Відмінності між версіями «Стаття до проекту "Урок майбутнього!" Марус Юлії»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 40: Рядок 40:
 
===4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).===
 
===4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).===
 
'''
 
'''
1. Наміри країн-переможниць на Паризькій мирній конференції.===
+
1. Наміри країн-переможниць на Паризькій мирній конференції.
 
'''
 
'''
'''Робота з підручником.''' (параграф 10, стор. 95-96)===
+
'''Робота з підручником.''' (параграф 10, стор. 95-96)
  
1.1 Якими ж були наміри кожної з країн-переможниць?===
+
1.1 Якими ж були наміри кожної з країн-переможниць?
Учні самостійно опрацьовують відповідний матеріал визначаючи, чого===
+
 
 +
Учні самостійно опрацьовують відповідний матеріал визначаючи, чого
 
прагнули досягти на конференції її основні учасники та заповнюють
 
прагнули досягти на конференції її основні учасники та заповнюють
 
таблицю у довільному вигляді
 
таблицю у довільному вигляді
Рядок 55: Рядок 56:
  
 
'''2. Створення Ліги Націй.'''
 
'''2. Створення Ліги Націй.'''
 +
 
'''Робота з джерелом:'''
 
'''Робота з джерелом:'''
 +
 
2.1.Який механізм забезпечення миру було передбачено у Статуті Ліги Націй?
 
2.1.Який механізм забезпечення миру було передбачено у Статуті Ліги Націй?
 +
 
2.2.На вашу думку, чи дієвий він? Вкажіть сильні та слабкі його аспекти. Відповідь обґрунтуйте.
 
2.2.На вашу думку, чи дієвий він? Вкажіть сильні та слабкі його аспекти. Відповідь обґрунтуйте.
  
 
'''3. Версальський мирний договір.'''
 
'''3. Версальський мирний договір.'''
 +
 
'''Робота з історичним документом "Версальський договір.'''  
 
'''Робота з історичним документом "Версальський договір.'''  
 +
 
Запитання до документа:
 
Запитання до документа:
 +
 
3.1.Дайте оцінку воєнним статтям договору.
 
3.1.Дайте оцінку воєнним статтям договору.
 +
 
3.2.Яких територіальних змін зазнала Німеччина?
 
3.2.Яких територіальних змін зазнала Німеччина?
3.3. Які з наведених статей договору могли стати джерелом для напруги у міжнародних відносинах у наступні роки?
+
 
 +
3.3. Які з наведених статей договору могли стати джерелом для напруги у міжнародних відносинах  
 +
у наступні роки?
  
 
'''Робота над формуванням понять і термінів.'''
 
'''Робота над формуванням понять і термінів.'''
  
 
'''4. Мирні договори із союзниками Німеччини.'''
 
'''4. Мирні договори із союзниками Німеччини.'''
 +
 
Групова форма організації навчальної діяльності учнів
 
Групова форма організації навчальної діяльності учнів
 +
 
Об'єднавшись у 4 групи, учні отримують завдання опрацювати зміст мирних договорів з союзниками Німеччини за текстами підручника ( стор. 111- 113)  та  історичних документів.  
 
Об'єднавшись у 4 групи, учні отримують завдання опрацювати зміст мирних договорів з союзниками Німеччини за текстами підручника ( стор. 111- 113)  та  історичних документів.  
 +
 
1 -а група – Сен-Жерменський мирний договір з Австрією;
 
1 -а група – Сен-Жерменський мирний договір з Австрією;
 +
 
2-а група –Нейїський мирний договір з Болгарією;
 
2-а група –Нейїський мирний договір з Болгарією;
 +
 
3-я група – Тріанонський мирний договір  з Угорщиною;
 
3-я група – Тріанонський мирний договір  з Угорщиною;
 +
 
4-а група -  Севрський мирний договір з Туреччиною
 
4-а група -  Севрський мирний договір з Туреччиною
  

Версія за 18:44, 18 травня 2018




Навчальний предмет

Всесвітня історія

Картаодшвоадшап.jpeg

Вік учнів, клас

10 клас

Тема уроку

Повоєнне облаштування світу. Версальсько-Вашингтонська система договорів

Тип уроку

  • Комбінований.

Мета уроку

Навчальна мета- охарактеризувати процес повоєнного мирного врегулювання, розкрити результати й наслідки конференції й мирних договорів;

Розвивальна мета -сприяти розвитку аналітичного мислення,цілісного сприйняття історичних явищ;

Виховна мета-сприяти вихованню загальнолюдських цінностей.

Хід уроку

1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.

Після закінчення Першої світової війни проблеми не зникли. Виникла нова система міжнародних договорів, що отримала назву Версальсько-Вашинтонгської, яка закріплювала розподіл світу на переможців і переможених. Ця система мала свої сильні і слабкі сторони, які ми розлянемо на уроці.

Посилання на блог учителя з навчально-методичними матеріалами до уроку

2. Перевірка домашнього завдання, повторення раніше вивче­ного матеріалу.

Для перевірки домашнього завдання, учням пропонується виконати вправу " / Хронологічна лінійка

3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.

Slides of a pitch deck (1).jpg

Для актуалізація опорних знань вчитель проводить фронтальне опитування:

4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).

1. Наміри країн-переможниць на Паризькій мирній конференції. Робота з підручником. (параграф 10, стор. 95-96)

1.1 Якими ж були наміри кожної з країн-переможниць?

Учні самостійно опрацьовують відповідний матеріал визначаючи, чого прагнули досягти на конференції її основні учасники та заповнюють таблицю у довільному вигляді

1.2. Які питання міждержавних економічних відносин зазначено в «14 пунктах»?

1.3. Яке значення мав цей документ для повоєнного облаштування Європи?


2. Створення Ліги Націй.

Робота з джерелом:

2.1.Який механізм забезпечення миру було передбачено у Статуті Ліги Націй?

2.2.На вашу думку, чи дієвий він? Вкажіть сильні та слабкі його аспекти. Відповідь обґрунтуйте.

3. Версальський мирний договір.

Робота з історичним документом "Версальський договір.

Запитання до документа:

3.1.Дайте оцінку воєнним статтям договору.

3.2.Яких територіальних змін зазнала Німеччина?

3.3. Які з наведених статей договору могли стати джерелом для напруги у міжнародних відносинах у наступні роки?

Робота над формуванням понять і термінів.

4. Мирні договори із союзниками Німеччини.

Групова форма організації навчальної діяльності учнів

Об'єднавшись у 4 групи, учні отримують завдання опрацювати зміст мирних договорів з союзниками Німеччини за текстами підручника ( стор. 111- 113) та історичних документів.

1 -а група – Сен-Жерменський мирний договір з Австрією;

2-а група –Нейїський мирний договір з Болгарією;

3-я група – Тріанонський мирний договір з Угорщиною;

4-а група - Севрський мирний договір з Туреччиною

5. Підсумки уроку.

Німці за все заплатять.jpg

6. Повідомлення домашнього завдання.

Методичні та дидактичні матеріали

  1. Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку
  2. Макет для майбутньої стінгазети або постеру WikiWall
  3. Тест для перевірки знань учнів(Google Форми)
  4. Ментальні карти (Minmodo)
  5. Гра для учнів/(квест, пазли, кросворд)
  6. "/Відео-матеріали (змонтовані власноруч)
  7. Інфографіка
  8. Електронний журнал
  9. Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники):

9.1. Словник понять і термінів з всесвітньої історії 10-11 класу#

9.2. Наочний довідник.Всесвітня історія. 10—11 класи

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. Всесвітня історія: підруч. для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл.: рівень станд.,академ./П.Б.Полянський.-К.:Генеза,2010.-314
  2. Всесвітня історія: атлас, новітня історія (1900-1939рр.), для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл.-ДНВП «Картографія»,2015.
  3. Кулинич І.М. Версальська система міднародних відносин// Енциклопедія історії України: Т. 1:. - К.: В-во "Наукова думка", 2003.

Відеоматеріали

  1. Версальский договір
  2. Ліга Нації
  3. Післявоєнне облаштування світу

Електронні ресурси

  1. Дюрозель Ж.-Б. Історія дипломатії від 1919 р. до наших днів. К., 1995
  2. Версальсько-Вашингтонська система
  3. Головин, Н.; Бубнов, А. Тихоокеанская проблема в XX столетии.— М.: АСТ, Астрель, 2004. — 368 с.
  4. Віднянський С. В. Ліга Націй // Енциклопедія сучасної України : НАН України, НТШ,. — К., 2003¬–2016.

Автор статті

Студент(ка) факультету історія та права 6 курсу, спеціальність "Середня освіта (Історія) та (Правознавство)"

Марус Юлія Ігорівна

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка