Відмінності між версіями «Шкільні традиції»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Замінено вміст на «'''''<font color='red' size=6>Шкільні традиції</font>'''''»)
Рядок 1: Рядок 1:
'''''<font color='red' size=6>Шкільні традиції на 1 вересня в різних країнах світу</font>'''''
+
'''''<font color='red' size=6>Шкільні традиції</font>'''''
 
+
== Як провести 1 вересня, щоби свято не нагадувало нудну радянську урочистість? ==
+
[[Файл:Cover_september1.png|міні]]
+
 
+
#США: без лінійки, батьків і букетів
+
<gallery>
+
Файл:Ben.png
+
</gallery>
+
Бен Парті, учитель англійської мови Miami University та Новопечерської школи
+
 
+
У США немає аналога українському Дню знань. І такого поняття, як «лінійка», у нас теж нема. Та й взагалі дивно чути, що день, з якого розпочинаються заняття, ще й має якусь особливу назву. Американська система освіти — децентралізована, тож дату початку (як і закінчення) навчання в школах визначають освітні округи кожного штату. Зазвичай це середина серпня. Але є школи, де заняття стартують у середині вересня.
+
Для мене найголовніша відмінність початку навчання в Україні та США — та святкова атмосфера, яку я спостерігаю 1 вересня. В американських школах ви не зустрінете дітей у формі, дівчаток з білосніжними бантиками в перший день навчання. Школярі вдягаються, як їм зручно, і приходять до свого закладу освіти, де точно не буде офіційних зборів, пісень і довгих урочистих промов. Усе дуже буденно, із «бонусів» — скорочений навчальний день. До речі, батьки не ходять з дітьми до школи, не проводять їх до класів та не заводять «корисних знайомств» із вчителями. Максимум — підвозять малих до воріт і їдуть собі по справах.
+
Квітів теж ніхто до школи не приносить, як і подарунків. Ви можете подарувати вчителю невеликий презент або букет у будь-який день на знак подяки і найголовніше — щоб це йшло від серця.
+
У школі, де я викладав, перший день навчання починався з 5-хвилинної промови директора, а потім класні керівники забирали дітлахів до класів, де перше заняття проходило в стилі гри й за принципом «весело та кумедно». Домашку вчителі можуть не задавати перші кілька днів, адже діти повертаються після кількох місяців відпочинку й немає сенсу їх сильно навантажувати. Перший тиждень — навчання в стилі «лайт», а з другого тижня — повноцінна академічна програма.
+
 
+
Естонія: День мудрості за сценарієм від батьків
+
<gallery>
+
Файл:Y.png
+
</gallery>
+
Юло Вооглайд, освітній філософ, почесний професор Тартуського університету
+
 
+
Перший день у школі ми називаємо День мудрості. Зауважте, що мудрість — це взагалі далеке від освіти поняття. Бути мудрим неможливо навчитись, мудрим можна тільки стати. Звісно, навчання відіграє в цьому певну роль.
+
 
+
Якогось усталеного порядку проведення Дня мудрості в Естонії нема. Але цікаво, що сценарій до 1 вересня обирають батьківські комітети. У нас взагалі батьки мають багато прав і відчувають себе в школах не сторонніми людьми, а повноцінними учасниками освітнього процесу. Хоча я завжди кажу так: батьки можуть як дуже посприяти, так і зашкодити. Останнє стосується типу батьків, які ностальгують — згадують свою молодість і хочуть, щоб сценарій свята їхніх дітей на 1 вересня проходив чи не один-в-один так, як це було у них свого часу. Тоді відбуваються жахи.
+
 
+
У селищі поблизу мого хутора неподалік від Таллінна є першовереснева традиція: випускники беруть за руку першокласників, а потім разом проходять урочистою ходою всіма вуличками. Жителі виходять у цей час із будинків, щоб привітати школярів — махають їм руками, аплодують, ба навіть викрикують привітання та побажання щасливого життєвого шляху. Інколи до шкільної ходи приєднується живий оркестр — тоді свято перетворюється вже на музичне дійство.
+
 
+
У школі 1 вересня діти збираються в актовому залі, де їх коротко вітають представник батьківського комітету та директор — висловлюють побажання успіху 1-му та 12-му класам. На урочистій частині може бути присутній міський староста. 1 вересня заняття в школярів є, але їх всього 3–4. Класний керівник зазвичай говорить з учнями про те, як минуло їхнє літо, а діти знайомляться між собою. Кожного року в нас «міксують» учнівський склад класу, тож діти мають між собою перезнайомитись і вирішити, хто з ким сидітиме.
+
==Як проводять 1 вересня в Україні==
+
[[Файл:1441102664 dsc 0352.jpg|міні]]
+
Полтавська загальноосвітня школа № 38,
+
із нововведень — влаштовуємо перекличку між класами (яку ми ще жартома називаємо «перекрикувалкою») з приводу того, чи готові школярі до навчання. У нас є ведучий, який зачитуватиме цікаві факти про кожен клас і запитуватиме, чи присутні представники класу на лінійці. Відповідь має бути гучною!
+
 
+
Головний акцент — на першачках — ми їх зустрічаємо і приймаємо до своєї родини під час спеціальної посвяти. Випускники та першокласники зустрічаються поза межею школи (батьки й вчителі в цей час чекають їх на шкільному подвір’ї). Кожен одинадцятикласник бере за руки двох першачків і веде через браму до центрального майданчика — символічне введення до шкільної сім’ї.
+
 
+
Випускники подарують першокласникам букетики-обереги із цілющих трав. Кожна травинка в українській історії має сакральне значення: любисток — щоб вас любили, калина — щоб ви були ніжними, красивими та здоровими, кора дуба — щоб мудрість давалась легко.
+
 
+
Намагалися з’ясувати думку дітей з приводу традиційного «першого дзвоника» і не стали скасовувати цю традицію, адже випускники — лідери учнівського самоврядування, авторитетні шкільні спортсмени та учні-лідери завзято борються за право нести на плечах першокласника із дзвінком, кажуть: «Для нас це за честь!»
+
 
+
Віршів та пісень у програмі свята не буде. Єдиний номер, який покажемо, — виступ команди з чирлідингу, який продемонструють дівчатка з різних класів. У цьому році запускаємо цей напрямок як факультатив, тому це своєрідна реклама для залучення учнів.
+
 
+
Уроків 1 вересня в школі не буде. Це чудовий привід для батьків і дітей побути разом у першовересневий вихідний.
+
 
+
==Шкільні традиції==
+
 
+
1.Посвята в школярі
+
 
+
Саме з "Посвяти в школярі" розпочинається цікаве і захоплююче шкільне життя для першокласників. Цей день, традиційно десятий день навчання, закінчення адаптаційного періоду, є першою сходинкою до Країни знань.
+
День, коли кожний першокласник усвідомлює себе дорослішим, самостійним, коли з'являється новий обов'язок - добре вчитися.
+
 
+
На свято запрошуються гості, батьки, адміністрація школи. Діти демонструють свої знання та здібності. Це перше родинне свято, яке згуртовує батьків, дітей та вчителів. Школярі отримують "Посвідчення першокласника" - вони стали справжніми школярами.
+
 
+
2.Олімпійський тиждень
+
 
+
Щороку напередодні Дня фізичної культури і спорту в нашій школі стартує Олімпійський тиждень. Учні під керівництвом учителя фізичної культури Михайла Купріяновича Цимая виготовляють олімпійський прапор, смолоскип, емблеми команд, на яких відображене олімпійське кільце відповідного кольору, що символізує континент.
+
Далі проводиться навчальна гра "Малі олімпійські ігри", яка складається з церемонії відкриття ігор та змагань між командами. Завершується олімпійський тиждень нагородженням переможців.
+
 
+
3.Посвята в читачі
+
 
+
Щорічно до Всеукраїнського дня бібліотек, 30 вересня, проводиться свято для учнів других класів "Посвята в читачі". Бібліотекар знайомить учнів з правилами поведінки з книгою, а учні дають клятву бережливо ставитися до свого друга - книги. На святі школярі знайомляться з королевою книги, з казковими героями. Для учнів проводяться різноманітні конкурси та вікторини.
+
Молодші школярі і самі є активними учасниками свята: читають вірші, доповнюють приказки та прислів'я, відгадують загадки.
+
 
+
На завершення свята учням видається пам'ятка - правила поводження з книгою.
+
 
+
4.Виставка "Барви осені"
+
 
+
Стало доброю традицією в школі напередодні перших загальношкільних батьківських зборів у вересні проводити виставку квіткових композицій "Барви осені". Кожен клас, від першого до одинадцятого, відповідально ставиться до дорученого завдання, проявляючи свою фантазію, креативність мислення та творчі здібності. Школярі представляють як авторські роботи, так і колективні, виготовлені з овочів, фруктів, квітів, сухого листя та підручних матеріалів.
+
 
+
За кілька днів, коли виставка закінчується, класи, які виготовили найкращі композиції у різних номінаціях, отримують нагороди.
+
 
+
5.Парад козачат
+
 
+
На Покрову (14 жовтня), до Дня українського козацтва, учні 2-4 класів беруть участь у щорічному Параді козачат. Усі класи заздалегідь готуються до цього дійства: обирають назву свого загону, сладають девіз і вчать стройову пісню.
+
 
+
Обов'язковим під час проведення параду є здача рапорту командирами загонів, козацька вікторина та командні змагання, на яких козачата демонструють свою силу, спритність, розважливість та кмітливість.
+
 
+
6.Найкраща пара Новорічного балу
+
 
+
Жодне новорічне свято не обходиться без таємниць, приємних несподіванок та цікавих розваг. І новорічний вечір для старшокласників у нашій школі - яскраве тому підтвердження. Адже на цьому святі ми обираємо найкращу пару новорічного балу.
+
 
+
Заздалегідь для цієї розважальної програми обираються сміливці, що будуть представляти свій клас. Вони готують домашнє завдання: номер художньої самодіяльності та представлення.
+
 
+
Усі інші конкурсні завдання зберігаються у великій таємниці аж до початку дійства навіть для ведучих.
+
 
+
Шоу розпочинається, напруга поступово наростає, пари хвилюються, а глядачі гаряче вболівають. Але інтрига зберігається до кінця програми, адже пара, яка підтвердить титул найкращої, отримує цінний приз. Титул найкращої пари
+
 
+
7. Міс школи
+
 
+
Щороку весна приносить радісну подію в життя нашої школи. Серед учениць старших класів проводиться феєричний конкурс "Міс школи". Всі учасниці активно готуються, щоб вразити однокласників та членів журі, не лише фантастичними сукнями та модними зачісками, а й інтелектом та талантом.
+
Нелегко обрати серед учасниць найдостойнішу, адже кожна має свою родзинку: хтось достатньо ерудований, інший - в міру креативний; одна володіє чотирма мовами, а інша співає чудових пісень українською.
+

Версія за 16:28, 5 червня 2019

Шкільні традиції