Відмінності між версіями «Стаття до проекту "штучний інтелект" Ткаченко Анастасії»
7694024 (обговорення • внесок) (→Опис проблеми) |
7694024 (обговорення • внесок) |
||
Рядок 6: | Рядок 6: | ||
==Опис проблеми== | ==Опис проблеми== | ||
− | Сьогоднішнє безпрецедентне зростання обсягу даних про стан здоров’я пацієнтів змушує сферу медицини еволюціонувати, запроваджуючи нові технології. Чи готові споживачі і самі медики до таких змін, і як вони вплинуть на вдосконалення роботи галузі? | + | '''Сьогоднішнє безпрецедентне зростання обсягу даних про стан здоров’я пацієнтів змушує сферу медицини еволюціонувати, запроваджуючи нові технології. Чи готові споживачі і самі медики до таких змін, і як вони вплинуть на вдосконалення роботи галузі?''' |
− | Штучний інтелект (AI), що володіє можливістю фактично робити комплексні «інтелектуальні» висновки, засновані на величезній кількості необробленої людиною інформації про пацієнтів і їх хвороби, а також методики лікування, по суті, є рішенням, яке здатне істотно прискорити і поліпшити звичні процеси. | + | '''Штучний інтелект (AI)''', що володіє можливістю фактично робити комплексні «інтелектуальні» висновки, засновані на величезній кількості необробленої людиною інформації про пацієнтів і їх хвороби, а також методики лікування, по суті, є рішенням, яке здатне істотно прискорити і поліпшити звичні процеси. |
Розумні пристрої та робототехніка поступово завойовують ринок охорони здоров’я: 63% керівників даної галузі в усьому світі вже активно інвестують в технології AI, а 74% планують це зробити, говорить статистика. Дані, які живлять системи штучного інтелекту, лежать в основі сучасної медико-санітарної допомоги, і, по мірі надходження додаткової інформації, їх застосування актуалізується і стає фактичною необхідністю. | Розумні пристрої та робототехніка поступово завойовують ринок охорони здоров’я: 63% керівників даної галузі в усьому світі вже активно інвестують в технології AI, а 74% планують це зробити, говорить статистика. Дані, які живлять системи штучного інтелекту, лежать в основі сучасної медико-санітарної допомоги, і, по мірі надходження додаткової інформації, їх застосування актуалізується і стає фактичною необхідністю. |
Версія за 17:42, 20 травня 2019
Зміст
Тема статті
Штучний інтелект в медицині. Кардинальні зміни звичних способів обслуговування пацієнтів.
Опис проблеми
Сьогоднішнє безпрецедентне зростання обсягу даних про стан здоров’я пацієнтів змушує сферу медицини еволюціонувати, запроваджуючи нові технології. Чи готові споживачі і самі медики до таких змін, і як вони вплинуть на вдосконалення роботи галузі? Штучний інтелект (AI), що володіє можливістю фактично робити комплексні «інтелектуальні» висновки, засновані на величезній кількості необробленої людиною інформації про пацієнтів і їх хвороби, а також методики лікування, по суті, є рішенням, яке здатне істотно прискорити і поліпшити звичні процеси.
Розумні пристрої та робототехніка поступово завойовують ринок охорони здоров’я: 63% керівників даної галузі в усьому світі вже активно інвестують в технології AI, а 74% планують це зробити, говорить статистика. Дані, які живлять системи штучного інтелекту, лежать в основі сучасної медико-санітарної допомоги, і, по мірі надходження додаткової інформації, їх застосування актуалізується і стає фактичною необхідністю.
У період з 2010 по 2017 рік кількість збережених даних пацієнтів у всьому світі збільшилася на 700% (!), 91% з яких – не структуровані. Ці неструктуровані дані поки що представляють накопичену інформацію, яка знаходиться за межами організованих баз даних, таких як електронні медичні записи і лабораторні звіти. Але, якщо ми зможемо використовувати потенціал цих даних, ми зможемо зробити і догляд за пацієнтами більш ефективним і економічним, ніж будь-коли раніше, чи не так?
Суть полягає в тому, що неструктуровані дані, зокрема, в медицині (фотографії, відеоролики, записані діалоги, замітки лікаря, дані давачів і геномна інформація) при нинішньому потоці обслуговування людей, вкрай важко організувати, використовуючи лише традиційні обчислювальні алгоритми. Тому, на жаль, сьогодні більшість всіх цих даних зберігається на серверах і у «хмарах», а користувачі не можуть реалізувати свій потенціал. AI може кардинально змінити цю ситуацію.
По мірі того, як розумна техніка стає все більш швидкою, вона стає кращою і більш ефективною – вчиться аналізувати, оцінювати і класифікувати величезну кількість даних про пацієнтів. Це дозволяє діагностувати, прогнозувати і навіть лікувати людські недуги, використовуючи з цією метою не тільки людський ресурс. Удосконалюючи нашу здатність перетворювати дані пацієнта по суті в «інтелект», ми б змогли кинути виклик багатьом туманним припущеннями щодо доцільності застосування AI в сфері медобслуговування, які до сих пір існують у деяких країнах.
Дослідження «глобального штучного інтелекту PwC», в ході якого було проаналізовано потенційний вплив AI на кожну галузь, показало, що саме сфера охорони здоров’я (поряд із роздрібними і фінансовими послугами) могла б зробити значний стрибок у підвищенні якості послуг при використанні інтелектуальних технологій.
Надання кращої і своєчасної медичної допомоги, термінова діагностика, усунення помилок у діагностуванні захворювань при постійних коливаннях даних про стан здоров’я пацієнта, попередження розвитку конкретного захворювання, поліпшення діагностики зображень в області радіології або патології, більш ефективне варіювання серед нескінченних схожих діагнозів, а також раннє виявлення потенційних пандемій і відстеження хвороб у цілому (що може допомогти запобігти і стримати їх розповсюдження), – це лише частина переваг, які отримає сфера охорони здоров’я у разі комплексного застосування систем штучного інтелекту. Плюс без мінуса
При правильній роботі з даними, їх високоякісній точній обробці, аналізі та прогнозуванні вся нині накопичена медична інформація здатна радикально трансформувати галузь охорони здоров’я. Якщо ж ця інформація продовжить накопичуватися в тому вигляді, в якому вона зберігається і використовується зараз, – прогресу не буде, стверджують експерти.
Саме тому сьогодні вже існує безліч стартап-компаній, які посилено намагаються вирішити задачу створення для медичного середовища платформи даних. Це допоможе структурувати всі накопичені знання і практики й адаптувати їх до роботи з новими технологіями і сучасними ринковими моделями.
Інтеграція інновацій з підтримкою AI на ринку охорони здоров’я багато в чому залежить від масштабів впровадження цих технологій. Безумовно, пропонуватися кожному споживачеві тільки тому, що ці технології існують, – вони не будуть. Але вони повинні працювати на спрощення багатьох завдань. Так, на впровадження пристроїв із підтримкою AI потрібні інвестиції й відчутні фінансові вливання, але суспільство вже стоїть на порозі усвідомлення доцільності таких витрат. Адже нові технології фактично не тільки поліпшать медичне обслуговування, а й згодом скоротять ці витрати на довгострокову перспективу.
Шлях до введення моделі самообслуговування, орієнтованої на споживача, персоналізованої моделі надання медичної допомоги, яка базується на штучному інтелекті, ймовірно, буде тернистим – за рахунок спекуляцій на цю тему. Але з кожним роком статистика, що показує прихильність суспільства до систем AI, зростає, і питання впровадження розумних машин у медицині – це всього лише питання часу.
Блог до проекту
Мультимедійна презентація
Календар подій проекту:
Опитування до проекту
Фотоальбом до проекту
Google Фотознімки (посилання на альбом)
Спілкування між учасниками проекту
- Чат
- Форум
- Спільнота на базі соціальних мереж
- Skype
- Telegram
- Viber
- Wiki-сторінка
- Сайт
- .....
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
- ...
- ...
- ...
Відеоматеріали
Електронні ресурси
- ...https://www.everest.ua/ai-platform/analytics/shtuchnij-intelekt-ai-shho-ce-take-i-chomu-ce-v/
- ...https://futurum.today/shtuchnyi-intelekt-istoriia-vynyknennia-ta-perspektyvy-rozvytku/
- ...https://aiconference.com.ua/uk/news/primenenie-iskusstvennogo-intellekta-v-meditsine-effektivnaya-diagnostika-i-sozdanie-novih-lekarstv-92604
https://www.everest.ua/ai-platform/health/ai-v-medicini-sistemi-shtuchnogo-intelekt/
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка