Відмінності між версіями «Портфоліо до проекту "Штучний інтелект" Чорби Вікторії»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 8 проміжних версій цього учасника)
Рядок 3: Рядок 3:
  
 
=Тема статті=
 
=Тема статті=
Штучний Інтелект у військовій справі
+
 
  
 
==Опис проблеми==
 
==Опис проблеми==
Світ давно визнав важливість технологій штучного інтелекту для майбутнього своєї національної безпеки. Зростаюча необхідність у покращенні боєздатності військових з кожним роком формує нові вимоги до технологічного оснащення армії. Сьогодні інтелектуальні системи вже являються невід’ємною складовою сучасного військово-оборонного сектору.
 
 
C4ISR (Command, Control, Communications, Computers, Intelligence, Surveillance and Reconnaissance) або “тактичний штучний інтелект” – концептуальний комплексний підхід на базі використання інноваційних технологій, що окреслює ключові потреби військовиків стосовно якісного швидкого збору та обробки великої кількості даних з метою ефективного планування військових операцій.
 
 
На сьогоднішній день тактичний АІ орієнтований на роботу з даними наземної та повітряної розвідки, аналіз радіопередач і супутникових знімків місцевості, удосконалення збройної техніки, посилення “розумного” оснащення солдат, прогнозування дій супротивника та бойових дій, координацію військових підрозділів.
 
 
Провідні експерти галузі відзначають, що сучасні інтелектуальні системи, зокрема, такі відомі і вже перевірені на практиці, як TIGER і MATE, – здатні виконувати зазначені опції подеколи куди ефективніше за досвідчених військовиків. Крім того, тактичний АІ суттєво оптимізує час та ресурси армії.
 
Наразі, шляхом проведення багатьох тестувань, доведено, що системи тактичного штучного інтелекту можуть суттєво мінімізувати наслідки вище зазначених атак завдяки алгоритмам машинного навчання. АІ може не лише розпізнавати потенційну загрозу, але й завчасно блокувати доступ до ресурсу саме тим пристроям, які його атакують. Притому, варто враховувати, що розумні системи здатні вчитися та аналізувати, тож, кожного наступного разу вони вже не просто включаються в автономну боротьбу із загрозою, а заздалегідь попереджають про неї. Таким чином, у перспективі подібні ризики можуть бути фактично повністю виключені.
 
 
Крім того, АІ здатен проводити аналіз вразливості програмного забезпечення, використовуючи технологію фазингу (Fuzzing), що дає можливість досить швидко знаходити та нейтралізувати критичні вразливості будь-якої системи і координувати атаки на ворожу інфраструктуру. Це дозволяє використовувати інтелектуальні машини не тільки для захисту, а й для нападу. І вже у найближчому майбутньому тактичний АІ стане ключовим асистентом на службі військово-оборонного комплексу в глобальних масштабах, прогнозують військові аналітики.
 
Динамічні зміни основ військової стратегії й тактики, які ми спостерігаємо сьогодні, свідчать про якісні зміни сучасного поля бою. Стрімке скорочення часу на прийняття критичних рішень поряд зі створенням більш досконалих засобів доставки винесли на порядок денний питання щодо першочергового розвитку систем бойового управління. Останні конче потрібні війську, щоб контролювати зазначені процеси та перебіг бойових дій загалом.
 
 
 
 
Найперше відзначається критичне зростання просторово-часового чинника в сучасному бою, а отже, на всіх рівнях військового ланцюжка стає актуальним питання максимального скорочення часу реакції на загрози. На думку експертів, одним із ключових варіантів вирішення проблеми є пришвидшення автоматизації та роботизації, щоб забезпечити можливість протистояти не лише наявним, а й перспективним загрозам.
 
 
 
 
Вважається, що пришвидшення автоматизації та роботизації є прямим наслідком невідповідності людини як ключового елемента військового ланцюжка новим умовам і необхідності одночасно розв’язувати цілий комплекс багаторівневих завдань. Можливості певної людини й навіть групи людей охопити весь спектр загроз і завдань є обмеженими, що вимагає використання відповідних технічних засобів.
 
  
 
==Блог до проекту==
 
==Блог до проекту==
[https://kristina98vasylieva.blogspot.com/ Блог]
+
[https://chornaviktori.blogspot.com Блог до проекту]
  
 
==Мультимедійна презентація==
 
==Мультимедійна презентація==
  
[[https://docs.google.com/presentation/d/1fD_WqIk31euirf--59YHJ3hjHNhiSHA-_P0JlAEVo10/edit?usp=sharing]]Презентація]
+
[ Презентація]
  
 
==Календар подій проекту:==
 
==Календар подій проекту:==
Рядок 39: Рядок 20:
 
==Опитування до проекту==
 
==Опитування до проекту==
 
 
[https://docs.google.com/forms/d/1pxccvXxsayFsc5YPtQ2yWis0qeaHrBm5zFDhC-Wvv3c/edit?usp=sharing| Google Форми]
+
[https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSebykVyb1xa91VdgInTMNVN9mfkkJhhduUcO_aBTSVHcfaRJQ/viewform?usp=sf_link| Google Форми]
  
 
==Фотоальбом до проекту==
 
==Фотоальбом до проекту==
Рядок 56: Рядок 37:
 
 
 
 
 
===Друковані джерела===
 
===Друковані джерела===
#...https://ua.korrespondent.net/world/3913808-armiia-robotiv-maibutnie-zbroinykh-syl-ssha
+
#...
#...https://www.unian.ua/world/10445415-pentagon-sklav-pershu-strategiyu-viyskovogo-zastosuvannya-shtuchnogo-intelektu.html
+
#...
#...https://nashformat.ua/products/zhyttya-3.0.-doba-shtuchnogo-intelektu-709197
+
#...
  
 
===Відеоматеріали===
 
===Відеоматеріали===
#...https://youtu.be/yuLbZ5icaN8
+
#...
#...https://youtu.be/auq8h4Bas50
+
#...
#...https://youtu.be/F36yoQm9jQo
+
#...
  
 +
 
===Електронні ресурси===
 
===Електронні ресурси===
#...https://zik.ua/news/2018/01/30/shtuchnyy_intelekt_zbroya_nastupnoi_holodnoi_viyny_1255001
+
#...
#...https://www.everest.ua/ai-platform/analytics/perevahy-tsyfrovizatsiyi-oboronnoho-kompleksu-ta-stratehichnyy-vplyv-rozumnykh-tekhnolohiy-na-viyskovyy-sektor/
+
#...
#...https://tyzhden.ua/Society/209426
+
#...
 
 
 
 
  

Поточна версія на 12:30, 10 грудня 2019


Тема статті

Опис проблеми

Блог до проекту

Блог до проекту

Мультимедійна презентація

[ Презентація]

Календар подій проекту:

Календар

Опитування до проекту

Google Форми

Фотоальбом до проекту

Спілкування між учасниками проекту

  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...


Електронні ресурси

  1. ...
  2. ...
  3. ...


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка