Відмінності між версіями «ЛР6-8 Глімбоцький Владислав»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Короткий конспект з правил набору тексту засобами Вікі КДПУ)
(Короткий конспект з правил набору розмістити засобами Вікі КДПУ, з дотриманням правил набору тексту.)
Рядок 17: Рядок 17:
  
 
== Короткий конспект з правил набору розмістити засобами Вікі КДПУ, з дотриманням правил набору тексту. ==
 
== Короткий конспект з правил набору розмістити засобами Вікі КДПУ, з дотриманням правил набору тексту. ==
 +
[[Файл:Example.jpg|міні]]
  
* Ортимальний пропуск між словами повинен бути напівкегельній величині шрифту, яким набирається текст.
+
1.   При наборі тексту одного абзацу клавіша «Enter» натискається тільки в кінці цього абзацу.
* Всі слова розділяються тільки одним пропуском (пробілом).
+
 
* Дефіс пробілами не виділяється.
+
2.   Між словами потрібно ставити рівно один пропуск. Рівномірний розподіл слів в рядку текстовим процесором виконується автоматично. Абзацний відступ  встановлювати за допомогою пропусків заборонено – для цього використовуються можливості текстового процесора (наприклад, можна використовувати бігунки на горизонтальній смузі прокрутки або табулятор).
* Пробіл ставиться після знаків пунктуації;
+
Знак нерозривний пропуск (Меню Вставка - Символ, вкладка Спеціальні знаки або комбінація клавіш Ctrl+shift+пробіл) перешкоджає символам, між якими він поставлений, розташовуватися на різних рядках, і зберігається фіксованим при будь-якому вирівнюванні абзацу (не може збільшуватися, на відміну від звичайного пропуску).
* Перед розділовими знаками пробіл не ставиться.
+
 
* Пробіл ставиться до і після довгого тире.
+
3.   Виділенням називають особливе оформлення окремих слів або частин тексту, яке підкреслює їх значення. Всі види виділень ділять на три групи:
* Пробіл між словами в одному рядку повинен бути однаковий.
+
 
* Символ або слово, в лапках або дужках, не відділяються пробілами.
+
* '''шрифтові виділення''' - набір курсивом, напівжирним, жирним, напівжирним курсивом, прописними літерами, шрифтами іншого кегля або навіть іншої гарнітури;
* Абзацний відступ повинен бути однаковий.
+
 
* Кінець вводу абзацу відзначається натисканням клавіші «Enter».
+
*'''нешрифтові виділення''', що виконуються шляхом зміни відстаней між літерами  або між рядками тексту, зміни формату тексту, підкреслення тексту тонкими або напівжирними лініями. Можна окремі частини тексту взяти в рамку і т. п.;
* Для переносу не потрібно натискати «Enter», перенос відбудеться автоматично.
+
 
* В кінці заголовка крапка не ставиться.  
+
*'''комбіновані виділення''', що виконуються одночасно двома способами, наприклад, текст виконаний напівжирним шрифтом збільшеного кегля з підкресленням, набір курсивом з розміщенням тексту в рамку і тюп. Шрифтові виділення (курсивом, напівжирним, жирним) повинні бути виконані шрифтами тієї ж гарнітури і кегля, що і основний текст. Розділові знаки, які ідуть за виділеною частиною тексту, повинні бути набрані шрифтом основного тексту.
* Якщо заголовок складається з декількох речень, то між ними крапки ставляться.
+
 
* При введенні дат і прізвищ з ініціалами рекомендується ставити між ними знак нерозривного пробілу, щоб уникнути розриву цих виразів.
+
4.  У текстовому документі всі абзацні відступи повинні бути строго однаковими, незалежно від кегля і набору окремих частин тексту. 
 +
 
 +
5.  Знак тире, або довге тире, може бути набране за допомогою одночасного натиснення комбінації клавіш Ctrl+shift+сірий мінус (сірий мінус розташовується на цифровій клавіатурі, справа) або Меню Вставка – Символ - вкладка Спеціальні знаки.

Версія за 19:52, 30 березня 2016

Лабораторна робота 6, 7, 8

Тема: Текст

Мета: Вивчення представлення текстової інформації

Завдання:

  1. Вивчити правила набору тексту.
  2. Короткий конспект з правил набору розмістити засобами Вікі КДПУ, з дотриманням правил набору тексту.
  3. Короткий конспект з правил набору підготувати за допомогою довільного текстового процесора для форматів А4 та А5, з дотриманням правил набору тексту. Посилання на pdf або jpg розмістити на власній сторінці.
  4. Короткий конспект з правил набору підготувати у вигляді презентації, з дотриманням правил набору тексту. Посилання на pdf або jpg розмістити на власній сторінці.
  5. Короткий конспект з правил набору підготувати у вигляді брошури (буклету чи флайера), з дотриманням правил набору тексту. Посилання на pdf або jpg розмістити на власній сторінці.
  6. З дотриманням правил набору підготувати візитівку "крутого" видавця. Посилання на pdf або jpg розмістити на власній сторінці.
  7. На Вікі Стіна, або White Board, або PosterMyWall підготувати плакат на тему "Поставте мені п'ятірку".


Короткий конспект з правил набору розмістити засобами Вікі КДПУ, з дотриманням правил набору тексту.

Example.jpg

1. При наборі тексту одного абзацу клавіша «Enter» натискається тільки в кінці цього абзацу.

2. Між словами потрібно ставити рівно один пропуск. Рівномірний розподіл слів в рядку текстовим процесором виконується автоматично. Абзацний відступ встановлювати за допомогою пропусків заборонено – для цього використовуються можливості текстового процесора (наприклад, можна використовувати бігунки на горизонтальній смузі прокрутки або табулятор). Знак нерозривний пропуск (Меню Вставка - Символ, вкладка Спеціальні знаки або комбінація клавіш Ctrl+shift+пробіл) перешкоджає символам, між якими він поставлений, розташовуватися на різних рядках, і зберігається фіксованим при будь-якому вирівнюванні абзацу (не може збільшуватися, на відміну від звичайного пропуску).

3. Виділенням називають особливе оформлення окремих слів або частин тексту, яке підкреслює їх значення. Всі види виділень ділять на три групи:

  • шрифтові виділення - набір курсивом, напівжирним, жирним, напівжирним курсивом, прописними літерами, шрифтами іншого кегля або навіть іншої гарнітури;
  • нешрифтові виділення, що виконуються шляхом зміни відстаней між літерами або між рядками тексту, зміни формату тексту, підкреслення тексту тонкими або напівжирними лініями. Можна окремі частини тексту взяти в рамку і т. п.;
  • комбіновані виділення, що виконуються одночасно двома способами, наприклад, текст виконаний напівжирним шрифтом збільшеного кегля з підкресленням, набір курсивом з розміщенням тексту в рамку і тюп. Шрифтові виділення (курсивом, напівжирним, жирним) повинні бути виконані шрифтами тієї ж гарнітури і кегля, що і основний текст. Розділові знаки, які ідуть за виділеною частиною тексту, повинні бути набрані шрифтом основного тексту.

4. У текстовому документі всі абзацні відступи повинні бути строго однаковими, незалежно від кегля і набору окремих частин тексту.

5. Знак тире, або довге тире, може бути набране за допомогою одночасного натиснення комбінації клавіш Ctrl+shift+сірий мінус (сірий мінус розташовується на цифровій клавіатурі, справа) або Меню Вставка – Символ - вкладка Спеціальні знаки.