Відмінності між версіями «Нічне життя рослин і тварин»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 10 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
== Нічне життя рослин і тварин ==
+
=='''''<font color='red' size=6>Нічне життя рослин і тварин</font>'''''==
== Рослини ==
+
Що «Роблять» рослини вночі? На це запитання так і хочеться відповісти: «Відпочивають». Адже, здавалося б, вся «активне життя» рослини відбувається вдень. У денні годинники квіти розкриваються і запилюються комахами, розгортаються листя, молоді стебла ростуть і тягнуть свої верхівки до сонця. Саме протягом світлого часу діб рослини використовують сонячну енергію для того, щоб перетворювати вуглекислий газ, що поглинається ними з атмосферного повітря, в цукор.
+
Однак рослина не тільки синтезує органічні речовини - він їх і використовує в процесі дихання, знову окислюючи до вуглекислого газу і поглинаючи при цьому кисень. Але кількість кисню, необхідного рослинам для дихання, приблизно в 30 разів менше того, що виділяється ними в процесі фотосинтезу. Вночі, в темряві, фотосинтез не відбувається, але і в цей час рослини споживають так мало кисню, що це аж ніяк не позначається на нас з вами. Тому стара традиція виносити рослини з кімнати хворого на ніч абсолютно не обгрунтована.А є низка видів рослин, які споживають вуглекислий газ саме вночі. Оскільки енергії сонячного світла, яка потрібна на відновлення вуглецю, тим часом немає, цукор, звісно, не утворюється. Але поглинута з повітря вуглекислота зберігається у складі яблучною чи аспарагінової кислот, які потім, вже в світу, знову розкладаються, звільняючи СО2. Саме це молекули вуглекислого газу входять у цикл основних реакцій фотосинтезу – так званий цикл Кальвіна. Більшість рослин цей цикл починається з захоплення молекули СО2 безпосередньо з повітря. Такий «простий» спосіб називається С3-пути фотосинтезу, і якщо вуглекислий газ попередньо запасається в яблучною кислоті – це С4-путь.
+
  
Здається, навіщо додаткові складності? Передусім у тому, щоб заощаджувати воду. Адже поглинати вуглекислоту рослина може лише крізь відкриті устячка, якими є і випаровування води. І днем, у спеку, води через устячка втрачається набагато більше, ніж вночі. У С4-растений устячка днем закриті, і вода не випаровується. Газообмен ці рослини ведуть у прохолодні вночі. З іншого боку, С4-путь загалом понад ефективний, вона дозволяє синтезувати більше органічних речовин, у одиницю часу. Однак у умовах хорошої освітленості й досить високої температури повітря.
+
===Проблема, на вирішення якої спрямовано проект===
 +
Проблема спрямовується на ознайомлення дітьми з рослинами, тобто, які рослини живляться у день, які у ніч
  
== Тварини ==
+
===Загальна мета проекту, завдання===
Нічний спосіб життя тварин — це особлива поведінка тварин, при якій активне життя здебільшого ведеться серед ночі, а сон серед дня.
+
  
Нічні тварини зазвичай мають добре розвинені відчуття: слух, нюх, і спеціально пристосований зір. Така поведінка може допомагати уникати хижаків (наприклад, метелику Helicoverpa zea (бавовняна совка)[1] ). Деякі тварини, такі як кішки і тхори, мають очі, які можуть адаптовуватися до умов малої освітленості і яскравого денного світла однаково добре. Інші тварини, такі як галагові примати або (деякі) кажани, можуть орієнтуватись лише вночі. Багато нічних тварин, наприклад довгоп'ятові та деякі сови, мають досить великі очі в пропорціях до розмірів свого тіла. Ця особливість компенсує низьку інтенсивність світла вночі. Вони мають більшу рогівку, ніж денні тварини, яка дозволяє збільшити зорову чутливість в умовах низької освітленості.[2]
+
Мета: Ознайомлення з різними видами рослин і тварин
  
Денні тварини, а саме білки і співочі птахи, ведуть активне життя серед дня. Сутінкові види тварин (ті, що адаптовані до життя в сутінках), такі як кролі, скунси, коти, тигри, і гієни, часто помилково відносять до нічних тварин.
+
Завдання: Заохотити дітей до самостійного пошуку незвичайних рослин і тварин в соц.мережі
  
Більшість людей ведуть денний спосіб життя, але є й такі, які через різноманітні особисті та соціально-культурні причини тимчасово або постійно ведуть активне життя серед ночі.
+
===Навчальні дисципліни, близькі до теми проекту===
 +
Навчає кожого учня проявляти увагу, любов до тварин та рослин
  
Найвідоміші істоти, що ведуть нічний спосіб життя — це коти, мишоподібні, їжаки, кажани та сови. Всі вони мають підвищені відчуття (включаючи зір).
+
===Вид проекту===
 +
Пізнавальний
  
== Цікаві факти з життя рослин і тварин ==
+
===Передбачувані продукти проектної роботи===
Найбільша коренева система – у рослин посушливих районів, пустель і напівпустель. Їх корені проникають глибоко в землю, щоб дістатися до найближчих підземних водних джерел, або простягається далеко вшир, для використання невеликої кількості опадів, які випадають в пустелі.
+
Діти пізнають світ рослин і тварин. Розуміються в рослинах і тваринах
Найбільша квітка планети – Рафлезія Арнольда. Її діаметр сягає 1 м. Це рослина-паразит. Вона живе і харчується за рахунок іншої рослини, прикріплюючись прямо до її стовбура або коріння. У рафлезії крім квітки немає ні коренів, ні листя. Тіло рослини-господаря пронизане тільки нитками паразита, як грибницею.
+
==Які тварини ведуть нічний спосіб життя? ==
+
  
Нічний спосіб життя тварин – це те поведінка, яка характеризується високою активністю в нічний час і сном вдень. Варто відзначити, що абсолютно всі види нічних тварин мають чудовий слух і нюх, спеціально пристосований зір. Є деякі причини, які сприяють тому, що деякі тварини активні вночі, а вдень сплять: Конкуренція за ресурси їжі. Тварини, які поїдають однакову їжу на одному і тому ж місці, але в різний період часу, між собою не є конкурентами і займають відмінні екологічні ніші. Прикладом можуть служити яструбині, що полюють вдень, і представники совиних, які активні вночі. Непомітність. Хижакові в темний час доби набагато легше дістатися до своєї жертви. Наведемо приклади. Леви, які однаково активні вночі і вдень, все ж вважають за краще полювати саме в нічний час доби. Це обумовлено тим, що жертви цих тварин – антилопи і зебри, є денними тваринами, тому вночі бачать погано. І зворотний приклад: більшість видів дрібних гризунів проявляють активність вночі, адже хижі птахи, їхні вороги, переважно активні в денний час. Збереження водного балансу в організмі. Мешканці посушливих місць активні вночі через те, що відсутність впливу сонячних променів на організм тварин значно скорочує випаровування води з їх організму. Саме тому будь-яка пустеля вдень здається млявою.  
+
==Автор проекту==
Нічні тварини: приклади їжаки, вовки, лемури, летючі миші, Фенек, пугачі, сови, койоти, скорпіони, нічні метелики, сарана, нічний папуга і інші.
+
[[Користувач:7704248|Чабан Юлія Миколаївна]]
 +
 
 +
==Матеріали проекту==
 +
 
 +
===Матеріали для організації проектної діяльності (оформити як зовнішні посилання)===
 +
 
 +
*[https://docs.google.com/document/d/1zEe4M423-ho1Euv-QJRlD39ibllgNeP6dHHj3qyJ5ZM/edit?usp=sharing паспорт проекту]
 +
 
 +
===Результати роботи над проектом (оформити як зовнішні посилання)===
 +
 
 +
[https://docs.google.com/document/d/1faoBsotCm9CEdVJR15S5C7q75ZP8JWAosSLEYPDmigI/edit?usp=sharing фотоальбом ]
 +
 
 +
===Додаткові матеріали===
 +
 
 +
[https://docs.google.com/document/d/1faoBsotCm9CEdVJR15S5C7q75ZP8JWAosSLEYPDmigI/edit словник термінів]
 +
 
 +
[https://yulyachaban2001.wixsite.com/mysite блог]

Поточна версія на 10:59, 18 червня 2019

Нічне життя рослин і тварин

Проблема, на вирішення якої спрямовано проект

Проблема спрямовується на ознайомлення дітьми з рослинами, тобто, які рослини живляться у день, які у ніч

Загальна мета проекту, завдання

Мета: Ознайомлення з різними видами рослин і тварин

Завдання: Заохотити дітей до самостійного пошуку незвичайних рослин і тварин в соц.мережі

Навчальні дисципліни, близькі до теми проекту

Навчає кожого учня проявляти увагу, любов до тварин та рослин

Вид проекту

Пізнавальний

Передбачувані продукти проектної роботи

Діти пізнають світ рослин і тварин. Розуміються в рослинах і тваринах

Автор проекту

Чабан Юлія Миколаївна

Матеріали проекту

Матеріали для організації проектної діяльності (оформити як зовнішні посилання)

Результати роботи над проектом (оформити як зовнішні посилання)

фотоальбом

Додаткові матеріали

словник термінів

блог