про які знають навіть не всі, хто хоч раз бував у цій чудовій країні.

  • Британці дуже стійкі до холоду. Навіть у листопаді дітей і дорослих можна побачити в легкому одязі.
  • Англійське таксі є найдорожчим у світі. Ви можете зупинити автомобіль практично в будь-якому місці, отримавши обслуговування на вищому рівні.
  • Цікаво, що у Великобританії великою популярністю користуються пральні. А все тому, що британці не вважають прання домашньою справою.
  • У вихідні на площах влаштовуються великі ярмарки, на яких люди можуть придбати продукти та інші товари.
  • Використовувати парасольку для захисту від дощу придумали саме англійці, до цього моменту вони використовувалися тільки для захисту від сонця.
  • Саме у Великобританії можна знайти найдовші назви населених пунктів.
  • Музеї в Англії практично всі безкоштовні, але можна залишити пожертвування, які і будуть оплатою за відвідування музею.
  • Саме англійці розробили та створили національний прапор Сполучених Штатів Америки.
  • Королева Великобританії є власницею китів, дельфінів і всієї осетрини, які водяться в територіальній акваторії країни.
  • У Великобританії почалася історія зоопарків.
  • З багатьох історичних, політичних та географічних причин виникла певна плутанина з назвами, що стосуються Великобританії та її окремих частин. Але звісно є вагома різниця між Сполученим королівством та Великобританією , Британськими островами та Англією. До прикладу «Британцями» себе називають жителі Англії, Шотландії та Уельсу, але «Англійцями» тільки жителі регіону Англія, а от «Ірландцями» — тільки ті, хто живе в Північної Ірландії та у незалежній країні — Республіка Ірландія. Сполучене Королівство включає Північну Ірландію, а Великобританія ні.
  • Велику Британію вважають засновником лівостороннього руху, крім того вплив Великобританії став вирішальним у визначенні порядку руху в її колоніях. Сьогодні більше третини населення землі рухається по лівополосних дорогах.
  • Британські острови також називають «Туманним Альбіоном», причина у білому кольорі скель біля міста Дувр на південному узбережжі.
  • Всім відомо, що Великобританія дуже багата країна, проте навіть ощадливим британцям властиве марнотратство. Одним з найбільш амбіційних проектів було реформування в комп'ютерній системі охорони здоров'я, на яке витратили понад 15,8 мільярда доларів, як результат реформа потерпіла фіаско і була закрита в 2013 році.
  • У Великій Британії всі коні, поні та осли зобов'язані мати паспорт.
  • В Нігерії проживає більше носіїв англійської мови ніж в Сполученому Королівстві.
  • Власники паспортів, виданих у Великобританії, Швеції та Фінляндії мають можливість безвізового проїзду в найбільшу кількість країн у світі.
  • Великої популярності набула фраза «keep calm and carry on» (Зберігай спокій і продовжуй у тому ж дусі), та мало хто знає, що насправді вона з'явилась ще у 1939 році на початку Другої світової війни. Агітаційні листівки, з цією фразою, планувалось поширювати у випадку окупації Великобританії фашистами.
  • Шотландія може похвалитися найкоротшим авіарейсом у світі. Він триває усього 1 хв 14 сек. з острова Вестра (Westray) на острів Papa Westray.
  • На будь-який марці латинськими літерами вказується назва країни, що випустила її. І лише Велика Британія звільнена від цього обов’язку, адже вона першою почала використовувати марки.

Факти про королівську сім’ю

Багатьом відомо, що Великобританія є парламентською монархією. Таким чином, кожне своє рішення монарх зобов’язаний обговорювати з парламентом. Ось деякі цікаві факти про королівську сім’ю:

  • Англійський король з династії Плантагенетів Едуард II ще в 14 столітті видав указ про вилов «королівських риб у водах Британії”, а саме китів, дельфінів і осетрів. Згідно із законом, як тільки ці риби з’являлися на суші, вони автоматично ставали власністю монарха. Цікавий факт, що цей указ, як і раніше залишається в силі.
  • У чинної королеви 2 дня народження. Перший — звичайний, другий же влаштовується під час офіційних зустрічей.
  • Дружина принца Вільяма Кейт Міддлтон, вважається першою герцогинею, що має вчений ступінь.
  • Монарх Великобританії має право в будь-який час змінювати своє ім’я або прізвище.

Історичні факти про Великобританію

  • У Британії довгий час практикували геноцид. Від нього постраждало безліч ірландців, які сьогодні є громадянами держави.
  • У Великобританії була дуже розвинена работоргівля, причому її жертвами були люди, як світло-, так і темношкірі.
  • Перші обмеження швидкості руху на дорогах для будь-якого виду транспорту були введені в Англії в 1865 році.
  • У 17-19 століттях для стоматологічних протезів англійські стоматологи використовували зуби вбитих в боях воїнів.
  • На початку 19 століття у Великобританії устриці вважалися їжею бідняків.
  • Під час повстання 1916 року в Ірландії, ворожі сторони щодня оголошували коротке перемир'я, щоб доглядач міського парку міг погодувати качок.
  • Під Балаклавою, у часи кримської війни, англійці зіткнулися з дуже сильним холодом, і для солдатів англійської армії були створені глибокі шапки з прорізами для очей, носа і рота.
  • Перша залізниця була винайдена саме у Великобританії.
  • Дощовий плащ був винайдений також у Великобританії, відомим хіміком, художником і дизайнером Чарльзом Макінтошем. Саме тому плащ у Великобританії і донині називають Мак.
  • Найпершим на планеті програмістом стала англійка, жінка на ім'я Ада Лавлейс.
  • Перша пожежна служба у Великобританії з'явилася в місті Единбурзі.
  • У 18-19 століттях у Великобританії заборонялося засмагати і користуватися пляжами одночасно чоловікам і жінкам.
  • Велика Британська Імперія в 1921 році займала ¼ всієї сухопутної площі земної кулі.

Особливості освіти у Великій Британії

  • Шкільне навчання в Англії триває тринадцять років на відміну від дванадцяти років в Україні.
  • Істотна частина приватних англійських шкіл організована за системою роздільного навчання та проживання хлопчиків і дівчаток. У цієї системи є свої прихильники і противники, але незмінним залишається факт, що перші рядки рейтингів традиційно займають школи з роздільним навчанням дітей.
  • У британських школах обов'язкова шкільна форма – у кожній школі свої колір і фасон: для хлопчиків костюм, для дівчаток – блузка, джемпер і спідниця і для всіх – краватка кольорів школи.
  • У британських приватних школах панує дуже сувора дисципліна. Забороняється грубити вчителям і виходити за територію школи без спеціального дозволу. За такі провини, як куріння або вживання алкоголю, слідує дуже суворе покарання – аж до виключення зі школи.
  • Університетська освіта в Англії триває три роки для отримання ступеня бакалавра й чотири роки для магістра. У Шотландії для отримання бакалавра треба вчитися чотири роки.
  • У британських університетах відсутні вступні іспити. Зарахування студентів відбувається на основі успішного складання іспитів на сертифікат про середню освіту у старших класах середньої школи або на програми підготовки до ВНЗ – Foundation.
  • Методика навчання студентів у британських ВНЗ трохи відрізняється від української. Більш серйозний акцент робиться на самостійній роботі студентів, на здатності до самонавчання та вмінні здобувати знання без допомоги.

Цікаві відомості


  • В Англії традиційно поширені окремі крани для гарячої та холодної води. Це не дуже зручно, але чому так прийнято – мені невідомо.
  • Акценти в залежності від частини Великобританії і навіть частини міста (Лондона, наприклад) значно варіюються. Іноді також за ступенем привілейованості класів.
  • Вони дійсно обожнюють паби. Щоп’ятниці ви зустрінете величезну юрбу, яка п’є пиво і традиційний ель в пабах, причому люди стоятимуть навіть на вулиці в холод, якщо їм не вистачило місця.
  • У Лондоні все дуже тісне і компактне, квартири в основному невеликі, як і кафе і ресторани.Через цю компактність до вас за столик можуть підсадити когось, якщо ви сидите за столом для чотирьох, а вас всього двоє.
  • Навіть якщо ваш англійський дуже далекий від ідеального, вам скажуть, що ви говорите добре. У разі заперечень додадуть, що їх українська в будь-якому випадку гірша.
  • У місцевих супермаркетах просто тьма готової їжі на будь-який смак, яку треба вжити протягом декількох днів після покупки. Там можна знайти і китайську, і індійську, і англійську і всяку іншу кухню.
  • У Лондоні величезний і розвинений метрополітен, він доходить до всіх куточків міста, включаючи аеропорт, і неймовірно інтегрований з вокзалами.
  • По всьому місту можна знайти станції з велосипедами. Використовуючи кредитну картку їх можна взяти напрокат на певний термін. Це дуже зручно.
  • Абсолютно в будь якому районі можна знайти пральню, так як прати вдома сорочки і майки взагалі не прийнято.
  • Ніхто не зрозуміє час 15.00, тільки 3 pm. Наша система використовується тільки в армії для позначення напрямку, типу «противник на 16.00».
  • Зустріти серед білого дня людину в смокінгу (dinner suit по-англійськи, костюм для обіду) – абсолютно нормально.
  • Немає жодного кінотетру, де йде все. Як правило, кожен показує тільки певні фільми, наприклад, ретро або комедії. Або ретро-комедії.
  • У лондонському метро є спеціальні місця для музикантів, причому вони можуть дуже непогано заробляти.
  • Крім таких гігантів, як MacDonald’s, Burger King і KFC, у Великобританії дуже поширені місцеві мережі з різними видами сендвічів і іншими продуктами, в основному не підігріваються.
  • Якщо у вас почули англійську класику на кшталт The Beatles, Pink Floyd або Led Zeppelin – ви відразу виростаєте в очах місцевих і переходите на новий рівень спілкування.
  • Місцеві закони зобов’язують паби самим прибирати прилеглу територію на вулиці, прибиральники завжди обходять їх стороною.
  • Майже на будь-якому продукті з супермаркету і фастфуду буде великий напис «Вирощено у Великобританії».
  • У вагоні метро пасажири завжди залишають прочитані газети. Новоприбулі їх беруть і теж читають. Таким чином, газета за день змінює не одного власника.
  • На відміну від більшості інших європейців, англійці з задоволенням ходять у гості. Хоча для того, щоб запросили вас, має пройти якийсь час.
  • Агентства з нерухомості завжди хочуть вас обдурити, користуючись вашим незнанням місцевого законодавства.
  • Середньорічна кількість опадів становить 584 мм, що менше, ніж у Римі чи Сіднеї.Так що вічні лондонські дощі – міф.
  • Звичайні поліцейські не носять із собою вогнепальну зброю.
  • Іноді можна зустріти бабусь і дідків років по 70-80, які одягаються за модою 40-50-х років і виглядають дуже консервативно, але в них є якийсь шарм і гідність
  • Також можна зустріти старого років 70-ти в парадній військовій королівської формі. До таких людей в суспільстві прийнято ставитися з особливою повагою.