Відмінності між версіями «Конспект уроку №1 (Word) Чайки Едуарда»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
                                     '''Тема. Форматування тексту.'''  
+
                                     '''ТЕМА. ФОРМАТУВАННЯ ТЕКСТУ.'''  
  
                                               '''Мета:'''
+
                                               '''МЕТА:'''
  
 
1. ознайомити учнів з різними прийомами форматування тексту;
 
1. ознайомити учнів з різними прийомами форматування тексту;
Рядок 75: Рядок 75:
  
 
'''Підсумок уроку.'''
 
'''Підсумок уроку.'''
 +
 +
Вчитель задає запитання учням.
  
 
 Які основні можливості мають текстові редактори щодо форматування тексту?
 
 Які основні можливості мають текстові редактори щодо форматування тексту?
Рядок 82: Рядок 84:
 
 Як зробити рамку на сторінці?
 
 Як зробити рамку на сторінці?
  
'''Домашнє завдання:''' вивчити прийоми форматування тексту.
+
'''Домашнє завдання:'''  
 +
 
 +
Вивчити прийоми форматування тексту. Надрукувати один, два абзаци на будь яку тему та зробити відповідне форматування: абзац-1,5 пт, назва-16 пт(жирний), між строковий інтервал 2,0 пт.
  
 
v--[[User:Чайка Едуард|Чайка Едуард]] 10:59, 28 мая 2008 (EEST)
 
v--[[User:Чайка Едуард|Чайка Едуард]] 10:59, 28 мая 2008 (EEST)
 
--[[User:Чайка Едуард|Чайка Едуард]] 14:24, 12 июня 2008 (EEST)
 
--[[User:Чайка Едуард|Чайка Едуард]] 14:24, 12 июня 2008 (EEST)

Версія за 13:31, 12 червня 2008

                                    ТЕМА. ФОРМАТУВАННЯ ТЕКСТУ. 
                                             МЕТА:

1. ознайомити учнів з різними прийомами форматування тексту;

2. розвивати вміння та навички формату-вання тексту в текстовому редакторі;

3. сприяти вихованню естетичного смаку учнів під час оформлення тексту.

                                           Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Постановка теми і мети уроку.

ІІІ. Тоеретична частина.

Форматування тексту — це операції, пов'язані з оформленням тексту і зміною його зовнішнього вигляду.

Розрізняють три основні операції форматування:

• символів;

• абзаців;

• сторінок.

Документ складається з одного чи декількох розділів, для кожного з котрих встановлені:

• Розмір листка;

• Поля;

• Колонтитули – написи, що повторюються на кожній сторінці розділу та розміщені на верхньому або нижньому полі;

• Спосіб нумерації сторінок.

Основною одиницею тексту в Word є абзац. Абзац характеризується стилем абзаців. Стилі абзаців мають назви. Для кожного стилю абзаців визначені:

• Міжстроковий інтервал;

• Границі абзацу й абзацний відступ;

• Спосіб вирівнювання тексту;

• Позиції табуляції;

• Обрамлення та фон абзацу;

• Особливості розміщення абзацу на сторінці;

• Зовнішній вигляд символів.

• Найменування шрифту;

• Розмір;

• Положення відносно лінії набору;

• Жирність, нахил, підкреслювання;

• Відстань між символами;

• Колір.

Робота з комп'ютером. (за картками)

1 Завантажити Word, зробити нумерацію сторінки вгорі по центру.

2 Написати текст: Word дозволяє робити різноманітні ефекти з виділеним текстом. Під текстом розуміють будь-яку інформацію, (розріджений інтервал 2пт) зображену символами клавіатури комп'ютера(ущільнений 1,5 пт)

3 Написати назви днів тижня, скопіювати їх і розмістити їх в 2 та 4 колонки.

Підсумок уроку.

Вчитель задає запитання учням.

 Які основні можливості мають текстові редактори щодо форматування тексту?

 Які спеціальні ефекти з шрифтом дозволяє редактор?

 Як зробити рамку на сторінці?

Домашнє завдання:

Вивчити прийоми форматування тексту. Надрукувати один, два абзаци на будь яку тему та зробити відповідне форматування: абзац-1,5 пт, назва-16 пт(жирний), між строковий інтервал 2,0 пт.

v--Чайка Едуард 10:59, 28 мая 2008 (EEST) --Чайка Едуард 14:24, 12 июня 2008 (EEST)