Відмінності між версіями «Проекти»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
м ()
Рядок 1: Рядок 1:
Назва проекту: Вплив автотранспорту на забруднення атмосфери.
+
[[Клуб міжнародної політики]]
Місце проведення: місто Кіровоград
+
  
Суттєвою особливістю біосфери й атмосфери, особливо у великих містах, є їх забруднення автомобільними вихлопними газами, які в багатьох столицях світу, адміністративних центрах України, містах-курортах складають 60-80 % від загальної кількості викидів. Багато країн в тому числі і Україна, приймають різноманітні заходи щодо зниження токсичності викидів шляхом більш детального очищення бензину, заміни його на чистіші джерела енергії (газове паливо, електрострум), зменшення вмісту свинцю, більш економічні двигуни, а також створення в містах зон з обмеженим рухом автомобілів. Незважаючи на заходи, що вживаються, кількість автомобілів у містах збільшується і забруднення повітря не знижується.
+
[[Битва операційних систем]]
Відомо, що автотранспорт викидає у повітряне середовище більше 200 токсичних речовин, серед яких чадний газ, окиси азоту і сірки, альдегіди, свинець, кадмій. Найбільша кількість токсичних речовин викидається автотранспортом у повітря при повільному русі, на перехрестях, зупинках перед світлофорами.
+
В Україні вміст шкідливих речовин у відпрацьованих газах автомобілів регламентується державними стандартами. Вміст монооксиду  вуглецю і вуглеводів у викидах карбюраторного двигуна згідно з стандартом 17.2.2.03-87 перевіряється при мінімальній і номінальній кількості холостих обертів і повинен становити відповідно 1,5 і 2% СО, 1200 і 600 ч/млн. вуглеводнів для двигунів з кількістю циліндрів  до 4, 3000 і 1000 ч/млн. для двигунів з більшою кількістю циліндрів. Димність відпрацьованих  газів згідно з стандартом 17.2.2.01-84 визначається за двома показниками: в режимі вільного прискорення вона не повинна перевищувати 40%, а при максимальній кількості обертів колінчастого валу не більше 15%.
+
Гранично допустимий вміст сірки і свинцю обмежується стандартами на пальне. Варто підкреслити, що вказані норми встановлені не з гігієнічних міркувань щодо чистоти атмосферного повітря, а виходячи з технічних можливостей сучасних автомобілів.
+
 
+
 
+
Учнів ділять на групи по 3-4 особи. Після проведеного інструктажу учні вибирають певні ділянки різних вулиць з одностороннім рухом. У випадку двостороннього руху кожна група розміщується на своїй стороні . інтенсивність руху автотранспортом проводиться методом підрахунку автомобілів різних типів 3 рази по 20 хв. в кожному терміні виміру.
+
Записи проводяться згідно таблиці.
+
Тип вулиці: міська вулиця з односторонньою забудовою, житлові будинки з одно, дво- і більше поверховою забудовою з двох сторін, дорога у виямках, транспортні тунелі тощо.
+
 
+
        Години
+
    Тип автомобіля
+
    Кількість одиниць
+
 
+
Легкової вантажності
+
 
+
 
+
Середньої вантажності
+
 
+
 
+
  Важкої вантажності
+
 
+
 
+
          Автобус
+
 
+
 
+
        Легкові
+
 
+
 
+
Проводиться оцінка руху транспорту по окремих вулицях. Будують графіки.
+

Версія за 11:45, 4 січня 2010

Клуб міжнародної політики

Битва операційних систем