Відмінності між версіями «Стаття проекту "Урок майбутнього!" Кудряков Андрій»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Автор статті)
(Методичні та дидактичні матеріали)
Рядок 50: Рядок 50:
  
 
=Методичні та дидактичні матеріали=
 
=Методичні та дидактичні матеріали=
#Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку [https://www.blogger.com Blogger]
+
# [https://navchannya-zruchno.blogspot.com/ Блог: "Навчання - зручно"]
#Макет для майбутньої стінгазети або постеру [http://wikiwall.ru/wall/0acfee0fef9254df190624da036a78f2/801e51e8854bcaaaa4921cf7969f7334 WikiWall] або [http://linoit.com/home Linoit]
+
# [http://wikiwall.ru/wall/0acfee0fef9254df190624da036a78f2/ WikiWall]  
#Тест для перевірки знань учнів (до 10 тестових завдань) (https://www.google.com/intl/uk_ua/forms/about)
+
# [https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe6ei_2U-ea3kByfPCURepBDrLklz77vM0mxFy2Z9MZcU8LQg/viewform Тест]
#Ментальні карти (Coogle, MindMeister, Minmodo тощо)
+
# Ментальні карти (Coogle, MindMeister, Minmodo тощо)
#Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд)[https://learningapps.org LearningApps]
+
# Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд)[https://learningapps.org LearningApps]
#Відео-матеріали (змонтовані власноруч) [http://www.youtube.com YouTube]
+
# Відео-матеріали (змонтовані власноруч) [http://www.youtube.com YouTube]
#Публікація або інфографіка [https://www.canva.com Canva]
+
# [https://www.canva.com/design/DAC1jRboeR8/share?role=EDITOR&token=gGGzb-03GjFVJr6eVP811Q&utm_content=DAC1jRboeR8&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=sharebutton Canva]
#Електронний журнал (https://docs.google.com/spreadsheets/d/11XGcoQxyom82UoYVCuPbiV_VjfFvMrm5mdydW1K3NQs/edit?usp=sharing)
+
# [https://drive.google.com/open?id=14IqBnasx-x51eUC7Denyu4xWckQozVLqbvJRMsZUMUM Електронний журнал]
#Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники, стрічка часу, обчислювальні програми, геосервіси тощо)
+
# Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники, стрічка часу, обчислювальні програми, геосервіси тощо)
#Канал у Telegram, Viber тощо
+
#.....
+
  
 
=Інформаційні ресурси=
 
=Інформаційні ресурси=

Версія за 16:37, 21 квітня 2018

Навчальний предмет

Географія

Augmented-Reality.png

Вік учнів, клас

16-17 років, 10 клас

Тема уроку

Географічне середовище як сфера взаємодії суспільства і природи. Світові природні ресурси. Ресурсозабезпеченість. Природокористування: раціональне і нераціональне. Географія світових мінеральних ресурсів.

Тип уроку

Комбінований

Мета уроку

Навчальна мета сформувати поняття «географічне та навколишнє середовище», «антропосфера», «природокористування», «ресурсозабез­печеність»;

Розвивальна мета повторити та поглибити знання про природні умови та ресурси, зрозуміти відмінності раціонального та нераціонального природокористування, розвивати уміння аналізувати ступені впливу людини на природу у різні періоди розвитку людства;

Виховна мета виховувати дбайливе ставлення до природних багатств, екологічне мислення.

Хід уроку

1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.

Основна функція цього етапу полягає в мобілізації уваги учнів, їх психологічній підготовці до активної пізнавальної діяльності. Перед початком уроку слід простежити, щоб у класі не було зайвих подразників, які відвертають увагу учнів. Не слід, зокрема, завчасно виставляти на столі наочні посібники, вивішувати таблиці, карти. Початок уроку має бути динамічним і енергійним, займати не більше 1-3 хв.

Блог: "Навчання - зручно"

2. Перевірка домашнього завдання, повторення раніше вивче­ного матеріалу.

Може здійснюватися за допомогою різних методів: усне індивідуальне і фронтальне опитування, письмові відповіді на питання, виконання вправ та ін. Важливо перевірити знання якомога більшої кількості учнів. У кінці цього етапу вчитель має коротко підвести підсумки: оцінити знання учнів, звернути увагу па виявлені помилки, дати рекомендації щодо їх виправлення.


3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.

4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).

а). Первинне застосування нових знань (пробні вправи);

б). Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях (тренувальні вправи за зразком, інструкцією, завданням);

в). Творче перенесення знань і навичок у нові ситуації (творчі вправи).

5. Підсумки уроку.

...................

Тест

6. Повідомлення домашнього завдання.

..................

Методичні та дидактичні матеріали

  1. Блог: "Навчання - зручно"
  2. WikiWall
  3. Тест
  4. Ментальні карти (Coogle, MindMeister, Minmodo тощо)
  5. Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд)LearningApps
  6. Відео-матеріали (змонтовані власноруч) YouTube
  7. Canva
  8. Електронний журнал
  9. Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники, стрічка часу, обчислювальні програми, геосервіси тощо)

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. Экологические основы природопользования
  2. Оптимальное природопользование в туристических целях

Відеоматеріали

  1. Поняття „невиснажливого природокористування”.
  2. "Проблеми збалансованого природокористування"
  3. Раціональне природокористування. Леб'язька філія

Електронні ресурси

  1. Раціональне та нераціональне природокористування
  2. Природокористування. Приклади раціонального й нераціонального природокористування

Автор статті

Студент факультету 6 курсу, Кудряков Андрій спеціальність "географія"

Кудряков Андрій

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка