Відмінності між версіями «Конспект уроку №2 (Excel) Чайки Едуарда»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 19: Рядок 19:
 
Класу: Як можна обчислити значення функції у = 5 - (х + З)2, користуючись Ехсеl?
 
Класу: Як можна обчислити значення функції у = 5 - (х + З)2, користуючись Ехсеl?
  
'''Мотивація, Оголошення теми та мети уроку:''' Щоб відповісти на всі ці питання, ми з вами вивчимо тему "Використання вбудованих формул і функцій у середовищі табличного процесора". (Записують тему і мету уроку).
+
'''Мотивація, Оголошення теми та мети уроку:'''  
 +
 
 +
Щоб відповісти на всі ці питання, ми з вами вивчимо тему "Використання вбудованих формул і функцій у середовищі табличного процесора". (Записують тему і мету уроку).
  
 
Вивчення нового матеріалу: За допомогою навчальної презентації проводиться евристична бесіда, бо дещо про формули учні вже знають. Перегляд учнями 4 слайдів з презентації (метод самоорганізації навчання). Виконати завдання 1 картки. Виконати завдання 2 картки. Таким чином, учні приходять до відкриття абсолютних та відносних посилань.
 
Вивчення нового матеріалу: За допомогою навчальної презентації проводиться евристична бесіда, бо дещо про формули учні вже знають. Перегляд учнями 4 слайдів з презентації (метод самоорганізації навчання). Виконати завдання 1 картки. Виконати завдання 2 картки. Таким чином, учні приходять до відкриття абсолютних та відносних посилань.
Рядок 25: Рядок 27:
 
(Евристична бесіда. Запис конспекту до зошитів. Створення опорного конспекту Практична робота на ПК. Практична робота в динамічних групах. Пошук розв'язання проблеми евристичне спостереження. Звіт про роботу групи (по одному учню з групи за бажанням). Наводять пояснення. Створення опорного конспекту)
 
(Евристична бесіда. Запис конспекту до зошитів. Створення опорного конспекту Практична робота на ПК. Практична робота в динамічних групах. Пошук розв'язання проблеми евристичне спостереження. Звіт про роботу групи (по одному учню з групи за бажанням). Наводять пояснення. Створення опорного конспекту)
  
'''Закріплення нового матеріалу:''' Самостійна робота навчального характеру за картками. (Виконують самостійну навчального характеру).
+
'''Закріплення нового матеріалу:'''  
 +
 
 +
Самостійна робота навчального характеру за картками. (Виконують самостійну навчального характеру).
  
 
Підсумки уроку. Домашнє завдання: Розділ 1. § 3 повторити, § 4, п. 4.4-4.5 прочитати. Розділ 1. § 6, приклад № 1 розібрати. Конспекти вивчити. Виконати завдання самостійної роботи протилежного варіанта.
 
Підсумки уроку. Домашнє завдання: Розділ 1. § 3 повторити, § 4, п. 4.4-4.5 прочитати. Розділ 1. § 6, приклад № 1 розібрати. Конспекти вивчити. Виконати завдання самостійної роботи протилежного варіанта.

Версія за 09:37, 11 червня 2008

ВИКОРИСТАННЯ ВБУДОВАНИХ ФОРМУЛ І ФУНКЦІЙ У СЕРЕДОВИЩІ ТАБЛИЧНОГО ПРОЦЕСОРА.

Мета:

· Ознайомити учнів із вбудованими формулами і функціями, скласти алгоритм роботи з формулами і функціями у середовищі табличного процесора;

· Формувати навички самоорганізації, співпраці, формувати соціальну компетентність. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (практична робота).

Хід уроку.

Організаційний момент: Мотивація (евристична бесіда). Ми з вами вміємо знаходити середнє арифметичне кількох комірок, але якщо потрібно знайти середнє арифметичне багатьох комірок, то цей процес стає трудомістким. Чи хтось знає засіб, що не є трудомістким? Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання: Індивідуальні завдання на картках.

Картка 1. Знайдіть та поясніть помилку в записі формули =2-х.

Картка 2. Знайдіть та поясніть помилку в запис, формули =4+x.

Класу: Як можна обчислити значення функції у = 5 - (х + З)2, користуючись Ехсеl?

Мотивація, Оголошення теми та мети уроку:

Щоб відповісти на всі ці питання, ми з вами вивчимо тему "Використання вбудованих формул і функцій у середовищі табличного процесора". (Записують тему і мету уроку).

Вивчення нового матеріалу: За допомогою навчальної презентації проводиться евристична бесіда, бо дещо про формули учні вже знають. Перегляд учнями 4 слайдів з презентації (метод самоорганізації навчання). Виконати завдання 1 картки. Виконати завдання 2 картки. Таким чином, учні приходять до відкриття абсолютних та відносних посилань.

(Евристична бесіда. Запис конспекту до зошитів. Створення опорного конспекту Практична робота на ПК. Практична робота в динамічних групах. Пошук розв'язання проблеми евристичне спостереження. Звіт про роботу групи (по одному учню з групи за бажанням). Наводять пояснення. Створення опорного конспекту)

Закріплення нового матеріалу:

Самостійна робота навчального характеру за картками. (Виконують самостійну навчального характеру).

Підсумки уроку. Домашнє завдання: Розділ 1. § 3 повторити, § 4, п. 4.4-4.5 прочитати. Розділ 1. § 6, приклад № 1 розібрати. Конспекти вивчити. Виконати завдання самостійної роботи протилежного варіанта.


НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УРОКУ

Завдання для виконання за ПК 1. Створити таблицю обчислення функції від -10 до 10 із кроком 0,5.]

2. У середовищі табличного процесора відкрийте таблицю реалізації морозива в магазині "Геркулес":

Example35.jpg

1. Визначите прибуток із реалізації однієї порції морозива "Спортивне".

2. Скопіюйте отриману формулу у комірки нижче, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули.

3. Обчисліть загальний прибуток з реалізації морозива "Спортивне".

4. Скопіюйте отриману формулу у комірки нижче, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули.

5. Визначте кількість реалізованих одиниць.

6. Скопіюйте отриману формулу у комірки праворуч, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули.

7. Визначите вид морозива, що вигідніше закуповувати для реалізації.

8. Скопіюйте цю таблицю на другий аркуш. Вилучіть стовпчик С. Нехай у комірці Н1 зберігається кількість порцій морозива, що було реалізовано, і ця кількість однакова для всіх видів морозива. Як обчислити прибуток з однієї порції? Загальний прибуток?

9. Скопіюйте отриману формулу у комірки нижче, при цьому проаналізуйте, як змінилися формули. Як змінити формули так, щоб обчислення були виконані коректно?



КАРТКИ ІЗ ЗАВДАННЯМИ ДЛЯ АМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

                                        Варіант 1

1. У комірці В4 записана формула: =А3+D5 скопіювали в комірку В5. Який вигляд матиме формула в комірці В5?

2. У комірці Н10 записана формула: =$C5*F5. Її скопіювали в комірку Е7? Який вигляд матиме формула в комірці Е7?

3. У комірці В6 записана формула: =A$6+$B6. Її скопіювали в комірку В7. Який вигляд матиме формула в комірці В7?

4. У комірці D4 записана формула: =B$3*3 їі скопіювати в комірку: · D2; · D1; · B4; · A4?

5. При копіюванні формул из комірки С4 В комірки Е4 і С5 у них було занесено відповідно формули = D3*3 і =В4*3. Щ обуло записано в комірці С4?

                                        Варіант 2

1. У комірці Е7 записана формула =В4-Е10. Її скопіювали в комірку Е6. Який вигляд матиме формула в комірці Е6?

2. У комірці D5 записана формула:=$D$4+С4. Її скопіювали в комірку F7. Який вигляд матиме формула в комірці Р7?

3. У комірці ЕЗ записана формула:=$В10- F$5. її скопіювали в комірку Е6. Який вигляд матиме формула в комірці Е6?

4. У комірці Е5 записана формула =С$4*4. Чи можна її скопіювати в комірку:| · D2; · D1; · B5; · A5?

5. При копіюванні формули з комірки В3 комірки D3 і В2 у них було занесено відповід-но формули =С2+2 і =А1+2. Що було занисано в комірці В3? --Чайка Едуард 10:21, 11 июня 2008 (EEST)