Відмінності між версіями «Стаття до проекту "Урок майбутнього!" Марус Юлії»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 102: Рядок 102:
  
 
===6.  Повідомлення домашнього завдання.===
 
===6.  Повідомлення домашнього завдання.===
 +
1. Опрацювати §8  підручника.
 +
 +
2. Для закріплення вивченого матеріалу виконати тести
  
 
=Методичні та дидактичні матеріали=
 
=Методичні та дидактичні матеріали=

Версія за 19:11, 18 травня 2018




Навчальний предмет

Всесвітня історія

Картаодшвоадшап.jpeg

Вік учнів, клас

10 клас

Тема уроку

Повоєнне облаштування світу. Версальсько-Вашингтонська система договорів

Тип уроку

  • Комбінований.

Мета уроку

Навчальна мета- охарактеризувати процес повоєнного мирного врегулювання, розкрити результати й наслідки конференції й мирних договорів;

Розвивальна мета -сприяти розвитку аналітичного мислення,цілісного сприйняття історичних явищ;

Виховна мета-сприяти вихованню загальнолюдських цінностей.

Хід уроку

1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.

Після закінчення Першої світової війни проблеми не зникли. Виникла нова система міжнародних договорів, що отримала назву Версальсько-Вашинтонгської, яка закріплювала розподіл світу на переможців і переможених. Ця система мала свої сильні і слабкі сторони, які ми розлянемо на уроці.

Посилання на блог учителя з навчально-методичними матеріалами до уроку

2. Перевірка домашнього завдання, повторення раніше вивче­ного матеріалу.

Для перевірки домашнього завдання, учням пропонується виконати вправу " / Хронологічна лінійка

3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.

Slides of a pitch deck (1).jpg

Для актуалізація опорних знань вчитель проводить фронтальне опитування:

4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).

1. Наміри країн-переможниць на Паризькій мирній конференції.

Робота з підручником.

1.1 Якими ж були наміри кожної з країн-переможниць?

Учні самостійно опрацьовують відповідний матеріал визначаючи, чого прагнули досягти на конференції її основні учасники та заповнюють таблицю у довільному вигляді.

Робота з документом: Опрацюйте текст документа "14 пунктів" В. Вільсона та дайте відповідь на запитання: 1.2. Які питання міждержавних економічних відносин зазначено в «14 пунктах»?

1.3. Яке значення мав цей документ для повоєнного облаштування Європи?

2. Створення Ліги Націй.

Робота з джерелом:

2.1.Який механізм забезпечення миру було передбачено у Статуті Ліги Націй?

2.2.На вашу думку, чи дієвий він? Вкажіть сильні та слабкі його аспекти. Відповідь обґрунтуйте.

3. Версальський мирний договір.

Робота з історичним документом "Версальський договір.

Запитання до документа:

3.1.Дайте оцінку воєнним статтям договору.

3.2.Яких територіальних змін зазнала Німеччина?

3.3. Які з наведених статей договору могли стати джерелом для напруги у міжнародних відносинах у наступні роки?

Робота над формуванням понять і термінів.

Учні створюють словники з такими поняттями: "репарації", "демілітаризована зона", "Ліга Нації", " мандатна система";

4. Мирні договори із союзниками Німеччини.

Групова робота:

4.1. Об'єднавшись у 4 групи, учні отримують завдання опрацювати зміст мирних договорів з союзниками Німеччини за текстами підручника та історичних документів.

1 -а група – Сен-Жерменський мирний договір з Австрією;

2-а група –Нейїський мирний договір з Болгарією;

3-я група – Тріанонський мирний договір з Угорщиною;

4-а група - Севрський мирний договір з Туреччиною

5. Підсумки уроку.

Німці за все заплатять.jpg

Проблемне питання: «Чи можна Версальсько-Вашингтонську систему вважати перемир’ям, а не мирним договором?».

6. Повідомлення домашнього завдання.

1. Опрацювати §8  підручника.
2. Для закріплення вивченого матеріалу виконати тести

Методичні та дидактичні матеріали

  1. Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку
  2. Макет для майбутньої стінгазети або постеру WikiWall
  3. Тест для перевірки знань учнів(Google Форми)
  4. Ментальні карти (Minmodo)
  5. Гра для учнів/(квест, пазли, кросворд)
  6. "/Відео-матеріали (змонтовані власноруч)
  7. Інфографіка
  8. Електронний журнал
  9. Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники):

9.1. Словник понять і термінів з всесвітньої історії 10-11 класу#

9.2. Наочний довідник.Всесвітня історія. 10—11 класи

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. Всесвітня історія: підруч. для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл.: рівень станд.,академ./П.Б.Полянський.-К.:Генеза,2010.-314
  2. Всесвітня історія: атлас, новітня історія (1900-1939рр.), для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл.-ДНВП «Картографія»,2015.
  3. Кулинич І.М. Версальська система міднародних відносин// Енциклопедія історії України: Т. 1:. - К.: В-во "Наукова думка", 2003.

Відеоматеріали

  1. Версальский договір
  2. Ліга Нації
  3. Післявоєнне облаштування світу

Електронні ресурси

  1. Дюрозель Ж.-Б. Історія дипломатії від 1919 р. до наших днів. К., 1995
  2. Версальсько-Вашингтонська система
  3. Головин, Н.; Бубнов, А. Тихоокеанская проблема в XX столетии.— М.: АСТ, Астрель, 2004. — 368 с.
  4. Віднянський С. В. Ліга Націй // Енциклопедія сучасної України : НАН України, НТШ,. — К., 2003¬–2016.

Автор статті

Студент(ка) факультету історія та права 6 курсу, спеціальність "Середня освіта (Історія) та (Правознавство)"

Марус Юлія Ігорівна

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка