Відмінності між версіями «Motion Capture»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Сторінка очищена)
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''ТЕХНОЛОГІЇ ЗАХОПЛЕННЯ РУХУ (Motion Capture)'''
 
  
[[Файл:Motion_Capture_2.jpeg|400px]]
 
=ВСТУП=
 
Милуючись грацією героїв Assassin's Creed або рухами Натана Дрейка з Uncharted, мало хто замислюється про те, що кожен рух героїв на екрані - результат праці сотень людей. Без технології, яка пару десятиліть назад здавалася фантастикою, нині важко уявити будь-яку крупно бюджетну гру. Згадати тільки недавні The Last of Us або Grand Theft Auto 5, де виконавці головних ролей не просто зачитували свої репліки в мікрофон, а повноцінно грали: носилися по сцені, трясли руками і перевертали стільці. Ну а при розробці Beyond проводився захоплення не тільки рухів тіла, але і міміки акторів.
 
А всім, хто цікавиться сучасним кінематографом, хоча б як простий глядач, відомо словосполучення "motion capture", або "performance capture", і кожен уявляє собі, що це означає. Як правило, в голові спливають образи акторів, обвішаних датчиками, що здійснюють різні дії, які здаються позбавленими сенсу - тільки в кадрі, коли закінчиться робота фахівців з комп'ютерної анімації, ми дізнаємося, для чого все це робилося. Останнім часом, поряд з удосконаленням датчиків і каналів їх зв'язку з комп'ютерами, розробляються системи, які не потребують спеціальних костюмів - безмаркерні. Правда, в кіно їх поки не застосовують - занадто великі вимоги до достовірності, кожен рух має бути точним чином зафіксовано і передано.
 
 
'''Мета:'''сформувати знання в області motion capture.
 
 
'''Об’єкт дослідження:''' технології motion capture.
 
 
=РОЗДІЛ 1. MOTION CAPTURE ТА ЙОГО ВИДИ.=
 
[[Файл:Motion_Capture_1.jpeg |міні]]
 
Motion capture (дослівний переклад з англійської - захоплення руху) - метод анімації персонажів і об'єктів.
 
Метод застосовується у виробництві CGI-мультфільмів, а також для створення спецефектів у фільмах. Широко використовується в ігровій індустрії. Розробником є компанія Digital District. З використанням цього методу в 2004 році створені мультфільми «Полярний експрес» (модель - Том Хенкс), «Остання фантазія» (в якості моделей виступили добровольці) і інші, також motion capture використовувалося при анімації згенерованого комп'ютером кіноперсонажа Голлум в трилогії «Володар кілець» (модель - Енді Серкіс). У 2006 році за допомогою цієї технології був створений «Ренесанс», в 2007 році - «Беовульф», в 2009 році - «Різдвяна історія», «Аватар». Ця технологія також була використана для створення особи Волан-де-Морта у фільмах «Гаррі Поттер», а також при створенні дракона Смауг у фільмі «Хоббіт: Пустка Смауга» (актор - Бенедикт Камбербетч).
 
 
[[Файл:Motion_Capture_3.jpeg|400px]]
 

Поточна версія на 17:45, 28 червня 2016