Відмінності між версіями «Черевоногі молюски»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 11 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
  
 
=='''''<font color='red' size=6>Черевоногі молюски</font>'''''==
 
=='''''<font color='red' size=6>Черевоногі молюски</font>'''''==
=Будова=
 
Характерною ознакою черевоногих є наявність у них цілісної раковини, яка прикриває спину тварини, тобто внутрішній мішок. Раковини різноманітні за формою та скульптурою: висококонічні, плоскоспіральні та блюдцеподібні. Друга ознака черевоногих - втрата білатеральної симетрії через наявність у багатьох молюсків турбоспіральної раковини, тобто закрученої в спіраль, обороти якої лежать у різних площинах. Разом із турбоспіральною раковиною спірально закручений і внутрішній мішок по руху годинникової стрілки.
 
Раковина має вершину і гирло - отвір, з якого виходять голова і нога молюска. Складається раковина із трьох шарів: зовнішнього - рогового, середнього - фарфороподібного і внутрішнього - перламутрового. Існують черевоногі молюски, у яких раковина йде всередину або зникає. Раковина з'єднується з тілом потужним м'язом, при скороченні якого равлик втягується всередину раковини.
 
=Розмноження=
 
У представників різних підкласів равликів статева система має різну будову.
 
Серед равликів є і роздільностатеві, і гермафродитні види. Запліднення внутрішнє у більшості черевоногих. Способи нересту різні: одні випускають яйця і сперму прямо у воду, де і відбувається запліднення; інші формують шнури, кокони з яєць, оповитих слизом, і прикріплюють їх до субстрату; наземні черевоногі відкладають яйця у вологий грунт або приклеюють до рослин.
 
Розвиток черевоногих також різний: або через фазу личинки, або він прямий, тобто з яйця виходить маленький, не до кінця сформований молюск. Зустрічаються й живородні молюски , коли яйця розвиваються в спеціальних зонах статевої системи матері.
 
  
==Ідея проекту==
+
=Ідея проекту=
Розкрийте задум, мету вашого проекту, передбачуваний результат
+
Задум: показати молоді життєдіяльність, будову і властивості черевоногих молюсків . А також ознайомити з їх важливою роллю в косметології .
Показати молоді цикл життя, та будову черевоногих молюсків. Вплив їх життєвих функцій на людину.
+
Мета: донести відомості про черевоногих молюсків до студентів, які вивчають природничі науки.
 +
Передбачуваний результат: володіння матеріалом, студентами які вивчають природничі науки .
  
==Автор проекту==
+
=Автор проекту=
[[Користувач:7693997|Буднікова Світлана Сергіївна]]
+
[[Користувач:7693997|Буднікова Світлана ]]
  
== Матеріали проекту ==
+
= Матеріали проекту =
 +
===Характеристика Черевоногих молюсків===
 +
Клас налічує понад 85 тис. видів, розміром від кількох міліметрів до 7-15 см. Вони мають легені, а мешканці води зябра, тіло черевоногих молюсків, які живуть на суші, вкрите густим слизом, що захищає тварину від пересихання.
 +
Представники класу: ставковик, виноградний слимак, голі слизуни, морські черевоногі молюски.
 +
===Роль у природі та житті людини===
 +
* Черевоногі молюски — важлива складова водних і наземних угруповань організмів. Деякі види споживає в їжу людина (наприклад, виноградного слимака, рапана, трубача, літорину).
 +
* Черепашки молюсків (особливо мешканців тропічних морів, наприклад конусів чи мурексів) використовують як сувеніри, з них виготовляють ґудзики та прикраси.
 +
* Рослиноїдні види черевоногих обмежують чисельність водної рослинності, запобігаючи заростанню водойм. Наземні ґрунтові молюски збагачують ґрунт органічними та мінеральними речовинами. Проте наземні черевоногі молюски (наприклад, голі слизуни) можуть ушкоджувати зернові та овочеві культури, плодові тіла їстівних грибів. Багато видів є проміжними хазяїнами паразитичних червів (малий ставковик — проміжний хазяїн печінкового сисуна, бітинія — котячого сисуна).
 +
* Також вони можуть і завдавати шкоди сільському господарству. Наприклад, слимаки можуть досягати до 6 см в довжину (польовий слимак) і пошкоджувати озимі посіви, буряк, картоплю, конюшину, тютюн та інші рослини.
 +
* У теплих південних країнах шкоди завдають молюски з роду Parmacella, які відносяться також до слимаків. Черевоногі можуть переносити збудників небезпечних захворювань тварин і людини, будучи проміжними господарями трематод.
 +
===Молюски у медицині і косметології===
 +
Черевоногих молюсків, а саме равликів широко застосовують також у медицині і косметології. На думку спеціалістів, саме равлики мають здатність виділяти спеціальний слиз, що може уповільнити процес старіння , і утворення зморшок . Тому дуже багато жінок, застосовують цей спосіб використання  слизу равликів, і саме живих равликів  для запобігання старіння  шкіри, і її зволоження.
 +
 
 +
[[Таблиця до проекту "Черевоногі молюски"-ПН18б, 2018.]]
 
[[Файл:jgu;tuigtyp.jpg|міні]]
 
[[Файл:jgu;tuigtyp.jpg|міні]]
 
===Інтернет ресурси проекту===
 
===Інтернет ресурси проекту===
Список посилань на ресурси проекту (якщо посилань багато, то зробіть на новій сторінці).
+
https://u.to/Jt1hFA
Посилання на створену колекцію закладок
+
https://dovidka.biz.ua/znachennya-cherevonogih-molyuskiv/
 +
https://u.to/a91hFA
  
 
===Додаткові матеріали проекту===
 
===Додаткові матеріали проекту===
Посилання на файли, презентації та інші корисні матеріали
+
[[Файл:Vinogradniy slymak.jpg|міні]] [[Файл:33nm.jpg|міні]] [[Файл:57fb7b27997fc-------------_1200.jpg|міні]] [[Файл:4fhgj1.jpg|міні]] [[Файл:Bio8_33_4.jpg|міні]]
  
 
==Результати проекту==
 
==Результати проекту==
Звіт у вигляді презентації.
+
[[Файл:Черевоногі молюски-converted.pdf|міні]]

Поточна версія на 22:48, 27 грудня 2018

Черевоногі молюски

Ідея проекту

Задум: показати молоді життєдіяльність, будову і властивості черевоногих молюсків . А також ознайомити з їх важливою роллю в косметології . Мета: донести відомості про черевоногих молюсків до студентів, які вивчають природничі науки. Передбачуваний результат: володіння матеріалом, студентами які вивчають природничі науки .

Автор проекту

Буднікова Світлана

Матеріали проекту

Характеристика Черевоногих молюсків

Клас налічує понад 85 тис. видів, розміром від кількох міліметрів до 7-15 см. Вони мають легені, а мешканці води зябра, тіло черевоногих молюсків, які живуть на суші, вкрите густим слизом, що захищає тварину від пересихання.

Представники класу: ставковик, виноградний слимак, голі слизуни, морські черевоногі молюски.

Роль у природі та житті людини

  • Черевоногі молюски — важлива складова водних і наземних угруповань організмів. Деякі види споживає в їжу людина (наприклад, виноградного слимака, рапана, трубача, літорину).
  • Черепашки молюсків (особливо мешканців тропічних морів, наприклад конусів чи мурексів) використовують як сувеніри, з них виготовляють ґудзики та прикраси.
  • Рослиноїдні види черевоногих обмежують чисельність водної рослинності, запобігаючи заростанню водойм. Наземні ґрунтові молюски збагачують ґрунт органічними та мінеральними речовинами. Проте наземні черевоногі молюски (наприклад, голі слизуни) можуть ушкоджувати зернові та овочеві культури, плодові тіла їстівних грибів. Багато видів є проміжними хазяїнами паразитичних червів (малий ставковик — проміжний хазяїн печінкового сисуна, бітинія — котячого сисуна).
  • Також вони можуть і завдавати шкоди сільському господарству. Наприклад, слимаки можуть досягати до 6 см в довжину (польовий слимак) і пошкоджувати озимі посіви, буряк, картоплю, конюшину, тютюн та інші рослини.
  • У теплих південних країнах шкоди завдають молюски з роду Parmacella, які відносяться також до слимаків. Черевоногі можуть переносити збудників небезпечних захворювань тварин і людини, будучи проміжними господарями трематод.

Молюски у медицині і косметології

Черевоногих молюсків, а саме равликів широко застосовують також у медицині і косметології. На думку спеціалістів, саме равлики мають здатність виділяти спеціальний слиз, що може уповільнити процес старіння , і утворення зморшок . Тому дуже багато жінок, застосовують цей спосіб використання слизу равликів, і саме живих равликів для запобігання старіння шкіри, і її зволоження.

Таблиця до проекту "Черевоногі молюски"-ПН18б, 2018.

Jgu;tuigtyp.jpg

Інтернет ресурси проекту

https://u.to/Jt1hFA https://dovidka.biz.ua/znachennya-cherevonogih-molyuskiv/ https://u.to/a91hFA

Додаткові матеріали проекту

Vinogradniy slymak.jpg
33nm.jpg
57fb7b27997fc------------- 1200.jpg
4fhgj1.jpg
Bio8 33 4.jpg

Результати проекту

Черевоногі молюски-converted.pdf