Відмінності між версіями «Конспект уроку №1 (Word) Чайки Едуарда»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''УРОК'''
+
                                    '''Тема. Форматування тексту.'''  
  
'''Тема. Форматування тексту.'''  
+
                                              '''Мета:'''
  
'''Мета:'''
+
1. ознайомити учнів з різними прийомами форматування тексту;
  
1 ознайомити учнів з різними прийомами форматування тексту;
+
2. розвивати вміння та навички формату-вання тексту в текстовому редакторі;
  
2 розвивати вміння та навички формату-вання тексту в текстовому редакторі;
+
3. сприяти вихованню естетичного смаку учнів під час оформлення тексту.
  
3 сприяти вихованню естетичного смаку учнів під час оформлення тексту.
+
                                            '''Хід уроку'''
 
+
'''Хід уроку'''
+
  
 
I. Організаційний момент.
 
I. Організаційний момент.
Рядок 18: Рядок 16:
  
 
ІІІ. Тоеретична частина.
 
ІІІ. Тоеретична частина.
 
'''Новий матеріал (учні отримують роздатковий матеріал).'''
 
  
 
''Форматування тексту'' — це операції, пов'язані з оформленням тексту і зміною його зовнішнього вигляду.
 
''Форматування тексту'' — це операції, пов'язані з оформленням тексту і зміною його зовнішнього вигляду.
Рядок 56: Рядок 52:
  
 
• Зовнішній вигляд символів.
 
• Зовнішній вигляд символів.
 
Символи тексту характеризуються стилем символу. Якщо користувач не вказав інший стиль, наново введеним символам присвоюється стиль „Шрифт абзаца по умолчанию”,що забезпечує зовнішній вигляд символів, передбачений в даному стилі абзацу. Стиль символу включає все, що визначає зовнішній вигляд:
 
  
 
• Найменування шрифту;
 
• Найменування шрифту;
Рядок 71: Рядок 65:
 
• Колір.
 
• Колір.
  
'''Форматування символів'''
+
'''Робота з комп'ютером. (за картками)'''
 
+
Формат / Шрифт — відкриється діалогове вікно:
+
 
+
• шрифт, стиль, розмір шрифту, підкреслення, колір символів, ефекти;
+
+
• інтервал (розріджений, ущільнений);
+
 
+
• анімація.
+
 
+
Шрифти з графічними зображеннями: Monotype Sorts, Webdings, Wingdings.
+
 
+
'''Вставка / Символ/ Шрифт / Символ / Вставить.'''
+
 
+
'''Вирівняти:''' по центру, по лівому краю, по правому краю, по ширині.
+
 
+
'''Інтервали:''' Формат / Абзац / Интервал / Междустрочный.
+
 
+
'''Колонки:''' виділити текст: Формат / Колонки / вказати кількість і ОК.
+
 
+
'''Форматування сторінок'''
+
 
+
Вставка / Номера страниц, вказати положення нумерації і ОК.
+
 
+
Файл / Параметри страницы, вказати розміри полів, орі-єнтацію паперу, ОК.
+
 
+
'''IV. Робота з комп'ютером. (за картками)'''
+
  
 
1 Завантажити Word, зробити нумерацію сторінки вгорі по центру.
 
1 Завантажити Word, зробити нумерацію сторінки вгорі по центру.
Рядок 106: Рядок 74:
 
3 Написати назви днів тижня, скопіювати їх і розмістити їх в 2 та 4 колонки.
 
3 Написати назви днів тижня, скопіювати їх і розмістити їх в 2 та 4 колонки.
  
'''V. Підсумки уроку.'''
+
'''Підсумок уроку.'''
  
 
 Які основні можливості мають текстові редактори щодо форматування тексту?
 
 Які основні можливості мають текстові редактори щодо форматування тексту?
Рядок 117: Рядок 85:
  
 
v--[[User:Чайка Едуард|Чайка Едуард]] 10:59, 28 мая 2008 (EEST)
 
v--[[User:Чайка Едуард|Чайка Едуард]] 10:59, 28 мая 2008 (EEST)
 +
--[[User:Чайка Едуард|Чайка Едуард]] 14:24, 12 июня 2008 (EEST)

Версія за 13:24, 12 червня 2008

                                    Тема. Форматування тексту. 
                                             Мета:

1. ознайомити учнів з різними прийомами форматування тексту;

2. розвивати вміння та навички формату-вання тексту в текстовому редакторі;

3. сприяти вихованню естетичного смаку учнів під час оформлення тексту.

                                           Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Постановка теми і мети уроку.

ІІІ. Тоеретична частина.

Форматування тексту — це операції, пов'язані з оформленням тексту і зміною його зовнішнього вигляду.

Розрізняють три основні операції форматування:

• символів;

• абзаців;

• сторінок.

Документ складається з одного чи декількох розділів, для кожного з котрих встановлені:

• Розмір листка;

• Поля;

• Колонтитули – написи, що повторюються на кожній сторінці розділу та розміщені на верхньому або нижньому полі;

• Спосіб нумерації сторінок.

Основною одиницею тексту в Word є абзац. Абзац характеризується стилем абзаців. Стилі абзаців мають назви. Для кожного стилю абзаців визначені:

• Міжстроковий інтервал;

• Границі абзацу й абзацний відступ;

• Спосіб вирівнювання тексту;

• Позиції табуляції;

• Обрамлення та фон абзацу;

• Особливості розміщення абзацу на сторінці;

• Зовнішній вигляд символів.

• Найменування шрифту;

• Розмір;

• Положення відносно лінії набору;

• Жирність, нахил, підкреслювання;

• Відстань між символами;

• Колір.

Робота з комп'ютером. (за картками)

1 Завантажити Word, зробити нумерацію сторінки вгорі по центру.

2 Написати текст: Word дозволяє робити різноманітні ефекти з виділеним текстом. Під текстом розуміють будь-яку інформацію, (розріджений інтервал 2пт) зображену символами клавіатури комп'ютера(ущільнений 1,5 пт)

3 Написати назви днів тижня, скопіювати їх і розмістити їх в 2 та 4 колонки.

Підсумок уроку.

 Які основні можливості мають текстові редактори щодо форматування тексту?

 Які спеціальні ефекти з шрифтом дозволяє редактор?

 Як зробити рамку на сторінці?

Домашнє завдання: вивчити прийоми форматування тексту.

v--Чайка Едуард 10:59, 28 мая 2008 (EEST) --Чайка Едуард 14:24, 12 июня 2008 (EEST)