Відмінності між версіями «Моя улюблена пошукова система,Теперенко Оля 2016»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 32: Рядок 32:
 
== Google і суспільство ==
 
== Google і суспільство ==
 
== Благодійність ==
 
== Благодійність ==
 +
  
  
 
== Історія створення ==
 
== Історія створення ==
 +
  
  

Версія за 00:38, 31 березня 2016

Моя улюблена пошукова система

Моєю улюбленою пошуковою системою є пошукова система Google. Google — найбільша пошукова система, що належить корпорації Google Inc. Перша за популярністю (79,65 %), обробляє 41 млрд 345 млн запитів в місяць (частка ринку 62,4 %), може знаходити інформацію 195 мовами. мax

Чим вона мені подобається та його переваги:

  1. Швидкість. Це одне з найголовніших переваг Google Chrome. Швидкість завантаження в Chrome у порівнянні з Firefox в кілька разів швидше.
  2. Розширення. Деякі розширення бувають досить корисні і навіть необхідні. Наприклад, можна встановити Gismeteo, WiseStamp, iReader, RDS Bar, Speed Dial та інші. Ще одним плюсом буде те, що після їх установки не потрібно перевантажувати браузер. Також при видаленні розширень можна продовжити роботу без перезавантаження.
  3. Менше навантаження. При відкритті безлічі вкладок у Chrome витрата ресурсів мала. (Firefox, наприклад, споживає більше ресурсів комп'ютера).
  4. Менше місця. Google Chrome візуально займає менше місця на екрані.
  5. Зручний пошук. При пошуку на сторінці, а також в HTML коді автоматично ведеться підрахунок число згадок. Використовується для того, щоб дізнатися кількість зустрічаються пошукових запитів.

Історія створення

Індексація сайтів

Проблеми з авторськими правами та приватністю

Алгоритм ранжирування

Пошукові запити

Синтаксис запитів

Пошук у знайденому

Вікіпошук

Голосовий пошук

Google Doodle

To google

Інші сервіси

Веб сервіси

Апаратне забезпечення

Факти

Компанія та фінансування

Google і суспільство

Благодійність

Історія створення

Пошукова система Google була створена як навчальний проект студентів Стенфордського університету Ларрі Пейджа і Сергія Бріна. Вони у 1996 році працювали над пошуковою системою BackRub, а у 1998 році на її основі створили нову пошукову систему Google.

Хоча корпорація була заснована 2 вересня 1998 року, а домен Google.com зареєстрований 15 вересня 1997 року, пошуковик (з 2000 року) іноді відзначає свій день народження і в інший день: як 7, так і 27 вересня.

Назва Google походить від навмисно перекрученого Сергієм Бріном слова Гугол (Googol), яке означає «десять у сотому ступені» — 10^100.

              мах

Індексація сайтів

Пошуковий робот Google має User Agent — Googlebot (Пошуковий робот), який є основним роботом, скануючим зміст сторінки для пошукового індексу. Крім нього існують ще декілька спеціалізованих роботів:

Googlebot-Mobile — робот, індексує сайти для мобільних пристроїв, Google Search Appliance (Google) gsa-crawler — пошуковий робот нового апаратно-програмного комплексу Search Appliance, Googlebot-Image — робот, що сканує сторінки для індексу картинок, Mediapartners-Google — робот, що сканує контент сторінки для визначення вмісту AdSense, Adsbot-Google — робот, що сканує контент для оцінки якості цільових сторінок AdWords. Існує теорія ефекту пісочниці, яка стверджує, що сайти, які мають нові доменні імена, часті зміни власників або неймсерверов, розміщують у «пісочницю» (зону очікування) і вони перебувають там, поки механізм Google не вважатиме сайт готовим з неї вийти.

Також існує зворотна теорія, яка називається «бонус новачка», у якій при первісній індексації сайту, у силу деяких аспектів (наприклад декількох посилань з авторитетних ресурсів), сайту відразу присвоюється високий PageRank і хороші місця у пошуковій видачі. Після закінчення деякого часу, після зняття цього ефекту сайту присвоюються його реальні показники.

Проблеми з авторськими правами та приватністю

KaZaA і Церква саєнтології використовували Закон про авторське право у цифрову епоху (DMCA), щоб зажадати від Google видалити посилання на матеріали на їх сайтах, нібито захищені авторським правом. Google за законом зобов'язаний видалити ці посилання, але замість того, щоб прибрати результати пошуку, воліє зв'язати результати зі скаргами, які подали ці організації.

The New York Times скаржилася на те, що кешування їх змісту пошуковим роботом — особливість, яка використовується пошукачами, у тому числі Google Web Search, порушує авторські права. Google дотримується стандартних Інтернет-прийомів для запитів про відключення кешування за допомогою файлу robots.txt — стандартного механізму, що дозволяє адміністраторам веб-сайту вимагати виключення свого сайту або його частини з результатів пошуку — або через мета-теги, що дозволяють редактору контенту вказати, чи можна індексувати або архівувати документ і чи можна проходити за посиланням у документі. Окружний суд США штату Невада ухвалив, що кеші компанії Google не порушують авторських прав згідно з американським законодавством у справах Field v. Google і Parker v. Google.


Алгоритм ранжирування

Google використовує алгоритм розрахунку авторитетності PageRank. PageRank є одним з допоміжних чинників при ранжуванні сайтів у результатах пошуку. PageRank не єдиний, але дуже важливий спосіб визначення положення сайту у результатах пошуку Google. Google використовує показник PageRank знайдених за запитом сторінок, щоб визначити порядок видачі цих сторінок відвідувачу у результатах пошуку.

                      max


Синтаксис запитів

Інтерфейс Google містить досить складну мову запитів, що дозволяє обмежити область пошуку окремими доменами, мовами, типами файлів і т. д. Наприклад, пошук «intitle:Google site:wikipedia.org » виведе всі статті Вікіпедії всіма мовами, у заголовку яких зустрічається слово Google. Потужна мова запитів у руках хакерів може бути використана для дослідження веб-сайтів на уразливість.


Пошук у знайденому

Для результатів пошуку Google раніше надавав можливість повторного пошуку, що дозволяло проводити пошук більш детально. Для більш детального пошуку користувачем необхідно було вказувати додаткові параметри, за якими відбувався відбір результатів, що дозволяло відразу відобразити не тільки запит, але й контекст, де він застосовується. Дана можливість спрощувала процедуру пошуку, виключивши необхідність у відкритті кожного результату.


Вікіпошук

Пошукова технологія, що дозволяє користувачеві налаштовувати результати видачі за пошуковими запитами. Користувач може видаляти результати зі списку і піднімати вгору списку. Технологія була запущена компанією Google навесні 2009 року і пропрацювала до осені. На 4 травня 2010 року, у налаштуваннях пошуку залишилася настройка для включення «Вікіпошука», але у видачі відповідні елементи управління відсутні. Інші пошукові системи подібної функціональності поки не надавали.


Голосовий пошук

22 вересня 2010 компанія запустила голосовий пошук у Росії. Щоб здійснити пошук, необхідно натиснути на телефоні кнопку поряд з рядком пошуку і вимовити свій запит, телефон відправить ваш голос на сервер, і браузер видасть рядок із розпізнаним вашим запитом і результатами пошуку по ньому.

мах


Google Doodle

З нагоди свята чи круглої дати якої-небудь широко відомої особистості стандартний логотип Google у деяких або, рідше, у всіх регіональних доменів може змінюватися на святковий, має певну тематику, зміст, але у стилі Google (англ. Holiday and Events - Google style!) . Наприклад, з нагоди дня народження Наполеона Орди 11 лютого 2010 року на логотипі білоруського домену Google з'явилися акварелі цього відомого художника, 6 липня вітали зі 121-річчям Марка Шагала (логотип був у вигляді колажу з фрагментів його робіт). Після десятирічного очікування 22 березня 2011 Google виграв патент на «Google Doodle».

Інтерактивні:


Гра Pac-Man (включення/вимикання звуку, керування пересуванням мишкою або клавішами зі стрілками клавіатури). 9 червня 2011 — логотип, присвячений 96-й річниці з дня народження Леса Пола.[27] Лого надає можливість генерувати звуки (із зображенням коливної гітарної струни), записувати і програвати мелодії, передавати записане (як URL) 15 червня — інтерактивний логотип, який демонструє (з можливістю прокрутки) фази місячного затемнення. 5 вересня — логотип до дня народження Фредді Меркюрі, у якому показано мульткліп, створений компанією Google на пісню Don't Stop Me Now групи Queen. 23 листопада — до 60-річчя першої публікації Станіслава Лема (за мотивами ілюстрацій польського художника Даніеля Мроз до Кіберіада[30]). 31 жовтня — на честь свята Хеллоуїн. У прискореному темпі на відео показано, як група співробітників Google вирізає логотип компанії з 6 великих оранжевих гарбузів. 9 квітня 2012 — до 182-річчя від дня народження Едварда Мейбріджа. Логотип являє з себе 21 сектор різного кольору, у кожному з яких біжить скаковий кінь. 23 квітня — до 99-річчя від дня одержання Гідеоном Сундбеком патенту на застібку-блискавку. 1 червня — на честь Міжнародного дня захисту дітей. Під