Відмінності між версіями «Грід обчислення»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
 
==Що таке грід-обчислення?==
 
==Що таке грід-обчислення?==
 +
'''Грід обчислення''' — це географічно розподілена інфраструктура, яка об'єднує множину різних типів, доступ до яких користувач може отримати з будь-якої точки, незалажено від місця їх розміщення.<br>Тобто, '''грід є об’єднанням комп’ютерів''', які зазвичай належать різним власникам і географічно
 +
розподілені, але користувачі можуть розділяти доступ до цих об’єднаних ресурсів. Прикладами
 +
можуть бути е-інфраструктури EGEE ( Enabling Grids for E-sciencE) в Європі і OSG (Open
 +
Science Grid) в США.
 +
==Історія створення грід==
 +
'''Термін «грід-обчислення»''' з'явився на початку 1990-х років, як метафора, що демонструє можливість простого доступу до обчислювальних ресурсів як і до електричної мережі (англ. Power grid) у збірнику під редакцією ''Яна Фостера'' і ''Карла Кессельмана'' "The Grid: Blueprint for a new computing infrastructure ". <br>Ідеї грід-системи були зібрані і об'єднані ''Іеном Фостером'', ''Карлом Кессельманом'' і ''Стівом Тікі'', яких часто називають '''батьками грід-технології'''. Вони почали створення набору інструментів для грід-комп'ютингу Globus Toolkit, який включає не тільки інструменти менеджменту обчислень, але й інструменти управління ресурсами зберігання даних, забезпечення безпеки доступу до даних і до самого грід, моніторингу використання і пересування даних, а також інструментарій для розробки додаткових грід-сервісів.
 
==Переваги та недоліки грід-систем==
 
==Переваги та недоліки грід-систем==
 
==Порівняння грід і хмари==
 
==Порівняння грід і хмари==

Версія за 15:43, 15 жовтня 2016

Що таке грід-обчислення?

Грід обчислення — це географічно розподілена інфраструктура, яка об'єднує множину різних типів, доступ до яких користувач може отримати з будь-якої точки, незалажено від місця їх розміщення.
Тобто, грід є об’єднанням комп’ютерів, які зазвичай належать різним власникам і географічно розподілені, але користувачі можуть розділяти доступ до цих об’єднаних ресурсів. Прикладами можуть бути е-інфраструктури EGEE ( Enabling Grids for E-sciencE) в Європі і OSG (Open Science Grid) в США.

Історія створення грід

Термін «грід-обчислення» з'явився на початку 1990-х років, як метафора, що демонструє можливість простого доступу до обчислювальних ресурсів як і до електричної мережі (англ. Power grid) у збірнику під редакцією Яна Фостера і Карла Кессельмана "The Grid: Blueprint for a new computing infrastructure ".
Ідеї грід-системи були зібрані і об'єднані Іеном Фостером, Карлом Кессельманом і Стівом Тікі, яких часто називають батьками грід-технології. Вони почали створення набору інструментів для грід-комп'ютингу Globus Toolkit, який включає не тільки інструменти менеджменту обчислень, але й інструменти управління ресурсами зберігання даних, забезпечення безпеки доступу до даних і до самого грід, моніторингу використання і пересування даних, а також інструментарій для розробки додаткових грід-сервісів.

Переваги та недоліки грід-систем

Порівняння грід і хмари

Грід у світі та Україні

Література