Відмінності між версіями «Загальна характеристика технології 100VG-AnyLAN»
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
Як альтернатива технології Fast Ethernet, фірма AT&T і HP висунули проект нової технології із швидкістю передачі даних 100 Мб/с - 100Base-VG. У цьому проекті було запропоновано удосконалити метод доступу з урахуванням потреби мультимедійних застосувань, при цьому зберегти сумісність формату пакету з форматом пакету мереж 802.3. У вересні 1993 року за ініціативою фірм IBM і HP був утворений комітет IEEE 802.12, який зайнявся стандартизацією нової технології. Проект був розширений за рахунок підтримки в одній мережі кадрів не тільки формату Ethernet, але і формату Token Ring. В результаті нова технологія отримала назву 100VG-AnyLAN, тобто технологія для будь-яких мереж (Any LAN - будь-які мережі), маючи на увазі, що в локальних мережах технології Ethernet і Token Ring використовуються в переважній кількості вузлів. | Як альтернатива технології Fast Ethernet, фірма AT&T і HP висунули проект нової технології із швидкістю передачі даних 100 Мб/с - 100Base-VG. У цьому проекті було запропоновано удосконалити метод доступу з урахуванням потреби мультимедійних застосувань, при цьому зберегти сумісність формату пакету з форматом пакету мереж 802.3. У вересні 1993 року за ініціативою фірм IBM і HP був утворений комітет IEEE 802.12, який зайнявся стандартизацією нової технології. Проект був розширений за рахунок підтримки в одній мережі кадрів не тільки формату Ethernet, але і формату Token Ring. В результаті нова технологія отримала назву 100VG-AnyLAN, тобто технологія для будь-яких мереж (Any LAN - будь-які мережі), маючи на увазі, що в локальних мережах технології Ethernet і Token Ring використовуються в переважній кількості вузлів. | ||
− | + | Влітку 1995 року технологія 100VG-AnyLAN отримала статус стандарту IEEE 802.12. | |
У технології 100VG-AnyLAN визначені новий метод доступу Demand Priority і нова схема квартетного кодування Quartet Coding, що використовує надмірний код 5В/6В. | У технології 100VG-AnyLAN визначені новий метод доступу Demand Priority і нова схема квартетного кодування Quartet Coding, що використовує надмірний код 5В/6В. |
Поточна версія на 19:48, 15 грудня 2009
Як альтернатива технології Fast Ethernet, фірма AT&T і HP висунули проект нової технології із швидкістю передачі даних 100 Мб/с - 100Base-VG. У цьому проекті було запропоновано удосконалити метод доступу з урахуванням потреби мультимедійних застосувань, при цьому зберегти сумісність формату пакету з форматом пакету мереж 802.3. У вересні 1993 року за ініціативою фірм IBM і HP був утворений комітет IEEE 802.12, який зайнявся стандартизацією нової технології. Проект був розширений за рахунок підтримки в одній мережі кадрів не тільки формату Ethernet, але і формату Token Ring. В результаті нова технологія отримала назву 100VG-AnyLAN, тобто технологія для будь-яких мереж (Any LAN - будь-які мережі), маючи на увазі, що в локальних мережах технології Ethernet і Token Ring використовуються в переважній кількості вузлів.
Влітку 1995 року технологія 100VG-AnyLAN отримала статус стандарту IEEE 802.12.
У технології 100VG-AnyLAN визначені новий метод доступу Demand Priority і нова схема квартетного кодування Quartet Coding, що використовує надмірний код 5В/6В.
Метод доступу Demand Priority заснований на передачі концентратору функцій арбітра, вирішального проблему доступу до середовища, що розділяється. Метод Demand Priority підвищує коефіцієнт використання пропускної спроможності мережі за рахунок введення простого, детермінованого методу розділення загального середовища, що використовує два рівні пріоритетів: низький - для звичайних застосувань і високий - для мультимедійних.
Технологія 100VG-AnyLAN має меншу популярність серед виробників комунікаційного устаткування, чим конкуруюча пропозиція - технологія Fast Ethernet. Компанії, які не підтримують технологію 100VG-AnyLAN, пояснюють це тим, що для більшості сьогоднішніх застосувань і мереж достатньо можливостей технології Fast Ethernet, яка не так помітно відрізняється від звичної більшості користувачів технології Ethernet. У дальшій перспективі ці виробники пропонують використовувати для мультимедійних застосувань технологію АТМ, а не 100VG-AnyLAN. Проте, число прихильників технології 100VG-AnyLAN росте і налічує близько 30 компаній. Серед них знаходяться не тільки копанні Hewlett-Packard і IBM, але і такі лідери як Cisco Systems, Cabletron, D-Link та інші. Всі ці компанії підтримують обидві конкуруючі технології в своїх продуктах, випускаючи модулі з портами як Fast Ethernet, так і 100VG-AnyLAN.