Відмінності між версіями «Конспект уроку №1 Пашанової Олени»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 1: Рядок 1:
                           '''План – конспекту уроку з
+
                           '''План – конспекту уроку з інформатики'''
                                  інформатики'''
+
  
  
 
'''''Тема:''''' Текстовий редактор Microsoft Word. Створення та форматування маркірованих і нумерованих списків.  
 
'''''Тема:''''' Текстовий редактор Microsoft Word. Створення та форматування маркірованих і нумерованих списків.  
 +
 
'''''Мета:''''' Вдосконалити основні знання про текстовий редактор Microsoft Word; сформування умінь використання текстового процесора для створення списків у текстовому документі; навчитись працювати з маркірованими і нумерованими списками; виховувати старанність,активність при вивченні нового матеріалу.
 
'''''Мета:''''' Вдосконалити основні знання про текстовий редактор Microsoft Word; сформування умінь використання текстового процесора для створення списків у текстовому документі; навчитись працювати з маркірованими і нумерованими списками; виховувати старанність,активність при вивченні нового матеріалу.
 +
 
'''''Тип уроку:''''' Урок вивчення нового матеріалу.  
 
'''''Тип уроку:''''' Урок вивчення нового матеріалу.  
 +
 
'''''Апаратне програмне та методичне забезпечення:''''' комп’ютерний клас.
 
'''''Апаратне програмне та методичне забезпечення:''''' комп’ютерний клас.
 +
 
                                       '''Хід уроку'''
 
                                       '''Хід уроку'''
  
Рядок 15: Рядок 18:
 
   Двічі натиснути на ярлику Microsoft Word, якщо він розташований на робочому столі.
 
   Двічі натиснути на ярлику Microsoft Word, якщо він розташований на робочому столі.
 
   Двічі натиснути лівою кнопкою миші на піктограмі документа, підготовленого у Word.
 
   Двічі натиснути лівою кнопкою миші на піктограмі документа, підготовленого у Word.
2 Що називається форматуванням тексту?
+
2. Що називається форматуванням тексту?
 
   Під форматуванням тексту розуміють процес оформлення символу (слова, речення), абзацу, сторінки, розділу.
 
   Під форматуванням тексту розуміють процес оформлення символу (слова, речення), абзацу, сторінки, розділу.
 
3.Що може бути фрагментом тексту?
 
3.Що може бути фрагментом тексту?
Рядок 24: Рядок 27:
 
   Вирізати, копіювати, вставляти і вилучати.  
 
   Вирізати, копіювати, вставляти і вилучати.  
 
'''ІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети і завдань уроку.'''
 
'''ІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети і завдань уроку.'''
   Необхідність знань, навичок і умінь у роботі з текстовим редактором Microsoft Word – це невід’ємна складова інформаційної культури людини. Ви вже, мабуть, здогадалися, що сьогодні на уроку будемо удосконалювати свої знання і вміння у роботі з текстовим редактором Microsoft Word і вчитися створювати списки маркіровані і нумеровані. Запишіть будь – ласка тему в зошит. Як на вашу думку, навіщо потрібно створювати ці списки і чи зустрічалися ви з ними раніше? (учні висловлюють свою думку).  
+
 
 +
   Необхідність знань, навичок і умінь у роботі з текстовим редактором Microsoft Word – це невід’ємна складова інформаційної культури людини. Ви вже, мабуть, здогадалися, що сьогодні на уроці будемо удосконалювати свої знання і вміння у роботі з текстовим редактором Microsoft Word і вчитися створювати списки маркіровані і нумеровані. Запишіть будь – ласка тему в зошит. Як на вашу думку, навіщо потрібно створювати ці списки і чи зустрічалися ви з ними раніше? (учні висловлюють свою думку).  
 
'''ІІІ. Вивчення нового матеріалу.'''
 
'''ІІІ. Вивчення нового матеріалу.'''
 +
 
Якщо потрібно створити списки, Word дає можливість їх маркірувати символами або нумерувати цифрами і літерами.  
 
Якщо потрібно створити списки, Word дає можливість їх маркірувати символами або нумерувати цифрами і літерами.  
Маркерований список – це послідовність абзаців (слів або речень), на початку кожного з яких стоїть маркер (спеціальний символ).  
+
''Маркерований список'' – це послідовність абзаців (слів або речень), на початку кожного з яких стоїть маркер (спеціальний символ).  
Нумерований список - це послідовність абзаців (слів або речень), на початку кожного з яких стоїть порядкове число або літера.
+
''Нумерований список'' - це послідовність абзаців (слів або речень), на початку кожного з яких стоїть порядкове число або літера.
 
Щоб маркірувати або нумерувати список, досить виділити відповідну послідовність рядків і виконати команду “Формат → Список...”або у контекстному меню виконати команду “ Список...”. З’явиться діалогове вікно “ Список”,  у якому залежності від потреби вибирають: “Маркированный”, “Нумерованный”  або “Многоуровненный”. Далі вибираються символи для маркірування або вид нумерації і клацають на кнопкі “Ок”.
 
Щоб маркірувати або нумерувати список, досить виділити відповідну послідовність рядків і виконати команду “Формат → Список...”або у контекстному меню виконати команду “ Список...”. З’явиться діалогове вікно “ Список”,  у якому залежності від потреби вибирають: “Маркированный”, “Нумерованный”  або “Многоуровненный”. Далі вибираються символи для маркірування або вид нумерації і клацають на кнопкі “Ок”.
 
   Після виконання цієї команди виділений список відповідно маркірується або нумерується. Для цього списку маркірування або нумерація буде продовжуватися далі з тим же маркером або з продовженням номерів після набору нових рядків списку і натисненням клавіші “Enter”.
 
   Після виконання цієї команди виділений список відповідно маркірується або нумерується. Для цього списку маркірування або нумерація буде продовжуватися далі з тим же маркером або з продовженням номерів після набору нових рядків списку і натисненням клавіші “Enter”.
 
  У разі потреби можна змінити формати маркерів та номерів на інший. Для цього необхідно виконати такі дії:
 
  У разі потреби можна змінити формати маркерів та номерів на інший. Для цього необхідно виконати такі дії:
 +
 
 Встановити курсор клавіатури на елемент списку з маркером.
 
 Встановити курсор клавіатури на елемент списку з маркером.
 +
 
 Відкрити діалогове вікно “Список”.
 
 Відкрити діалогове вікно “Список”.
 Далі натиснути кнопку “Изменить…” , з’явиться  діалогове вікно “Изменение маркированного списка” .
+
 
 +
 Далі натиснути кнопку “Изменить…” , з’явиться  діалогове вікно “Изменение маркированного списка”.
 +
 
 
 Далі натисніть кнопку  “Маркер . . .”, відкривається вікно “Символ”.
 
 Далі натисніть кнопку  “Маркер . . .”, відкривається вікно “Символ”.
 У списку “Символы из : :” вибрати потрібний вид шрифту і вньому символ маркера.
+
 
 +
 У списку “Символы из:” вибрати потрібний вид шрифту і вньому символ маркера.
 +
 
 
 Клацнути на вибраному символі, далі на кнопці “Ок” і “Ок” у вікні “Изменение маркированного списка”.
 
 Клацнути на вибраному символі, далі на кнопці “Ок” і “Ок” у вікні “Изменение маркированного списка”.
 +
 
   Для швидкого нумерування або маркірування можна користуватися кнопками – "Нумерованный список" або – "Маркированный список" стандартної панелі інструментів.
 
   Для швидкого нумерування або маркірування можна користуватися кнопками – "Нумерованный список" або – "Маркированный список" стандартної панелі інструментів.
 
Щоб вилучити створений маркер або номер абзацу, по-ставте курсор між ним і тек-стом та натисніть клавішу Backspace. Натисніть Back-space ще раз, якщо ви бажаєте вилучити і абзацний відступ. Якщо ви вилучаєте один з но-мерів у нумерованому списку, то він буде автоматично про-нумерований заново.
 
Щоб вилучити створений маркер або номер абзацу, по-ставте курсор між ним і тек-стом та натисніть клавішу Backspace. Натисніть Back-space ще раз, якщо ви бажаєте вилучити і абзацний відступ. Якщо ви вилучаєте один з но-мерів у нумерованому списку, то він буде автоматично про-нумерований заново.
  
 
   У списку з багаторівневою нумерацією для переходу з одного рівня нумерації на інший у контекстному меню використовують команди:
 
   У списку з багаторівневою нумерацією для переходу з одного рівня нумерації на інший у контекстному меню використовують команди:
 +
 
 “Уменьшить отступ” – перейти на рівень нумерації вище (наприклад, від 1.2.7 до1.3 – на вищий і наступний).
 
 “Уменьшить отступ” – перейти на рівень нумерації вище (наприклад, від 1.2.7 до1.3 – на вищий і наступний).
 +
 
 “Увеличить отступ” - перейти на рівень нумерації нище (наприклад, від 1.2.7 до1.2.7.1).
 
 “Увеличить отступ” - перейти на рівень нумерації нище (наприклад, від 1.2.7 до1.2.7.1).
 +
 
'''IV.Закріплення нового матеріалу. Формування вмінь і навичок.'''
 
'''IV.Закріплення нового матеріалу. Формування вмінь і навичок.'''
 +
 
Завдання:
 
Завдання:
 +
 
  1. Набрати і промаркірувати різними маркерами такий список:  
 
  1. Набрати і промаркірувати різними маркерами такий список:  
Іграшка, книга, зошит, телефон, комп’ютер, , ручка, диск, карта.
+
    Іграшка, книга, зошит, телефон, комп’ютер, , ручка, диск, карта.
 +
 
a) Зробити весь список нумерованим латинськими літерами з крапкою.
 
a) Зробити весь список нумерованим латинськими літерами з крапкою.
 +
 
b) Зробити весь список нумерованим арабськими цифрами з дужкою .
 
b) Зробити весь список нумерованим арабськими цифрами з дужкою .
 +
 
c) Вставити кілька нових елементів списку (наприклад, олівець, гумка, дискета,), спостерігати зміни у їх нумерації.
 
c) Вставити кілька нових елементів списку (наприклад, олівець, гумка, дискета,), спостерігати зміни у їх нумерації.
 +
 
d) Зберегти створений документ у власній папці під іменем Списки1_Прізвище.doc.
 
d) Зберегти створений документ у власній папці під іменем Списки1_Прізвище.doc.
 +
 
2.Створити новий документ. У ньому створити два списки нумерований та маркірований на 4 пунктів (наприклад, список літератури будь – якого підручника). У нумерований список після другого пункту додати новий пункт. У маркірованому списку поміняти маркер на символ «♠».Зберегти файл під іменем Списки2_Прізвище.doc. у власній папці.
 
2.Створити новий документ. У ньому створити два списки нумерований та маркірований на 4 пунктів (наприклад, список літератури будь – якого підручника). У нумерований список після другого пункту додати новий пункт. У маркірованому списку поміняти маркер на символ «♠».Зберегти файл під іменем Списки2_Прізвище.doc. у власній папці.
 +
 
3. Створити новий документ, набрати і пронумерувати вказаним чином такий список:
 
3. Створити новий документ, набрати і пронумерувати вказаним чином такий список:
 +
 
1. Перші страви
 
1. Перші страви
 +
 
1.1. Борщі
 
1.1. Борщі
 +
 
1.1.1. Літній
 
1.1.1. Літній
 +
 
1.1.2. Червоний
 
1.1.2. Червоний
 +
 
1.1.3. Зелений
 
1.1.3. Зелений
 +
 
1.2. Супи
 
1.2. Супи
 +
 
1.2.1. Картопляний
 
1.2.1. Картопляний
 +
 
1.2.2. Гороховий
 
1.2.2. Гороховий
 +
 
1.2.3. Рисовий
 
1.2.3. Рисовий
 +
 
2. Другі страви
 
2. Другі страви
 +
 
2.1. М'ясні
 
2.1. М'ясні
 +
 
2.1.1. Вареники з м'ясом
 
2.1.1. Вареники з м'ясом
 +
 
2.1.2. Телятина смажена
 
2.1.2. Телятина смажена
 +
 
2.1.3. Ковбаса домашня
 
2.1.3. Ковбаса домашня
 +
 
2.2.Рибні
 
2.2.Рибні
 +
 
2.2.1. Судак у білому вині
 
2.2.1. Судак у білому вині
 +
 
2.2.2. Щука фарширована
 
2.2.2. Щука фарширована
 +
 
2.2.3. Краби в молочгіому соусі
 
2.2.3. Краби в молочгіому соусі
 +
 
'''V. Підсумок уроку'''
 
'''V. Підсумок уроку'''
 +
 
1. Чому при створенні списків треба користуватися кнопками на панелі інструментів «Нумерация», «Маркеры»?
 
1. Чому при створенні списків треба користуватися кнопками на панелі інструментів «Нумерация», «Маркеры»?
 +
 
2. Як змінити нумерований список на маркірований і навпаки?
 
2. Як змінити нумерований список на маркірований і навпаки?
 +
 
3. Як встановити потрібний маркер?
 
3. Як встановити потрібний маркер?
 +
 
4. Як задати вигляд номеру в списку?
 
4. Як задати вигляд номеру в списку?
 +
 
5.Як вилучити маркери або номери у списку?
 
5.Як вилучити маркери або номери у списку?
 +
 
'''VI. Домашнє завдання'''1. Вивчити конспект.
 
'''VI. Домашнє завдання'''1. Вивчити конспект.
 +
 
  2. Створити власний список, і пронумерувати його використовуючи:
 
  2. Створити власний список, і пронумерувати його використовуючи:
 +
 
 Багаторівневу нумерацію
 
 Багаторівневу нумерацію
 +
 
 Маркірований список
 
 Маркірований список
 +
 
 Нумерований список
 
 Нумерований список
  

Версія за 09:12, 28 травня 2008

                          План – конспекту уроку з інформатики


Тема: Текстовий редактор Microsoft Word. Створення та форматування маркірованих і нумерованих списків.

Мета: Вдосконалити основні знання про текстовий редактор Microsoft Word; сформування умінь використання текстового процесора для створення списків у текстовому документі; навчитись працювати з маркірованими і нумерованими списками; виховувати старанність,активність при вивченні нового матеріалу.

Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу.

Апаратне програмне та методичне забезпечення: комп’ютерний клас.

                                     Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів.

  Запитання до учнів.

1. Як запустити програму Microsoft Word?

 У головному меню Windows обрати команду Пуск → Программы → Microsoft Word.
 Двічі натиснути на ярлику Microsoft Word, якщо він розташований на робочому столі.
 Двічі натиснути лівою кнопкою миші на піктограмі документа, підготовленого у Word.

2. Що називається форматуванням тексту?

 Під форматуванням тексту розуміють процес оформлення символу (слова, речення), абзацу, сторінки, розділу.

3.Що може бути фрагментом тексту?

 Фрагментом тексту може бути символ, кілька символів, слово, рядок речення, кілька речень,абзац, весь документ.

4.Що таке буфер?

 Буфер – спеціально ділянка пам’яті, у якій можна розмістити виділений фрагмент тексту, щоб його вставити в інше місце того ж самого або іншого документа.

5.Які дії виконують з виділеним фрагментом тексту?

  Вирізати, копіювати, вставляти і вилучати. 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети і завдань уроку.

 Необхідність знань, навичок і умінь у роботі з текстовим редактором Microsoft Word – це невід’ємна складова інформаційної культури людини. Ви вже, мабуть, здогадалися, що сьогодні на уроці будемо удосконалювати свої знання і вміння у роботі з текстовим редактором Microsoft Word і вчитися створювати списки маркіровані і нумеровані. Запишіть будь – ласка тему в зошит. Як на вашу думку, навіщо потрібно створювати ці списки і чи зустрічалися ви з ними раніше? (учні висловлюють свою думку). 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Якщо потрібно створити списки, Word дає можливість їх маркірувати символами або нумерувати цифрами і літерами. Маркерований список – це послідовність абзаців (слів або речень), на початку кожного з яких стоїть маркер (спеціальний символ). Нумерований список - це послідовність абзаців (слів або речень), на початку кожного з яких стоїть порядкове число або літера. Щоб маркірувати або нумерувати список, досить виділити відповідну послідовність рядків і виконати команду “Формат → Список...”або у контекстному меню виконати команду “ Список...”. З’явиться діалогове вікно “ Список”, у якому залежності від потреби вибирають: “Маркированный”, “Нумерованный” або “Многоуровненный”. Далі вибираються символи для маркірування або вид нумерації і клацають на кнопкі “Ок”.

 Після виконання цієї команди виділений список відповідно маркірується або нумерується. Для цього списку маркірування або нумерація буде продовжуватися далі з тим же маркером або з продовженням номерів після набору нових рядків списку і натисненням клавіші “Enter”.
У разі потреби можна змінити формати маркерів та номерів на інший. Для цього необхідно виконати такі дії:

 Встановити курсор клавіатури на елемент списку з маркером.

 Відкрити діалогове вікно “Список”.

 Далі натиснути кнопку “Изменить…” , з’явиться діалогове вікно “Изменение маркированного списка”.

 Далі натисніть кнопку “Маркер . . .”, відкривається вікно “Символ”.

 У списку “Символы из:” вибрати потрібний вид шрифту і вньому символ маркера.

 Клацнути на вибраному символі, далі на кнопці “Ок” і “Ок” у вікні “Изменение маркированного списка”.

 Для швидкого нумерування або маркірування можна користуватися кнопками – "Нумерованный список" або – "Маркированный список" стандартної панелі інструментів.

Щоб вилучити створений маркер або номер абзацу, по-ставте курсор між ним і тек-стом та натисніть клавішу Backspace. Натисніть Back-space ще раз, якщо ви бажаєте вилучити і абзацний відступ. Якщо ви вилучаєте один з но-мерів у нумерованому списку, то він буде автоматично про-нумерований заново.

 У списку з багаторівневою нумерацією для переходу з одного рівня нумерації на інший у контекстному меню використовують команди:

 “Уменьшить отступ” – перейти на рівень нумерації вище (наприклад, від 1.2.7 до1.3 – на вищий і наступний).

 “Увеличить отступ” - перейти на рівень нумерації нище (наприклад, від 1.2.7 до1.2.7.1).

IV.Закріплення нового матеріалу. Формування вмінь і навичок.

Завдання:

1. Набрати і промаркірувати різними маркерами такий список: 
   Іграшка, книга, зошит, телефон, комп’ютер, , ручка, диск, карта.

a) Зробити весь список нумерованим латинськими літерами з крапкою.

b) Зробити весь список нумерованим арабськими цифрами з дужкою .

c) Вставити кілька нових елементів списку (наприклад, олівець, гумка, дискета,), спостерігати зміни у їх нумерації.

d) Зберегти створений документ у власній папці під іменем Списки1_Прізвище.doc.

2.Створити новий документ. У ньому створити два списки нумерований та маркірований на 4 пунктів (наприклад, список літератури будь – якого підручника). У нумерований список після другого пункту додати новий пункт. У маркірованому списку поміняти маркер на символ «♠».Зберегти файл під іменем Списки2_Прізвище.doc. у власній папці.

3. Створити новий документ, набрати і пронумерувати вказаним чином такий список:

1. Перші страви

1.1. Борщі

1.1.1. Літній

1.1.2. Червоний

1.1.3. Зелений

1.2. Супи

1.2.1. Картопляний

1.2.2. Гороховий

1.2.3. Рисовий

2. Другі страви

2.1. М'ясні

2.1.1. Вареники з м'ясом

2.1.2. Телятина смажена

2.1.3. Ковбаса домашня

2.2.Рибні

2.2.1. Судак у білому вині

2.2.2. Щука фарширована

2.2.3. Краби в молочгіому соусі

V. Підсумок уроку

1. Чому при створенні списків треба користуватися кнопками на панелі інструментів «Нумерация», «Маркеры»?

2. Як змінити нумерований список на маркірований і навпаки?

3. Як встановити потрібний маркер?

4. Як задати вигляд номеру в списку?

5.Як вилучити маркери або номери у списку?

VI. Домашнє завдання1. Вивчити конспект.

2. Створити власний список, і пронумерувати його використовуючи:

 Багаторівневу нумерацію

 Маркірований список

 Нумерований список

План – конспекту уроку з інформатики


Тема: Текстовий редактор Microsoft Word. Створення та форматування маркірованих і нумерованих списків. Мета: Вдосконалити основні знання про текстовий редактор Microsoft Word; сформування умінь використання текстового процесора для створення списків у текстовому документі; навчитись працювати з маркірованими і нумерованими списками; виховувати старанність,активність при вивченні нового матеріалу. Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу. Апаратне програмне та методичне забезпечення: комп’ютерний клас. Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів.

  Запитання до учнів.

1. Як запустити програму Microsoft Word?

 У головному меню Windows обрати команду Пуск → Программы → Microsoft Word.
Двічі натиснути на ярлику Microsoft Word, якщо він розташований на робочому столі.
Двічі натиснути лівою кнопкою миші на піктограмі документа, підготовленого у Word.

2 Що називається форматуванням тексту?

 Під форматуванням тексту розуміють процес оформлення символу (слова, речення), абзацу, сторінки, розділу.

3. Що може бути фрагментом тексту?

 Фрагментом тексту може бути символ, кілька символів, слово, рядок речення, кілька речень,абзац, весь документ.

4.Що таке буфер?

 Буфер – спеціально ділянка пам’яті, у якій можна розмістити виділений фрагмент тексту, щоб його вставити в інше місце того ж самого або іншого документа.

5.Які дії виконують з виділеним фрагментом тексту?

  Вирізати, копіювати, вставляти і вилучати. 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети і завдань уроку.

 Необхідність знань, навичок і умінь у роботі з текстовим редактором Microsoft Word – це невід’ємна складова інформаційної культури людини. Ви вже, мабуть, здогадалися, що сьогодні на уроку будемо удосконалювати свої знання і вміння у роботі з текстовим редактором Microsoft Word і вчитися створювати списки маркіровані і нумеровані. Запишіть будь – ласка тему в зошит. Як на вашу думку, навіщо потрібно створювати ці списки і чи зустрічалися ви з ними раніше? (учні висловлюють свою думку). 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

 Якщо потрібно створити списки, Word дає можливість їх маркірувати символами або нумерувати цифрами і літерами. 

Маркерований список – це послідовність абзаців (слів або речень), на початку кожного з яких стоїть маркер (спеціальний символ). Нумерований список - це послідовність абзаців (слів або речень), на початку кожного з яких стоїть порядкове число або літера. Щоб маркірувати або нумерувати список, досить виділити відповідну послідовність рядків і виконати команду “Формат → Список...”або у контекстному меню виконати команду “ Список...”. З’явиться діалогове вікно “ Список”, у якому залежності від потреби вибирають: “Маркированный”, “Нумерованный” або “Многоуровненный”. Далі вибираються символи для маркірування або вид нумерації і клацають на кнопкі “Ок”.

 Після виконання цієї команди виділений список відповідно маркірується або нумерується. Для цього списку маркірування або нумерація буде продовжуватися далі з тим же маркером або з продовженням номерів після набору нових рядків списку і натисненням клавіші “Enter”.
У разі потреби можна змінити формати маркерів та номерів на інший. Для цього необхідно виконати такі дії:

 Встановити курсор клавіатури на елемент списку з маркером.  Відкрити діалогове вікно “Список”.  Далі натиснути кнопку “Изменить…” , з’явиться діалогове вікно “Изменение маркированного списка” .  Далі натисніть кнопку “Маркер . . .”, відкривається вікно “Символ”.  У списку “Символы из : :” вибрати потрібний вид шрифту і вньому символ маркера.  Клацнути на вибраному символі, далі на кнопці “Ок” і “Ок” у вікні “Изменение маркированного списка”.

 Для швидкого нумерування або маркірування можна користуватися кнопками – "Нумерованный список" або – "Маркированный список" стандартної панелі інструментів.

Щоб вилучити створений маркер або номер абзацу, по-ставте курсор між ним і тек-стом та натисніть клавішу Backspace. Натисніть Back-space ще раз, якщо ви бажаєте вилучити і абзацний відступ. Якщо ви вилучаєте один з но-мерів у нумерованому списку, то він буде автоматично про-нумерований заново.

 У списку з багаторівневою нумерацією для переходу з одного рівня нумерації на інший у контекстному меню використовують команди:

 “Уменьшить отступ” – перейти на рівень нумерації вище (наприклад, від 1.2.7 до1.3 – на вищий і наступний).  “Увеличить отступ” - перейти на рівень нумерації нище (наприклад, від 1.2.7 до1.2.7.1). IV.Закріплення нового матеріалу. Формування вмінь і навичок. Завдання:

1. Набрати і промаркірувати різними маркерами такий список: 

Іграшка, книга, зошит, телефон, комп’ютер, , ручка, диск, карта. a) Зробити весь список нумерованим латинськими літерами з крапкою. b) Зробити весь список нумерованим арабськими цифрами з дужкою . c) Вставити кілька нових елементів списку (наприклад, олівець, гумка, дискета,), спостерігати зміни у їх нумерації. d) Зберегти створений документ у власній папці під іменем Списки1_Прізвище.doc. 2.Створити новий документ. У ньому створити два списки нумерований та маркірований на 4 пунктів (наприклад, список літератури будь – якого підручника). У нумерований список після другого пункту додати новий пункт. У маркірованому списку поміняти маркер на символ «♠».Зберегти файл під іменем Списки2_Прізвище.doc. у власній папці. 3. Створити новий документ, набрати і пронумерувати вказаним чином такий список: 1. Перші страви 1.1. Борщі 1.1.1. Літній 1.1.2. Червоний 1.1.3. Зелений 1.2. Супи 1.2.1. Картопляний 1.2.2. Гороховий 1.2.3. Рисовий 2. Другі страви 2.1. М'ясні 2.1.1. Вареники з м'ясом 2.1.2. Телятина смажена 2.1.3. Ковбаса домашня 2.2.Рибні 2.2.1. Судак у білому вині 2.2.2. Щука фарширована 2.2.3. Краби в молочгіому соусі V. Підсумок уроку 1. Чому при створенні списків треба користуватися кнопками на панелі інструментів «Нумерация», «Маркеры»? 2. Як змінити нумерований список на маркірований і навпаки? 3. Як встановити потрібний маркер? 4. Як задати вигляд номеру в списку? 5.Як вилучити маркери або номери у списку? VI. Домашнє завдання 1. Вивчити конспект.

2. Створити власний список, і пронумерувати його використовуючи:

 Багаторівневу нумерацію  Маркірований список  Нумерований список

v