Відмінності між версіями «Стаття проекту "Урок майбутнього!" Кудряков Андрій»
(→5. Повідомлення домашнього завдання.) |
(/* 2. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів....) |
||
Рядок 27: | Рядок 27: | ||
===2. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.=== | ===2. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.=== | ||
+ | |||
+ | Запитання: | ||
+ | • Що таке природні умови? Природні ресурси? | ||
+ | • За якими ознаками проводиться класифікація природних ресурсів? | ||
+ | • Що таке антропогенний вплив на природу? Наведіть приклади. | ||
+ | |||
+ | =Завдання 1. На прикладі України покажіть вплив природних умов на життя і господарську діяльність населення.= | ||
===3. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).=== | ===3. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).=== |
Версія за 13:26, 22 квітня 2018
Зміст
Навчальний предмет
Географія
Вік учнів, клас
16-17 років, 10 клас
Тема уроку
Географічне середовище як сфера взаємодії суспільства і природи. Світові природні ресурси. Ресурсозабезпеченість. Природокористування: раціональне і нераціональне. Географія світових мінеральних ресурсів.
Тип уроку
Уроки засвоєння нових знань
Мета уроку
Навчальна мета сформувати поняття «географічне та навколишнє середовище», «антропосфера», «природокористування», «ресурсозабезпеченість»;
Розвивальна мета повторити та поглибити знання про природні умови та ресурси, зрозуміти відмінності раціонального та нераціонального природокористування, розвивати уміння аналізувати ступені впливу людини на природу у різні періоди розвитку людства;
Виховна мета виховувати дбайливе ставлення до природних багатств, екологічне мислення.
Хід уроку
1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.
«Ми отримали у спадок надзвичайно прекрасний і різноманітний сад, але біда наша у тому, що ми погані садівники, які не засвоїли найпростіших правил садівництва. Недбало ставлячись до цього саду, ми робимо це із благодушним самозадоволенням неповнолітнього ідіота, який шматує ножицями картину Рембрандта».
Як ви розумієте цей вислів відомого англійського зоолога і письменника Джеральда Даррелла?
2. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.
Запитання: • Що таке природні умови? Природні ресурси? • За якими ознаками проводиться класифікація природних ресурсів? • Що таке антропогенний вплив на природу? Наведіть приклади.
Завдання 1. На прикладі України покажіть вплив природних умов на життя і господарську діяльність населення.
3. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).
а). Первинне застосування нових знань (пробні вправи);
б). Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях (тренувальні вправи за зразком, інструкцією, завданням);
в). Творче перенесення знань і навичок у нові ситуації (творчі вправи).
4. Підсумки уроку.
...................
5. Повідомлення домашнього завдання.
Методичні та дидактичні матеріали
- Блог: "Навчання - зручно"
- WikiWall
- Тест
- Ментальні карти (Coogle, MindMeister, Minmodo тощо)
- Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд)LearningApps
- Відео-матеріали (змонтовані власноруч) YouTube
- Canva
- Електронний журнал
- Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники, стрічка часу, обчислювальні програми, геосервіси тощо)
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
Відеоматеріали
- Поняття „невиснажливого природокористування”.
- "Проблеми збалансованого природокористування"
- Раціональне природокористування. Леб'язька філія
Електронні ресурси
- Раціональне та нераціональне природокористування
- Природокористування. Приклади раціонального й нераціонального природокористування
Автор статті
Студент факультету 6 курсу, Кудряков Андрій спеціальність "географія"
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка