Відмінності між версіями «Історія комп'ютерної техніки/Калькулятори»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Демонстраційний калькулятор "Программист")
Рядок 27: Рядок 27:
 
[[Б3-37]]
 
[[Б3-37]]
  
==Демонстраційний калькулятор "Программист"==
+
[[Демонстраційний калькулятор "Программист"]]
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
[[Категорія:Музей історії техніки]]
 +
[[Категорія:Потребують опису. МІТ]]
  
 
==Блок розширення пам'яті БРП-3==
 
==Блок розширення пам'яті БРП-3==

Версія за 14:55, 21 лютого 2017

ГоловнаІсторія комп'ютерної технікиІсторія комп'ютерної техніки/Калькулятори


CITIZEN CX-131

Электроника МС1103

БЗ-14

БЗ-14М

Б3 - 26

МК -59

Б3 -21

Б3-34

Б3-37

Демонстраційний калькулятор "Программист"

Блок розширення пам'яті БРП-3

Калькулятор Електроніка MK-52 мав можливість підключення зовнішнього ПЗУ - БРП (блоку розширення пам'яті) з ігровими і математичними програмами, на якому зберігались декілька десятків програм, які створювали бібліотеку користувача (програми записувались заводом-виробником). Всього виробниками випускались 4 типи картриджів ПЗУ. БРП-3 містить 60 програм для розв'язку математичних задач. В 1988 році випущено 15200 блоків даного типу, які продавались по ціні 16 рублів.

Призначення і технічні характеристики

Блок призначений для постійного зберігання пакету прикладних програм, що виконуються з допомогою мікрокалькулятора і використовуються для розв'язання задач обчислювальної математики.

Максимальний об'єм програм, що зчитуються з блоку в пам'ять мікрокалькулятора, не більше 98 кроків.

12468537.jpg

Габаритні розміри блоку не більше 58,5х42,5х16.

Маса блоку не більше 0,035 кг.

Експлуатація мікрокалькулятора дозволяється при температурі від 10 до 35 градусів Цельсія, відносної вологості повітря від 40 до 80% і атмосферному тиску від 84 до 107 кПА.


Пристрій блоку і особливості його роботи з микрокалькулятором


Живлення ПЗП (Постійного Запам'ятовуючого Пристрою) і управління його роботою здійснюються від мікрокалькулятора.

При підключенні блоку до микрокалькулятору інформацію можна зчитувати з ПЗП мікрокалькулятора або з ПЗП блоку в залежності від положення перемикача «ВКЛ» блоку.

Якщо перемикач знаходиться в положенні «ВКЛ», то інформація зчитується з блоку, якщо в іншому положенні - з ПЗП мікрокалькулятора.

Порядок рішення завдань:

  1. Установка адреси і зчитування програми з блоку.
  2. Введення вихідних даних.
  3. Рішення завдання та зчитування результатів.


Котляр Анна

МК-61

МК-61

МК-61 випустили в 1984 році в СССР , йогом маса становить 250 грам , а ціна була 85 рублів. За випуск МК-61 на київському ПО «Кристал» відповідали: головний конструктор Андрій Григорович Шеревеня, заступник головного інженера А. П. Перуцький, керівник госприймальні В. В. Костиков. МК-61 - програмований мікрокалькулятор зі зворотним польським записом для проведення інженерних і наукових розрахунків. Відноситься до третього покоління радянських програмованих калькуляторів, має розширений набір команд, зокрема, виділення цілої і дробової частини чисел, знаходження модуля числа, максимального значення з двох чисел, переклад кутових величин з десятих часток градуса в хвилини і секунди, виконання логічних операцій. У той же час калькулятор повністю назад сумісний з моделями другого покоління. Мікрокалькулятор МК-61, на відміну від своїх попередників серії Б3-34, має розширений набір команд, зокрема, виділення цілої і дробової частини чисел, знаходження модуля числа, максимального значення з двох чисел, переклад кутових величин з десятих часток градуса в хвилини і секунди, виконання логічних операцій. У той же час калькулятор повністю обернено сумісний з моделями другого покоління (Б3-34 і МК-54) за системою команд і кодів. У середньому програма, яка займе в МК-61 все 105 кроків програмної пам'яті і 15 регістрів, за своїми можливостями буде еквівалентна приблизно 140-150 кроків і 18 регістрів програми, написаної в системі команд Б3-34.

Макаренко Андрій

МКУ-1

МКУ-1

Виготовлений даний мікрокалькулятор Електроніка мку-1 на українському заводі в місті Світловодську в жовтні 1991 року, ціна якого становила 85 рублів. Мікрокалькулятор ЕЛЕКТРОНІКА МКУ1 виконаний на мікросхемах К145ІК1301- (1шт), К161КН1Б - (3шт), К165ГФ3 - (1шт), К176ІЕ8 - (1шт), К176ЛЕ5 - (1шт), К176КТ1- (1шт).

Мікрокалькулятор ЕЛЕКТРОНІКА МКУ1 дозволяє виконувати наступні операції:

- Зміна форми подання числа;

- Складати, множити, віднімати, ділити;

- Добування квадратного корення з числа, зведення числа в квадрат, зведення числа в ступінь X, обчислення оберненої величини числа;

- Обчислення натурального і десяткового логарифма;

- Обчислення експоненційної (натурального антилогарифмів) і показовою (десяткового антилогарифмів) функції;

- Обчислення косинуса, синуса і тангенса;

- Обчислення обернених тригонометричних функцій: арккосинуса, арксинуса і арктангенса;

- Введення порядку числа;

- Виклик константи;

- Обчислення коренів квадратного рівняння;

Макаренко Андрій