Відмінності між версіями «Ігрові пристрої»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 26 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 +
[[Доможирський Євгеній Вікторович]]
 
{{Загальне меню для довідників користувача
 
{{Загальне меню для довідників користувача
 
  |головна= Музей історії техніки
 
  |головна= Музей історії техніки
 
  |категорія= Історія комп'ютерної техніки
 
  |категорія= Історія комп'ютерної техніки
  |підкатегорія= Ігрові пристрої
+
  |підкатегорія= Ігрові пристрої PlayStation
  |розділ= <!-- назва сторінки розділу довідника -->
+
  |розділ= <!-- -->
 
  |підрозділ= <!-- назва сторінки підрозділу довідника -->
 
  |підрозділ= <!-- назва сторінки підрозділу довідника -->
 
}}
 
}}
  
[[
+
 
 
[[Файл:Emblema-MIT.png|80px|справа]]
 
[[Файл:Emblema-MIT.png|80px|справа]]
 
==Загальний опис (принцип дії)==
 
==Загальний опис (принцип дії)==
Розмістіть тут короткий опис експонату та принцип його дії
+
 
 +
PlayStation (яп. プ レ イ ス テ ー シ ョ ン Пурейсуте: сён, офіційне скорочення PS; [11] або PS1) - ігрова приставка п'ятого покоління, розроблена компанією Sony Computer Entertainment під керівництвом Кена Кутараги. Реліз консолі відбувся 3 грудня 1994 року в Японії, [1] в США приставка з'явилася 9 вересня 1995 року, а в Європі - 29 вересень 1995 року. Консоль є першою ігровою системою в лінійці PlayStation. У 2000 році вийшла оновлена версія консолі під назвою PSone, яка відрізнялася від оригінальної PlayStation значно меншим розміром. Приставка виявилася дуже популярною, забезпечивши Sony прорив в ігровій індустрії, де до того моменту безроздільно панували Nintendo і Sega.
 +
 
 +
Sony PlayStation 2, PS2 (яп. プ レ イ ス テ ー シ ョ ン 2 Пурейсуте: сён Цу :) - друга ігрова приставка, випущена компанією Sony, спадкоємиця PlayStation і попередниця PlayStation 3. Про початок розробки було оголошено в березні 1999 року, продаж консолі в Японії почалася 4 березня 2000 р в Північній Америці - 26 жовтень 2000 р в Європі - 24 листопада 2000 року, в Росії - 7 листопада 2002 року.
 +
 
 +
Ігрова приставка шостого покоління, що стала найбільш швидко продаваною і найпопулярнішою ігровою консоллю в історії. На третій квартал 2011 року в світі продано майже 155 мільйонів екземплярів PS2 [4].
 +
 
 +
28 грудня 2012 року було припинено виробництво в Японії, а 4 січня 2013 року Sony підтвердила, що виробництво PS2 припинено по всьому світу [5]. Тим самим, PS2 випускалася майже 13 років, це один з найдовших життєвих циклів в історії ігрової індустрії.
 +
 
 +
Sony PlayStation 3 (яп. プ レ イ ス テ ー シ ョ ン 3 Пурейсуте: сён Сурі :) - ігрова приставка сьомого покоління, третя в сімействі ігрових систем PlayStation (не рахуючи PlayStation Portable). Головними конкурентами консолі є Xbox 360 від Microsoft і Wii від Nintendo.
 +
 
 +
За допомогою PS3 можна грати, дивитися фільми, слухати музику, відправляти електронну пошту і переглядати веб-сторінки. З самого моменту випуску приставкою підтримується більшість ігор для консолей попереднього покоління, PlayStation і PlayStation 2. [7]
 +
 
 +
Спочатку вихід PS3 планувався на 2005 рік, але розробники, які мали доступ до версії приставки того часу, заявили, що рішення ще занадто сире (наприклад, в тій версії зовсім не було GPU, його додали в самому кінці підготовки до запуску) [8] . Вихід PS3 в Японії відбувся 11 листопада 2006 року, 17 листопада приставка з'явилася в Північній Америці (включаючи Мексику в першому кварталі 2007 року), в березні 2007 року - в Європі, а потім в Росії.
 +
 
 +
До вересня 2012 року по всьому світу було продано 66,1 млн приставок PlayStation 3. [9] До листопада 2012 року було продано понад 70 млн примірників консолі по всьому світу. До січня 2013 року було продано понад 77 млн примірників консолі по всьому світу. Інформацію про ігри, доступних для консолі, перевищило 3590 штук, а загальний тираж проданих ігор - 595 млн копій.
 +
[10]. У листопаді 2013 року компанія заявила, що загальна кількість проданих консолей досягло позначки в 80 млн, а портфель ігор склав 4332 штуки (в їх число не входять гри, які доступні тільки в PSN) [11].
 +
 
 +
Sony PlayStation 4, PS4 (яп. プ レ イ ス テ ー シ ョ ン 4 Пурейсуте: сён Фо :) - ігрова консоль восьмого покоління, що випускається японською компанією Sony, четверта в сімействі стаціонарних ігрових систем «PlayStation». Офіційний анонс PlayStation 4 відбувся на конференції PlayStation Meeting 2013 лютому 2013 року, продажі почалися в листопаді 2013 года [5]. Восени 2016 року Sony випустила дві нові апаратні версії приставки: PlayStation 4 Slim, що володіє зменшеними габаритами, і PlayStation 4 Pro, оснащену більш потужними основним і графічним процесором з розрахунком на можливість виведення зображення і потокового відео з роздільною здатністю 4K.
 +
 
 +
На відміну від своєї попередниці PlayStation 3, заснованої на мікропроцесорній архітектурі Cell, приставка використовує гібридний процесор компанії AMD на основі x86-64 піковою продуктивністю 1,84 терафлопс. Вхідний в комплект ігровий контролер DualShock 4 вирізняється наявністю вбудованого тачпада. Консоль працює під управлінням операційної системи Orbis, що є модифікованою версією FreeBSD 9.0 [6]. Приставка позиціонується компанією саме як ігровий пристрій, а не як домашній медіацентр [7].
  
 
==Історична довідка==
 
==Історична довідка==
Персоналії, виробники, історія відкриття, виробництва тощо
+
 
 +
PlayStation
 +
 
 +
Перші концептуальні ідеї, що стосуються PlayStation, датуються 1986 р. Nintendo робила спроби застосування дисків починаючи з NES (Famicom Disk System), але з носієм були проблеми. Запис, зроблений на магнітному диску, легко стиралася, крім того, виникала небезпека піратського копіювання. Тому коли з'явилася специфікація CD-ROM / XA (розширення стандарту CD-ROM, що дозволяє записувати на диск як стиснений звук так і довільні виконавчі дані), Nintendo зацікавилася ім. CD-ROM / XA розроблявся Sony і Philips. Nintendo звернулася до Sony з метою розробки доповнення, що має попередню назву «SNES-CD». Було укладено контракт, і робота почалася. Вибір Sony в якості партнера був зроблений через попередніх угод: Кен Кутараги, людина, яку пізніше будуть називати «батьком PlayStation», був тим, хто свого часу умовив Nintendo використовувати процесор Sony SPC700 в якості звукового синтезатора для SNES, зробивши вражаючу демонстрацію можливостей чіпа. [12]
 +
 
 +
 
 +
Карта пам'яті для PlayStation.
 +
Sony також планувала розробити свою ігрову консоль, сумісну з Nintendo, таку, яка могла б програвати гри як з картриджів Super Nintendo, так і з компакт-дисків формату, який буде розроблений в Sony. Цим форматом мав стати використовуваний для дисків формат SNES-CD, що дало б Sony деяку частку контролю над ринком відеоігор, незважаючи на лідируючу позицію Nintendo.
 +
 
 +
У 1989 році SNES-CD повинен був демонструватися на виставці Consumer Electronics Show (CES). Однак коли Хіросі Ямауті прочитав контракт 1988 року, між Sony і Nintendo, він вирішив, що угода дає Sony занадто багато: контроль над ліцензуванням продуктів, що виходять в форматі SNESCD-ROM. Ямаути вважав контракт абсолютно неприйнятним, він потай від партнерів скасував всі плани з випуску спільного продукту. У день відкриття CES, о 9 годині ранку, замість анонса співпраці з Sony, директор Nintendo Говард Лінкольн (Howard Lincoln) вийшов на трибуну і повідомив про те, що його компанія розпочинає співпрацю з Philips і викидає все напрацювання, зроблені спільно з Sony. Перед цим Лінкольн і Мінору Аракава потай від Sony відвідали штаб-квартиру Philips в Європі і сформували альянс на абсолютно інших умовах, що дають Nintendo повний контроль над усіма ліцензіями. [13]
 +
 
 +
Ранковий анонс на CES став шоком не тільки для організаторів виставки (попереднім ввечері Sony оптимістично представляла проект під назвою «Play Station»), але і для багатьох представників японського бізнес-спільноти, які розглядали відмову як важкий зрада: одна японська компанія принижує іншу японську компанію в користь європейської компанії - для японських бізнесменів це виглядало немислимо.
 +
 
 +
 
 +
DualShock
 +
Після розвалу альянсу Sony вирішила припинити розробку, але в кінцевому підсумку компанія прийняла рішення використовувати те, що було напрацьовано на даний момент, і створити закінчену, цілком незалежну консоль. Це призвело до того, що Nintendo подала в суд на Sony за порушення контракту і спробувала через Федеральний суд США отримати судову заборону на випуск приставки, на тій підставі, що Nintendo має права на її назву. Федеральний суддя, що розбирав справу, постановив накласти на нову консоль судовий арешт. Тим самим в жовтні 1991 року був зупинений вихід у світ першої інкарнації Sony PlayStation. [Джерело не вказано 2048 днів]
 +
 
 +
До кінця 1992 Sony і Nintendo прийшли до угоди, за якою «Sony Play Station» отримувала змогу і далі програвати портований гри від SNES, але Nintendo ставала власником прав і отримувала частину прибутку від ігор, а SNES і раніше використовувала звуковий чіп від Sony. Проте, на той момент в Sony вже зрозуміли, що технологія SNES незабаром піде в минуле, і поява наступного покоління консолей вже не за горами. На початку 1993 року Sony почала роботу по розробці свого концепту «Play Station» до наступного покоління апаратного і програмного забезпечення
 +
 
 +
Запуск
 +
PlayStation була випущена в продаж в Японії 3 грудня 1994 року, в США 9 вересня 1995 року, [2] 29 вересня 1995 року у Європі, [3] і нарешті, в листопаді 1995 року в Океанії. Початок продажів в Америці було досить успішним, вже були готові гри практично всіх жанрів, включаючи ігри Air Combat, Battle Arena Toshinden, Doom, Twisted Metal, Warhawk, Philosoma, Wipeout і Ridge Racer. Багато з ігор, запропонованих до початку продажів і розроблені Sony і Namco, отримали продовження.
 +
 
 +
Початкова ціна на американському ринку становила 299 доларів. [2] Через кілька років з тієї ж ціни почалися продажі PlayStation 2.
 +
 
 +
Критики дуже високо оцінили консоль. Голова Microsoft Білл Гейтс віддавав перевагу Sony, кажучи: «Наш ігровий дизайнер любить пристрої Sony». [14] Пізніше Microsoft зі своєю консоллю Xbox буде конкурувати з Sony.
 +
Функції
 +
Окрім ігор, PlayStation має можливість відтворювати аудіо-диски (модель SCPH-5903 також може відтворювати Video CD). [15]
 +
 
 +
Sony PlayStation 2
 +
 
 +
«Батьком» PlayStation називають Кена Кутараги, який стояв на чолі групи, зайнятої розробкою і випуском на ринок спочатку PlayStation (в 1994 році), а потім PlayStation 2, PlayStation Portable і PlayStation 3.
 +
 
 +
Кен Кутараги на презентації PlayStation 2 сказав, що він і його компанія не змогли гарантувати успішний запуск, на відміну від Nintendo. Перший рік випуску Sony зіткнулася з серйозними проблемами, пов'язаними з невисокими обсягами виробництва приставки на заводах, а також з постійною нестачею приставок в роздрібній мережі. До кінця 2000 року приставку змогли придбати лише кілька мільйонів чоловік. Популярним способом швидкого отримання приставки стало придбання її на інтернет-аукціонах, таких як eBay. Успішний початок продажів консолі було забезпечено силою бренду Sony, а також зворотну сумісність з попередньою моделлю, що дозволило продати 900 тис. Приставок тільки за перший тиждень продажів в Японії.
 +
 
 +
Одним з найбільш помітних особливостей рекламної кампанії став рекламний ролик «PS9», який зображував події так, що випуск PlayStation 2 є черговим кроком до фінальної, 9-й версії приставки. Той же ролик використовувався і в рекламній кампанії PlayStation Portable.
 +
 
 +
Багато аналітиків пророкували тристоронню суперництво між PlayStation 2 і її конкурентами - Microsoft Xbox і Nintendo GameCube. Однак, вихід декількох ігор-блокбастерів в сезон різдвяних свят 2001 року дала PlayStation 2 сильний імпульс, достатній для того, щоб вона відірвалася від конкурентів.
 +
 
 +
Хоча в перші роки Sony не приділяла великої уваги онлайн-ігор, ситуація змінилася після виходу Xbox, в якій ця можливість була спочатку. Sony адаптувалася до цього в кінці 2002 року, випустивши кілька популярних ігор (таких як SOCOM: U.S. Navy SEALs) з підтримкою багатокористувацького онлайн-режиму. Sony активно рекламувалася і її онлайн-модель була підтримана з боку Electronic Arts. У Sony, як і в Nintendo, пізно задумалися про підтримку онлайн-ігор. Хоча обидві ці фірми пішли шляхом використання для таких ігор децентралізованої моделі, коли відповідальність за надання ігрових серверів лежить на розробнику, тим не менш, спроба Sony забезпечити цю можливість стала одним з ключових пунктів в успіху продажів PlayStation 2.
 +
 
 +
У вересні 2004 року, перед випуском Grand Theft Auto: San Andreas (найкраще продавалася гри новорічного сезону 2004 року) Sony представила нову, зменшену версію приставки. При підготовці до запуску продажів нової моделі (SCPH-70000), влітку 2004 року Sony зупинила виробництво старої (SCPH-5000x), з тим щоб на складах каналів поширення приставки спорожніли поточні запаси. Пізніше в окремих містах це призвело до затримки з продажами нової моделі. Наприклад, так сталося в Великобританії через те, що російський нафтовий танкер застряг в Суецькому каналі, заблокувавши корабель з Китаю з вантажем приставок PlayStation 2, призначених для Великобританії; протягом однієї з тижнів листопада, продажу приставки в цій країні становить 6000 примірників, при 70000 продажів за попередній тиждень. Дефіцит поставок відчувався також в Північній Америці в переддень Різдва.
 +
 
 +
Ігри
 +
Див. Також: Список ігор на Sony PlayStation 2
 +
Сила бренду Sony забезпечила гарну підтримку системи сторонніми виробниками ігор. Хоча в момент запуску приставки в продаж у 2000 році вибір і не був особливо вражаючим, вже до різдвяного сезону 2001 було випущено кілька бестселерів і добре прийнятих публікою ігор. Саме величезна кількість хітових ігор зробило цю приставку настільки популярною. Це дозволило PlayStation 2 утримати лідерство на ринку ігрових консолей, незважаючи на підвищену конкуренцію після випуску Microsoft Xbox і Nintendo GameCube. У кількох випадках Sony уклала виняткові контракти з видавцями, для отримання переваг перед конкурентами.
 +
 
 +
Ігри, що надійшли в продаж одночасно з виходом приставки:
 +
 
 +
Запуск продажів в Японії, 4 березня 2000:
 +
 
 +
A-Train 6
 +
Drum Mania
 +
Eternal Ring
 +
Kakinoki Shogi IV
 +
Kessen
 +
Mahjong Taikai III
 +
Morita Shogi
 +
Ridge Racer V
 +
Stepping Selection
 +
Street Fighter EX3
 +
Запуск в США, 26 жовтня 2000:
 +
 
 +
Armored Core 2
 +
DOA2: Hardcore
 +
Dynasty Warriors 2
 +
ESPN International Track & Field
 +
ESPN Winter X Games Snowboarding
 +
Eternal Ring
 +
Evergrace
 +
FantaVision
 +
Gungriffon Blaze
 +
Madden NFL 2001
 +
Midnight Club: Street Racing
 +
NHL 2001
 +
Orphen: Scion of Sorcery
 +
Q-Ball: Billiards Master
 +
Ready 2 Rumble Boxing: Round 2
 +
Ridge Racer V
 +
Silent Scope
 +
Smuggler's Run
 +
Street Fighter EX3
 +
Summoner
 +
Surfing H3O
 +
Swing Away Golf
 +
Tekken Tag Tournament
 +
TimeSplitters
 +
Unreal Tournament
 +
Wild Wild Racing
 +
X-Squad
 +
Європейський запуск, 24 листопада 2000:
 +
 
 +
Aqua Aqua
 +
Dynasty Warriors 2
 +
FantaVision
 +
FIFA 2001
 +
Gradius III and IV
 +
International Superstar Soccer
 +
NHL 2001
 +
Orphen: Scion of Sorcery
 +
Ready 2 Rumble Boxing Round 2
 +
Ridge Racer V
 +
Silent Scope
 +
Smuggler's Run
 +
SSX
 +
Tekken Tag Tournament
 +
Timesplitters
 +
Wild Wild Racing
 +
Двадцять найбільш продаваних ігор консолі [6]:
 +
 
 +
Sony PlayStation 3
 +
Історія
 +
Після виходу популярних ігрових приставок PlayStation (1994 рік) і PlayStation 2 (2000 рік) створення нової моделі було питанням часу. Перші чутки про консолі наступного покоління з'явилися в 2004 році, проте конкретних відомостей Sony не давала до весни 2005 року.
 +
 
 +
Вперше PS3 була офіційно представлена ​​16 травня 2005 року в ході конференції Sony на виставці Electronic Entertainment Expo (E3). [12] На виставці перебував тільки макет, попередню робочу версію приставки компанія представила на Tokyo Game Show (TGS) 2005 року. У травні 2006 року на конференції Sony, що пройшла в рамках E3 2006, була озвучена інформація про ціну приставки, початки продажів, а також був представлений новий ігровий контролер Sixaxis. Вперше PS3 була доступна для тестування на TGS 2006, де відвідувачі могли оцінити кілька ігор на новій приставці.
 +
 
 +
Після запуску консолі 11 листопада з'ясувалося, що деякі ігри для PS і PS2 некоректно працюють на новій приставці. Так, спостерігалися проблеми зі звуком і зображенням в іграх Final Fantasy і Gran Turismo. Sony оголосила, що помилки будуть усунені з виходом оновлення програмного забезпечення PS3. [13]
 +
 
 +
Спочатку існувало дві конфігурації системи, головна відмінність яких полягала в обсязі жорсткого диска: 20 Гб в більш дешевої версії і 60 Гб - в повній комплектації. Модель з 20 Гб була відносно популярна в Японії, проте в Північній Америці її продажу були припинені 11 квітня 2007 року через невеликий попит. 9 липня 2007 року Sony оголосила початок продажів моделі з жорстким диском на 80 Гб в Північній Америці в серпні 2007 року. Також 5 жовтня 2007 року з'явилася версія з жорстким диском на 40 Гб, що не підтримує ігри від Sony PlayStation 2 (винятком були перші 7 партій (80 тис. Од.) Європейського регіону) [джерело не вказано 2220 днів] і без вбудованого кардридера. 20 серпня 2008 року з'явилися оновлення цієї версії з жорстким диском на 80 Гб. Вона комплектується геймпадом DualShock 3 і, як і попередня модель на 40 Гб, має всього 2 роз'єми USB і не підтримує формат PlayStation 2.
 +
 
 +
Продажі консолі з диском на 40, 60 і 80 Гб в Росії офіційно припинені. Таким чином, на російському ринку залишилися лише slim і super slim версії консолі - з жорсткими дисками на 120, 160, 250 і 320 Гб, а також версія з флеш-пам'яттю на 12 Гб (з тим, що підключається жорстким диском на 250 Гб).
 +
 
 +
«Тонка» (Slim) модель PS3, через деякий час після появи попередніх чуток про неї, була анонсована 18 серпня 2009 на конференції gamescom як PS3 CECH-2000. [14] У цій моделі використаний жорсткий диск на 120 Гб, вона на третину менше, на третину легше і споживає на третину менше енергії. Процесор був переведений на 45-нм техпроцес, система охолодження перероблена. Нова модель була випущена в продаж в Північній Америці 1 вересня, 3 вересня - в Японії, Австралії та Нової Зеландії.
 +
 
 +
Поява в магазинах PS3 Slim викликало величезний сплеск інтересу до консолі Sony. Так, за перші два дні продажів оригінальної PS3 в Японії було розкуплено 88 тис. Примірників приставки, в той час як PS3 Slim за три дні розійшлася в кількості, що перевищує 150 тис. Штук. З Великобританії надходили схожі дані - аналітики відзначали зростання продажів на 99%. [15] За перші 3 тижні було продано більше мільйона примірників PS3 Slim.
 +
 
 +
28 вересня 2012 року побачила оновлена ​​версія PS3 Super Slim. Вона на 20% менше і на 25% легше попередньої Slim-версії. Нова версія оснащується жорстким диском об'ємом 250 або 500 Гб, або твердотілим накопичувачем об'ємом 12 Гб. [16]
 +
 
 +
Реакція аудиторії і преси
 +
З самого запуску системи ставлення публіки і преси до приставки було неоднозначним. Деякі журналісти відзначали доступність PlayStation 3 в магазинах США і Японії в перші дні продажів у порівнянні з гострим дефіцитом Wii і використовували цей факт як доказ низького попиту споживачів на систему. [17] Також були повідомлення про те, що деякі японські магазини для збільшення попиту знижували ціну на приставку в січні 2007 року. [18]
 +
 
 +
З огляду PlayStation 3 на приналежному компанії Microsoft сайті MSN: «PS3 - це універсальний мультимедійний" комбайн "для будинку, який виправдовує покладені на нього очікування ... PS3 цілком гідна витрачених на неї грошей / запитуваних за неї грошей». [19] Ресурс CNET поставив системі 8,8 з 10 і поставив її в якості пристрою номер один, яке «потрібно купити», [20] вихваляючи чудові графічні можливості і стильний дизайн, однак критикуючи мала кількість доступних ігор. [21] Ресурс Hexus Gaming підсумував огляд європейської версії словами: «... в міру того, як PlayStation 3 буде дорослішати, а розробники почнуть розробляти ігри для неї, ми побачимо, як PlayStation 3 відкриється всім як правильного вибору для гравця». [22] На GDC 2007 засновник компанії Shiny Entertainment Девід Перрі заявив: «Я вважаю, що Sony створила кращу ігрову систему. Без сумніву, це краще ігрове пристрій на ринку ». [23]
 +
 
 +
Sony PlayStation 4
 +
 
 +
Чутки про роботу над новою приставкою сімейства PlayStation з'явилися практично відразу ж після виходу PlayStation 3. Наприклад, догляд Філа Харрісона (англ. Phil Harrison) з поста керівника SCE Worldwide Studios в лютому 2008 [8] роки пізніше пов'язали саме з тим, що почалося планування нового циклу роботи над наступною приставкою, а сам Харрісон хотів чогось іншого, нового [9]. До анонса виникало думку, що чергова приставка в сімействі PlayStation не носитиме назву PlayStation 4. В Японії число 4 вважається числом смерті, нещасливим числом. Наприклад, в деяких будинках в Японії немає четвертого поверху, в подарунках не повинно бути 4 предмета. Через це забобони в цій країні дуже мало продуктів, в назві яких є цифра 4, тому, якщо нова консоль буде названа PlayStation 4, то це потенційно може негативно позначитися на попиті на неї. В іграх, назви яких містять цифру 4, наприклад, Final Fantasy 4, Apollo Justice: Ace Attorney або Mario Party 4, в Японії піддаються змінам: цифру 4 замінюють на слово «чотири», яка не вважається нещасливим. До речі, в Японії приставка PlayStation 2 називається PlayStation Two, а PlayStation 3 - PlayStation Three [10];
 +
 
 +
У 2009 році в гонці під назвою «Хто першим випустить нову консоль» (саме тому найчастіше в новинах про нові консолях фігурують назви обох фірм, які є прямими конкурентами) фаворитом вважалася компанія Microsoft, так як на думку експертів компанія компенсувала практично всі витрати на консоль Xbox 360 і вже готує щось нове, на що гравці перейдуть з поточної приставки. У списку проблем PlayStation 3 вказувалося занадто мала кількість користувачів і все ще висока ціна, яка не сприяє її масового поширення [11]. Ближче до кінця 2011 року ситуація змінилася, і аналітики прогнозували більш швидку появу консолі від Sony ніж від Microsoft, але в цей раз причини зміни прогнозу були озвучені [12].
 +
 
 +
У лютому 2010 року CEO Sony Джек Треттон (англ. Jack Tretton) в одному з інтерв'ю заявив [13], що нова консоль від компанії не з'явиться доти, поки хтось не винайде технологію, яку не зможе осилити PlayStation 3:
 +
 
 +
Ми тільки переступили трирічний рубіж з PlayStation 3 і набираємо обертів. Я не думаю, що хтось говорить про п'ятирічний циклі і задає питання про те, що ж буде далі. Чесно кажучи, я не знаю, що може бути краще PlayStation 3 в технічному плані в найближчому майбутньому ... ... мені часто задають питання «Коли ж ми побачимо PlayStation 4?», Відповідь на нього такий - коли хто-небудь створить що-небудь таке, що ми не зможемо відтворити на PlayStation 3
 +
Одним з додаткових продуктів, який можливо розглядався компанією як засіб продовження актуальності PlayStation 3, став контролер PlayStation Move, який вийшов в 2010 році і привносить нові можливості і способи управління і взаємодії з іграми. У той же час вихід був по-різному оцінений фахівцями. Одні з них вважали, що даний інноваційний контролер дозволить продовжити життя поточного покоління приставок, інші ж залишилися при думці, що контролеру вдасться продемонструвати якийсь позитивний поштовх у продажах, але глобально не вплине на життєвий цикл приставок [14].
 +
 
 +
У липні 2010 року представник Sony в одному з інтерв'ю заявив, що компанія працює над розробкою нового «заліза». Деталей повідомлено не було, тому дана заява деякі прийняли як визнання в тому, що робота над PlayStation 4 вже ведеться, а деякі - як підтвердження роботи над наступною версією консолі PSP, в той час званої PSP 2, а в підсумку опинилася PlayStation Vita [15 ].
 +
 
 +
На початку 2011 року Каз Хірай (англ. Kaz Hirai) в одному з інтерв'ю японському журналу заявляє [16]:
 +
 
 +
Що стосується домашніх консолей, то PlayStation 3 вийшла в 2006 році і наш життєвий цикл для неї становить 10 років ... ... Це означає, що ми не пройшли ще й половину шляху, і попереду ще багато прекрасних ігор. На мою думку значимість і привабливість PlayStation 3 буде продовжувати рости, тому PlayStation 4 на поточному етапі ми навіть не обговорюємо і не говоримо про неї. Я вам раджу зосередитися на думки, що PlayStation 3 і NGP це взаємовигідне партнерство
 +
Аналітики ж спочатку були схильні дотримуватися того ж думки, прогнозуючи презентацію нової приставки від Nintendo на виставці E3 2011 року, так як Wii на той час залишалася єдиною приставкою що не підтримує HD, а очікування анонсів від Sony і Microsoft відкласти ще року на 2-3 [ 17]. Через кілька місяців, у кінці весни 2011 року, обговорюючи фінансовий звіт компанії за 2010 фінансовий рік, в якому було помічено значне збільшення витрат компанії на дослідження і розробки [18], віце-президент Sony Масару Като (англ. Masaru Kato) заявив: « що стосується обладнання для будинку, то у PlayStation 3 життєвий цикл ще не закінчено. Але ми працюємо в бізнесі ігрових консолей, тому наші інженери вже працюють над наступною консоллю, яка, я не можу повідомити коли, уви
  
 
==Технічні характеристики==
 
==Технічні характеристики==
Технічні характеристики
+
PlayStation
 +
 
 +
Технічні характеристики  
 +
Системна друкована плата PlayStation.
 +
 
 +
Карта пам'яті.
 +
Центральний процесор: MIPS R3000A-сумісний (R3051) 32-розрядний RISC-процесор, що працює на частоті 33,8688 МГц. Мікропроцесор проведений LSI Logic Corp. за допомогою технології, ліцензованої у SGI. У чіп також входять Geometry Transformation Engine і Data Decompression Engine.
 +
Продуктивність - 30 MIPS.
 +
Пропускна здатність шини - 1056 Мбіт / с.
 +
Кеш інструкцій - 4 КБ.
 +
Кеш: 1 КБ SRAM.
 +
Geometry Transformation Engine - контролер для роботи з тривимірною графікою, розміщений на одному кристалі з центральним процесором.
 +
Продуктивність - 66 MIPS.
 +
Анонсована продуктивність: 1,5 млн. Полігонів в секунду, 500 000 текстурованих і освітлених полігонів в секунду.
 +
Реальна продуктивність 360 000 полігонів в секунду, 180 000 текстурованих і освітлених полігонів в секунду. Така розбіжність насамперед пояснюється тим, що офіційні характеристики були отримані в лабораторних умовах, близьких до ідеальних.
 +
пам'ять:
 +
Основне ОЗУ: 2 МБ. (16 Мегабіт)
 +
Відео ОЗУ: 1 МБ. (8 Мегабіт)
 +
Звуковий ОЗУ: 512 КБ.
 +
Буфер читання CD-ROM: 32 КБ.
 +
BIOS: 512 КБ.
 +
Карти пам'яті: 128 КБ на EEPROM.
 +
CD-ROM
 +
двошвидкісний, 300 КБ / с.
 +
XA-сумісний.
 +
Як карти пам'яті могло також використовуватися пристрій PocketStation.
 +
 
 +
Sony PlayStation 2
 +
 
 +
Технічні характеристики
 +
Центральний процесор PS2 - Emotion Engine
 +
 
 +
Графічний синтезатор PS2
 +
 
 +
Процесор вводу-виводу PS2
 +
Процесор: 64-розрядний «Emotion Engine» на тактовій частоті 294.912 МГц (в пізніх версіях 299 МГц), 10,5 млн транзисторів
 +
Пам'ять: 32 МБ ОЗУ RDRAM виробництва компанії Rambus з пропускною спроможністю 3,2 Гб / с
 +
Основний процесор: 64-розрядний ядро ​​ЦП MIPS R5900
 +
Співпроцесор для обробки чисел з плаваючою комою
 +
Векторні модулі: VU0 і VU1, 128-розрядні на частоті 150 МГц. VU0 зазвичай використовується для трансформації полігонів, фізики та інших речей, що мають відношення до геймплею. VU1 зазвичай використовується для трансформації полігонів, освітлення та інших обчислень, пов'язаних з візуалізацією.
 +
Продуктивність за операціями над числами з плаваючою точкою: 6,2 гігафлопс
 +
Продуктивність по геометричним 3D-перетворень: 36 млн полігонів в секунду на один VU
 +
Декодер стислих зображень: MPEG-2
 +
Кеш-пам'ять: для інструкцій - 16 КБ, для даних - 8 КБ + 16 КБ
 +
Графічний процесор «Graphics Synthesizer» на тактовій частоті 147 МГц
 +
Дозвіл зображення: змінне, від 320х240 до 1920х1080i (при підключенні через компонент, однак самі гри не більше 720х576i, або використовувати GS Mode Selector, для вибору VGA, Full HD, та інших дозволів)
 +
Відеопам'ять: 4 МБ eDRAM [11] з пропускною спроможністю 48 ГБ / с. Крім цього, 32 МБ з основної пам'яті може бути виділено під відеопам'ять.
 +
Шина обміну з пам'яттю: 2560-розрядна - 1024 на запис, 1024 на читання, 512 на читання / запис
 +
Формат представлення пікселя: RGB, альфа-канал, Z-буфер
 +
Процесор вводу-виводу - центральний процесор від PS1 на частоті 33,8 або 36,8 МГц (в різних версіях)
 +
Звук: 48-канальний звук з частотою дискретизації 44,1 або 48 кГц
 +
інтерфейси:
 +
2 порти для ігрових контролерів
 +
2 слота для карт пам'яті, використовується технологія шифрування MagicGate
 +
2 порти USB 1.1
 +
IEEE-1394a для підключення зовнішніх периферійних пристроїв (тільки на SCPH-10000 - 3900x) [12]
 +
Інфрачервоний порт для пульта дистанційного керування (SCPH-500xx і більш пізні версії) [13]
 +
Expansion Bay для 3.5 "HDD і Network Adaptor (моделі SCPH-300xx - 500xx) [14]
 +
слот PC Card для Network Adaptor (PC Card) і зовнішнього жорсткого диска (моделі SCPH-10000, SCPH-15000, SCPH-18000) [15]
 +
DVD-привід
 +
Підтримувані формати: PS2 CD-ROM, PS1 CD-ROM, аудіо-CD, PS2 DVD-ROM (4,7 ГБ), відео-DVD (4,7 ГБ), DVD-9 (8,5 ГБ). Останні моделі також підтримують DVD + RW і DVD-RW.
 +
розміри:
 +
 
 +
первісна версія (V0 - V11) 301 × 78 × 182 мм; маса - близько 2,2 кг.
 +
slim версія (V12 - V15) 230 × 28 × 152 мм; маса - близько 900 г.
 +
slim версія (V16) 230 × 28 × 152 мм; маса - близько 600 м
 +
slim версія (V17) 230 × 28 × 152 мм; маса - близько 720 м (внутрішній блок живлення)
 +
Emotion Engine [ред | правити вікі-текст]
 +
Основна стаття: Emotion Engine
 +
Emotion Engine - центральний процесор PlayStation 2 - був розроблений Toshiba і Sony, його масове виробництво почалося в 1999 році. Він став першим комерційним 64-бітовим процесором. Emotion Engine побудований на MIPS R5900, комбінації CPU і DSP. Векторні процесорні регістри є 128-бітними, процесор проведений по 0,18 мкм технології.
 +
 
 +
В тонких моделях PlayStation 2 Slim використовується новий чіп, який об'єднує в собі Emotion Engine і Graphics Synthesizer.
 +
 
 +
PlayStation 3
 +
 
 +
Теоретичні потужності процесорів PlayStation 3: центрального процесора - 218 GFLOPS, графічного процесора - 1,8 TFLOPS. [12]
 +
 
 +
Процесором PS3 є восьміпоточний процесор Cell Broadband Engine з тактовою частотою 3,2 ГГц, спільно розроблений компаніями IBM, Sony і Toshiba. Cell складається з одного процесорного елемента на основі POWER-архітектури (PPE - POWER Processor Element) і восьми допоміжних ( "синергических") процесорних елементів (SPE - Synergistic Processor Element).
 +
 
 +
Також в приставці використовується графічний процесор RSX або «Синтезатор реальності», створений компаніями nVidia і Sony. Відеочіп працює на частоті 550 МГц і має 256 Мб пам'яті. Графічний процесор являє собою незначно модифіковану G70. В якості графічного API використовується низкоуровневая бібліотека LibCGM, програмування в якій вимагає низькорівневих знань про роботу чіпа RSX. Як полегшення розробки та портування некритичних до продуктивності відеокарти ігор може використовуватися надбудова над LibGCM, що реалізує специфікацію OpenGL ES [32] і звана PSGL [33].
 +
 
 +
PS3 має 256 Мб XDR DRAM оперативної пам'яті виробництва Rambus.
 +
 
 +
Основним оптичним носієм для ігор PlayStation 3 є Blu-ray, однак привід приставки також дозволяє програвати звичайні DVD, SACD (тільки у версіях 60 GB PAL / NTSC, 20 GB і 80 GB NTSC) і CD-носії. Для 2,5 "-жёсткого диска є можливість відключення і заміни на більш місткий. У перших ревізіях консолі були встановлені кардридери для читання карт форматів Memory Stick, CompactFlash, SD і MMC, в нових моделях вони були прибрані для зниження собівартості консолі.
 +
 
 +
Мережеві і бездротові технології забезпечуються стандартами Wi-Fi (IEEE 802.11b / g), Gigabit Ethernet і Bluetooth 2.0. На корпусі приставки знаходяться чотири порти USB 2.0 для підключення зовнішніх пристроїв. В останніх версіях приставки, також у зв'язку з собівартістю, були залишені тільки 2 порти USB 2.0
 +
 
 +
Sony PlayStation 4
 +
У першій половині 2012 року починають з'являтися непідтверджені дані про технічні характеристики PlayStation 4 [117]. В руки профільних ресурсів навіть потрапили внутрішні документи, призначені для розробників під PlayStation 4 [118] [119] [120].
 +
 
 +
Дані, офіційно озвучені представниками Sony, про PlayStation 4 носять більш загальний характер [121]:
 +
 
 +
8-ядерний центральний процесор AMD Jaguar / Kabini x86-64 (базова тактова частота 1,6 ГГц, потенційний розгін до 2,75 ГГц)
 +
GPU - приблизний аналог Radeon HD7850 / 7870 з 18 обчислювальним блоками (1152 скалярних процесора);
 +
ОЗУ - 8 Гб GDDR5 (5500 МГц) (має додаткові 256 Мб пам'яті DDR3). Пропускна здатність GDDR5 - 176 Гб / с [122]
 +
вбудований жорсткий диск об'ємом 500 Гб (користувачеві доступно 408 Гб [123]), який користувач при бажанні може поміняти на інший з великим об'ємом [124] [125] (підтверджено, що в PS4 можна встановити і SSD [126]);
 +
6-швидкісний Blu-Ray і 8-швидкісний DVD привід;
 +
роз'єми USB 3.1 Gen. 1 і роз'єми для зовнішніх підключень;
 +
Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T), 802.11 b / g / n (всі PS4) a / ac (Slim і Pro) Wi-Fi, Bluetooth 2.1;
 +
HDMI, оптичний S / PDIF аудіовихід (відсутня у версії Slim);
 +
контролер DualShock 4 з тачпадом, гіроскопом, акселерометром, вібрацією, підсвічуванням (без можливості відключення підсвічування [127], але пізніше додана можливість її приглушити [128]), моно-спікером (роботу можна відключити [129]. Ця особливість пов'язана з тим, що контролер проектувався з урахуванням того, що рано чи пізно Sony випустить шолом віртуальної реальності PlayStation VR, який буде використовувати даний індикатор для орієнтації в просторі [130]), мікро-USB порт, вхід для навушників, порт розширення [131] [132] . Контролер підтримує виконання найголовніших операцій в ОС Windows [133] і Mac OS X [134], підтримує роботу з PlayStation 3 [135] і Xbox 360 [136]. Sony відмовилася від використання аналогових кнопок в DualShock 4, так як їх підтримка реалізовувалася дуже невеликою кількістю розробників. У новому контролері кнопки стають цифровими, тобто існує два значення для кнопки: «натиснута» і «не натиснута». Джойстики ж залишаються аналоговими і поведінка залежить від того, як швидко / сильно гравець відхилив той чи інший стик [137]. При розробці контролера було створено понад 20 різних прототипів [138]), причому ранні версії більше нагадували контролер Xbox 360 [139]. Для тестування розрахованої на дітей гри Knack - однієї з перших ігор, доступних в день надходження консолі PS4 в продаж - була створена збільшена версія геймпада Dualshock 4, яка дозволяє тестерам (дорослим людям) відчути, як оригінальний DualShock 4 буде "лежати" в руках дитини [140].
 +
моно-гарнітура, сумісна з DualShock 4 [141]. Старі бездротові гарнітури за замовчуванням не будуть підтримувати в PlayStation 4 функцію голосового чату (PS4 підтримує до 8 гравців в одному чаті [142]), після надходження консолі в продаж Sony планує випустити оновлення прошивки приставки для доступності функціоналу при використанні старих гарнітур, випущених для PlayStation 3 [143]. Відповідне оновлення випущено 3 лютого 2014 года [144];
 +
камера PlayStation Camera, з двома окремими камерами дозволу 1280 x 800, 85 кут огляду, чотириканальний набір мікрофонів [131], автоматичне відстеження положення DualShock 4 в просторі (DualShock 4 не є заміною PS Move [145]). Спеціалізоване ПО для роботи з новою камерою вже знаходиться в розробці [146]. Камера буде поставлятися у вигляді окремого компонента за окрему плату, що імовірно було зроблено для того, щоб зуміти знизити початкову вартість консолі і вигідно виглядати на тлі Xbox One, в початковий комплект якої камера вже включена [147] (ближче до дати виходу консолі Sony повідомила про те, що перші власники будуть мало зацікавлені у взаємодії з консоллю за допомогою камери, тому і було вирішено не додавати її в поставку за замовчуванням [148]).
 +
Собівартість консолі PlayStation 4 оцінюється в $ 381. Для порівняння, собівартість консолі PlayStation 3 на момент початку її продажів оцінювалася в $ 805 [149];
 +
Технічні відмінності характеристик версії PRO [ред | правити вікі-текст]
 +
У PS4 Pro застосована однокристальна система, вироблена по 16-нм нормам FinFET, замість 28-нм в оригінальній консолі. Це дозволило істотно наростити продуктивність. Наприклад, 8 ядер CPU Jaguar працюють тепер на частоті 2,1 ГГц замість 1,6 ГГц (зростання потужності в 1,3 рази), що дозволило добитися продуктивності системи в 4,2 терафлопса. Замість 18 обчислювальних блоків Radeon GCN з частотою 800 МГц прийшли 36 обчислювальних блоків з частотою 911 МГц (зростання потужності в 2,3 рази). Пропускна здатність 8 гігабайт пам'яті GDDR5 збільшилася на 24%, до 218 Гбайт / с. До того ж з'явився додатковий гігабайт повільнішою оперативної пам'яті DDR3.
  
 
==Сфера застосування ==
 
==Сфера застосування ==
Опишіть сфери, способи та результати застосування експонату. Вкажіть при цьому часові інтервали застосування
+
 
 +
PlayStation 1,2,3
 +
 
 +
Окрім ігор, PlayStation має можливість відтворювати аудіо-диски (модель SCPH-5903 також може відтворювати Video CD). [15] Програвач має можливість змінювати порядок відтворення пісень. Ця функція, а також управління картами пам'яті, доступні після запуску консолі без ігрового диска. Графічний інтерфейс оригінальної PlayStation і PSone відрізняються. GUI PSone має сірий фон з двома іконами: одна для управління картами пам'яті, інша для доступу до CD-проігривателелю, а інтерфейс оригінальної PlayStation має темно-синій фон і іконки, що поєднують кольори веселки в стилі графіті. Якщо дисковод з поміщеним ігровим диском закривається кришкою в будь-який час після включення консолі, то гра запускається автоматично.
  
 
==Фото, відео-матеріали==
 
==Фото, відео-матеріали==
Тут розмістіть власні фото або фото з відкритих джерел, а також посилання на відео
+
[[Файл:200px-Playstation 2.jpg|центр|міні|початковий дизайно PS2]]
 +
[[Файл:200px-PS2-8MB-Mem-Card.jpg|200px-PS2-8MB-Mem-Card.jpg|ліворуч|міні|карта памяти 8Мб для PS2]]
 +
[[Файл:200px-PS3-Move-In-Hands.jpg|200px-PS3-Move-In-Hands.jpg|праворуч|міні|Контролери PlayStation Move і PlayStation Move Navigation Controller]]
 +
[[Файл:220px-DTL-H1102.jpg|ліворуч |міні|Девелоперська версія PlayStation. Модель DTL-H1102. Регіон PAL]]
 +
[[Файл:300px-PS2-Versions.png|300px-PS2-Versions.png|центр|міні|корпус Sony PlayStation 2]]
 +
[[Файл:220px-PSX mainboard.jpg|220px-PSX mainboard.jpg|праворуч|міні|Системна друкована плата PlayStation.]]
 +
[[Файл:220px-Sixaxis ps3 controller.jpg|220px-Sixaxis ps3 controller.jpg|праворуч|міні|Контролер DualShock 2]]
 +
[[Файл:PS4-Console-wDS4.png|ліворуч|міні|Sony PlayStation 4]]
  
 
==Список використаних джерел==
 
==Список використаних джерел==
  
 
  [[Категорія:Музей історії техніки]]]]
 
  [[Категорія:Музей історії техніки]]]]
[[Ігрова приставка "Сюбор" (Dendy)]]
+
https://ru.wikipedia.org/wiki/PlayStation#.D0.A4.D1.83.D0.BD.D0.BA.D1.86.D0.B8.D0.B8
  
 +
https://ru.wikipedia.org/wiki/PlayStation_2
  
 +
https://ru.wikipedia.org/wiki/PlayStation_
 +
https://www.playstation.com/ru-ru/explore/ps4/
 
[[Категорія:Музей історії техніки]]
 
[[Категорія:Музей історії техніки]]

Поточна версія на 15:40, 25 травня 2017

Доможирський Євгеній Вікторович

ГоловнаІсторія комп'ютерної технікиІгрові пристрої PlayStation


Emblema-MIT.png

Загальний опис (принцип дії)

PlayStation (яп. プ レ イ ス テ ー シ ョ ン Пурейсуте: сён, офіційне скорочення PS; [11] або PS1) - ігрова приставка п'ятого покоління, розроблена компанією Sony Computer Entertainment під керівництвом Кена Кутараги. Реліз консолі відбувся 3 грудня 1994 року в Японії, [1] в США приставка з'явилася 9 вересня 1995 року, а в Європі - 29 вересень 1995 року. Консоль є першою ігровою системою в лінійці PlayStation. У 2000 році вийшла оновлена версія консолі під назвою PSone, яка відрізнялася від оригінальної PlayStation значно меншим розміром. Приставка виявилася дуже популярною, забезпечивши Sony прорив в ігровій індустрії, де до того моменту безроздільно панували Nintendo і Sega.

Sony PlayStation 2, PS2 (яп. プ レ イ ス テ ー シ ョ ン 2 Пурейсуте: сён Цу :) - друга ігрова приставка, випущена компанією Sony, спадкоємиця PlayStation і попередниця PlayStation 3. Про початок розробки було оголошено в березні 1999 року, продаж консолі в Японії почалася 4 березня 2000 р в Північній Америці - 26 жовтень 2000 р в Європі - 24 листопада 2000 року, в Росії - 7 листопада 2002 року.

Ігрова приставка шостого покоління, що стала найбільш швидко продаваною і найпопулярнішою ігровою консоллю в історії. На третій квартал 2011 року в світі продано майже 155 мільйонів екземплярів PS2 [4].

28 грудня 2012 року було припинено виробництво в Японії, а 4 січня 2013 року Sony підтвердила, що виробництво PS2 припинено по всьому світу [5]. Тим самим, PS2 випускалася майже 13 років, це один з найдовших життєвих циклів в історії ігрової індустрії.

Sony PlayStation 3 (яп. プ レ イ ス テ ー シ ョ ン 3 Пурейсуте: сён Сурі :) - ігрова приставка сьомого покоління, третя в сімействі ігрових систем PlayStation (не рахуючи PlayStation Portable). Головними конкурентами консолі є Xbox 360 від Microsoft і Wii від Nintendo.

За допомогою PS3 можна грати, дивитися фільми, слухати музику, відправляти електронну пошту і переглядати веб-сторінки. З самого моменту випуску приставкою підтримується більшість ігор для консолей попереднього покоління, PlayStation і PlayStation 2. [7]

Спочатку вихід PS3 планувався на 2005 рік, але розробники, які мали доступ до версії приставки того часу, заявили, що рішення ще занадто сире (наприклад, в тій версії зовсім не було GPU, його додали в самому кінці підготовки до запуску) [8] . Вихід PS3 в Японії відбувся 11 листопада 2006 року, 17 листопада приставка з'явилася в Північній Америці (включаючи Мексику в першому кварталі 2007 року), в березні 2007 року - в Європі, а потім в Росії.

До вересня 2012 року по всьому світу було продано 66,1 млн приставок PlayStation 3. [9] До листопада 2012 року було продано понад 70 млн примірників консолі по всьому світу. До січня 2013 року було продано понад 77 млн примірників консолі по всьому світу. Інформацію про ігри, доступних для консолі, перевищило 3590 штук, а загальний тираж проданих ігор - 595 млн копій. [10]. У листопаді 2013 року компанія заявила, що загальна кількість проданих консолей досягло позначки в 80 млн, а портфель ігор склав 4332 штуки (в їх число не входять гри, які доступні тільки в PSN) [11].

Sony PlayStation 4, PS4 (яп. プ レ イ ス テ ー シ ョ ン 4 Пурейсуте: сён Фо :) - ігрова консоль восьмого покоління, що випускається японською компанією Sony, четверта в сімействі стаціонарних ігрових систем «PlayStation». Офіційний анонс PlayStation 4 відбувся на конференції PlayStation Meeting 2013 лютому 2013 року, продажі почалися в листопаді 2013 года [5]. Восени 2016 року Sony випустила дві нові апаратні версії приставки: PlayStation 4 Slim, що володіє зменшеними габаритами, і PlayStation 4 Pro, оснащену більш потужними основним і графічним процесором з розрахунком на можливість виведення зображення і потокового відео з роздільною здатністю 4K.

На відміну від своєї попередниці PlayStation 3, заснованої на мікропроцесорній архітектурі Cell, приставка використовує гібридний процесор компанії AMD на основі x86-64 піковою продуктивністю 1,84 терафлопс. Вхідний в комплект ігровий контролер DualShock 4 вирізняється наявністю вбудованого тачпада. Консоль працює під управлінням операційної системи Orbis, що є модифікованою версією FreeBSD 9.0 [6]. Приставка позиціонується компанією саме як ігровий пристрій, а не як домашній медіацентр [7].

Історична довідка

PlayStation

Перші концептуальні ідеї, що стосуються PlayStation, датуються 1986 р. Nintendo робила спроби застосування дисків починаючи з NES (Famicom Disk System), але з носієм були проблеми. Запис, зроблений на магнітному диску, легко стиралася, крім того, виникала небезпека піратського копіювання. Тому коли з'явилася специфікація CD-ROM / XA (розширення стандарту CD-ROM, що дозволяє записувати на диск як стиснений звук так і довільні виконавчі дані), Nintendo зацікавилася ім. CD-ROM / XA розроблявся Sony і Philips. Nintendo звернулася до Sony з метою розробки доповнення, що має попередню назву «SNES-CD». Було укладено контракт, і робота почалася. Вибір Sony в якості партнера був зроблений через попередніх угод: Кен Кутараги, людина, яку пізніше будуть називати «батьком PlayStation», був тим, хто свого часу умовив Nintendo використовувати процесор Sony SPC700 в якості звукового синтезатора для SNES, зробивши вражаючу демонстрацію можливостей чіпа. [12]


Карта пам'яті для PlayStation. Sony також планувала розробити свою ігрову консоль, сумісну з Nintendo, таку, яка могла б програвати гри як з картриджів Super Nintendo, так і з компакт-дисків формату, який буде розроблений в Sony. Цим форматом мав стати використовуваний для дисків формат SNES-CD, що дало б Sony деяку частку контролю над ринком відеоігор, незважаючи на лідируючу позицію Nintendo.

У 1989 році SNES-CD повинен був демонструватися на виставці Consumer Electronics Show (CES). Однак коли Хіросі Ямауті прочитав контракт 1988 року, між Sony і Nintendo, він вирішив, що угода дає Sony занадто багато: контроль над ліцензуванням продуктів, що виходять в форматі SNESCD-ROM. Ямаути вважав контракт абсолютно неприйнятним, він потай від партнерів скасував всі плани з випуску спільного продукту. У день відкриття CES, о 9 годині ранку, замість анонса співпраці з Sony, директор Nintendo Говард Лінкольн (Howard Lincoln) вийшов на трибуну і повідомив про те, що його компанія розпочинає співпрацю з Philips і викидає все напрацювання, зроблені спільно з Sony. Перед цим Лінкольн і Мінору Аракава потай від Sony відвідали штаб-квартиру Philips в Європі і сформували альянс на абсолютно інших умовах, що дають Nintendo повний контроль над усіма ліцензіями. [13]

Ранковий анонс на CES став шоком не тільки для організаторів виставки (попереднім ввечері Sony оптимістично представляла проект під назвою «Play Station»), але і для багатьох представників японського бізнес-спільноти, які розглядали відмову як важкий зрада: одна японська компанія принижує іншу японську компанію в користь європейської компанії - для японських бізнесменів це виглядало немислимо.


DualShock Після розвалу альянсу Sony вирішила припинити розробку, але в кінцевому підсумку компанія прийняла рішення використовувати те, що було напрацьовано на даний момент, і створити закінчену, цілком незалежну консоль. Це призвело до того, що Nintendo подала в суд на Sony за порушення контракту і спробувала через Федеральний суд США отримати судову заборону на випуск приставки, на тій підставі, що Nintendo має права на її назву. Федеральний суддя, що розбирав справу, постановив накласти на нову консоль судовий арешт. Тим самим в жовтні 1991 року був зупинений вихід у світ першої інкарнації Sony PlayStation. [Джерело не вказано 2048 днів]

До кінця 1992 Sony і Nintendo прийшли до угоди, за якою «Sony Play Station» отримувала змогу і далі програвати портований гри від SNES, але Nintendo ставала власником прав і отримувала частину прибутку від ігор, а SNES і раніше використовувала звуковий чіп від Sony. Проте, на той момент в Sony вже зрозуміли, що технологія SNES незабаром піде в минуле, і поява наступного покоління консолей вже не за горами. На початку 1993 року Sony почала роботу по розробці свого концепту «Play Station» до наступного покоління апаратного і програмного забезпечення

Запуск PlayStation була випущена в продаж в Японії 3 грудня 1994 року, в США 9 вересня 1995 року, [2] 29 вересня 1995 року у Європі, [3] і нарешті, в листопаді 1995 року в Океанії. Початок продажів в Америці було досить успішним, вже були готові гри практично всіх жанрів, включаючи ігри Air Combat, Battle Arena Toshinden, Doom, Twisted Metal, Warhawk, Philosoma, Wipeout і Ridge Racer. Багато з ігор, запропонованих до початку продажів і розроблені Sony і Namco, отримали продовження.

Початкова ціна на американському ринку становила 299 доларів. [2] Через кілька років з тієї ж ціни почалися продажі PlayStation 2.

Критики дуже високо оцінили консоль. Голова Microsoft Білл Гейтс віддавав перевагу Sony, кажучи: «Наш ігровий дизайнер любить пристрої Sony». [14] Пізніше Microsoft зі своєю консоллю Xbox буде конкурувати з Sony. Функції Окрім ігор, PlayStation має можливість відтворювати аудіо-диски (модель SCPH-5903 також може відтворювати Video CD). [15]

Sony PlayStation 2

«Батьком» PlayStation називають Кена Кутараги, який стояв на чолі групи, зайнятої розробкою і випуском на ринок спочатку PlayStation (в 1994 році), а потім PlayStation 2, PlayStation Portable і PlayStation 3.

Кен Кутараги на презентації PlayStation 2 сказав, що він і його компанія не змогли гарантувати успішний запуск, на відміну від Nintendo. Перший рік випуску Sony зіткнулася з серйозними проблемами, пов'язаними з невисокими обсягами виробництва приставки на заводах, а також з постійною нестачею приставок в роздрібній мережі. До кінця 2000 року приставку змогли придбати лише кілька мільйонів чоловік. Популярним способом швидкого отримання приставки стало придбання її на інтернет-аукціонах, таких як eBay. Успішний початок продажів консолі було забезпечено силою бренду Sony, а також зворотну сумісність з попередньою моделлю, що дозволило продати 900 тис. Приставок тільки за перший тиждень продажів в Японії.

Одним з найбільш помітних особливостей рекламної кампанії став рекламний ролик «PS9», який зображував події так, що випуск PlayStation 2 є черговим кроком до фінальної, 9-й версії приставки. Той же ролик використовувався і в рекламній кампанії PlayStation Portable.

Багато аналітиків пророкували тристоронню суперництво між PlayStation 2 і її конкурентами - Microsoft Xbox і Nintendo GameCube. Однак, вихід декількох ігор-блокбастерів в сезон різдвяних свят 2001 року дала PlayStation 2 сильний імпульс, достатній для того, щоб вона відірвалася від конкурентів.

Хоча в перші роки Sony не приділяла великої уваги онлайн-ігор, ситуація змінилася після виходу Xbox, в якій ця можливість була спочатку. Sony адаптувалася до цього в кінці 2002 року, випустивши кілька популярних ігор (таких як SOCOM: U.S. Navy SEALs) з підтримкою багатокористувацького онлайн-режиму. Sony активно рекламувалася і її онлайн-модель була підтримана з боку Electronic Arts. У Sony, як і в Nintendo, пізно задумалися про підтримку онлайн-ігор. Хоча обидві ці фірми пішли шляхом використання для таких ігор децентралізованої моделі, коли відповідальність за надання ігрових серверів лежить на розробнику, тим не менш, спроба Sony забезпечити цю можливість стала одним з ключових пунктів в успіху продажів PlayStation 2.

У вересні 2004 року, перед випуском Grand Theft Auto: San Andreas (найкраще продавалася гри новорічного сезону 2004 року) Sony представила нову, зменшену версію приставки. При підготовці до запуску продажів нової моделі (SCPH-70000), влітку 2004 року Sony зупинила виробництво старої (SCPH-5000x), з тим щоб на складах каналів поширення приставки спорожніли поточні запаси. Пізніше в окремих містах це призвело до затримки з продажами нової моделі. Наприклад, так сталося в Великобританії через те, що російський нафтовий танкер застряг в Суецькому каналі, заблокувавши корабель з Китаю з вантажем приставок PlayStation 2, призначених для Великобританії; протягом однієї з тижнів листопада, продажу приставки в цій країні становить 6000 примірників, при 70000 продажів за попередній тиждень. Дефіцит поставок відчувався також в Північній Америці в переддень Різдва.

Ігри Див. Також: Список ігор на Sony PlayStation 2 Сила бренду Sony забезпечила гарну підтримку системи сторонніми виробниками ігор. Хоча в момент запуску приставки в продаж у 2000 році вибір і не був особливо вражаючим, вже до різдвяного сезону 2001 було випущено кілька бестселерів і добре прийнятих публікою ігор. Саме величезна кількість хітових ігор зробило цю приставку настільки популярною. Це дозволило PlayStation 2 утримати лідерство на ринку ігрових консолей, незважаючи на підвищену конкуренцію після випуску Microsoft Xbox і Nintendo GameCube. У кількох випадках Sony уклала виняткові контракти з видавцями, для отримання переваг перед конкурентами.

Ігри, що надійшли в продаж одночасно з виходом приставки:

Запуск продажів в Японії, 4 березня 2000:

A-Train 6 Drum Mania Eternal Ring Kakinoki Shogi IV Kessen Mahjong Taikai III Morita Shogi Ridge Racer V Stepping Selection Street Fighter EX3 Запуск в США, 26 жовтня 2000:

Armored Core 2 DOA2: Hardcore Dynasty Warriors 2 ESPN International Track & Field ESPN Winter X Games Snowboarding Eternal Ring Evergrace FantaVision Gungriffon Blaze Madden NFL 2001 Midnight Club: Street Racing NHL 2001 Orphen: Scion of Sorcery Q-Ball: Billiards Master Ready 2 Rumble Boxing: Round 2 Ridge Racer V Silent Scope Smuggler's Run Street Fighter EX3 Summoner Surfing H3O Swing Away Golf Tekken Tag Tournament TimeSplitters Unreal Tournament Wild Wild Racing X-Squad Європейський запуск, 24 листопада 2000:

Aqua Aqua Dynasty Warriors 2 FantaVision FIFA 2001 Gradius III and IV International Superstar Soccer NHL 2001 Orphen: Scion of Sorcery Ready 2 Rumble Boxing Round 2 Ridge Racer V Silent Scope Smuggler's Run SSX Tekken Tag Tournament Timesplitters Wild Wild Racing Двадцять найбільш продаваних ігор консолі [6]:

Sony PlayStation 3 Історія Після виходу популярних ігрових приставок PlayStation (1994 рік) і PlayStation 2 (2000 рік) створення нової моделі було питанням часу. Перші чутки про консолі наступного покоління з'явилися в 2004 році, проте конкретних відомостей Sony не давала до весни 2005 року.

Вперше PS3 була офіційно представлена ​​16 травня 2005 року в ході конференції Sony на виставці Electronic Entertainment Expo (E3). [12] На виставці перебував тільки макет, попередню робочу версію приставки компанія представила на Tokyo Game Show (TGS) 2005 року. У травні 2006 року на конференції Sony, що пройшла в рамках E3 2006, була озвучена інформація про ціну приставки, початки продажів, а також був представлений новий ігровий контролер Sixaxis. Вперше PS3 була доступна для тестування на TGS 2006, де відвідувачі могли оцінити кілька ігор на новій приставці.

Після запуску консолі 11 листопада з'ясувалося, що деякі ігри для PS і PS2 некоректно працюють на новій приставці. Так, спостерігалися проблеми зі звуком і зображенням в іграх Final Fantasy і Gran Turismo. Sony оголосила, що помилки будуть усунені з виходом оновлення програмного забезпечення PS3. [13]

Спочатку існувало дві конфігурації системи, головна відмінність яких полягала в обсязі жорсткого диска: 20 Гб в більш дешевої версії і 60 Гб - в повній комплектації. Модель з 20 Гб була відносно популярна в Японії, проте в Північній Америці її продажу були припинені 11 квітня 2007 року через невеликий попит. 9 липня 2007 року Sony оголосила початок продажів моделі з жорстким диском на 80 Гб в Північній Америці в серпні 2007 року. Також 5 жовтня 2007 року з'явилася версія з жорстким диском на 40 Гб, що не підтримує ігри від Sony PlayStation 2 (винятком були перші 7 партій (80 тис. Од.) Європейського регіону) [джерело не вказано 2220 днів] і без вбудованого кардридера. 20 серпня 2008 року з'явилися оновлення цієї версії з жорстким диском на 80 Гб. Вона комплектується геймпадом DualShock 3 і, як і попередня модель на 40 Гб, має всього 2 роз'єми USB і не підтримує формат PlayStation 2.

Продажі консолі з диском на 40, 60 і 80 Гб в Росії офіційно припинені. Таким чином, на російському ринку залишилися лише slim і super slim версії консолі - з жорсткими дисками на 120, 160, 250 і 320 Гб, а також версія з флеш-пам'яттю на 12 Гб (з тим, що підключається жорстким диском на 250 Гб).

«Тонка» (Slim) модель PS3, через деякий час після появи попередніх чуток про неї, була анонсована 18 серпня 2009 на конференції gamescom як PS3 CECH-2000. [14] У цій моделі використаний жорсткий диск на 120 Гб, вона на третину менше, на третину легше і споживає на третину менше енергії. Процесор був переведений на 45-нм техпроцес, система охолодження перероблена. Нова модель була випущена в продаж в Північній Америці 1 вересня, 3 вересня - в Японії, Австралії та Нової Зеландії.

Поява в магазинах PS3 Slim викликало величезний сплеск інтересу до консолі Sony. Так, за перші два дні продажів оригінальної PS3 в Японії було розкуплено 88 тис. Примірників приставки, в той час як PS3 Slim за три дні розійшлася в кількості, що перевищує 150 тис. Штук. З Великобританії надходили схожі дані - аналітики відзначали зростання продажів на 99%. [15] За перші 3 тижні було продано більше мільйона примірників PS3 Slim.

28 вересня 2012 року побачила оновлена ​​версія PS3 Super Slim. Вона на 20% менше і на 25% легше попередньої Slim-версії. Нова версія оснащується жорстким диском об'ємом 250 або 500 Гб, або твердотілим накопичувачем об'ємом 12 Гб. [16]

Реакція аудиторії і преси З самого запуску системи ставлення публіки і преси до приставки було неоднозначним. Деякі журналісти відзначали доступність PlayStation 3 в магазинах США і Японії в перші дні продажів у порівнянні з гострим дефіцитом Wii і використовували цей факт як доказ низького попиту споживачів на систему. [17] Також були повідомлення про те, що деякі японські магазини для збільшення попиту знижували ціну на приставку в січні 2007 року. [18]

З огляду PlayStation 3 на приналежному компанії Microsoft сайті MSN: «PS3 - це універсальний мультимедійний" комбайн "для будинку, який виправдовує покладені на нього очікування ... PS3 цілком гідна витрачених на неї грошей / запитуваних за неї грошей». [19] Ресурс CNET поставив системі 8,8 з 10 і поставив її в якості пристрою номер один, яке «потрібно купити», [20] вихваляючи чудові графічні можливості і стильний дизайн, однак критикуючи мала кількість доступних ігор. [21] Ресурс Hexus Gaming підсумував огляд європейської версії словами: «... в міру того, як PlayStation 3 буде дорослішати, а розробники почнуть розробляти ігри для неї, ми побачимо, як PlayStation 3 відкриється всім як правильного вибору для гравця». [22] На GDC 2007 засновник компанії Shiny Entertainment Девід Перрі заявив: «Я вважаю, що Sony створила кращу ігрову систему. Без сумніву, це краще ігрове пристрій на ринку ». [23]

Sony PlayStation 4

Чутки про роботу над новою приставкою сімейства PlayStation з'явилися практично відразу ж після виходу PlayStation 3. Наприклад, догляд Філа Харрісона (англ. Phil Harrison) з поста керівника SCE Worldwide Studios в лютому 2008 [8] роки пізніше пов'язали саме з тим, що почалося планування нового циклу роботи над наступною приставкою, а сам Харрісон хотів чогось іншого, нового [9]. До анонса виникало думку, що чергова приставка в сімействі PlayStation не носитиме назву PlayStation 4. В Японії число 4 вважається числом смерті, нещасливим числом. Наприклад, в деяких будинках в Японії немає четвертого поверху, в подарунках не повинно бути 4 предмета. Через це забобони в цій країні дуже мало продуктів, в назві яких є цифра 4, тому, якщо нова консоль буде названа PlayStation 4, то це потенційно може негативно позначитися на попиті на неї. В іграх, назви яких містять цифру 4, наприклад, Final Fantasy 4, Apollo Justice: Ace Attorney або Mario Party 4, в Японії піддаються змінам: цифру 4 замінюють на слово «чотири», яка не вважається нещасливим. До речі, в Японії приставка PlayStation 2 називається PlayStation Two, а PlayStation 3 - PlayStation Three [10];

У 2009 році в гонці під назвою «Хто першим випустить нову консоль» (саме тому найчастіше в новинах про нові консолях фігурують назви обох фірм, які є прямими конкурентами) фаворитом вважалася компанія Microsoft, так як на думку експертів компанія компенсувала практично всі витрати на консоль Xbox 360 і вже готує щось нове, на що гравці перейдуть з поточної приставки. У списку проблем PlayStation 3 вказувалося занадто мала кількість користувачів і все ще висока ціна, яка не сприяє її масового поширення [11]. Ближче до кінця 2011 року ситуація змінилася, і аналітики прогнозували більш швидку появу консолі від Sony ніж від Microsoft, але в цей раз причини зміни прогнозу були озвучені [12].

У лютому 2010 року CEO Sony Джек Треттон (англ. Jack Tretton) в одному з інтерв'ю заявив [13], що нова консоль від компанії не з'явиться доти, поки хтось не винайде технологію, яку не зможе осилити PlayStation 3:

Ми тільки переступили трирічний рубіж з PlayStation 3 і набираємо обертів. Я не думаю, що хтось говорить про п'ятирічний циклі і задає питання про те, що ж буде далі. Чесно кажучи, я не знаю, що може бути краще PlayStation 3 в технічному плані в найближчому майбутньому ... ... мені часто задають питання «Коли ж ми побачимо PlayStation 4?», Відповідь на нього такий - коли хто-небудь створить що-небудь таке, що ми не зможемо відтворити на PlayStation 3 Одним з додаткових продуктів, який можливо розглядався компанією як засіб продовження актуальності PlayStation 3, став контролер PlayStation Move, який вийшов в 2010 році і привносить нові можливості і способи управління і взаємодії з іграми. У той же час вихід був по-різному оцінений фахівцями. Одні з них вважали, що даний інноваційний контролер дозволить продовжити життя поточного покоління приставок, інші ж залишилися при думці, що контролеру вдасться продемонструвати якийсь позитивний поштовх у продажах, але глобально не вплине на життєвий цикл приставок [14].

У липні 2010 року представник Sony в одному з інтерв'ю заявив, що компанія працює над розробкою нового «заліза». Деталей повідомлено не було, тому дана заява деякі прийняли як визнання в тому, що робота над PlayStation 4 вже ведеться, а деякі - як підтвердження роботи над наступною версією консолі PSP, в той час званої PSP 2, а в підсумку опинилася PlayStation Vita [15 ].

На початку 2011 року Каз Хірай (англ. Kaz Hirai) в одному з інтерв'ю японському журналу заявляє [16]:

Що стосується домашніх консолей, то PlayStation 3 вийшла в 2006 році і наш життєвий цикл для неї становить 10 років ... ... Це означає, що ми не пройшли ще й половину шляху, і попереду ще багато прекрасних ігор. На мою думку значимість і привабливість PlayStation 3 буде продовжувати рости, тому PlayStation 4 на поточному етапі ми навіть не обговорюємо і не говоримо про неї. Я вам раджу зосередитися на думки, що PlayStation 3 і NGP це взаємовигідне партнерство Аналітики ж спочатку були схильні дотримуватися того ж думки, прогнозуючи презентацію нової приставки від Nintendo на виставці E3 2011 року, так як Wii на той час залишалася єдиною приставкою що не підтримує HD, а очікування анонсів від Sony і Microsoft відкласти ще року на 2-3 [ 17]. Через кілька місяців, у кінці весни 2011 року, обговорюючи фінансовий звіт компанії за 2010 фінансовий рік, в якому було помічено значне збільшення витрат компанії на дослідження і розробки [18], віце-президент Sony Масару Като (англ. Masaru Kato) заявив: « що стосується обладнання для будинку, то у PlayStation 3 життєвий цикл ще не закінчено. Але ми працюємо в бізнесі ігрових консолей, тому наші інженери вже працюють над наступною консоллю, яка, я не можу повідомити коли, уви

Технічні характеристики

PlayStation

Технічні характеристики Системна друкована плата PlayStation.

Карта пам'яті. Центральний процесор: MIPS R3000A-сумісний (R3051) 32-розрядний RISC-процесор, що працює на частоті 33,8688 МГц. Мікропроцесор проведений LSI Logic Corp. за допомогою технології, ліцензованої у SGI. У чіп також входять Geometry Transformation Engine і Data Decompression Engine. Продуктивність - 30 MIPS. Пропускна здатність шини - 1056 Мбіт / с. Кеш інструкцій - 4 КБ. Кеш: 1 КБ SRAM. Geometry Transformation Engine - контролер для роботи з тривимірною графікою, розміщений на одному кристалі з центральним процесором. Продуктивність - 66 MIPS. Анонсована продуктивність: 1,5 млн. Полігонів в секунду, 500 000 текстурованих і освітлених полігонів в секунду. Реальна продуктивність 360 000 полігонів в секунду, 180 000 текстурованих і освітлених полігонів в секунду. Така розбіжність насамперед пояснюється тим, що офіційні характеристики були отримані в лабораторних умовах, близьких до ідеальних. пам'ять: Основне ОЗУ: 2 МБ. (16 Мегабіт) Відео ОЗУ: 1 МБ. (8 Мегабіт) Звуковий ОЗУ: 512 КБ. Буфер читання CD-ROM: 32 КБ. BIOS: 512 КБ. Карти пам'яті: 128 КБ на EEPROM. CD-ROM двошвидкісний, 300 КБ / с. XA-сумісний. Як карти пам'яті могло також використовуватися пристрій PocketStation.

Sony PlayStation 2

Технічні характеристики Центральний процесор PS2 - Emotion Engine

Графічний синтезатор PS2

Процесор вводу-виводу PS2 Процесор: 64-розрядний «Emotion Engine» на тактовій частоті 294.912 МГц (в пізніх версіях 299 МГц), 10,5 млн транзисторів Пам'ять: 32 МБ ОЗУ RDRAM виробництва компанії Rambus з пропускною спроможністю 3,2 Гб / с Основний процесор: 64-розрядний ядро ​​ЦП MIPS R5900 Співпроцесор для обробки чисел з плаваючою комою Векторні модулі: VU0 і VU1, 128-розрядні на частоті 150 МГц. VU0 зазвичай використовується для трансформації полігонів, фізики та інших речей, що мають відношення до геймплею. VU1 зазвичай використовується для трансформації полігонів, освітлення та інших обчислень, пов'язаних з візуалізацією. Продуктивність за операціями над числами з плаваючою точкою: 6,2 гігафлопс Продуктивність по геометричним 3D-перетворень: 36 млн полігонів в секунду на один VU Декодер стислих зображень: MPEG-2 Кеш-пам'ять: для інструкцій - 16 КБ, для даних - 8 КБ + 16 КБ Графічний процесор «Graphics Synthesizer» на тактовій частоті 147 МГц Дозвіл зображення: змінне, від 320х240 до 1920х1080i (при підключенні через компонент, однак самі гри не більше 720х576i, або використовувати GS Mode Selector, для вибору VGA, Full HD, та інших дозволів) Відеопам'ять: 4 МБ eDRAM [11] з пропускною спроможністю 48 ГБ / с. Крім цього, 32 МБ з основної пам'яті може бути виділено під відеопам'ять. Шина обміну з пам'яттю: 2560-розрядна - 1024 на запис, 1024 на читання, 512 на читання / запис Формат представлення пікселя: RGB, альфа-канал, Z-буфер Процесор вводу-виводу - центральний процесор від PS1 на частоті 33,8 або 36,8 МГц (в різних версіях) Звук: 48-канальний звук з частотою дискретизації 44,1 або 48 кГц інтерфейси: 2 порти для ігрових контролерів 2 слота для карт пам'яті, використовується технологія шифрування MagicGate 2 порти USB 1.1 IEEE-1394a для підключення зовнішніх периферійних пристроїв (тільки на SCPH-10000 - 3900x) [12] Інфрачервоний порт для пульта дистанційного керування (SCPH-500xx і більш пізні версії) [13] Expansion Bay для 3.5 "HDD і Network Adaptor (моделі SCPH-300xx - 500xx) [14] слот PC Card для Network Adaptor (PC Card) і зовнішнього жорсткого диска (моделі SCPH-10000, SCPH-15000, SCPH-18000) [15] DVD-привід Підтримувані формати: PS2 CD-ROM, PS1 CD-ROM, аудіо-CD, PS2 DVD-ROM (4,7 ГБ), відео-DVD (4,7 ГБ), DVD-9 (8,5 ГБ). Останні моделі також підтримують DVD + RW і DVD-RW. розміри:

первісна версія (V0 - V11) 301 × 78 × 182 мм; маса - близько 2,2 кг. slim версія (V12 - V15) 230 × 28 × 152 мм; маса - близько 900 г. slim версія (V16) 230 × 28 × 152 мм; маса - близько 600 м slim версія (V17) 230 × 28 × 152 мм; маса - близько 720 м (внутрішній блок живлення) Emotion Engine [ред | правити вікі-текст] Основна стаття: Emotion Engine Emotion Engine - центральний процесор PlayStation 2 - був розроблений Toshiba і Sony, його масове виробництво почалося в 1999 році. Він став першим комерційним 64-бітовим процесором. Emotion Engine побудований на MIPS R5900, комбінації CPU і DSP. Векторні процесорні регістри є 128-бітними, процесор проведений по 0,18 мкм технології.

В тонких моделях PlayStation 2 Slim використовується новий чіп, який об'єднує в собі Emotion Engine і Graphics Synthesizer.

PlayStation 3

Теоретичні потужності процесорів PlayStation 3: центрального процесора - 218 GFLOPS, графічного процесора - 1,8 TFLOPS. [12]

Процесором PS3 є восьміпоточний процесор Cell Broadband Engine з тактовою частотою 3,2 ГГц, спільно розроблений компаніями IBM, Sony і Toshiba. Cell складається з одного процесорного елемента на основі POWER-архітектури (PPE - POWER Processor Element) і восьми допоміжних ( "синергических") процесорних елементів (SPE - Synergistic Processor Element).

Також в приставці використовується графічний процесор RSX або «Синтезатор реальності», створений компаніями nVidia і Sony. Відеочіп працює на частоті 550 МГц і має 256 Мб пам'яті. Графічний процесор являє собою незначно модифіковану G70. В якості графічного API використовується низкоуровневая бібліотека LibCGM, програмування в якій вимагає низькорівневих знань про роботу чіпа RSX. Як полегшення розробки та портування некритичних до продуктивності відеокарти ігор може використовуватися надбудова над LibGCM, що реалізує специфікацію OpenGL ES [32] і звана PSGL [33].

PS3 має 256 Мб XDR DRAM оперативної пам'яті виробництва Rambus.

Основним оптичним носієм для ігор PlayStation 3 є Blu-ray, однак привід приставки також дозволяє програвати звичайні DVD, SACD (тільки у версіях 60 GB PAL / NTSC, 20 GB і 80 GB NTSC) і CD-носії. Для 2,5 "-жёсткого диска є можливість відключення і заміни на більш місткий. У перших ревізіях консолі були встановлені кардридери для читання карт форматів Memory Stick, CompactFlash, SD і MMC, в нових моделях вони були прибрані для зниження собівартості консолі.

Мережеві і бездротові технології забезпечуються стандартами Wi-Fi (IEEE 802.11b / g), Gigabit Ethernet і Bluetooth 2.0. На корпусі приставки знаходяться чотири порти USB 2.0 для підключення зовнішніх пристроїв. В останніх версіях приставки, також у зв'язку з собівартістю, були залишені тільки 2 порти USB 2.0

Sony PlayStation 4 У першій половині 2012 року починають з'являтися непідтверджені дані про технічні характеристики PlayStation 4 [117]. В руки профільних ресурсів навіть потрапили внутрішні документи, призначені для розробників під PlayStation 4 [118] [119] [120].

Дані, офіційно озвучені представниками Sony, про PlayStation 4 носять більш загальний характер [121]:

8-ядерний центральний процесор AMD Jaguar / Kabini x86-64 (базова тактова частота 1,6 ГГц, потенційний розгін до 2,75 ГГц) GPU - приблизний аналог Radeon HD7850 / 7870 з 18 обчислювальним блоками (1152 скалярних процесора); ОЗУ - 8 Гб GDDR5 (5500 МГц) (має додаткові 256 Мб пам'яті DDR3). Пропускна здатність GDDR5 - 176 Гб / с [122] вбудований жорсткий диск об'ємом 500 Гб (користувачеві доступно 408 Гб [123]), який користувач при бажанні може поміняти на інший з великим об'ємом [124] [125] (підтверджено, що в PS4 можна встановити і SSD [126]); 6-швидкісний Blu-Ray і 8-швидкісний DVD привід; роз'єми USB 3.1 Gen. 1 і роз'єми для зовнішніх підключень; Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T), 802.11 b / g / n (всі PS4) a / ac (Slim і Pro) Wi-Fi, Bluetooth 2.1; HDMI, оптичний S / PDIF аудіовихід (відсутня у версії Slim); контролер DualShock 4 з тачпадом, гіроскопом, акселерометром, вібрацією, підсвічуванням (без можливості відключення підсвічування [127], але пізніше додана можливість її приглушити [128]), моно-спікером (роботу можна відключити [129]. Ця особливість пов'язана з тим, що контролер проектувався з урахуванням того, що рано чи пізно Sony випустить шолом віртуальної реальності PlayStation VR, який буде використовувати даний індикатор для орієнтації в просторі [130]), мікро-USB порт, вхід для навушників, порт розширення [131] [132] . Контролер підтримує виконання найголовніших операцій в ОС Windows [133] і Mac OS X [134], підтримує роботу з PlayStation 3 [135] і Xbox 360 [136]. Sony відмовилася від використання аналогових кнопок в DualShock 4, так як їх підтримка реалізовувалася дуже невеликою кількістю розробників. У новому контролері кнопки стають цифровими, тобто існує два значення для кнопки: «натиснута» і «не натиснута». Джойстики ж залишаються аналоговими і поведінка залежить від того, як швидко / сильно гравець відхилив той чи інший стик [137]. При розробці контролера було створено понад 20 різних прототипів [138]), причому ранні версії більше нагадували контролер Xbox 360 [139]. Для тестування розрахованої на дітей гри Knack - однієї з перших ігор, доступних в день надходження консолі PS4 в продаж - була створена збільшена версія геймпада Dualshock 4, яка дозволяє тестерам (дорослим людям) відчути, як оригінальний DualShock 4 буде "лежати" в руках дитини [140]. моно-гарнітура, сумісна з DualShock 4 [141]. Старі бездротові гарнітури за замовчуванням не будуть підтримувати в PlayStation 4 функцію голосового чату (PS4 підтримує до 8 гравців в одному чаті [142]), після надходження консолі в продаж Sony планує випустити оновлення прошивки приставки для доступності функціоналу при використанні старих гарнітур, випущених для PlayStation 3 [143]. Відповідне оновлення випущено 3 лютого 2014 года [144]; камера PlayStation Camera, з двома окремими камерами дозволу 1280 x 800, 85 кут огляду, чотириканальний набір мікрофонів [131], автоматичне відстеження положення DualShock 4 в просторі (DualShock 4 не є заміною PS Move [145]). Спеціалізоване ПО для роботи з новою камерою вже знаходиться в розробці [146]. Камера буде поставлятися у вигляді окремого компонента за окрему плату, що імовірно було зроблено для того, щоб зуміти знизити початкову вартість консолі і вигідно виглядати на тлі Xbox One, в початковий комплект якої камера вже включена [147] (ближче до дати виходу консолі Sony повідомила про те, що перші власники будуть мало зацікавлені у взаємодії з консоллю за допомогою камери, тому і було вирішено не додавати її в поставку за замовчуванням [148]). Собівартість консолі PlayStation 4 оцінюється в $ 381. Для порівняння, собівартість консолі PlayStation 3 на момент початку її продажів оцінювалася в $ 805 [149]; Технічні відмінності характеристик версії PRO [ред | правити вікі-текст] У PS4 Pro застосована однокристальна система, вироблена по 16-нм нормам FinFET, замість 28-нм в оригінальній консолі. Це дозволило істотно наростити продуктивність. Наприклад, 8 ядер CPU Jaguar працюють тепер на частоті 2,1 ГГц замість 1,6 ГГц (зростання потужності в 1,3 рази), що дозволило добитися продуктивності системи в 4,2 терафлопса. Замість 18 обчислювальних блоків Radeon GCN з частотою 800 МГц прийшли 36 обчислювальних блоків з частотою 911 МГц (зростання потужності в 2,3 рази). Пропускна здатність 8 гігабайт пам'яті GDDR5 збільшилася на 24%, до 218 Гбайт / с. До того ж з'явився додатковий гігабайт повільнішою оперативної пам'яті DDR3.

Сфера застосування

PlayStation 1,2,3

Окрім ігор, PlayStation має можливість відтворювати аудіо-диски (модель SCPH-5903 також може відтворювати Video CD). [15] Програвач має можливість змінювати порядок відтворення пісень. Ця функція, а також управління картами пам'яті, доступні після запуску консолі без ігрового диска. Графічний інтерфейс оригінальної PlayStation і PSone відрізняються. GUI PSone має сірий фон з двома іконами: одна для управління картами пам'яті, інша для доступу до CD-проігривателелю, а інтерфейс оригінальної PlayStation має темно-синій фон і іконки, що поєднують кольори веселки в стилі графіті. Якщо дисковод з поміщеним ігровим диском закривається кришкою в будь-який час після включення консолі, то гра запускається автоматично.

Фото, відео-матеріали

початковий дизайно PS2
карта памяти 8Мб для PS2
Контролери PlayStation Move і PlayStation Move Navigation Controller
Девелоперська версія PlayStation. Модель DTL-H1102. Регіон PAL
корпус Sony PlayStation 2
Системна друкована плата PlayStation.
Контролер DualShock 2
Sony PlayStation 4

Список використаних джерел

]]

https://ru.wikipedia.org/wiki/PlayStation#.D0.A4.D1.83.D0.BD.D0.BA.D1.86.D0.B8.D0.B8

https://ru.wikipedia.org/wiki/PlayStation_2

https://ru.wikipedia.org/wiki/PlayStation_ https://www.playstation.com/ru-ru/explore/ps4/